Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια καλό μήνα κ καλό χειμώνα ..!! Παστίτσιο για σήμερα ..Εμένα την πρώτη δόση της ιλαράς την έκανε το Μάιο που μας πέρασε την Παρασκευή έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο και θα δω τη θα μας πει τότε..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!

 

Λιανα, μια χαρα το κοριτσι σου..ειναι και μικρουλα μωρε....εμενα ολο μου λεει για τους φιλους της και τις δασκάλες της!

 

Χαρουμενη μαμα , πως παει η εγκυμοσυνη?

θωμαη σου ανοιξε η ορεξη ε? και εγω θελωωωωωω....

CME2205 περιμενεις μωρο? τι είναι ?

 

Βικυ αρχισαν παιζουν μαζι τα αδερφακια? εμενα κυνηγιουνται ολη την ημερα!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πηγα να την αρπαξω με το αποτομο κρυο που εβγαλε αλλα τη γλυτωσα.

Απο φαγητα,χυλοπιτες,τραχανα,πουρε,ρεβυθια

Ιουλιανα η μεγαλη ολο του λεει ελα φουφουλη μου να παιτσουμε

Αλλα πρεπει να μαι συνεχεια διπλα.τον προσεχει αλλα αυτος θελει να πιανεται να σηκωνεται κ τωρα επιχειρει να αφηνει κ τα χερια

Καλο μηνα!

Για το εμβολιο η κορη εχει κανει πρωτη δοση,κανονικα του χρονου ηταν η δευτερη,μαλλον θα γινει φετος

Ο μικρος το χειμωνα θα κανει την πρωτη κ μαλλον καπακι σχεδον κ τη δευτερη

Νοεμβριο θα το συζητησω με την παιδιατρο

Εγω νομιζω ειμαι καλυμμενη αλλα ο συζηγος εχει ενα βιβλιαριο που δ βγαζεις ακρη οποτε ενας παθολογος η μια εξεταση αντισωματων χρειαζεται

Για μενα πιο σημαντικο να ψαχτουν οι παππουδες

Με τον χειμερινο καιρο θελω ολο να ειμαι μεσα κ να χουχουλιαζω στον καναπε.ορεξη μονο για φαι εχω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια καλο μηνα 

κοτοπουλο με ρυζι 

και εγω τον νοεμβριο εχει ο μεγαλος εμβολιο οποτε θα μιλησω με την γαιτρο και θα δουμε 

σημερα μας ζητησαν απο το νηπιο να ξαναπαμε το βιβλιαριο να δουν τα εμβολια

ιουλιανα εδω και ενα χρονο μου εχει ανοιξει η ορεξη για μωρο αλλα θελω πρωτα να πιασω δουλεια 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μπιφτέκια με πουρέ σήμερα!

@iouliana περιμένω αγοράκι τώρα! είμαι 23 εβδομάδων!

το εμβόλιο το έκανε η μικρή πριν ένα μήνα την πρώτη δόση αλλά η παιδίατρος μου είπε να δούμε πως θα πάνε τα κρούσματα μήπως κάνουμε την δεύτερη το Δεκέμβρη. Εγώ έχω κάνει και τις 2 δόσεις (βρήκα και το βιβλιάριό μου) και ο άντρας μου έχει περάσει ιλαρά, άρα είμαστε οκ @vikib η εξέταση αντισωμάτων είναι πολύ ακριβή και δεν δικαιολογείται από τα ταμεία, αν δεν βγάλετε άκρη καλύτερα να κάνει μια επαναληπτική δόση να είναι καλυμμένος

Εγώ πρέπει να κάνω τώρα που είμαι έγκυος το εμβόλιο της γρίππης και ίσως επαναληπτική του κοκκύτη γιατί το μωρό θα έρθει μέσα στο καταχείμωνο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Σημερα το μενού έχει ότι έμεινε από το ΣΚ..

Θωμαή με το καλο να υποδεχτέιτε τη μικρή!

