Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

αχ βρε Λινακι μου ταλαιπωρια!! ευχομαι ολα να τελειωσουν γρηγορα και να μην ξαναχρειαστεις τιποτα!! απ'οσο μου χει πει ο γιατρος απο τον αλλο μηνα θα σταματησει να πεφτει ο αιματοκριτης και ο οργανισμος δυναμωνει για να προετοιμαστει για την γεννα,οποτε λιγο εμεινε ακομα!! υπομονη κι ολα καλα!! κι εμενα καθε μηνα πεφτει...αστα.. γι'αυτο σε ρωτησα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι φυσιολογικο να πεφτει, όσο μπορεις να το αντιεμτωπιζεις με σιδηρο και φολικο οξυ! Εγώ ειχα παντα αυτο το θέμα επειδη έχω το στίγμα... Όντως καπου στο τέλος του 6ου αρχές του 7ου αρχίζει σιγά σιγά να ανεβαινει αμην :)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Λινακι κορίτσι μου φαντάζομαι επειδή το είχες ξαναπεράσει σε προηγ.εγκυμοσύνη είναι κάτι που δε σε φοβίζει. ..μπράβο σου γιαυτό είσαι μια πολλή δυνατή μανούλα! Ξέρω αρκετες κοπέλες που χρειάστηκαν μετάγγιση. .κ η μαμά μου επίσης σε 2 από τις 4 εγκυμοσύνες της. Υπομονή για το μωράκι σου! Oneira_glyka μπορείς να δοκιμάσεις κάθε πρωί να τρως νηστική 3 δαμάσκηνα αποξηραμένα κ να πίνεις ένα ποτήρι κρύο νερό. .για τη δυσκοιλιοτητα. Εμένα με βοήθησε στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα. .κ φυσικά απέκτησα κ μια αιμορροΐδα! Για τα ρουχαλακια που λέτε κ εγώ θα πρέπει να ξεκινήσω να τα οργανώνω. .αν κ τώρα περιμένουμε κορίτσι θα της παρουμε ροζουλινια αλλα σίγουρα θα φοράει κ του αδερφού της (που ευτυχώς είχα προνοησει να του πάρω αρκετά σε ουδέτερο χρώμα -λαχανι -κιτρινακια -πορτοκαλί κ γαλάζια φυσικά ) αλλά είναι άλλη εποχή όμως! Κατά τα άλλα κορίτσια νιώθω κουρασμένη πάρα πολύ κ φοβάμαι μην γίνει τπτ απρόοπτο κ με τα πονακια κ με τις συσπάσεις. .ραντεβού πάλι έχω αρχές Σεπτεμβρίου. 

Link to comment
Share on other sites

πινω 2 σιδηρους την ημερα και το πρωι και φολικο αλλα...πεφτει!! εγω εχω ξανα ραντεβου πριν το τελος του μηνα!! ελπιζω στις τοτε εξετασεις να εχει ανεβει!! εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με αιματοκριτη κτλ αλλα αυτα ειναι της εγκυμοσυνης καμωματα!! οσον αφορα τα ρουχαλακια εγω τις εχω παρει 2-3 και μου χουν φερει και 2-3 δωρακια...αλλα πιστευω αυτα ειναι το λιγοτερο...ασε που σου φερνουν και στο μαιευτηριο...τα βαρια ειναι το θεμα...επιπλακια,καροτσια κτλ που οταν εισαι πρωτομανουλα τα θες ολα...αλλα μετα στα υπολοιπα εχεις να ψωνισεις μονο κανενα ρουχαλακι!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2017 at 5:58 ΜΜ, Myrtoulita είπε:

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!! ναι τα τροφοκαρντ τα παιρνω προαιρετικα και μου εχει γραψει να παιρνω 2 την ημερα!! απλα νιωθω την κοιλια μου καποιες φορες να σκληραινει χωρις ομως να συνοδευεται απο πονο η βαρος...δεν ξερω τι ειναι αυτο!! και λεω μηπως ειναι απο την κουραση!! αρχες του μηνα θα παω στον γιατρο για την καθιερωμενη επισκεψη του μηνα..θα κανω και καμπυλη τωρα!! αυτα...εσυ τι λες θα πρεπει να τον παρω νωριτερα;; να πηγαινα πχ αρχες της εβδομαδας;;

