Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Ξανθή,μια χαρά δίαιτα κάνεις έτσι..Δλδ σε λίγο που θα τα τρώει όλα η Αγγελίνα,εσύ τι θα τρως;;;:cool:

Οτίλια έχεις κανένα παράπονο από μένα;;;Μια χαρά σας κρύβω!!;):tongue:

Έτσι νομίζω τουλάχιστον!:roll:


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι κάνετε φιλενάδες? Κοιμούνται και τα δύο το μπουμπούκια μου κι είπα να σας γράψω:P Σήμερα πήγα να δω για βαφτιστικά καθώς ο νονός μας με εξουσιοδότησε να διαλέξω και νομίζω ότι έχω καταλήξει σε αυτό: http://www.happyhippie.gr/prod.php?pr=820 στο σκούρο χρώμα και από μέσα έχει t-shirt που το ζωγραφίζουν στο χέρι με ό,τι θέλεις και θα βάλουμε το παπάκι που θα έχουμε και στο προσκλητήριο. Το Σάββατο θα πάω να δω υλικά για τα μαρτυρικά και τη λαμπάδα που θα τα φτιάξω εγώ και από βδομάδα αρχίζω τις δοκιμές για τα μπισκότα - παπάκια;);););)

Με το φαγητό όπως σας τα έχω πει στο φατσοβιβλίο, τα πάμε περίφημα σήμερα το μεσημέρι έφαγε 380 γραμμάρια μοσχάρι με λαχανικά. Από φρούτα και λαχανικά δοκιμάζουμε τα πάντα απλά τηρώ τον κανόνα ένα καινούριο πράγμα τη φορά και μέχρι στιγμής τα πάμε μια χαρά. Από βδομάδα θα του αρχίσω και ζυμαρικό (νυχάκι, κριθαράκι ή τραχανά) και προχθές του έδωσα κουάκερ για απογευματινό.

Μάλλον ετοιμάζεται να σκάσει δοντάκι αν και ακόμη δε φαίνεται τίποτα γιατί έχει πολύ πόνο ο καημενάκος μου!!!! Τέλος του μήνα έχουμε και παιδίατρο για εμβόλια και μετρήσεις να δούμε πώς πήγε τώρα που κάνει τρία γεύματα στερεών και στο βάρος. Δεν ανησυχώ βέβαια πια γιατί και μαγουλάκια έχει κάνει και στο χέρι έχει βαρύνει!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλου τελειο το ρουχακι!σαν το μικρο πριγκηπα θα ειναι(οι μυτες που κανει το πετο με παρεπεμψαν εκει:)).το σκουρο ειναι πιο ωραιο απο το ανοιχτο!ενας κουκλος θα ειναι ο Προκοπικος!

εγω μαλλον θα δωσω παραταση στη βαφτιση και θα την παω για καλοκαιρι.ιουνιο,ιουλιο,δεν ξερω ακομα,θα δουμε.πρεπει να καταληξω και στο τι θα κανω με τραπεζι.αληθεια εσεις τι θα κανετε?

λοιπον εδωσα κανα δυο φορες φρουτα στο μικρο αλλα τα εκοψα μεχρι να παμε γιατρο,γιατι ζοριζεται πολυ το εντερακι του.ολο σφιγγεται και σφιγγεται ο καημενος κι οταν πια καταφερνει να κανει κατι,βγαζει και μια βαθεια ανασα ανακουφισης:) τωρα που επεστρεψε αποκλειστικα και παλι στο βυζογαλο,συνηλθε εντελως.και να πεις οτι εφαγε καμια ποσοτητα....στο συνολο να ηταν μια-δυο κουταλιες. απο βδομαδα εχουμε γιατρο και θα δουμε τι θα μας πει.


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλά τσικνίσματα!

Εμείς θα ψήσουμε στο μπαλκόνι μας διάφορα μεζεδάκια...Ανυπομονώ η χοντρή να κάνω ντου από παντού στις πιατέλες... :D

Πολύ ωραίο το κουστουμάκι σας Μαριλου! Και το παπί από μέσα θα είναι όλα τα λεφτά...;)

Ωχ,ωχ,ωχ τινγκερ..αυτά ακούω και δεν θέλω να τον ξεκινήσω τον δικό μου τροφές. Πωπωπω..έχω τρελό άγχος για το πως/αν/τι θα δεχτεί!


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας....Εμείς με την βάφτιση από την μεριά μου είμαστε κομπλέ ρυθμίστηκαν όλα τώρα μένει να διαλέξουμε βαφτιστικά με την νονά η οποία αν και της έδωσα το ελεύθερο είπε να πάμε μαζί....

