Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλά Αφροδίτη, είναι συντονισμένα τα μυαλά μας σήμερα!

Βάζα για σένα (καλά, και για μένα χεχε!)

bbce39fd43dd74fd7548dbb257694f31.jpg

73152f80f3af6ede26342f4c9f06e4d4.jpg

Τι ξωτικά θα είμασταν βρε, αν δεν σκεφτόμασταν το ίδιο;;;

Αγαπώ ravt!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια χαρα τοτε.πολυ ωραια θα το κανεις

Ναι, δεν υπάρχουν και πολλές χρωματικές επιλογές, το ασημί δεσμεύει.

Μπορεί κάποια να σκεφτεί κάτι που εγώ δεν το έχω όμως σκεφτεί.

Link to comment
Share on other sites

Xm... Ωραία βιντατζιά μήπως;

f3fbaebfe5f866737d08a924bbcf040f.jpg

Προσωπικά αγαπώ συνδυασμό ασημί - γαλάζιο

b7469dd81842115333f7172efa7dd31c.jpg

8faea4154f8e998be3cb315934625ed7.jpg

Αλλά το αγαπώ το μπλε σε όλες του τις αποχρώσεις οπότε θα μου αρέσει σίγουρα σε ασημί δεντράκι! Έχω ασημί-μπλε κορδέλα, αν θες στη στέλνω.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xm... Ωραία βιντατζιά μήπως;

Προσωπικά αγαπώ συνδυασμό ασημί - γαλάζιο

b7469dd81842115333f7172efa7dd31c.jpg

Αλλά το αγαπώ το μπλε σε όλες του τις αποχρώσεις οπότε θα μου αρέσει σίγουρα σε ασημί δεντράκι! Έχω ασημί-μπλε κορδέλα, αν θες στη στέλνω.

Έχω κορδέλα σ' ευχαριστώ (κορίτσι γλυκό), είναι και μικρό το δέντρο... την περισσότερη την έκρυβα από κάτω ή την στόλιζα με άλλο τρόπο γύρω του. Έχω μία μπλε-ασημί-ανθρακί ιριδίζουσα λίγο ψυχεδελική.

Τι ωραίο που είναι το γαλάζιο!!! :P Πολύ μου άρεσε, πολύ καθαρό και φωτεινό σαν αποτέλεσμα! Έπαθα πλάκα με την δεύτερη φώτο!

Η vintagia μου θυμίζει το δέντρο των παιδικών μου χρόνων (σε πράσινο δέντρο με πολύχρωμα γυάλινα στολίδια) που δεν μου άρεσε και τόσο πολύ.....Κιτς των 80's το ονόμαζα αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά καλησπέρα.

Πόσο μου αρέσει που συζητάμε, ανταλλάσουμε ιδέες και βάζουμε φωτογραφίες... το λατρεύω το θέμα μας!:P

Δείτε έναν πολύ τρόπο, για να στολίσουμε τα κεριά μας, απο παλιά πουλόβερ:

plekto_zpswm4ewcyd.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια οικογενειακή μας "παράδοση", είναι το φιογκάκι μου, να κοιμάται κάτω από το δέντρο, την παραμονη των χριστουγέννων, με την ελπίδα, να μην κοιμηθεί, ώστε να δει τον άγιο με τα κόκκινα {ναι, πιστευει ακόμα σ αυτόν! :P }.

Αγαπώ αυτή του τη συνήθεια και εκείνος, περιμένει πως και πως εκείνη την μέρα.

Μία φωτογραφία, από πέρσι...

andrew_zpsz5nuvdd0.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια οικογενειακή μας "παράδοση", είναι το φιογκάκι μου, να κοιμάται κάτω από το δέντρο, την παραμονη των χριστουγέννων, με την ελπίδα, να μην κοιμηθεί, ώστε να δει τον άγιο με τα κόκκινα {ναι, πιστευει ακόμα σ αυτόν! :P }.

Αγαπώ αυτή του τη συνήθεια και εκείνος, περιμένει πως και πως εκείνη την μέρα.

Μία φωτογραφία, από πέρσι...

andrew_zpsz5nuvdd0.jpg

Κι εμείς το κάνουμε!!! Τι γλυκούλια και αθώα που είναι!!

