Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε κι εσείς και τα μπεμπάκια? Να καλωσορίσω τις νέες αφίξεις και να πω ότι επιτέλους ξαναζωντάνεψε το καφέ μας:P:p:p:p:p

Εμείς είμαστε μια χαρούλα και από όρεξη για φαγητό άλλο τίποτα :) Ό,τι και να του δώσω το λιανίζει!!!!!! Το Σάββατο βρήκα στη λαϊκή κόκκινη κολοκύθα και τρώει για απογευματινό κόκκινη κολοκύθα με κανέλλα και βρώμη και μόνο που δε μου τρώει τα χέρια μόλις τελειώσει το πιάτο!!!!!

Έχω όμως ένα άλλο θεματάκι, νομίζω ότι περνάει πολύ έντονα το άγχος αποχωρισμού που βιώνουν σ' αυτή την ηλικία ο καημενούλης και μερικές φορές (ευτυχώς δε συμβαίνει όλη την ημέρα) αν μας χάσει από το οπτικό του πεδίο γίνεται χαμός, πλαντάζει σε δευτερόλεπτα. Καμία από τις δευτερομανούλες το έχει αντιμετωπίσει να μου τι να κάνω γιατί η Λένα δεν το είχε περάσει καθόλου ήταν από μωρό πολύ ανεξάρτητη και δεν ξέρω πώς να αντιδράσω με τούτον:confused::confused: Προς το παρόν αυτό που κάνω είναι να πηγαίνω αμέσως κοντά του να με βλέπει και να τον χαϊδεύω, να του κρατάω το χεράκι ή να τον παίρνω αγκαλιά, ανάλογα τι χρειάζεται για να ηρεμήσει:P:p:p:p Πρέπει να πάρω και την παιδίατρο να πάμε για εμβόλιο την άλλη βδομάδα και μετρήσεις θα τη ρωτήσω κι εκείνη να μου πει τη γνώμη της.

Επίσης, πάλι μάλλον θα πρέπει να κάνω επαναγαλακτισμό....Αν θυμάστε από το νοσοκομείο και μετά είχε επανέλθει πλήρως ο μικρός στο στήθος πρωί και βράδυ και καμιά φορά και απόγευμα αν ζητούσε. Συνέχιζα τις αντλήσεις εγώ και έβαζα στην κατάψυξη αλλά επειδή είχα μαζέψει πολύ είπα να τις σταματήσω αφού και ο μικρός έτρωγε καλά και από την ΠΑρασκευή άρχισε πάλι το βράδυ να μη χορταίνει και βγάζω από την κατάψυξη και τρώει ευτυχώς δικό μου με μπιμπερό..... Οπότε σήμερα ξανάρχισα τις αντλήσεις αλλά πάλι 5 ml στα 40 λεπτά και θα μου πάρει όλη τη βδομάδα να φτάσω να βγάζω μια μερίδα τη μέρα και θα πρέπει να αρχίσω πάλι να σηκώνομαι και νύχτα και πολύ έχω στεναχωρηθεί........ Ουφ! αυτός ο μικρός με το θηλασμό πόσο στραβά το πήρε ρε γαμώτο, άντε ξανά μανά άρμεγμα και ξύπνημα. Ελπίζω μόνο να κρατήσει γερά τον πρωινό θηλασμό και να επαναφέρω την παραγωγή στο μια μερίδα την ημέρα πριν εξαντληθεί το απόθεμα της κατάψυξης!!!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε άγχος αποχωρισμού.Δεν ξέρω τι να σου πω ίσως να του μιλάς όσο δεν σε βλέπει;;;

Μαριλού χαράς το κουράγιο σου να κάνεις πάλι επαναγαλακτισμό...Εγώ δεν ξέρω αν θα το προσπαθούσα τόσο...

Κόκκινη κολοκύθα της έδωσα και εγώ με αχλάδι και κανέλα και την έφαγε πολύ ευχάριστα


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριλού μου υπομονή...