Κορίτσια εγώ καμία επιθυμία δεν έχω.... αισθάνομαι πλήρης με τα 2 αγόρια μου!!!!

Σχετικά με το εμβόλιο της ιλαράς, ο μεγάλος, εγώ και ο άντρας μου έχουμε κάνει και τις 2 δόσεις. Ο μικρός έχει κάνει τη μία και μου έιπε η παιδίατρος ότι λόγω της επανεφάνισης της νόσου, καλό είναι να γίνεται και η 2η δοση 3 μήνες μετά την πρώτη. οπότε θα την κάνουμε αυτό το μήνα. Για της γρίπης δεν ρώτησα, είμαι λίγο επιφυλακτική με το συγκεκριμένο αλλά λένε ότι θα έχουμε επιδημία φέτος και φοβάμαι λίγο... Εσείς θα το κάνετε στα παιδιά?

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anath είπε:

Καλημέρα!

Σημερα το μενού έχει ότι έμεινε από το ΣΚ..

Θωμαή με το καλο να υποδεχτέιτε τη μικρή!

Κορίτσια εγώ καμία επιθυμία δεν έχω.... αισθάνομαι πλήρης με τα 2 αγόρια μου!!!!

Σχετικά με το εμβόλιο της ιλαράς, ο μεγάλος, εγώ και ο άντρας μου έχουμε κάνει και τις 2 δόσεις. Ο μικρός έχει κάνει τη μία και μου έιπε η παιδίατρος ότι λόγω της επανεφάνισης της νόσου, καλό είναι να γίνεται και η 2η δοση 3 μήνες μετά την πρώτη. οπότε θα την κάνουμε αυτό το μήνα. Για της γρίπης δεν ρώτησα, είμαι λίγο επιφυλακτική με το συγκεκριμένο αλλά λένε ότι θα έχουμε επιδημία φέτος και φοβάμαι λίγο... Εσείς θα το κάνετε στα παιδιά?

 

Εμένα πέρσι νοσηλεύτηκαν με γρίππη και τα 2 ανήψια μου (2 και 4 ετών) και φυσικά κόλλησε μαμά, μπαμπάς, παππούς και γιαγιά. Η μόνη που δεν κόλλησε ήταν η άλλη γιαγιά που είχε εμβολιαστεί και φυσικά όπως καταλαβαίνετε υπήρχε τεράστιο θέμα όχι μόνο με την υγεία των παιδιών αλλά και με το ότι όσοι τα φρόντιζαν τέζαραν από τον πυρετό και σερνόντουσαν οικογενειακώς! Για το αν πρέπει να εμβολιαστούν τα παιδιά είμαι λίγο επιφυλακτική, αλλά σίγουρα πρέπει να εμβολιαστούν αυτοί που τα φροντίζουν και ειδικά να έχουν προβλήματα υγείας, αν είναι μεγάλοι σε ηλικία (πχ παππούς, γιαγιά). Αν τα παιδιά δεν πάνε σχολείο πάντως δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος εμβολιασμού.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

 

cme2205 με το καλο!!

Βικυ ναι θελει λιγο προσοχή τωρα.....η μεγαλη μου τον παιζει αγαρμπα τον καημενο! 

Το εμβολιο της γριπης το κανουμε στη μαμα μου και στα πεθερικα μου παντα! Δεν ειμαστε για τετοια!

