Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sweet_february

    1501

  • DEMS

    1131

  • giota.

    1043

  • elisabeth

    1001

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και χαρα σας! :D

Ειχαμε ενα φουλ Σαββατο! Το πρωι τη βγαλαμε για ψωνια στο Σ/Μ και μετα jumbo.. Ψωνισε το Μαρακι ομπρελα, ποτηρακι και διαφορες αλλες μικροαηδιουλες και το μεσημερι δεν ηθελε να κοιμηθει.. Οποτε φυγαμε κατευθειαν για θαλασσα και γυρισαμε πριν απο λιγο. Τωρα μπανιαριζεται με το μπαμπα της και μολις βγει θα πιει το γαλα της και θα πεσει για νανακια!

Εχθες πηγαμε παιδιατρο. Ολα μια χαρα, υψος φτασαμε αισιως τους 92 ποντους και κιλα 12.600. Καναμε και εμβολιακι και μετα πηγαμε στο Αττικο Ζωολογικο Παρκο και χαζεψαμε για ακομα μια φορα τα ζωακια.

Τη Δευτερα θα παω να βγαλω καρτα ανεργειας απο τον ΟΑΕΔ καθως μου εκαναν προταση να δουλεψω σε ενα καφενειο κοντα στο σπιτι μου, απλα θελουν να εχω την καρτα για να πληρωνομαι απο εκει. Ειναι καλα, 4 ωρες (9:00 - 13:00 που ειναι και το παιδι στο "λολειο"), ενσημα, ΙΚΑ και πολυ κοντα σε εμενα. Μακαρι να εξελιχθουν καλα τα πραγματα. Οποτε ισως καταφερω να περασω μια βολτα να σας βρω μολις τελειωσω με τον ΟΑΕΔ. Θα παρω τηλ. τη DEMS και αν ειστε ακομα εκει θα σκασω μυτη για λιγακι.

Χριστινιω στο carrefour Αλιμου σημερα ειχε τις πανες που παιρνουμε και εγω και εσυ (babylino sensitive) το ενα πακετο 15,70 και το δευτερο πακετο 5 ευρω και κατι ψιλα.. Δηλαδη συνολο μαζι δυο μεγαλα πακετα, 22 ευρω και κατι. Αν δεν σας ειναι κοπος ριξε μια ματια και εκει.

Επισης εχω κουπονια για pampers οικονομικη συσκευασια των 3 ευρω. Ισχυουν ως 30/11/2011. Αν τα θελει καμμια ας μου πει!

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

... Οποτε ισως καταφερω να περασω μια βολτα να σας βρω μολις τελειωσω με τον ΟΑΕΔ. Θα παρω τηλ. τη DEMS και αν ειστε ακομα εκει θα σκασω μυτη για λιγακι.

...

Επισης εχω κουπονια για pampers οικονομικη συσκευασια των 3 ευρω. Ισχυουν ως 30/11/2011. Αν τα θελει καμμια ας μου πει!

Στον ΟΑΕΔ στη Δωδεκανήσου; ε, τότε μια ευθεία είναι. Πάρε τηλ. να έρθω να σε πάρω :D

Μπορούμε να κάνουμε και ανταλλαγή αν θες. Να πάρεις εσύ τα κουπόνια για τα babylino και να μου δώσεις των pampers. Εμείς δεν έχουμε standard μάρκα. Η Ιφιγένεια φοράει ό,τι να 'ναι. :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα!!!

1η μερα στο σχολειο μετα τις καλοκαιρινες διακοπες και για εμας.. Με το ζορι ξυπνησε το καθαρματακι μου.. Μπηκε κανονικα μεν, αλλα "μαγκωμενα".. Καμμια σχεση με τον ενθουσιασμο που εδειχνε τις προ-διακοπων ημερες.. Θα δειξει!