Στο σχολείο λένε διάφορα βέβαια οι συμμαθητές για τον Άγιο μας, αλλά δεν πτοούμαστε, συνεχίζουμε να πιστεύουμε :P:p:p.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη εγω στο δεντράκι σου θα βαζα μωβ κορδέλες-φιογκάκια από αυτά τα έτοιμα φιογκάκια στολίδια που πουλάνε

Χιονόμπαλες κ γω αγαπώ και κάνω κάθε χρόνο...σαν μια μικρογραφία μέσα σε γυάλα!

Ειρήνη μου τι τάξη πάει ο γιόκας σου, τετάρτη? Πώς και δεν του χουν μπει ψίλλοι στ αυτιά για τον Αγ. Βασίλη?Σε ρωτάει?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφροδίτη και σε εμένα θα άρεσαν μωβ μπάλες στο ασημί. Προσωπικά δεν το θεωρώ δεσμευτικό. Δεσμευτικό ίσως είναι στο ότι δεν μπορείς να βάλεις χρυσό, λινάτσα ή λευκό. Όλα τ άλλα εγώ θα τα έβαζα. Εκεί που δε θες να πας, έχει πολύ οικονομικές μπάλες σε διάφορες συσκευασίες. Το σημειώνω για να μη ξοδευτείς καθώς θα είναι μόνο για μια χρονιά. Επίσης γαλάζιο-ροζ-μωβ να έχεις υπόψιν σου πως θα τις τιμήσουν τα κορίτσια σου μεγαλώνοντας για να στολίζουν τα δωμάτιά τους :wink:

Η δικιά μου η κόρη Mirtoula πέρυσι έκανε μια αναφορά στο "δεν υπάρχει Αη Βασίλης" και φέτος ήδη είπε πως "ο ταδε και ο δείνα είπαν πως Αη Βασίλης είναι οι γονείς μας άρα δεν υπάρχει". Της είπα "εσύ δε λες πως όλοι έχουμε μαγεία μέσα μας; Είναι στο χέρι σου εάν θα επιλέξεις να πιστέψεις ότι υπάρχει ή όχι". Εκείνη τη στιγμή μου είπε σχεδόν θυμωμένη "Δεν υπάρχει!" αλλά λίγες μέρες αργότερα ξεκίνησε τη γνωστή all wear round φράση "Βρήκα τι θα ζητήσω απ τον Άγιο Βασίλη...". Κατευθείαν της είπα "Αφού λες οτι δεν υπάρχει". Για να πάρω την απολύτως παιδική απάντηση "Τώρα λέω ότι υπάρχει!"

Φέτος, θα κοιτάξω τι τσαχπινιά θα κάνω για να δώσω μια ώθηση προς τη μαγεία. Κάθε χρόνο κάνω κάτι, φέτος θα το κάνω πιο νωρίς.

Πριν 2 χρόνια, μαζί με το δώρο της είχα γράψει ένα γράμμα με πράσινα και κόκκινα γράμματα εναλλάξ, που υποτίθεται ότι είχαν γράψει τα ξωτικά για λογαριασμό του Άγιου Βασίλη.

Πέρυσι, έφτιαξα αμπαλάζ σε τέτοιο στυλ τάχα μου ότι το έκαναν τα σκανταλιάρικα ξωτικά

8777124a182a9e7ac18da79f2c3470b7.jpg

Φέτος σκέφτομαι απάντηση στο γράμμα της

Φάκελος...

352f2e3ca6caed225a6d5c3286f52f42.jpg

Γράμμα...

3cbdf948aa70b61536c42e9321017d4d.jpg

Στα υπόψιν μια προειδοποίηση, ΠΡΙΝ στείλει το γράμμα!

5c355ac132d17741b5ae3a4811d0b022.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη εγω στο δεντράκι σου θα βαζα μωβ κορδέλες-φιογκάκια από αυτά τα έτοιμα φιογκάκια στολίδια που πουλάνε

Χιονόμπαλες κ γω αγαπώ και κάνω κάθε χρόνο...σαν μια μικρογραφία μέσα σε γυάλα!

Ειρήνη μου τι τάξη πάει ο γιόκας σου, τετάρτη? Πώς και δεν του χουν μπει ψίλλοι στ αυτιά για τον Αγ. Βασίλη?Σε ρωτάει?

