Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα!

γεια σας τι κανετε?παει καιρος .........

σονια να χαιρεσαι την Κυριακουκα σας παντα να ειναι τυχερουλα η κουκλιτσα σας

Να είσαι καλά Ειρήνη που μου το θύμησες :)

Σόνια, αν διαβάζεις, χρόνια πολλά για την Κυριακή, να την χαίρεσαι!!!

που ειστε οι υπολοιπες ?ειστε ολες καλα?

Για τις άλλες δεν ξέρω, εγώ ακόμα εδώ :)

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοπελιες!

Ολα καλα κι εμεις.. Τριγυρναμε ολη μερα, καθε μερα.. Εχουμε παραπαρει αερα θα ελεγα, αλλα ειναι ωραια.. Μετα την κλεισουρα του χειμωνα συνερχομαστε καπως!

Το πρωι ηρθε το Μαρακι με το Ιφιγενειακι για καφε! Η μικρη μπουμπου εχει μεγαλωσει και ομορφυνει πολυ! Σημερα μας αφησε στον τοπο τελειως γιατι μας χαμογελουσε συνεχεια, ειδικα στο Βασιλη που ειναι και φιλος της! :mrgreen: Μαρακι σε ευχαριστω πολυ για την παρεα! Ευχομαι να καταφερουμε να τα πουμε και μεσα στο Σ/Κ.

Σονια μου να χαιρεσαι το κοριτσακι μας, αν και καθυστερημενα!

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

...

Το πρωι ηρθε το Μαρακι με το Ιφιγενειακι για καφε! Η μικρη μπουμπου εχει μεγαλωσει και ομορφυνει πολυ! Σημερα μας αφησε στον τοπο τελειως γιατι μας χαμογελουσε συνεχεια, ειδικα στο Βασιλη που ειναι και φιλος της! :mrgreen: Μαρακι σε ευχαριστω πολυ για την παρεα! Ευχομαι να καταφερουμε να τα πουμε και μεσα στο Σ/Κ.

...

Με πρόλαβες! Εμείς ευχαριστούμε για τη φιλοξενεία :) Ο Βασίλης είναι τελικά πολύ καλός στο babysitting μήπως να το εκμεταλευτεί; Όσο για τα χαμόγελα...έχει ένστικτο το παιδί ;)

Για το Σ/Κ πάρε τηλ. αν τα καταφέρετε.

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Το παιδι μου εκκρινει ποταμια μυξας απο εχθες... Το πρωι μαλιστα ειχε ξεραθει η βλεννα και ηταν πασαλειμενο το μισο μουτρακι της. Της λεω λοιπον "Μαρακι μου μηπως θελεις καλυτερα να μην πας σχολειο σημερα? Να παρω τηλ. τον κυρ-Φωτη να μην ερθει? Θα κατσουμε εδω, θα παιξουμε, θα ζωγραφισουμε..." Με κοιταει με περιεργεια.... Συνεχιζω εγω.. "Λοιπον, τι λες?" Μου απαντα "παμε μαλαθα?" (δηλαδη θα παμε στη θαλασσα?) της εξηγω πως οχι, δεν μπορουμε κλπ κλπ και απαντα "Λολειοοοοοοο!! Γιαννηθ!" :lol::lol:

Μιας και ητανε απυρετη λοιπον, ειπα να μην μπω αναμεσα στο μεγαλο αυτο ερωτα. :mrgreen: Της εριξα κατι σταγονες otrivin για παιδακια και εβαλα αμπουλες φυσιολογικο ορο στην τσαντουλα της μηπως θελησουν να της ριξουν κι εκει. Αν γινει τιποτα (χτυπαω ξυλο), θα παω να την παρω.

Μαρακι ευτυχως που μου ειπες να παρω τηλ. το Φιτσιαλο την Παρασκευη πριν παμε στο ιατρειο.. Δεν ηταν εκει και θα λειπει μεχρι την Τεταρτη 13/07. Οποτε εχε το κι εσυ στο νου σου και αν μπορεις, στειλε μου ενα μηνυμα με το τηλ. της ξαδερφης σου να το εχω (αχρειαστο να 'ναι βεβαια)!

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!

Σαββατοκύριακο ήμασταν Λαγονήσι. Καλά ήταν. Κάναμε δύο μπάνια, καήκα λίγο στον ήλιο, μια χαρά :tongue:

Σήμερα το πρωί πιάστηκε ο αυχένας μου και φοράω κολλάρο, κι άλλη χαρά :tongue:

Έτσι όπως είμαι πιασμένη πήγα και την Ιφιγένεια για το πρώτο της κούρεμα :cool:

Ανέβασα φωτό στο facebook...περιμένω εντυπώσεις :)

Φαίη περαστικά στο Μαράκι. Σου στέλνω το τηλ. της ξαδέρφης μου.

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

θυμάστε την ιστορία με τη λίμνη της Βουλιαγμένης;

http://parentscafe.gr/showpost.php?p=712135&postcount=73

σήμερα είχαμε τη συνέχεια :rolleyes:

Πρωί μέσα στο αυτοκίνητο (εκεί με στριμώχνει πάντα )

Ευριπίδης: Μαμά, από που έρχεται το νερό που πίνουμε;

Εγώ: Από τη λίμνη του Μαραθώνα.

Ευριπίδης: Έχει ψάρια η λίμνη του Μαραθώνα;

Εγώ: Δεν ξέρω :shock:

Ευριπίδης: Μάλλον δεν θα έχει.:?

