Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

Στον Ρυθμό των Χριστουγέννων!!


CoffeeBean

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν έχεις ικεα κοντά;;

Το πιο κοντινό είναι στα 100χλμ:(

Φαντάσου να κάνω τόσο δρόμο και να μην βρω και μπισκοτόσπιτο

Αλλά θα επιστρατεύσω καμιά ξαδερφη μου που μένει Αθηνα να μου φέρει ένα

Link to comment
Share on other sites

Peristeraki, αν δεν θες ντε και καλά μπισκοτόσπιτο, σχετικά εύκολο μου είχε φανεί κι αυτό που είχε ποστάρει κάποια κοπέλα πέρυσι (σορρυ, δεν θυμάμαι ποια :oops:):

Για τα στολίδια, ladyc, εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου μπάλες, μόνο παιχνιδάκια (ξύλινα, τσόχινα, κεραμικά, σιδερένια) αλλά δεν στολίζω μεγάλο δέντρο, όπως θες να κάνεις εσύ, αλλά γυμνά κλαράκια. Σε μεγάλο δέντρο, αν θες να κάνεις κάτι τέτοιο, νομίζω ότι θα χρειαστείς μπόλικα γιατί αυτά είναι μικρά και ίσως να "χαθούν". Εκτός αν πάρεις λίγα "ιδιαίτερα" για να εμπλουτίσεις ένα μεγάλο δέντρο με μπάλες.

Τι ωραία που υπάρχει λίγη κινητικότητα στο τόπικ!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολα τα κοριτσια του αγαπημενου θεματος μας!

Στολισμους διαβαζω,μπισκοτοσπιτα!

ποσο χαιρομαι ν ακουω χριστουγεννιατικες ετοιμασιες!!

Στον ρυθμο μπαινουμε κι εμεις σιγα σιγα.

Το προηγουμενο Σαββατο ειχαμε μια δουλεια στην αποθηκη(εκει που βρισκονται και τα χριστουγεννιατικα)λεω του αντρα μου:δεν ανεβαζουμε και τα χριστουγεννιατικα να ετοιμαζομαστε?:D

Για να μπαινουμε και στο κλιμα;)

1406058i3q71gozlr.gif


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωωω τι ωραιο θεμα ειναι αυτο!

Τα Χριστουγεννα ειναι η αγαπημενη μου εποχη, κρατιεμαι δεν κρατιεμαι να στολισω το ερχομενο σαββατοκυριακο! :)

Φετος λεω να φτιαξω τα παραδοσιακα μου κουραμπιεδες-μελομακαρονα, αλλα και μια συνταγη που ειδα προσφατα και φαινεται πολυ ωραια, κατι χριστουγεννιατικα τρουφακια με σοκολατα και καστανο.

Αγορασα κατι πολυ ωραια κουτακια απο ενα γειτονικο μαγαζακι, και λεω να γεμισω μερικα κουτακια με τα γλυκακια μου, να τα στολισω, και να τα δωσω σε αγαπημενα προσωπα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αντέ να μαζευτούμε και φέτος να το ευχαριστήθουμε θα ειναι η απάντηση μας στην κρίση και θα μας βοηθήσει να χαλαρώσουμε λιγάκι

να και ενα τραγουδάκι αγαπημένο της μικρής μου.Λοιπον εγω κέρδισα στον διαγωνισμο για το χωριο του ΑΓ.Βασίλη στα Αηδονάκια σήμερα θα παω την μικρή να μπεί λίγο στο πνεύμα των χριστουγέννων και την Δευτέρα 28/11 πρώτα ο Θεος το Χριστουγεννιάτικο δεντράκι μας θα αναβοσβύνει.Λόγω πένθους δεν θα στολίσω μπαλκόνο φέτος αλλά τουλάχιστον το σπιτάκι μας θα το χαρέι το Νεφελάκι μου στολισμένο :P
Link to comment
Share on other sites

kiki v πολύ ωραίο και το σοκολατόσπιτο

Ειχα δει την συνταγή για το μπισκοτόσπιτο στο blog "Συνταγές από σπίτι"

Εκεί εχει ωραία και εύκολα γλυκάκια και σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποια.