Τινγκερ και εμένα στην αρχή ζορίστηκε λίγο με τα κακά της στο να βγουν αλλά κανονικά τα κάνει τώρα έστρωσε πάλι.

Κατά τ άλλα στην προσπάθεια για να φάει σήμερα θα της ξαναβάλω μοσχάρι απλά μικρό κομματάκι να το πάρει πιο ομαλά και ο θεός βοηθός...

Μαριλού τέλειο το κουστουμάκι σας πολύ στυλάτο...

Ναι Μαρόζ πολύ χοντρή τι να πω το δεξί σου αυτί ιδίως πολύ πάχος μπροστά σου μοιάζω σαν τον Όλυμπο ολόκληρο χαχαχαχα...

Και μην αγχώνεσαι θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά δε σχολιάζω τα περί βουνών..Να ρωτήσω κάτι;;

Αν ξεκινήσουμε με μήλο και δεν φάει ή φάει πολύ λίγο,αν αηδιάσει και μου το φτύσει στα μούτρα..την άλλη μέρα θα ξαναδώσω σκέτο;; Η γιατρός μου είπε ότι 3 μέρες μόνο 1 φρούτο και μετά το επόμενο.

K κατι ακόμα...ποιό μούσλι και κουακερ δίνετε(όσες δίνετε) στα μωρά σας; (σας έπρηξα ε;; )


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαροζ αν δεν το φάει θα το δώσεις πάλι την άλλη μέρα αλλά δεν θα επιμένεις.Ας φάει έστω και μια κουταλιά.Εσύ θα προσφέρεις και ας αποφασίσει ο μικρός το πόσο θα φάει.Μπορεί και να του αρέσει.

Κουάκερ ακόμα δεν έδωσα και μουσλι να πάμε 7 μηνών πρώτα αλλά θα πάρω από βιολογικό κανονικό δηλαδή νυφάδες βρώμης και θα τις φτιάχνω.Μούσλι έτοιμο εκτός της holle που είναι για μωρά μη πάρεις κανονικό έχει ζάχαρη και μέλι μέσα.Αν θες μπορείς να πάρεις νυφάδες βρώμης, καλαμποκιού, κριθαριού και να βάλεις και φρούτα να φτιάξεις μόνη σου.Αργότερα μόλις βρω πάλι χρόνο θα σου βάλω συνταγή για σπιτικό μουσλι για το μωρό από το βιβλίο.

για δες εδώ http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=301 http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=300


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

A,δλδ τα κορν φλεικς που τρώμε εμείς μπορώ να τα δώσω περασμένα πρώτα από το μπλέντερ; Αλλά για να τα λιώσει το μπλέντερ πρεπει να βάλω και ζεστό νερό; Επίσης μπορώ να προσθέσω και αποξηραμένα φρούτα,ξηρούς καρπούς κλπ;; π.χ. αποξηραμένη μπανάνα,αν δοκιμάσει και του αρέσει μπορώ να την αποξηράνω και να την βάλω με τα υπόλοιπα;

Είδα κ αυτό...http://www.organix-shop.co.uk/organic-seven-grain-cereal-57-p.asp

Πώς σου φαίνεται;


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έβαλες και αυτά της holle φυσικά παραπέμπουν στις κρέμες με 7 δημητριακά γενικά σε τυποποιημένα.Προτιμώ να δίνω όσο ανεπεξέργαστο γίνεται ένα προιον. Όχι ότι είναι κακό αραιά και που αλλά όσο πιο κοντά στην πραγματική του μορφή τόσο λιγότερο επεξεργασμένο.

Μούσλι για μωρά.

15 γρ κινόα

15 γρ κεχρί

15 γρ νυφάδες βρώμης

2 ξερά βερίκοκα ή 50 γρ σταφίδες

1/2 μήλο

κανέλα προαιρετικά

τα βράζεις με λίγο νερό πρώτα την κινόα γιατί αργεί και σε δεύτερο στάδιο το κεχρί και την βρώμη και μπορείς αν θες να τα αλέσεις είτε με το ζουμάκι τους είτε με γάλα ή γιαούρτι για μεγαλύτερα όμως μωρά.Εγώ αγοράζω σκέτο κεχρί και κινόα από τα βιολογικά και θα το φτιάχνω μόνη μου.