Συγγνώμη για την.Παρέμβαση αλλά.είδα συσπάσεις και αγχωθηκα!έχεις συσπάσεις?στο γιατρό το είπες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι μεχρι 5-10 συσπασεις την ημερα ειναι φυσιολογικο!! απλα εγω εκεινες τις 2 μερες που το ειχα γραψει ειχα κουραστει μαλλον παραπανω και γι αυτο το ενιωθα τοσο εντονα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , zouzounel 73 είπε:

@Myrtoulita pos einai oi syspaseis akrivos?ennoo pos katalavaines oti einai syspaseis?

νιωθεις ενα σφηξιμο στη κοιλιά που δεν πονάει αλλα ειναι λίγο αβολο, κραταει λίγο και αν ξαπλώσεις και χαλαρώσεις συνηθως φευγει. 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

νιωθεις στιγμιαια ενα τραβηγμα-σφιξιμο και σκληραινει η κοιλια..αλλα οπως ειπα στιγμιαια!! αυτο αν το νιωθουμε απο δω και περα 5-10 φορες την μερα ειναι επειδη η μητρα προετοιμαζεται για την μεγαλη μερα κι ειναι απολυτως φυσιολογικο!! το ανησυχητικο θα ηταν αν αυτο το νιωθαμε καθε 10 λεπτα πχ και συνοδευοταν απο πονους!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κανετε κοριτσακια μου ? ομορφες μανουλες? μεγαλωνουν οι κοιλιτσες? διαβασα εχετε ξεκινησει συσπασεις? ειναι πολυ φυσιολογικο..καπου καπου εχω κι εγω... καναμε και την καμπυλη σακχαρου ολα καλα..τελος...τωρα μονο το doppler εχει μεινει!!!! το μονο ανησυχητικο που μ εκανε και αγχωθηκα λιγακι ειναι οτι στις κολπικες που εκανα μου βρηκαν κατι που δεν ειχα ποτε,.... ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη ..και το κολλησα τωρα πιθανοτατα απο τουαλετα ή την θαλασσα... κολλαει βεβαια κ με σεξ .επαφη..μου βρηκαν ουρεοπλασμα... κι αγχωθηκα αρκετα...ειχε καμια παρομοια εμπειρια? κατα τ αλλα κυριακη φευγουμε διακοπουλες ... και 4 σεπτεβρη εχω παλι επισκεψη στην γυναικολογο!! εσεις πως τα πατε με τις ζεστες? μπανακια κανετε?

 

ο μπεμπης δεν σταματαει να κλωτσαει παρεπιπτοντως χαχαχχα :P:P


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!! Μην ανησυχεις Ζωουλα δεν ειναι κατι τρομερο!! δεν σου εδωσε rulid  η κατι παρομοιο για να σου φυγει;; θα πρεπει να κανετε αγωγη κι εσυ κι ο αντρας σου!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω σφηνα στη συζητηση σας( μανουλα Ιουλιου). Κοριτσια βρεθηκα με 3 αποστηρωτες( μου πηραν φιλες κ μαμα κ λογω διακοπων κ λοχειας παρηλθε το περιθωριο αλλαγης) αν καποια ενδιαφερεται δινω τον εναν της

Dr. Brown's Ηλεκτρικός Αποστειρωτής Ατμού LED Καθαρισμού Μπιμπερό AC043

ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΚΑΝ

που στα μαγαζια εχει 67 ευρω κ ειναι απο τους καλυτερους στα 55( με στοχο να παρω θηλαστρο χιχι) αν καποια ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα..με το καλο τα μωρακια σας

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια?κάναμε Κ εμείς καμπύλη Αλλά δεν βγήκε Καλή..οριακα μ ειπεείπε κ. Πρέπει ν προσέχω για να είμαι καλυμμένη..οπότε ακολουθώ μια δίαιτα..ουφ..Κ λίγο λεύκωμα βρήκε..οριοΚ 149 είχα 151. Λογικά Θ με δει Κ Ενδοκρινολογος για ν κρίνει την Καμπύλη. Τι ν πω..λίγο στεναχωρήθηκα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...