Εμείς κάναμε πρεμιέρα με φρουτάκια σήμερα.Έφαγε 1/4 μήλο και 3/4 αχλάδι. Πήγε πολύ καλά...Στην αρχή το κοίταζε κάπως περίεργα,αλλά μετά ανοιγε το στόμα και μου γελούσε. Μακάρι να συνεχίσει έτσι καλά και με τα υπόλοιπα.

Φιλιά σε όλες...

sailor_moon είδες πως περνάει ο καιρός;;!!..Θα έρθουν τα 1α τους γενέθλια και δεν θα το πιστεύουμε!!!!:P


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Wow!! Κι εγώ είμαι Λέων και τα δικά μου γεννήθηκαν 29/07/11!!! Καλωσήρθες!!! Να χαιρόμαστε όλα τα ζουζούνια μας εδώ του κλαμπ!!!

σε ποιο νοσοκομειο γεννησες?? εγω ιασω 5&50 το πρωι!!να σου ζησουνε τα μικρα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε άγχος αποχωρισμού.Δεν ξέρω τι να σου πω ίσως να του μιλάς όσο δεν σε βλέπει;;;

Μαριλού χαράς το κουράγιο σου να κάνεις πάλι επαναγαλακτισμό...Εγώ δεν ξέρω αν θα το προσπαθούσα τόσο...

Κόκκινη κολοκύθα της έδωσα και εγώ με αχλάδι και κανέλα και την έφαγε πολύ ευχάριστα

Ξανθή κι εγώ η αλήθεια είναι αν δεν επανέλθει σχετικά άμεσα η παραγωγή δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω αλλά αν μη τι άλλο θα κάνω μια προσπάθεια και βλέπουμε. Δε θυμάμαι και από πόσο μηνών μπορούν να πιούν και Nulac τουλάχιστον να τον φτάσω εκεί αν δεν την παλέψω μέχρι το χρόνο που θα πάμε στο φρέσκο, θα ρωτήσω την παιδίατρο όταν πάμε.


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια ευχαριστω πολυ για την θερμη υποδοχη!!!

εμεις κοριτσια ειμαστε απο τον δεκεμβριο με βρογχιολιτιδα ,αερολιν, αντιβιωση,φλιξοταιτ, και φυσικα φυσιολογ ορο αφηστε ταλαιπωρια για την μικρη μου!!μεχρι στο νοσοκομειο φτασαμε...εμεις προβλημα με το φαγητο δεν εχουμε ιδιαιτερο,η φρουτοκρεμα μας δυσκολευει λιγο αλλα θα το ξεπερασουμε δεν τησ αρεσει πολυ το αχλαδι. αλλα το φαγητο της το τρωει ολο.απο την αλλη εβδομαδα ξεκιναμε και απογευματινο γιαουρτι η τραχανα!!εσεις τη τους δινετε απογευματινο???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ευχαριστω πολυ για την θερμη υποδοχη!!!

εμεις κοριτσια ειμαστε απο τον δεκεμβριο με βρογχιολιτιδα ,αερολιν, αντιβιωση,φλιξοταιτ, και φυσικα φυσιολογ ορο αφηστε ταλαιπωρια για την μικρη μου!!μεχρι στο νοσοκομειο φτασαμε...εμεις προβλημα με το φαγητο δεν εχουμε ιδιαιτερο,η φρουτοκρεμα μας δυσκολευει λιγο αλλα θα το ξεπερασουμε δεν τησ αρεσει πολυ το αχλαδι. αλλα το φαγητο της το τρωει ολο.απο την αλλη εβδομαδα ξεκιναμε και απογευματινο γιαουρτι η τραχανα!!εσεις τη τους δινετε απογευματινο???

Αχ πώς σε καταλαβαίνω, τέλος Γενάρη και μένα μπήκε νοσοκομείο με βρογχιολίτιδα ο Προκοπίκος και μείναμε στο οξυγόνο 4 μέρες, ευτυχώς μετά 2 μέρες πήραμε αερολίν και τώρα είναι περδίκι! Απογευματινό εγώ του δίνω γιαούρτι ή κρέμες εμπορίου και αυτή τη βδομάδα που βρήκα κολοκύθα, κολοκύθα με κανέλλα και βρώμη. Ψάχνω τώρα και για τραχανά χωρίς αυγό για να του δίνω και τραχανά:P


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλού νουλακ σίγουρα μπορείς από 6 μηνών το δίνει η κουμπάρα μου στον μικρό της.