τα κανονικά κορν φλεικς όχι έχουν ζάχαρη μέσα μετά τον χρόνο μη σου πω και 2 χρόνια.Αποξηραμένα φρούτα άφοβα αλλά ξηρούς καρπούς καλύτερα απέφυγε τους μέχρι τον χρόνο για τις αλλεργίες.Σταφίδα οκ βάλε αλλά φουντούκια, καρύδι,αμύγδαλο κτλ καλύτερα απέφυγε.

Σήμερα της έφτιαξα μοσχάρι με πατάτα καρότο κολοκύθι και έβαλα και λίγο κεχρί μέσα να δούμε θα φάει;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα επαναφέρω για άμεση πρόσβαση

Το πόριτζ (βρώμη) του Αρχάριου

Για 1 μερίδα (ακατάλληλο για κατάψυξη αν χρησιμοποιείτε μπανάνα)

100ml από το συνηθισμένο γάλα του μωρού σας

15gr. νιφάδες βρώμης

2-4 κατεψυγμένα κυβάκια από τον αγαπημένο πουρέ φρούτου του μωρού σας ή ½ μικρή μπανάνα, πολτοποιημένη

Θερμαίνετε το γάλα του μωρού σας σε ένα κατσαρολάκι και προσθέτετε τη βρώμη ανακατεύοντας καλά. Μόλις πάρει μια βράση, χαμηλώνετε τη θερμοκρασία ανακατεύοντας μέχρι να πήξει και προσθέτετε τα κυβάκια του πουρέ φρούτου ή την πολτοποιημένη μπανάνα.Αν η υφή του πουρέ είναι υπερβολικά άγρια, τον περνάτε για πολύ λίγο από το μπλέντερ. Αφήνετε να κρυώσει και σερβίρετε.

Κεχρί με Φρούτα

Για 1 μερίδα

40γρ. φρούτα εποχής ή 2-3 κατεψυγμένα

25γρ. νιφάδες κεχριού

4 κυβάκια πουρέ φρούτων

Πλένετε, ξεφλουδίζετε τα φρούτα (αυτή η συνταγή πετυχαίνει καλύτερα με μήλα, ροδάκινα, ακόμα και ξερά φρούτα). Σε ένα κατσαρολάκι, βάζετε λίγο νερό και μόλις πάρει μια βράση, προσθέτετε τα φρούτα και τα αφήνετε να σιγοβράσουν μέχρι να μαλακώσουν. Ή απλά αποψύχετε τα κυβάκια του πουρέ φρούτων. Πασπαλίζετε με τις νιφάδες κεχριού, ανακατεύοντας συνεχώς καθώς το μείγμα θα πήξει πολύ γρήγορα. Αν ωστόσο γίνει υπερβολικά πηχτό, προσθέστε λίγο από το συνηθισμένο γάλα του μωρού σας για να το αραιώσετε.

Πουρές από Αβοκάντο

Για 1 μερίδα (ο πουρές από αβοκάντο δεν καταψύχεται καλά- είναι όμως εύκολος στην προετοιμασίας του, όπως ο πουρές μπανάνας)!

Ό - ½ αβοκάντο (αφήνετε το κουκούτσι στο φρούτο που σας περίσσεψε για να μην σκουρύνει πολύ το χρώμα της σάρκας του). Χαράζετε διασταυρούμενες γραμμές στη σάρκα του φρούτου και στη συνέχεια, με ένα κουτάλι, απομακρύνετε τα ήδη τεμαχισμένα κομμάτια του. Τα περνάτε από το μπλέντερ ώσπου να πάρετε μια λεία, ομοιόμορφη υφή. Σερβίρετε αμέσως με λίγο λάδι και λίγο λεμόνι, αλλιώς ο πουρές θα αρχίσει να παίρνει ένα σκούρο χρώμα.

Πουρές από μπανάνα

1 μικρή ώριμη μπανάνα

1-2 κουταλιές της σούπας ρυζάλευρο

2 κουταλιές της σούπας μητρικό γάλα ή παρασκευασμένου

Ανακατεύετε καλά τις μπανάνες έως ότου πήξουν. Αναμιγνύετε το ρυζάλευρο με το γάλα, και τα ρίχνετε στη μπανάνα. Προσθέστε γάλα ή ρυζάλευρο εάν θέλετε να κάνετε ένα πιο αραιό ή πιο πυκνό πουρέ αντίστοιχα.

Μίγμα γλυκοπατάτας

Ιδανικό και για χορτοφάγους, Καλή πηγή betacarotene

1 γλυκιά πατάτα

Βράζετε στον ατμό την γλυκιά πατάτα ή την βράζετε μέχρι να γίνει πιο τρυφερή. Στραγγίστε και ανακατέψτε το καλά, προσθέτοντας γάλα για να γίνει η κατάλληλη σύσταση.