Εχθες το πρωι πηγαμε Εθνικο Κηπο απο τις 10:00 ως τις 14:00 και μετα ανεβηκαμε Πεντελη για μασα. Μπηκαμε και στη Μονη, ειδαμε και το κρυφο σχολειο, βολταραμε και στα πλατανια. Και αφου πηγε 18:00 περασαμε για καφεδακι απο εναν φιλο μας που μενει Νεα Ιωνια και γυρισαμε σπιτι στις 21:00. ΟΛΗ μερα εξω το ταλιμπανακι εχθες... :)

Την Παρασκευη κατα 80% αναχωρουμε για Κρητη. Παντρευεται ενας συναδελφος του Β και καλος μας φιλος και τα παιδια εχουν εξασφαλισει και διανομη για τους καλεσμενους. Οποτε θα το κανουμε το τριημερακι κατα πασα πιθανοτητα. Το μονο που σκεφτομαι ειναι πως ειναι ΠΟΛΛΕΣ ωρες ταξιδι και δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσει η μικρη να ανταποκριθει χωρις να εχουμε σουξου - μουξου και γκρινια. Θα δειξει και για αυτο!

Καλα να περασετε σημερα οσες βρεθειτε.. Δυστυχως εγω δεν ειμαι για καφε, προεκυψαν και αλλες δουλειες στη μεση! Αν και εφοσον ξανακανονιστει κατι, και αν και εφοσον ειμαστε καλα το βλεπουμε για next time! :)

Φιλακια!

Υ.Γ.:Μου λειπει ηδη το Μαρακι μου........................


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πολύ χάρηκα που είδα τη Ναταλία και τη Μαρία σήμερα. Θα τον καθιερώσουμε τον πρωινό καφε στην πλατεία μου φαίνεται :D αλλά είπαμε να κανονίσουμε και απογευματινή συνάντηση, να μπορεί να έρθει και η εργαζόμενη νεολαία :D

Φαίη κρίμα που δεν τα κατάφερες, ελπίζω να πάνε όλα καλά με τη δουλειά. Ακούγεται καλή περίπτωση.

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας,πως ειστε?Εμεις μια χαρα παλι χαρουμενοι πηγανε στο σχολειο σημερα.Χτες περασα πολυ ομορφα με τη Μαρια (dems) και τη Μαρια.Εγω ειμαι μεσα και για απογευματινη συναντηση.Χτες πηγαμε στο Avenue το απογευμα και ειδαμε το Scoobydoo ,τα παιδια χαρηκανε παρα πολυ και κανανε και δραστηριοτητες ηταν πολυ ωραια.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα!Προχτες μιλησαμε με τη Ειρηνη στο facebook.Και λεγαμε αν θελει καποια μανουλα να βρεθουμε ενα απογευμα με τα παιδακια μας στη παιδικη χαρα.Ποια ειναι μεσα???


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τελικά από δω και πέρα μόνο κατα τύχη θα συναντιόμαστε μου φαίνεται :tongue:

Ναταλία πολύ χάρηκα για χθες :D

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Βασικα... Ητανε στραβο το κλημα το εφαγε και ο γαϊδαρος! :lol:

Ειμαστε καλα.... Δεν εχουμε νεα καθως δεν κανουμε τιποτα καινουριο απο αυτα που καναμε ΟΛΟ το καλοκαιρι: βολτες, εξω, ξεσαλωμα. Δεν εχω νεα να γραψω, παντως να ξερετε πως ειμαστε καλα (ετσι για το πεισμα ρε μαμωτο :tongue:)..

Ναταλακι.. Για συναντηση απογευμα... Δεν ξερω.. Βασικα, παω οπου με παει η μικρη. Συνηθως βοσκω στο Αττικο Ζωολογικο Παρκο ή στον Εθνικο ή οταν ειναι διαθεσιμη η Κρις στις κουνιες στο metro mall. Επισης εχω "ξετρυπωσει" και ωραιες κουνιες στο Φλοισβο.. Οπως καταλαβαινεις, ειμαι "οπου φυσαει ο ανεμος"...

Κανονιστε και..... βλεπουμε! ;)

Φιλακια!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσακια εξαφανισμενα τι κανετε?

φαιη διαβασα οτι ξεκινησατε κολυμβητηριο.μπραβο σας!!!!!!φανταζομαι οτι τις αρεσει παρα πολυ.μπραβο.οι υπολοιπες τι κανετε??ψαχνω απο δω ψαχνω απο κει αλλα εχετε σκορπισει.ελπιζω ολα τα παιδακια να ειναι μια χαρα!!

φιλια απο το αραχνιασμενο μας καφε


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια και χαρά :)

κοριτσακια εξαφανισμενα τι κανετε?

