Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Καλησπέρα!!

 

Γιουβαρλάκια σημερα!!

Ωχ, Βικυ υπομονή!

Λιανα εγω δεν ψαχνω εντατικα για δουλεια,. Λεω φετος, όταν βγουν οι αιτησεις να κανω χαρτια για αναπληρωτρια, ειχα κανει πριν από χρονια. Περιμενω βεβαια κατι αποτελέσματα από διαφορα προγράμματα στο πανεπιστημιο μηπως και.......

 

Θωμαή μου , πιστευω θα βρεις κατι που θα σου ταιριαζει και θα σ εβολευει...σε ιδιωτικους σταθμούς ισως?

Εμεις τριτη μερα σημερα στο παιδικο!τα παμε πολύ καλα!μου ειπαν καλα λογια οι κοπελες και χαρηκα!

Χαρουμενη μαμα τελεια !!!

εχω στειλει αρκετα βιογραφικα ψαχνω και σαν  babysitter 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα 

μπιφτεκαι με πατατες σημερα

μολις κολησαμε και την πρωτη μας ιωση για την φετιν χρονια ευτυχως ελαφρια αλλα θα τον κρατησω 2 μερες


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κοτόπουλο λεμονάτο με ρύζι σήμερα!

Εμείς περνάμε τη φάση που θέλει να τρώει μόνη της και να μην την ταίζεις. Το αποτέλεσμα είναι κάποια φαγητά να είναι αδύνατον να καταφέρει να τα φάει (πχ χθες είχαμε γεμιστά...)


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Αυγα σημερα

Cme που να δεις με τις σουπες..παντως με την εξασκηση θα γινει καλυτερη.κ μενα η κορη μετα το χρονο ετρωγε μονη ρυζι πχ κ στα δυο χειριζοταν το κουταλι αψογα.εγω την εβαζα στην τραπεζαρια κ απο κατω μπορεις να στρωσεις χαρτια οποτε μαζευεις,πετας κ τελος

Θωμαη περαστικα του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια τι κάνετε; Εδώ εγώ με τις δουλειές μου τρέχω να προλάβω τον χειμώνα... ευτυχως ο μικρός τα πάει μια χαρα στον παιδικό κι έχω ένα 4ωρο το πρωί να κινηθώ μ ευκολία! Το φαγητό με ζορίζει λίγο γτ του βάζω εγώ μαζί του και τρώει πολύ συγκεκριμένα πράγματα . 

Διαβάζω τα νόστιμα φαγητα που φτιάχνετε και τα λιγουρεύομαι...

 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μπιφτέκια στη κριλιερα σήμερα ... Και εμένα ο δικός μου θέλει να τρώει μόνος με τα χέρια τώρα έχει ξεκινήσει να εξιωνετε με το κουτάλι και να το βάζει στο στόμα του.. κ εννοείτε όταν χορτάσει ότι υπάρχει από φαγητό πάνω στο τραπεζάκι του το πετάει στο πάτωμα ....!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα 

γαλοπουλα με ρυζι σημερα

ευτυχως την περασαμε ελαφρια την ιωση με δεκατα που κρατησαν μια μερα εγω τον κραυησα και σημερα σπιτι για να ειμαι σιγουρη

εμενα απο 1ο μηνων ηθελαν να τρωνε μονοι τους και γινοταν ενα χαμος αλλα εγω κρατουσα ενα κουταλακι και τους βοηθουσα


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρακάς για εμάς σήμερα ...Καλησπέρα κορίτσια! Εμένα επειδή ο μικρός ξεκίνησε με blw (κομμάτια αντί αλεσμένων) είμαι εξοικιωμένη στο χαμό... βέβαια από 18μ τρώει σαν λόρδος οπότε χαλάλι η υπομονή 1 χρόνο και τα σφουγγαρίσματα του τοίχου :-D

