Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

1 hour ago, Mairouli2807 said:

Daip εσυ που είσαι στο δευτερο και τα ξερεισ καλυτερα.. το PAPP-A ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ? ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΣΤΑ ΛΕΝΕ ΑΜΕΣΩΣ?

Στο πρώτο αυχενικη και pappA ειχα κανει στην Ελλάδα. Στην Πάτρα στο ιδιωτικό μου ειχε κλείσει η γυναικολόγος μου με εναν πιστοποιημένο που ερχεται νομίζω κάθε Παρασκευή και τις κάνει. Την μεθεπόμενη εφευγα για Αυστραλια όποτε τα αποτελεσματα της pappA τα πήρα αν θυμάμαι μεσα στο 10ημερο μεσω email. Ηταν καλή η αυχενική όμως και δεν ειχα ανησυχία καμμία.

Την Αυχενική στην ουσια μετραει με υπερηχο το πάχος του αυχενα του εμβρύου ο γιατρός. Επίσης ψάχνουν για το αν ειναι ορατό ενα οστο στη μύτη. Εκεινη την ωρα μας έλεγε τύπου σχολιασμου. Πχ. Ωραία, ορατό το οστο. 

Οι μετρησεις επαναλήφθηκαν αρκετες φορές για σιγουριά.

Μετα κοιτάνε και αλλα. Καρδιά, ολα τα όργανα κτλ. 

Σε ζευγάρι που ειχε πρόβλημα το έμβρυο επίσης ξερω οτι τους το είπε επι τόπου. 

  • Μου αρέσει 1

HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Mairouli2807 είπε:

εγω την εκανα την κυστικη ίνωση 2/2.. πλεον ο εοπυ την καλυπτει 100%... να ψαξεισ να την κανεισ καπου που να μην πληρωσεις... εμενα με εστειλε ο γιατροσ καπου και δεν πληρωσα τιποτα!!!! σε 1 εβδομαδα ακριβως βγηκε το αποτελεσμα!

θα τον ξαναρωτήσω μηπως το κανουμε νωρισ... αν κ του εχω εμπιστοσυνη.. ειναι πολυ λεπτολογος!!!

Daip εσυ που είσαι στο δευτερο και τα ξερεισ καλυτερα.. το PAPP-A ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ? ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΣΤΑ ΛΕΝΕ ΑΜΕΣΩΣ?

Αλήθεια γράφεται;; που την έκανες εσύ θυμάσαι;; δεν μου την έγραψε και μου πρότεινε απλά ένα κέντρο που την κάνουν.. 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.. ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ ΔF508 ΤΗΣ ΚΥΣΤΙΚΗΣ ΙΝΩΣΗΣ... ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ATG ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΛΙΣΙΑ!!!! Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΕΟΠΠΥ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ EUROMEDICA Κ.Α. ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ!!!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΠΟ 50-150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ!!!! Ε ΟΧΙ ΝΑ ΔΕΙΝΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΤΖΑΜΠΑ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mairouli2807 είπε:

ΝΑΙ.. ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ ΔF508 ΤΗΣ ΚΥΣΤΙΚΗΣ ΙΝΩΣΗΣ... ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ATG ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΙΛΙΣΙΑ!!!! Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΕΟΠΠΥ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ EUROMEDICA Κ.Α. ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ!!!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΠΟ 50-150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ!!!! Ε ΟΧΙ ΝΑ ΔΕΙΝΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΤΖΑΜΠΑ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ!!!!!

Πολύ σημαντική η πληροφορία σου, πραγματικά ευχαριστώ!! .. Θα πάρω τον γιατρο μου να μου πει αν μπορεί να μου τη γράψει γιατί πραγματικά είναι κρίμα... Είναι και αρκετά λεφτά... 

