Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

καλησπερα σας!Τα ζουζουνια κοιμουνται.Περασανε ωραια στο mall παιξανε με τα playmobil ησυχα και ομορφα για μια ωρα.εσεις πως περασατε σημερα?Λοιπον για καφε θελετε αυριο η δευτερα καλυτερα?σας ευχομαι ενα ομορφο βραδυ.

Ναταλία για μένα είναι καλύτερα Δευτέρα :)


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν έχουν προπονητές οπότε είναι άγνωστο το τι θα γίνει αν και η επίσημη ανακοίνωση είναι για 12 του μηνός ;)

Σας βλέπω αλλά για καφέ πρωί εγώ δεν παίζει χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τζα! Γυρισαμε κι εμεις σημερα απο διακοπες!

Καλη αρχη σε ολα τα παιδακια.. Εμας ο σταθμος ειναι ανοιχτος απο 1η του μηνα αλλα εγω τη Μαρια θα τη στειλω απο Δευτερα..

Για καφε που λετε... Δυσκολο και για εμενα.. Δουλειες με φουντες αλλα μιας που υπαρχουν κι αυτες, ειναι καλοδεχουμενες.. :)

Κανονιστε και αν κατσει εχει καλως... Αλλιως οοοοοοοοοοποτε ξανακανονιστει.

Καλο Χειμωνα δεν ευχομαι.. Καλη συνεχεια καλοκαιριου μιας και οι ζεστες καλα κραττουν και καλες μας βολτες για οσο αντεχουμε!

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Καλημέρα! Τελικά, ποια μανούλα θα ερθει για καφε τη Δευτέρα στις 9:15 πμ μπροστά από τον πεζόδρομο με τις καφετέριες? Εγω θα είμαι εκει.

και εγώ :-)

Φαίη καλώς ήρθες και ελπίζω να σε δούμε τη Δευτέρα :)

Για το κολυμβητήριο έμαθα ότι περιμένουν από το υπουργείο οικονομικών να τους εγκρίνει το κονδύλι για τα έξοδα λειτουργίας του :?:shock:

Χθες το απόγευμα είχαμε πάει στην παιδική χαρά ακριβώς από πάνω και ήταν τελείως κλειστό...σβηστά φώτα...οι καρέκλες του κυλικείου στην ταράτσα μαζεμένες σε στοίβες...:-(

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

εντάξει και εγώ θα έρθω αλλά κατά τις 9:30

Για το κολυμβητήριο έμαθα ότι περιμένουν από το υπουργείο οικονομικών να τους εγκρίνει το κονδύλι για τα έξοδα λειτουργίας του :?:shock:

Χθες το απόγευμα είχαμε πάει στην παιδική χαρά ακριβώς από πάνω και ήταν τελείως κλειστό...σβηστά φώτα...οι καρέκλες του κυλικείου στην ταράτσα μαζεμένες σε στοίβες...:-(

απαπα πολύ ψυχοπλακωτική κατάσταση έτσι όπως το περιγράφεις


8Fx2p2.png

OtbVp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι.Ειναι καποια απο σας που χρειαζεται κουπονια για πανες babylino sensitive?γιατι εμεις τελος οι πανες τα εχουμε κοψει μερα και νυχτα και μου εχουν μεινει 3 κουπονια.κριμα να πανε χαμενα ειναι δυο -4 ευρω και ενα -2 ευρω και ληγουν 30 σεπτεμβρη.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια!

Χαίρομαι που θα τα πούμε από κοντά τη Δευτέρα :)

γεια σας και παλι.Ειναι καποια απο σας που χρειαζεται κουπονια για πανες babylino sensitive?γιατι εμεις τελος οι πανες τα εχουμε κοψει μερα και νυχτα και μου εχουν μεινει 3 κουπονια.κριμα να πανε χαμενα ειναι δυο -4 ευρω και ενα -2 ευρω και ληγουν 30 σεπτεμβρη.

Ναταλία αν δεν θέλει κάποια άλλη, θα τα αξιοποιήσω εγώ :lol:

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Ωραια Μαρια θα σου φερω τα κουπονια τη Δευτερα.Συγνωμη που λιγουνε συντομα ελπιζω να προλαβεις να τα χρησιμοποιησης!!

Τι ζητάς συγνώμη καλέ; μια χαρά θα προλάβω...έχουν προσφορές τα supermarket αυτή την εποχή και θα τα συνδυάσω :) Εννοείται βέβαια, αν θέλει και κάποια άλλη τα μοιραζόμαστε :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...