φαιη διαβασα οτι ξεκινησατε κολυμβητηριο.μπραβο σας!!!!!!φανταζομαι οτι τις αρεσει παρα πολυ.μπραβο.οι υπολοιπες τι κανετε??ψαχνω απο δω ψαχνω απο κει αλλα εχετε σκορπισει.ελπιζω ολα τα παιδακια να ειναι μια χαρα!!

φιλια απο το αραχνιασμενο μας καφε

Ειρήνη εμείς καλά. Άνοιξε επιτέλους και το κολυμβητήριο της Ηλιούπολης και ξεκίνησε και ο Ευριπίδης. Στη μεγάλη πισίνα φέτος! χθες που τον είχα πάει συνάντησα και την Αλεξία με δύο από τα παιδιά της. Τρέχει μου είπε και δεν προλαβαίνει πια να γράφει.

Φιλάκια σε όλες :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ρηνιω μου καλα διαβασες! Ξεκινησαμε baby swimming στο Δελφις και ειμαστε ξετρελαμενες μανα και κορη.. Δεν ξερω τι να πρωτοπω.. Μιλαμε με εχει εκπληξει ευχαριστα το ποσο συνεργασιμο παιδι ειναι.. Παμε κολυμβητηριο, ντυνεται χωρις γκρινιες στα αποδυτηρια, κανουμε ντουσακι, φοραμε και το σκουφακι μας με το μπουρνουζι και μετα παμε στην πισινα. Εκτελει αρτια τις εντολες της προπονητριας και μαλιστα εγω ειμαι εκει ως κομπαρσος αφου το παιδι μου εφοσον βγουν η σανιδα και το "μακαρονι" στο προσκηνιο, κολυμπα και κανει οσα θελει η προπονητρια εντελως μονη της. Εγω ειμαι απλα διπλα της σε περιπτωση που κουραστει και θελησει καπου να στηριχτει. Μολις τελειωσουμε το 45λεπτο, βγαινουμε απο την πισινα και παμε σφεντονα στα ζεστα αποδυτηρια οπου κανουμε μανα και κορη κανονικο μπανακι με αχνιστο νερο και σαπουναδα για να ξεπλυθουμε απο το χλωριο και το οζον (το νερο ειναι συνδυασμος των δυο). Βγαζει λίγη γκρινιτσα την ωρα που τελειωνουμε το μπανακι γιατι καταλαβαινει πως ηρθε η ωρα να φυγουμε αλλα με το που τη δινω στο Μπιλη που περιμενει απ' εξω για να ντυθω κι εγω με την ησυχια μου, σταματαει και ζηταει να φαει. Της ανοιγει την ορεξη το μπανιο.. :D Μας ζυγισε ο γιατρος μας τη Δευτερα: 13.500 :D:D:D Ουτε χοντρη αλλα ουτε και αδυνατη. Μας ειπε να συνεχισουμε ετσι!

Εμεις σημερα στρωσαμε χαλια. Ολο το πρωι σκουπιζα, σφουγγαριζα, μετακινουσα επιπλα. Τουλαχιστον εφυγαν τα βαρια, αλλα ειμαι πτωμα γιατι ο Β ειναι στη δουλεια και τα εκανα ολα μονη μου.. :? Αυριο θα κανω και τα υπολοιπα που ειναι ελαφρια και τα μπανια μας για να ξεμπερδευουμε.

Για το γαντζο και τη φοβια περι σκιας δεν ξερω τι να πω καθως η Μαρια δεν φοβηθηκε ποτη τη σκια της ΑΛΛΑ φοβοταν ενα σκασμο αλλα πραγματα.. Το πιο περιεργο που θυμαμαι ειναι τα βενζιναδικα :lol: Δεν τολμουσαμε να σταματησουμε να βαλουμε δυο ερμες σταγονες βενζινη και μελανιαζε απο το κλαμμα.. Ε, με τον καιρο, σταματησε!

Καλο Σ/Κ, φιλακια! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρία μου! Να χαίρεστε την Ιφιγένεια! Να έχει πάντα υγεία και να είναι ευτυχισμένη και χαρούμενη! Φιλιά πολλά! :)

Να είσαι καλά Ναταλία μου και να χαίρεσαι τα κουκλάκια σου :D


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...