  • Μου αρέσει 1

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, daip είπε:

Εγω εκλεισα για 9 Μαρτίου. Θα ειμαι 12 εβδομάδων ακριβως. Στο κέντρο που θα την κάνω μου ειπαν οτι πρέπει να γίνει μεταξύ 11.5 με 13 εβδομάδων.

Στον γιο την είχα κανει στις 12.5 βδομάδες.

Τι εννοεις την μασας; το καθαριζεις και το μασας σαν τσιχλα; πήρα σήμερα με σκοπό να την περναω κομματι κομμάτι απο τον αποχυμωτη μαζι με πορτοκάλι για να μην ξεπαραδιαστουμε με τον χυμό που αγοράζω. Τα χάπια με βοήθησαν πολύ. Δεν εχω κανει εμετο 4 μέρες και ναυτία εχω ελάχιστη στο δίωρο συνηθως πριν την επόμενη δόση. Για εκεινο το 2ωρο πηρα το τζιντζερ.

Ναι,κοβω ενα μικρό κομματακι κ το μασαω κ καθως μου καιει το λαιμο με ανακουφιζει.

Ειδα μια κοπέλα θα κάνει αμνιοπαρακεντηση. Δε πρόσεξα το ονομα. Πως και δεν κάνεις το harmony test που ειναι μη επεμβατικο και εχει 100% ακρίβεια και κανένα κίνδυνο για το μωρο.

Κατά τα άλλα κορίτσια περα από γριπουλες όλες είμαστε καλά. Πολυ χαίρομαι. Σημερα εκανα το εμβόλιο του μηνιγγίτιδιοκοκου στον μικρό. 3Η δοση και μου ανέβασε πυρετό στο 4ωρο. Γκρίνια, αφαγια. Ουτε μακαρονια με τυρί που του αρεσουν δεν ήθελε. Του έδωσα παναντολ και κοιμηθηκε για μεσημερι 4 ωρες! Ξυπνησε ορεξάτος για φαγητό τώρα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 hours ago, jane.austen είπε:

Πολύ σημαντική η πληροφορία σου, πραγματικά ευχαριστώ!! .. Θα πάρω τον γιατρο μου να μου πει αν μπορεί να μου τη γράψει γιατί πραγματικά είναι κρίμα... Είναι και αρκετά λεφτά... 

Jane μου τι εκανες τελικα? 

On 2/14/2017 at 0:01 ΜΜ, Mairouli2807 είπε:

στελλα μου ποσων εβδομαδων εισαι? φουσκωμα εχω και εγω αλλα δεν το λεω κοιλια!!! εγω τα τζιν τα εκοψα.. κολαν, φορμες και φορεματακια φοραω μονο!

στελλα μου σχετικα με αυτο που λεγαμε για ρουχα τις προάλλες.. χθες που ειχα παει στην κουμπάρα μου μου έδωσε ενα τζιν εγκυμοσύνης και σημερα το πρωι το δοκιμασα και ξετρελαθηκα!!! το έβαλα σημερα σημερα κιολασ στην δουλεια και ενιωσα άνθρωπος... βεβαια αγαπαω πολυ και τα τζιν!!!! και ειπα οτι θα παω να παρω ενα ακομη!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairouli2807 είπε:

Jane μου τι εκανες τελικα? 

στελλα μου σχετικα με αυτο που λεγαμε για ρουχα τις προάλλες.. χθες που ειχα παει στην κουμπάρα μου μου έδωσε ενα τζιν εγκυμοσύνης και σημερα το πρωι το δοκιμασα και ξετρελαθηκα!!! το έβαλα σημερα σημερα κιολασ στην δουλεια και ενιωσα άνθρωπος... βεβαια αγαπαω πολυ και τα τζιν!!!! και ειπα οτι θα παω να παρω ενα ακομη!!! 