Κοίτα προσπάθησε όσο μπορείς και αντέχεις και έχει ο θεός....

Μαροζακι μπράβο στον Κ. τέλεια δυναμικό ξεκίνημα.

Τραχανά σε άφησε από τώρα;Εγώ έλεγα να δώσω από 7 μηνών.Έχει και στο σούπερ Μαριλού χωρίς αυγό σίγουρα αλλά έχουν λίγο αλάτι μέσα να ξέρεις...Επίσης μου είπε η παιδίατρος να δώσω ρυζογκοφρέτα αν θέλω να ξύνει δόντια.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ πώς σε καταλαβαίνω, τέλος Γενάρη και μένα μπήκε νοσοκομείο με βρογχιολίτιδα ο Προκοπίκος και μείναμε στο οξυγόνο 4 μέρες, ευτυχώς μετά 2 μέρες πήραμε αερολίν και τώρα είναι περδίκι! Απογευματινό εγώ του δίνω γιαούρτι ή κρέμες εμπορίου και αυτή τη βδομάδα που βρήκα κολοκύθα, κολοκύθα με κανέλλα και βρώμη. Ψάχνω τώρα και για τραχανά χωρίς αυγό για να του δίνω και τραχανά:P

Ξεκινηναμε αντιβιωση παλι το σαββατο γιατι ειχε πολυ βηχα και εβραζε το παιδακι μου ελπιζς να περασει γρηγορα !!κολοκυθα με κανελλα και βρωμη ωραιο ακουγεται θα το δοκιμασουμε!!τραχανα χωρις αυγο μπορεις να βρεις στα βιολογικα προιοντα

Link to comment
Share on other sites

princess@prince καλώς όρισες και σου ζήσει το νινι σου!!!!:-P

Εμείς σήμερα γίναμε 6 μηνών!!!! Πήραμε και τούρτα να το κάψουμε!!!!!:tongue:

Αν και χθες είχαμε πάλι ξενύχτι αγκαλιά και πέρα δώθε όλη τη νύχτα έχει βαρύνει κιόλας και δεν μπορώ καθόλου αφού σήμερα ξύπνησα και είχα μουδιασμένα χέρια και πόδια! της έβαλα τα παιχνιδάκια με τον ζελέ για τα δόντια στο ψυγείο και κάπως την ανακούφισαν αλλά για δευτερόλεπτα!

Η ερώτηση της ημέρας

Πόσο καιρό κάνουν να βγούνε από τη στιγμή που κάνει έτσι???????:confused:

Όσο για την φρουτόκρεμα δεν είναι ότι δεν την τρώει είναι ότι τη θέλει ζεστή πως να το ζεστάνω αυτό το πράγμα μια ρίχνω νερό μια το βάζω το μπιμπερό σε κατσαρόλα δεν μπορεί να ζεσταθεί με τίποτα! Αμάν απαιτήσεις!!!!!:o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


princess καλως ήρθες!

Μαριλού, θα σε ξυπναω εγω ανα 3ωρο να κανουμε μαζι αντλήσεις! Να κανουμε και παρεα μες τα μαυρα τα μεσανυχτα! :cool:

Εγω πλεον συνηθισα το ξυπνημα αλλα μετα κανω κανα 2ωρο να ξανακοιμηθω και μεχρι τοτε εχει περασει το 3ωρο και ξανα φτου κι απο την αρχη για αντληση ... Τουλαχιστον εχουμε συντονιστει και οταν ξυπναει εκεινη για γαλα ειναι ωρα για να αντλησω εγω. ουφφφφ :rolleyes:


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα ευχαριστω πολυ να εισαστε καλα και να χαιρεστε τα ζουζουνακια σας...