Λετε ότι βγάζετε τα χριστουγεννιάτικα σιγά σιγά και μπαινω στον πειρασμό να τα βγάλω κι εγώ νωρίτερα από το Σ/Κ που είπα ότι θα στολίσω

Είδατε την συνταγη με τα ζυμαρένια στολίδια που βγαίνει μόλις ανοίγει το τόπικ;

Είναι ωραία ιδέα

Link to comment
Share on other sites

στην Μαρίνα του φλοίσβου που έχει και το παγοδρόμιο.....

τι λες??? σοβαρα???? ουυυυυυ φυγαμε σημερα κιολας !!!!

καλα πως δεν το πηρα ειδηση απο ποτε μεχρι ποτε ειναι???

εντιτ καλα μεχρι να το συνηθησω εδω πρεπει να κοιταω ακομα ημερ/νιες γ@@@@@ συγνωμη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελεια φωτο αγγελικη. αυτο ειναι η χαρα των χριστουγεννων, τα αγγελουδακια μας!!

κοριτσια να βαλουμε και καμμια συνταγη με μελομακαρονα. εχετε καμμια δοκιμασμενη???εκανα περυσι αλλα αποτυχια:-(!!εσπαγαν και απο γευση ετσι και ετσι.επισης ειχα φτιαξει και σοκολατακια με καστανο αλλα δε μαρεσαν και πολυ, τα περιμενα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε!!!!!

Δεν την έχω δοκιμάσει, την βρήκα στο διαδίκτυο. Ενδιαφέρουσα μου φαίνεται....

ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ

ΥΛΙΚΑ

1 κιλό αλεύρι Νο2,

700γρ. λάδι -

350 γρ. αραβοσιτέλαιο και 350 ελαιόλαδο (3+1/2 κούπες του τσαγιού), 250γρ. ζάχαρη (1+1/4 κούπες του τσαγιού),

250 γρ. χυμό πορτοκαλιού (1+1/4 κούπες του τσαγιού),

100 γρ. μπύρα (1/2 κούπα του τσαγιού),

5 γρ. σόδα (1 κουταλάκι του γλυκού),

5 γρ. γαρύφαλλο (1 κουταλάκι του γλυκού),

5 γρ. κανέλα (1 κουταλάκι του γλυκού),

50 γρ. κονιάκ (1/4 κούπα του τσαγιού),

1 ξύσμα από λεμόνι και 3 ξύσματα πορτοκαλιού,

πολύ λίγο αλάτι.

Σιρόπι:

750 γρ. ζάχαρη (3+1/4 κούπες του τσαγιού),

750 γρ. μέλι (3+1/4 κούπες του τσαγιού),

750 γρ. νερό (3+1/4 κούπες του τσαγιού) και

50 γρ. ούζο (1/4 κούπα του τσαγιού).

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Βάζουμε το λάδι σε μια λεκάνη. Προσθέτουμε τη ζάχαρη και τη χτυπάμε και κατόπιν όλα τα υπόλοιπα υλικά μαζί. Στο τέλος αρχίζουμε να ρίχνουμε το αλεύρι.

Τα ψήνουμε στους 170ο C και τα αφήνουμε να κρυώσουν.

Περιχύνουμε το σιρόπι αφού το έχουμε βράσει και μετά τα πασπαλίζουμε με ψιλοκομμένο καρύδι.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στολίσαμε εχθές το δεντράκι στο παιδικό δωμάτιο των κοριτσιών. Το Σαββατοκύριακο το μεγάλο δέντρο και τα μπαλκόνια.

Μακάρι να μην χρειαστεί να δουλέψω Σ/Κ για να αφιερωθώ στα παιδάκια μου και στην Χριστουγεννιάτικη προετοιμασία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...