Καλημέρα!!! Μαίρη μου είναι όντως τόσο καλό? από που το πήρε? είναι αυτό που έχει λάστιχο ψηλομεσο ή το άλλο που είναι χαμηλοκάβαλο? εμένα πάντως κορίτσια ή φαρδυνε η λεκάνη ή φούσκωσε η κοιλιά . Δεν μπορώ να καταλάβω. Από κιλά είμαι -1 αλλά από πόντους έχω πάρει 2 στην περιοχή κοιλιά λεκανη. Τα παντελόνια άρχισαν να είναι λίγο στενά. Μου φαίνεται με κολάν θα την βγάλω. Λέτε να παίζει ρόλο που είμαι μικρωκαμωμένη και εχω στενή λεκάνη? Μήπως γι αυτό φάρδυνα εκεί? Μαιρούλα επίσης τι νούμερο είναι το παντελόνι εγκυμοσύνης? Γιατί μαι κοπέλα μου είπε ότι του ζαρα είναι πολύ μικρά τα νούμερα. Εγώ δηλ που κανονικά φοράω S-M τι θα πάρω σε εγκυμοσύνη? Να σου πω την αλήθεια δεν ανχωνομαι τόσο τώρα όσο το καλοκαίρι που από την ζέστη και την κοιλία με βλέπω να κυκλοφορών σαν τον Ντέμυ Ρούσσο. 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?? Αύριο θα πάω για δείγμα για καλλιέργεια κολπικού, θα κάνουμε και υπέρηχο να δούμε το κουκουλινάκι και θα ορίσουμε και ημερομηνιά για αυχενική. Το Σάββατο γίνομαι 9 εβδομάδων. Λέτε αύριο να μου κάνει πάλι κολπικό? ή κανονικό υπέρηχο?

Ορίστε με έπιασε η φλυαρία μου. Φιλιααααααααααα!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! πολύ χαίρομαι που είστε καλά και είδατε και λίγο φως με τις ναυτίες! Σχετικά με τα ρούχα,  αν και δεν έχω πάρει κιλό, απλά δεν κουμπώνουν τα παντελόνια. Ειδικά προς το βράδυ νιώθω την κοιλιά να ξεχειλίζει! Ένα τζιν και ενα μαύρο που πήρα από ΗΜ εγκυμοσύνης πολύ με βόλεψαν, ανάσανα! Από νούμερα τα πήρα ένα μεγαλύτερο προληπτικά, αν και είναι πολύ ελαστικά. Επίσης νομίζω είναι λογικό να φαρδαίνει η λεκάνη σε μια έγκυο, προετοιμάζεται το σώμα για τη γέννα. 

Τώρα το καλοκαίρι, με το καλό, είμαι κι εγώ πολύ περίεργη να δω πως θα κυκλοφορώ! 

Για τον υπέρηχο stelkyritsa, ίσως χρειαστεί κολπικός, παίζει να μην φαίνεται ακόμα καθαρά. Εμένα μου είχε κάνει πρώτα κολπικό να δούμε το μικρό και μετά μου έκανε κοιλιακό για να δει τον τράχηλο και όντως από την κοιλιά το σποράκι δε φαινόταν.

Κορίτσια, εμένα την εξέταση για κυστική ίνωση δε μου την έγραψε νομίζω και δεν το ανέφερε βασικά. Θα του το πω όταν πάω για αυχενική τώρα. Τι ακριβώς είναι και πότε πρέπει να την κάνεις?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια εγω πάλι για γιατρό είμαι. Παρόλο τα χάπια σημερα ξεκίνησαν πάλι οι εμετοί. Πάω αύριο να μου δώσει τα συνταγογραφουνενα. Είμαι κομμάτια ολο το απόγευμα πάλι. Ουτε νερό , ούτε φαγητο... Κριμα τα κεμπαπ που εψησε ο άντρας μου να το τσικνησουμε. Το τσικνησαν με τον μικρό και εγω πάνω απο τη λεκάνη. :-(:-(:-( 