vivouli2012 πριν απο ενα μηνα περιπου το περασαμε και εμεις αυτο τρελο ξενυχτι πολυ κλαμα και το βραδυ αλλα και ολη μερα ο ποπος μας ειχε γινει κατακοκκινος ετσουζε, πολλα σαλια και καθολου διαθεση..και ολα αυτα απο τα δοντακια της μου ειχε πει ο γιατρος μετα απο μια εβδομαδα περιπου ηρεμησε αλλα δοντακι δεν εχουμε δει βεβαια εχουμε πολυ φαγουρα και οτι πεσει στα χερια της το βαζει στο στομα!!! τωρα εξαρταται και απο τα παιδακια αλλα περνανε δυσκολα και αλλα οχι!εμενα ο γιατροσ μου ειχε πει να βουταω το δαχτυλο μου στη ρακι και να τριβω τα ουλα της ..καπως την ηρεμουσε αυτο..υπομονη θα περασει ..μπεν μαρι για την φρουτοκρεμα.. επισεις υπαρχουν και κατι πιπιλιτσες που ειναι για να τριβουν τα δοντακια τους απο το mathercare αυτα ελπιζω να μην σε ζαλισα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Ρακί :confused: πόσων βαθμών?

ε οχι ρε παιδια και καθαρο οινόπνευμα ... τοσο λάθος κάνω? ημαρτον! παλι καλα που δεν ειπε και ουζο!

μην με παρεξηγησεις princess αλλά μου κανει πολύ μεγάλη εντύπωση εκτος κι αν χάνω κάτι ...


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

princess@prince σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!

Μπεν μαρι για τη φρουτόκρεμα δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό!!!!!! θα το δοκιμάσω αύριο κιόλας!!!!

Καλά ο ποπός τι δουλειά έχει με τα δοντάκια???:confused:

Για το ρακί όντως δεν είναι λίγο υπερβολικό? Έχω ραντεβού την

Πέμπτη με την παιδίατρο και θα δω τι θα μου πει και αυτή της έχω γράψει ένα κατεβατό με απορίες!!!!:rolleyes:

Χθες το βράδυ ευτυχώς κοιμήθηκε! :-P Ξύπνησε κατά τις 3:30 αλλά της έβαλα το παιχνίδι της με τη μουσική και κοιμήθηκε πάλι! Ευτυχώς δεν θα το άντεχα πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και welcome στα καινουρια κοριτσια!

βλεπω που γραφετε για τα δοντια και λεω να σας πω για τη δικη μου εμπειρια απο τις ''παλιες''. λοιπον, μου ειπαν οτι οταν το παιδι ειναι να βγαλει δοντακι συνηθως φουντωνει το πωπουδακι τους και κοκκινιζει. προσεξα πως οταν ειναι σε εξαρση τα ουλακια του δικου μου,ροδιζει κι ο πισινουλης του λιγο γυρω απο τον πρωκτο.δεν ξερω ομως αν ειναι απο τα δοντια.

για αλκοολ που λετε η μανα μου το εκανε και σε εμενα και στον αδεφο μου και σχεδον ολες οι παλιες τα εκαναν αυτα. επειδη του ειχε βαλει μια φορα στην κοιλιτσα τσιπουρο και ειχα φριξει,αποφασισα αυτη τη φορα να ειμαι πιο χαλαρη μιας και την πρωτη φορα ειχε αποτελεσμα. γανιασε που λετε ο μικρος απο το κλαμα και ολο ετρωγε το χερι του,το χερι μου και οτι αλλο εβρισκε. βουτηξε λοιπον η μανα μου το δαχτυλο της στο τσιπουρο και του ετριψε τα ουλα.δεν ξερω αν ηταν το οινοπνευμα η το γλυκανισο που τον ηρεμησαν αλλα το παιδακι μου εβγαλε μια ανασα ανακουφισης και σταματησε και το κλαμα και την γκρινια. σχεδον τα ιδια αποτελεσματα ειχα οταν βουτηξα το δαχτυλο στο ντεπον και του ετριψα τα ουλα. καπως ετσι λοιπον αποφασισα να μην ειμαι υπερβολικη.εμεις δηλαδη πως μεγαλωσαμε?


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...