Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα στα ξωτικούλια!

Εγώ, όπως έχω ξαναπεί, από ανύπαντρη ακόμα κάνω δώρο από ένα γούρι σε κάθε οικογένεια ή φίλο.

Είναι το μόνο δώρο που παραμένει σταθερό για πολλούς λόγους.

Α). Γιατί φτιάχνοντάς τα μόνη μου καθορίζω το κόστος όχι μόνο το συνολικό όσο και κατ άτομο. Όταν λοιπόν κάτι κοστίζει 2-3 ευρώ, το θεωρώ μηδαμινό μπροστά στη σχέση ή την υποχρέωση που μπορεί να έχω στον αποδέκτη.

Β). Γιατί δείχνει ότι τους σκέφτομαι

Γ). Γιατί μπορώ να έχω πάντα πασπαρτού δώρο αν προκύψει κάτι της τελευταίας στιγμής

Δ). Ταχυδρομούνται εύκολα

Ε). Πλέον μου τα ζητάνε!

Στον νονό της κόρης μου και στη σύζυγό του (είναι ο νονός και η νονά, δεν τους ξεχωρίζω) παίρνω πάντα από ένα προσωπικό δώρο καθώς έχουν παράλληλα τις γιορτές και τα γενέθλιά τους εντός των ημερών αυτών. Φυσικά τα τελευταία χρόνια τα δώρα είναι οικονομικά αλλά παρότι μας έχει ζητηθεί να τα σταματήσουμε δεν θέλουμε να το κάνουμε.

Αυτό ήταν το δώρο μου στην κουμπάρα μου πριν κάποια χρόνια. Το είχα φτιάξει με πετσέτα χεριών, χειροποίητο σαπούνι και scrub. Τα υπόλοιπα που βλέπετε, είναι υλικά χειροτεχνίας στα οποία έχουμε αναφερθεί ήδη. Ωραίο δεν είναι;

1424271_546000495491276_902129746_n.jpg?oh=8be3bc6d31e646df183ba203f4c65acc&oe=58A5CBEF

Δώρο παίρνω και στον αδελφό μου, νονό του γιου μου.

Φυσικά παίρνω συμβολικά δώρα πάντα τόσο στα παιδιά τους όσο και στα υπόλοιπα παιδιά των στενών μας οικογενειών και φίλων καθώς σίγουρα θα τους δούμε τις μέρες αυτές και πάντα είναι παιχνίδι. Το κόστος προσπαθώ να το κρατάω στα 5-7 ευρώ ανά παιδάκι καθώς τόσο μπορώ.

Μια χρονιά, είχα φτιάξει σε κάθε παιδάκι το δικό του στολίδι

1455981_547807418643917_769891807_n.jpg?oh=a93675ff33640467a6cb6384ac089a49&oe=58A33694

Σήμερα σκοπεύω να ολοκληρώσω τις λίστες με τους παραλήπτες γουριών, προσωπικών δώρων, παιχνιδιών, καρτών και να ρίξω μια ματιά στις πιθανές αγορές μου.

Για τα γούρια μάλλον έχω καταλήξει, έχω κάνει έρευνα αγοράς και θα ξεκινήσω καλά να μαστε, να αγοράζω.

Πολύ ωραία όλα!!Αυτό με τα ονόματα το ξεχώρισα!: Αν προλάβω είναι πολύ ωραία ιδέα για τους μαθητές μου!! Επειδή έχω δηλώσει άσχετη μπορείς να μου πεις με τι χαρτόνι το έφτιαξες;;;

Όμορφη ιδέα για το στήσιμο των δώρων των παιδιών μας (αν πρόκειται να πάρουμε περισσότερα του ενός δώρα). Αν τα παιδιά μας είναι διαφορετικών ηλικιών, ο ψηλότερος χιονάνθρωπος θα ναι του μεγαλύτερου παιδιού, ο κοντύτερος του μικρότερου.

Ορισμένα πράγματα δεν θέλουν κόπο, θέλουν τρόπο

b90ea8866b1a6f0fd564c115d534ee1e.jpg

Υπέροχη ιδέα!! Αποθήκευσα ήδη την φώτο!! Έχω τρία μωράκια οπότε ένας χιονάνθρωπος είναι ότι πρέπει με ένα κουτί για τον καθένα τους!!! :tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν είναι από χαρτόνι βρε συ... Είναι ζυμαροστολιδάκια.

Ιδού ο τρόπος διαφορετικών ζυμών απ το μπλογκ μου

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2015/12/blog-post_6.html

Φέτος μάλλον θα κάνω άλλη ζύμη, σκούρα και αρωματισμένη με κανέλλα για να ταιριάζει με τα χρώματα που επέλεξα κιόλας. Θα σας πω όταν την κάνω


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από χαρτόνι βρε συ... Είναι ζυμαροστολιδάκια.