Με είχε πιασει μια ενοχληση απο χθες αλλά δεν περιμενα οτι θα φτάσουμε εκεί. Δηλαδή αν δεν τα επαιρνα πως θα ήμουν;;; πέρασα τουλάχιστον 4 μέρες ήρεμα.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daip είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγω πάλι για γιατρό είμαι. Παρόλο τα χάπια σημερα ξεκίνησαν πάλι οι εμετοί. Πάω αύριο να μου δώσει τα συνταγογραφουνενα. Είμαι κομμάτια ολο το απόγευμα πάλι. Ουτε νερό , ούτε φαγητο... Κριμα τα κεμπαπ που εψησε ο άντρας μου να το τσικνησουμε. Το τσικνησαν με τον μικρό και εγω πάνω απο τη λεκάνη. :-(:-(:-( 

Με είχε πιασει μια ενοχληση απο χθες αλλά δεν περιμενα οτι θα φτάσουμε εκεί. Δηλαδή αν δεν τα επαιρνα πως θα ήμουν;;; πέρασα τουλάχιστον 4 μέρες ήρεμα.

daip Πολύ λυπάμαι. Μια φίλη που είχε πολύ μεγάλο θέμα με ναυτίες εφτιαχνε κάθε πρωι μια κατσαρολα τσαι τζιντζερ και φεττακια λεμονι και επινε όλη μερα. την βοηθούσε πολύ. το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια

20 hours ago, daip said:

Παρόλο τα χάπια σημερα ξεκίνησαν πάλι οι εμετοί.

daip υπομονή . Εγώ που είχα λίγο ανακατοσούρα πριν 2 βδομάδες είχα μια λεμονόκουπα και την μύριζα και έπινα και λίγο με βοηθούσε.

βέβαια είμαι απο τις τυχερές και μέχρι στιγμής έχω κάνει έναν  εμετο μόνο. επίσης υπάρχουν κάποια βραχιολάκια που απ ότι έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες τις έχουν βοηθήσει , αλλα και κάποιες άλλες όχι. Εξαρτάται τον οργανισμό....

seabands λέγονται αν θες να τα δοκιμάσεις.

 

Γενικά κι εγώ απο κιλά είμαι +1 αλλά νιώθω +5 .έχω κάνει μια κοιλιά που και εγώ δεν τα υποφέρω τα jeans μου.

Το καλοκαίρι με μακρια φορέματα με φαντάζομαι να κυκλοφορώ.

Άυριο θα πάω πάλι στο γιατρό και θα μου κάνει κοιλιακό υπέρηχο( είμαι 10 εβδομάδων). και φαντάζουμε θα μου πει για αυχενική κλπ

Να είστε όλες καλά !!! φιλάκια!

 

 

 

 


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2017 at 1:05 ΜΜ, stelkyritsa είπε:

Καλημέρα!!! Μαίρη μου είναι όντως τόσο καλό? από που το πήρε? είναι αυτό που έχει λάστιχο ψηλομεσο ή το άλλο που είναι χαμηλοκάβαλο? εμένα πάντως κορίτσια ή φαρδυνε η λεκάνη ή φούσκωσε η κοιλιά . Δεν μπορώ να καταλάβω. Από κιλά είμαι -1 αλλά από πόντους έχω πάρει 2 στην περιοχή κοιλιά λεκανη. Τα παντελόνια άρχισαν να είναι λίγο στενά. Μου φαίνεται με κολάν θα την βγάλω. Λέτε να παίζει ρόλο που είμαι μικρωκαμωμένη και εχω στενή λεκάνη? Μήπως γι αυτό φάρδυνα εκεί? Μαιρούλα επίσης τι νούμερο είναι το παντελόνι εγκυμοσύνης? Γιατί μαι κοπέλα μου είπε ότι του ζαρα είναι πολύ μικρά τα νούμερα. Εγώ δηλ που κανονικά φοράω S-M τι θα πάρω σε εγκυμοσύνη? Να σου πω την αλήθεια δεν ανχωνομαι τόσο τώρα όσο το καλοκαίρι που από την ζέστη και την κοιλία με βλέπω να κυκλοφορών σαν τον Ντέμυ Ρούσσο. 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?? Αύριο θα πάω για δείγμα για καλλιέργεια κολπικού, θα κάνουμε και υπέρηχο να δούμε το κουκουλινάκι και θα ορίσουμε και ημερομηνιά για αυχενική. Το Σάββατο γίνομαι 9 εβδομάδων. Λέτε αύριο να μου κάνει πάλι κολπικό? ή κανονικό υπέρηχο?