Εγώ: Γιατί το λες; :roll:

Ευριπίδης: Γιατί όταν πίνουμε νερό, δεν μας κάθεται τίποτα στο λαιμό. Αν είχε ψάρια, θα έπρεπε να μασάμε το νερό προσεκτικά μη μας κάτσει κανένα ψαροκόκαλο. :cool:

Εγώ: (προσπαθώ να εξηγήσω για φίλτρα κλπ)

Ευριπίδης: Πως γέμισε νερό η λίμνη του Μαραθώνα;

(άιντε πάλι :rolleyes: )

Εγώ: Ούτε αυτό το ξέρω (δεν την ξαναπατάω :tongue: )

Ευριπίδης: Θα σου πω εγώ! Πήγαν οι εργάτες και έκτισαν ένα τοίχο και το νερό δεν μπορούσε να φύγει και έμεινε εκεί :cool:

Εγώ: Μάλιστα (τι έχει ακούσει άραγε; )

Ευριπίδης: Εσύ υπήρχες όταν φτιάχτηκε η λίμνη του Μαραθώνα;

Εγώ: Όχι.

Ευριπίδης: Η γιαγιά μου;

Εγώ: Δεν νομίζω

Ευριπίδης: Θα τη ρωτήσω.

Εγώ: Ναι, ρώτα τη (φτου ξελεφτερία! )

Ένα έχω να πω: ευτυχώς που δεν ζούμε στη Φιλανδία.

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Δεν υπαρχει αυτο το παιδι, παει!

Εμεις καλα... Εδω τριγυρναμε, ζεσταινομαστε και περιμενουμε εναγωνιως να ξεκινησουν οι διακοπες μας οι οποιες για αλλη μια χρονια αργουν ΠΟΛΥ....

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Την προηγούμενη Κυριακή είχα απρόσμενη συνάντηση με "κακό μάτι" στην παραλία.

Μέχρι τώρα μετράω ένα πιασμένο αυχένα, ένα σπασμένο μπουκάλι και μια ελαττωματική αγορά. Να θεωρήσω ότι τρίτωσε και να ησυχάσω ή να είμαι stand by και γι' άλλα; :roll:

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν θελω να σε ταραξω, αλλα το "κακο ματι" δεν εφησυχαζεται Μαρακι μου με τετοια μικροπραγματα... Οποτε να περιμενεις κι αλλα...

Εκτος αν το παρεις αλλιως και σκεφτεις θετικα και ετσι γλιτωσεις! ;)

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια! (αν ακούει κανένα :tongue: )

Ελπίζω να είστε όλες καλά και εύχομαι να απλώνετε τα ατελείωτα κορμιά σας σε ξαπλώστρες, κάτω από ομπρέλες ή τον ήλιο (δεν θα τα χαλάσουμε στις λεπτομέρειες :P ) σε παραλίες με κρυστάλλινα νερά.

Βασικα δεν θελω να σε ταραξω, αλλα το "κακο ματι" δεν εφησυχαζεται Μαρακι μου με τετοια μικροπραγματα... Οποτε να περιμενεις κι αλλα...

Εκτος αν το παρεις αλλιως και σκεφτεις θετικα και ετσι γλιτωσεις! ;)

Φιλακια!

Εμείς συνεχίζουμε τις ζημιές (ευτυχώς μικρές μέχρι τώρα). Τα σπάμε λέμε! (κυριολεκτικά όμως) :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ειστε καλα!

Μαρακι δεν μας εκατσε σημερα γμτ! Γινοταν ο κακος χαμος! Καλυτερα να τα σπατε εσεις παρα να σας τα σπανε αλλοι! :rolleyes:;)

Φιλια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας!!!εχω καιρο να γραψω γιατι δεν προλαβαινω και τρεχω εγω σε γιατρους γιατι κατι μου ετυχε...τεσπα ευτυχως τωρα ειμαι σχετικα πιο καλα!!!

τι κανετε???ετοιμαζεσται για διακοπες?εγω θα παω για ενα μηνα κρητη ειναι η μαμα μου απο εκει....

να ειστε καλα φιλιαααα!!!


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!εχω καιρο να γραψω γιατι δεν προλαβαινω και τρεχω εγω σε γιατρους γιατι κατι μου ετυχε...τεσπα ευτυχως τωρα ειμαι σχετικα πιο καλα!!!

τι κανετε???ετοιμαζεσται για διακοπες?εγω θα παω για ενα μηνα κρητη ειναι η μαμα μου απο εκει....

να ειστε καλα φιλιαααα!!!

Γεια σου Ελενάκι!

Καλά να περάσεις στην Κρήτη και τα θέματα υγείας να είναι περαστικά :D

Φιλάκια :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Το διαλύσαμε οριστικά ή να πούμε ραντεβού το Σεπτέμβρη; :lol::lol:

Anyway

Καλά είμαστε, αν εξαιρέσεις την Ιφιγένεια που έκανε ένα 37,5 τώρα το απόγευμα. Πήρα (εννοείται) το Φιτσιάλο και μου είπε να της δώσω αντιπυρετικό και να την παρακολουθήσω για ένα 24ωρο, γιατί σέρνεται ίωση με υψηλό πυρετό.

Σας αφήνω για τώρα.

Ελπίζω να είστε και να περνάτε καλά :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...