Ιδού ο τρόπος διαφορετικών ζυμών απ το μπλογκ μου

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2015/12/blog-post_6.html

Φέτος μάλλον θα κάνω άλλη ζύμη, σκούρα και αρωματισμένη με κανέλλα για να ταιριάζει με τα χρώματα που επέλεξα κιόλας. Θα σας πω όταν την κάνω

ααα για φαγωμα !! εχε χαρη που ειμαι σε διαιτα !!:D ( αστιευομαι) Μπαινω να χαζεψω το μπλογκ !!!!

Link to comment
Share on other sites

rav γιατι δεν μου ανοιγει η σελιδα να δω και αλλα πραγματα που εχεις κανει?

τελειο ειναι , θα το κανω !!!!!! να σου πω και με decoupage μπορει να γινει? κολλας οτι θελεις επανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αρχική σελίδα είναι http://womanfulltimejob.blogspot.gr/

ναι το εκανα , ειμαι και χαζη μετα το ειδα , παταω επομενο ιστολογιο για να βλεπω και αλλες αναρτησεις ??

ενταξει ειμαι ουφο το καταλαβες.. αιντε μη δινεις σημασια, με ξενυχτησε η μπεμπα χαχαχχααχ

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε συ. Στο τέλος της αρχικής σελίδας πατάς παλαιότερες αναρτήσεις

ναι ναι το ειδα για να μη γραφω καινουργιο μηνυμα, πατησα διορθωση, και εγραψα στο παλιο, εκει που λεει οτι ειμαι ουφοοοοοο:shock::shock: :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είναι από χαρτόνι βρε συ... Είναι ζυμαροστολιδάκια.

Ιδού ο τρόπος διαφορετικών ζυμών απ το μπλογκ μου

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2015/12/blog-post_6.html

Φέτος μάλλον θα κάνω άλλη ζύμη, σκούρα και αρωματισμένη με κανέλλα για να ταιριάζει με τα χρώματα που επέλεξα κιόλας. Θα σας πω όταν την κάνω

ωωωωωωωωωω δεν το ήξερα!!! Μπλέξατε φέτος μαζί μου :tongue::tongue: Πιστεύω πως θα τα κάνουμε με τα βλασταράκια μου! Αυτά της φώτο είναι τα ψημένα ή τα άψητα;; Βέβαια σκέφτηκα πως για τους μαθητές μου μπορώ να κάνω κ αυτά που φτιάχνουμε για το παζάρι μας δλδ από δέρμα και να γράψω το όνομά τους και λίγη χρυσόσκονη ώστε να γίνει πιο προσωπικό, χριστουγεννιάτικο και χαρωπό! Αν και βάζουμε χρώμα και βερνίκι που δίνει μια λάμψη οπότε θα δω αν θα προσθέσω κ κ άλλη μη γίνει και υπερβολικό!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα ξωτικά!

Υπέροχες οι εικόνες με τα τζακάκια! Εγώ παρότι έχω τζάκι, είναι φλατ οπότε δεν έχω κάτι να στολίσω. Παρόλα αυτά δε με πειράζει, αρκούμαι στη θαλπωρή του. Είναι όμορφη εικόνα το αναμμένο τζάκι και στο τζάμι του (έχω ενεργειακό, το χρησιμοποιούμε για πρακτικούς λόγους) να καθρεφτίζονται τα φωτάκια απ το δέντρο.

Η μαμά μου έχει μάρμαρο πάνω και κάτω (κλασσικό τζάκι) οπότε του ρίχνουμε ένα ωραίο στόλισμα και το χαιρόμαστε και εμείς που πηγαίνουμε διακοπές εκεί.

Για να μη ρισκάρω να βάλω φωτογραφίες που έχετε ήδη βάλει, θα πειράξω λίγο την Ειρήνη μας (όπως κάθε χρόνο χεχε!)

Τζάκι θέλουμε, τζάκι φτιάχνουμε!

a1a94195579796ebc58f6ad6162e6654.jpg

Δεν έχουμε τζάκι αλλά ούτε χώρο για δέντρο; Απλό! Πάρτε μπογιά μαυροπίνακα και λευκές κιμωλίες και φτιάξτε απ΄όλα!

3116257bcc6a0c98ac7d4cd4301f3db3.jpg

Δε σας νοιάζει η θαλπωρή του τζακιού αλλά το που θα κρεμάσετε τις κάλτσες; Ή μήπως έχετε αλλά δε θέλετε να το τρυπήσετε για αυτές; Εύκολες, έξυπνες και όμορφες ιδέες!

1ac3a3177c68f31450193530ac7140df.jpg

0b3c9c4c19bf5d3ac41e0e43de37a9bc.jpg

07a0d1cfa4f7f0a69d229c41b6fae759.jpg

6d604572d53ff5c98782a9a4c6444386.jpg

c4211e15c4f5e2025705bb0629dc90a3.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...