Ορίστε με έπιασε η φλυαρία μου. Φιλιααααααααααα!!!!

 

Σίγουρα κολπικό θα σου κάνει.. ειδικά αν εισαι και αδυνατουλα... ειναι απο τα h&M εχει υφασμα μπλε χρωματος το οποιο σε μενα φτανει μεχρι κατω απο το στηθος, δεν εχει φερμουαρ κλπ μονο ενα διακοσμητικο κουμπι και ειναι χαμηλοκαβαλο πολυ μπροστα μονο.. εγω που φοραγα 28ή38 αναλογα την εταιρεια, αυτο ειναι 30/40.. ενα νουμερο μεγαλυτερο δηλαδη! τωρα μου ειναι χαλαρο.. σιγουρα μετα θα στενεψει... εγω προτιμω να ερθει το καλοκαιρι να βαλουμε τα φουστανακια να ειμαστε ανετες...

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2017 at 10:58 ΠΜ, Mairouli2807 είπε:

Jane μου τι εκανες τελικα? 

στελλα μου σχετικα με αυτο που λεγαμε για ρουχα τις προάλλες.. χθες που ειχα παει στην κουμπάρα μου μου έδωσε ενα τζιν εγκυμοσύνης και σημερα το πρωι το δοκιμασα και ξετρελαθηκα!!! το έβαλα σημερα σημερα κιολασ στην δουλεια και ενιωσα άνθρωπος... βεβαια αγαπαω πολυ και τα τζιν!!!! και ειπα οτι θα παω να παρω ενα ακομη!!! 

 

Πήρα τις αιματος-ουρων-κολπικες και το γενικο συμπερασμα ειναι πως ειναι ολα καλα....!μονο που (πιθανον οπως αναμενοταν)δεν εχω αντισωματα για τοξοπλασμα-κυτταρομαγαλοιο και καποια άλλα...απ ολα τα επικινδυνα εχω αντισωματα για την ερυθρα που ειναι πολύ σημαντικο....γι αυτο και με τιε μηνιαιες εξετασεις θα το παρακολουθουμε και μου ειπε πολύ προσοχη με το κρεας και λαχανικα...το κρεας μου ειπε πρωτα καταψυξη οπωςδηποτε και μετα ξεπαγωμα και μαγειρεμα...

κατα τάλλα αυτο που λιγο με σταναχωρησε ειναι πως εχω ΠΑΛΙ ουρεοπλασμα παροτι τον οκτωβρη το ειχα ξεφορτωθει με αντιβιωση και τωρα εδειξε ξανα θετικο....εχω λιγο ξενερωσει....4η φορα το περναω.. ο γιατρος μου ειπε πως πλεον εχει χασει την παθογονο αξια του και να μην ανησυχω καθολου,αλλα όσο και να χει ειναι ασχημο καθε τρεις και λιγο να εχω αυτο το μικροβιο...γενικα πρεπει να ταλαιπωρει πολύ κοσμο.

τη δευτερα θα παω για ενα συντομο υ/γ ,να δει εξετασεις και να συζητησουμε λιγο για το ουρεοπλασμα....