Ιλαρα εχω περασει κι εγω κι ο συζυγος. Τωρα από εβδομαδα θα παμε στην παιδιατρο και από ότι ειδα θα κανει το mmr ο μικρος οποτε θα ρωτησω και για την μεγαλη!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια 

μακαρονια με σαλτσα με λουκανικα

δεν πρεπει να πανικοβαλομαστε με την ιλαρα την προηγουμενη χρονια ηταν η οστρακια πιο πριν ανεμοβλογια ετσι γινεται καθε χρονο το μονο κατα την γνωμη μου που πρεπει να κανουμε ειναι  να μιλησουσε με τον παιδιατρο του παιδιου μας και να ειμαστε τυπικοι με τα εμβολια τους και να τητουμε τους κανονες υγιεινης ισως ολο αυτο εχει γινει θεμα γιατι υπηρχε και υπαρχει μια τασ οι γονεις να μην εμβολιαζουν τα παιδια τους κατι που ειναι πολυ συχνο στη εποχη μας μιας και λενε οτι καποια εμβολια ευθθνονται για τον αυτισμο και πολυ γονεις εχουν θαρυβηθει

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Το ίδιο φαγητό με χθες και σήμερα...

Θωμαή η ιλαρά έχει να εμφανιστεί στην Ελλάδα πολλά χρόνια και αυτό είναι επίσημο με στοιχεία από το ΚΕΕΛΠΝΟ. Δεν είναι όπως οι επιδημίες της γρίππης, είναι κάτι που αν οι γονείς ήταν πιο τυπικοί με τους εμβολιασμούς θα μπορούσε να αποφευχθεί. Πολύ σωστά όμως λες πως αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να ακούμε τον παιδίατρό μας.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μπιφτεκια σήμερα!

Λαχταριστή ακούγεται αυτή η σάλτσα με λουκάνικα @thomai62! Τι λουκάνικα χρησιμοποιείς?

Σιγουρα δεν χρειάζεται πανικός, όπως λέτε κι εσείς ο παιδίατρος θα μας κατευθύνει ώστε να είναι τα παιδάκια μας προστατευμένα. Το κακό με όλο αυτό είναι ότι εμφανιζονται ασθένειες που η επιστήμη της "νίκησε" κάποτε και αυτό συμβαίνει γιατι υπαρχουν ανεμβολιαστα παιδια και απο άγνοια αλλά και από επιλογή. Και αυτή η "επιλογή" κατά τη γνώμη μου στηρίζεται σε παραπληροφόρηση και αναπαραγωγή μιας "θεωρίας" που δεν έχει αποδειχτει.... τελοσπάντων, όσο μπορείτε ενημερωθείτε γιατί θα ακούτε πολλά γενικά!

 

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anath είπε:

Καλημέρα!

Μπιφτεκια σήμερα!

Λαχταριστή ακούγεται αυτή η σάλτσα με λουκάνικα @thomai62! Τι λουκάνικα χρησιμοποιείς?

Σιγουρα δεν χρειάζεται πανικός, όπως λέτε κι εσείς ο παιδίατρος θα μας κατευθύνει ώστε να είναι τα παιδάκια μας προστατευμένα. Το κακό με όλο αυτό είναι ότι εμφανιζονται ασθένειες που η επιστήμη της "νίκησε" κάποτε και αυτό συμβαίνει γιατι υπαρχουν ανεμβολιαστα παιδια και απο άγνοια αλλά και από επιλογή. Και αυτή η "επιλογή" κατά τη γνώμη μου στηρίζεται σε παραπληροφόρηση και αναπαραγωγή μιας "θεωρίας" που δεν έχει αποδειχτει.... τελοσπάντων, όσο μπορείτε ενημερωθείτε γιατί θα ακούτε πολλά γενικά!

 

προτιμω τα τυπου φρακφουρτης τα τσιγαριζω με το κρεμμδι και το σκορδο και βαζψ ντοματα στον τριφτη 

ή βαζω χωριατικα συνηθως με πρασο και κοβω και μελιτζνα σε κυβους και προσθετω ντοματα


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

ξεκιναω με ευχαριστα νεα εχτες εγινα θεια για πρωτη φορα λιγο βιαστικη η ανηψουλα μου  γεννηθηκε στκς 35 εβδομαδες 2250 και μπηκε θερμοκοιτιδα προληπτικα 

μπριζολες με αρακα και πουρε σημερα

  • Μου αρέσει 1

rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...