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Αρακάς για εμάς σήμερα ...Καλησπέρα κορίτσια! Εμένα επειδή ο μικρός ξεκίνησε με blw (κομμάτια αντί αλεσμένων) είμαι εξοικιωμένη στο χαμό... βέβαια από 18μ τρώει σαν λόρδος οπότε χαλάλι η υπομονή 1 χρόνο και τα σφουγγαρίσματα του τοίχου :-D

Ποσο ειναι ο μικρος; τωρα ξεκινησε τα κομματια;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , SFSI81 είπε:

Τα ξεκίνησε με την εισαγωγή των στερεών. Τώρα είναι 2.5

Μπερδευτηκα...σε ποια ηλικια εκανε εισαγωγη στερεων; ρωταω γιατι οι αποψεις διιστανται σε αυτο το θεμα! Ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εφάρμοσα baby led weaning αλλά λίγο καθυστερημένα. Η εισαγωγή ξεκίνησε στους 6 μήνες(κλεισμένους) με αλεσμένα αλλά επειδή ο γιός μου δεν έτρωγε αλεσμένη τροφή κι ήθελε να πιάνει το κουτάλι περάσαμε μετά από κανένα μήνα(αρχές 8ου) στα κομμάτια. Μέχρι τότε μπορείς να το εφαρμόσεις μετά τον 8ο-εαν τρεχει ο 9ος τότε μιλάμε για μετάβαση από αλεσμένα σε κομμάτια κι όχι για blw

 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , SFSI81 είπε:

Εγώ εφάρμοσα baby led weaning αλλά λίγο καθυστερημένα. Η εισαγωγή ξεκίνησε στους 6 μήνες(κλεισμένους) με αλεσμένα αλλά επειδή ο γιός μου δεν έτρωγε αλεσμένη τροφή κι ήθελε να πιάνει το κουτάλι περάσαμε μετά από κανένα μήνα(αρχές 8ου) στα κομμάτια. Μέχρι τότε μπορείς να το εφαρμόσεις μετά τον 8ο-εαν τρεχει ο 9ος τότε μιλάμε για μετάβαση από αλεσμένα σε κομμάτια κι όχι για blw

 

Α οκ τωρα το καταλαβα. Δηλαδη το blw ειναι οταν το μωρο θελει απο μονο του να αρχισει να τρωει κομματακια! Δεν το ηξερα πως υπαρχει και αυτη η περιπτωση! Καλο σεναριο ακουγεται παντως!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δεν ταίζεις το παιδί-επιλέγει μονο του πώς και πόσο θα φάει. Σου βγαίνει λίγο ο πάτος στο καθάρισμα όταν είναι λίγο μικρό αλλά τα οφέλη είναι πολλαπλά. Από την αισθητηριακή ολοκληρωση έως τα απλά κ ταπεινά βγαίνω έξω κ δεν κουβαλάω αλεσμένα blender , τρώνε από πολύ μικρα το ίδιο φαγητό μ εμάς κλπ


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , SFSI81 είπε:

Στην ουσία δεν ταίζεις το παιδί-επιλέγει μονο του πώς και πόσο θα φάει. Σου βγαίνει λίγο ο πάτος στο καθάρισμα όταν είναι λίγο μικρό αλλά τα οφέλη είναι πολλαπλά. Από την αισθητηριακή ολοκληρωση έως τα απλά κ ταπεινά βγαίνω έξω κ δεν κουβαλάω αλεσμένα blender , τρώνε από πολύ μικρα το ίδιο φαγητό μ εμάς κλπ

Κι εμενα η μικρη μου τρωει απο 10 μηνων κομματια αλλα δεν τα ηθελε απο μονη της, με πολλη δικη μου επιμονη και προσπαθεια. Και η γιαγια που το κρατουσε ολη τη μερα της εδινε αρκετο καιρο αλεσμενα γιατι φοβοταν με αποτελεσμα τα σαββατοκυριακα να πρεπει να κανω απο την αρχη δουλεια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...