κατα τάλλα χτες εκανα την κυστικη ινωση στο 100% των γονιδιων για να ειμαι σιγουρη(γραφεται μονο το πιο συχνο γονιδιο στον εοππυ αλλα ηθελα να κανω το συνολικο εγω)...ακριβουτσικη εξεταση αλλα ειπα να την κανω μιας και την κανεις μια φορα απαξ για ολες τιε εγκυμοσυνες...τα αποτελεσματα σε 15 εργασιμες...καλα κρασια χαχαχα.τωρα πρεπει να εξεταστουμε και για στιγμα..εχει κανει καμια αυτη την εξεταση???τ

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jane.austen είπε:

 

Πήρα τις αιματος-ουρων-κολπικες και το γενικο συμπερασμα ειναι πως ειναι ολα καλα....!μονο που (πιθανον οπως αναμενοταν)δεν εχω αντισωματα για τοξοπλασμα-κυτταρομαγαλοιο και καποια άλλα...απ ολα τα επικινδυνα εχω αντισωματα για την ερυθρα που ειναι πολύ σημαντικο....γι αυτο και με τιε μηνιαιες εξετασεις θα το παρακολουθουμε και μου ειπε πολύ προσοχη με το κρεας και λαχανικα...το κρεας μου ειπε πρωτα καταψυξη οπωςδηποτε και μετα ξεπαγωμα και μαγειρεμα...

κατα τάλλα αυτο που λιγο με σταναχωρησε ειναι πως εχω ΠΑΛΙ ουρεοπλασμα παροτι τον οκτωβρη το ειχα ξεφορτωθει με αντιβιωση και τωρα εδειξε ξανα θετικο....εχω λιγο ξενερωσει....4η φορα το περναω.. ο γιατρος μου ειπε πως πλεον εχει χασει την παθογονο αξια του και να μην ανησυχω καθολου,αλλα όσο και να χει ειναι ασχημο καθε τρεις και λιγο να εχω αυτο το μικροβιο...γενικα πρεπει να ταλαιπωρει πολύ κοσμο.

τη δευτερα θα παω για ενα συντομο υ/γ ,να δει εξετασεις και να συζητησουμε λιγο για το ουρεοπλασμα....

κατα τάλλα χτες εκανα την κυστικη ινωση στο 100% των γονιδιων για να ειμαι σιγουρη(γραφεται μονο το πιο συχνο γονιδιο στον εοππυ αλλα ηθελα να κανω το συνολικο εγω)...ακριβουτσικη εξεταση αλλα ειπα να την κανω μιας και την κανεις μια φορα απαξ για ολες τιε εγκυμοσυνες...τα αποτελεσματα σε 15 εργασιμες...καλα κρασια χαχαχα.τωρα πρεπει να εξεταστουμε και για στιγμα..εχει κανει καμια αυτη την εξεταση???τ

 

Μπράβο ρε κορίτσι για τα ευχάριστα! Εγώ για παράδειγμα δεν έχω ούτε για τοξόπλασμα, ούτε για ερυθρά και μου είπε μακριά από παιδάκια! Και για τα κρέατα μου είπε να τα προετοιμάζω με γάντια.

Για το ουρεόπλασμα μην ανησυχείς! Δε βλάπτει το έμβρυο.

Σε ζηλεύω για το υ/γ! Έχω να κάνω από 30/1 και πρέπει να περιμένω άλλη μια εβδομάδα, έχω καιρό να το ακούσω, θέλω μόνο να είναι καλά! Αν επιτρέπεται, πόσο περίπου στοιχίζει αυτή η εξέταση?Και πότε την κάνεις?

Για στίγμα δεν είναι αυτή που κάνουν και οι 2 γονείς?Νομίζω την έχουμε κάνει.

Από εξετάσεις, τη Δευτέρα θα ξανακάνω εξέταση για βιταμίνη D να δω αν ανέβηκε με τις αμπούλες.


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ από αντισώματα δεν έχω τίποτα. Αυριο θα πάω τις εξετάσεις στο γιατρό όμως για να μου πει .

Απο αιματοκρίτη πως πάτε εσείς κορίτσια ? μόνο εγώ έχω τόσο χαμηλό δλδ 29?


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...