Ναι κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτό, θα κάνω μια έρευνα αγοράς γιατί θέλει η μεγάλη να το στολίσουμε σε λιλά τόνους. Απλά να ήθελα να μειώσω το κόστος, αλλά προτιμώ να κόψω από κάπου αλλού για να κάνω μαζί τους κάτι που να τους αρέσει.

Αφροδίτη και σε εμένα θα άρεσαν μωβ μπάλες στο ασημί. Προσωπικά δεν το θεωρώ δεσμευτικό. Δεσμευτικό ίσως είναι στο ότι δεν μπορείς να βάλεις χρυσό, λινάτσα ή λευκό. Όλα τ άλλα εγώ θα τα έβαζα. Εκεί που δε θες να πας, έχει πολύ οικονομικές μπάλες σε διάφορες συσκευασίες. Το σημειώνω για να μη ξοδευτείς καθώς θα είναι μόνο για μια χρονιά. Επίσης γαλάζιο-ροζ-μωβ να έχεις υπόψιν σου πως θα τις τιμήσουν τα κορίτσια σου μεγαλώνοντας για να στολίζουν τα δωμάτιά τους :wink:

Η δικιά μου η κόρη Mirtoula πέρυσι έκανε μια αναφορά στο "δεν υπάρχει Αη Βασίλης" και φέτος ήδη είπε πως "ο ταδε και ο δείνα είπαν πως Αη Βασίλης είναι οι γονείς μας άρα δεν υπάρχει". Της είπα "εσύ δε λες πως όλοι έχουμε μαγεία μέσα μας; Είναι στο χέρι σου εάν θα επιλέξεις να πιστέψεις ότι υπάρχει ή όχι". Εκείνη τη στιγμή μου είπε σχεδόν θυμωμένη "Δεν υπάρχει!" αλλά λίγες μέρες αργότερα ξεκίνησε τη γνωστή all wear round φράση "Βρήκα τι θα ζητήσω απ τον Άγιο Βασίλη...". Κατευθείαν της είπα "Αφού λες οτι δεν υπάρχει". Για να πάρω την απολύτως παιδική απάντηση "Τώρα λέω ότι υπάρχει!"

Φέτος, θα κοιτάξω τι τσαχπινιά θα κάνω για να δώσω μια ώθηση προς τη μαγεία. Κάθε χρόνο κάνω κάτι, φέτος θα το κάνω πιο νωρίς.

Πριν 2 χρόνια, μαζί με το δώρο της είχα γράψει ένα γράμμα με πράσινα και κόκκινα γράμματα εναλλάξ, που υποτίθεται ότι είχαν γράψει τα ξωτικά για λογαριασμό του Άγιου Βασίλη.

Πέρυσι, έφτιαξα αμπαλάζ σε τέτοιο στυλ τάχα μου ότι το έκαναν τα σκανταλιάρικα ξωτικά

8777124a182a9e7ac18da79f2c3470b7.jpg

Φέτος σκέφτομαι απάντηση στο γράμμα της

Φάκελος...

352f2e3ca6caed225a6d5c3286f52f42.jpg

Γράμμα...

3cbdf948aa70b61536c42e9321017d4d.jpg

Στα υπόψιν μια προειδοποίηση, ΠΡΙΝ στείλει το γράμμα!

5c355ac132d17741b5ae3a4811d0b022.jpg

Ωραία όλα αυτά! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα πάω και σε αυτό το μαγαζί :).

Πέρυσι έκανα βλακεία και έγραψα γράμμα προς τα κορίτσια με τον δικό μου γραφικό χαρακτήρα και εννοείται πως το πρόσεξαν με την μία....Τα μπάλωσα κακήν κακώς.

Ας κρατήσουν την μαγεία όσο γίνεται περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη, εικόνα με διπλή ερμηνεία. Πρώτη: Πόσο ταιριάζει ασημί με γαλάζιο. Δεύτερη, με μια πράσινη γιρλάντα στολισμένη έτσι, ΟΠΟΥ και να τη βάλεις (πχ πάνω στην τραπεζαρία) θα έχεις στολίσει

Υ.Γ. ΟΚ, είναι λιιιιιιγο φορτωμένη αχαχαχαχαα

877263d7bf5f932be05f7332b107f644.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...