Ρυζάλευρο

Αγοράζετε ένα πακέτο βιολογικό καστανό ρύζι. Αδειάζετε το περιεχόμενο σε ένα δυνατό μπλέντερ ή τρίφτη καφέ (όχι μουλτι). Κονιορτοποιείτε! Έτσι έχετε έτοιμη την πρώτη ύλη σε μορφή σκόνης.

Σε ένα κατσαρολάκι βάζετε 200 μλ νερό και το βράζετε σε δυνατή φωτιά. Μόλις κοχλάσει χαμηλώνετε αρκετά την φωτιά και ρίχνετε μέσα 50 γρμ από το άλευρο που φτιάξατε. Ανακατεύετε με τον αυγοδάρτη συνεχόμενα για 8-10 λεπτά. Αποσύρετε από την φωτιά και αν θέλετε ρίχνετε 1-2 κουταλιές ελαιόλαδο. Εναλλακτικά το ανακατεύετε με πουρέ φρούτων ή λαχανικών

Αντί ρυζάλευρου

Αγοράζετε ένα πακέτο βρώμη ή κριθάρι ή κεχρί (βιολογικά). Ετοιμάζετε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, όπως το ρυζάλευρο. Έτοιμο.

Η παραπάνω αναλογία βγάζει ένα μπολ κρέμα 200γρμ. Μειώνετε ή αυξάνετε κατά προτίμηση. Σε γενικές γραμμές η αναλογία είναι 4 μέρη νερό,1 μέρος σκόνη. Μπορείτε όταν το μωρό έχει μπει πλέον στο κρεατάκι να καταψύχετε ζωμό (κουνέλι, κοτόπουλο, λαχανικά κτλ) και αντί για νερό να χρησιμοποιείτε αυτόν.

Στην βρώμη αντικαθιστάτε όλο το νερό με γάλα. Στην κρεμούλα βρώμης μπορείτε να βάλετε και φρουτάκι.

Μπορείτε να φτιάξετε και μίγμα δημητριακών απλά ανακατεύοντας διάφορα είδη δημητριακών σε μπολ.

Δεδομένου ότι αλέθετε μεγάλες ποσότητες κάθε φορά, καλό είναι να τα διατηρείτε στο ψυγείο.

Φαγόπυρο

Το ξεπλένετε όπως το ρύζι και η αναλογία είναι 1 φλιτζάνι φαγόπυρο σε 2 ποτήρια νερό. Μόλις αρχίσει να βράζει χαμηλώνετε την ένταση της φωτιάς και αφήνετε να πιει όλο το νεράκι. Το βάζετε στο μούλτι, προσθέτετε γάλα (δοκιμάζοντας την υφή, αν μόλις αρχίσατε τις στερεές πιο νερουλό) και το κάνετε κρεμούλα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ Ξανθή. Κ εμείς με τον άντρα μου έτσι τα παίρνουμε και τα ανακατεύουμε(βρώμη,κριθάρι,σταφίδες,φουντούκια)από το βιομάγαζο..Αυτό εννοούσα που σου είπα για τα κορν φλεικς των μεγάλων.

To κεχρί είναι σαν τον μαϊντανό;;; Πάει παντού και με όοοολα;:lol:

Εύχομαι να φάει..Πόσο κεχρί βάζεις;

Επίσης,τα αποξηραμένα να τα εισάγω κανονικά πρώτα όπως τα υπόλοιπα να δω για τυχόν αλλεργίες;


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ένα αποξηραμένο την φορά για 3 μέρες την 4η μέρα βάζεις κάτι άλλο.Αυτό είναι κανόνας για όλα στην αρχή.Αν και εμείς δώσαμε μήλο με αχλάδι μαζί και πατάτα καρότο κολοκύθι με την μια επίσης.Η παιδίατρος είπε ότι σε αυτά δεν έχει κανένας αλεργία εξακριβωμένη.

Το κεχρί πάει παντού ναι ναι...χαχαχα να φανταστείς επειδή το τρώμε και εμείς το βάζω στο σπανακόρυζο μαζί με το ρύζι, στο βραστό μοσχάρι που το τρώμε όπως η μικρή συν πιπεριά και γενικά όπου μου κατέβει έχει ευχάριστη γεύση.

Το αποτέλεσμα σήμερα(μοσχάρι λίγο, καρότο, κολοκύθι, ελάχιστη πατάτα, κεχρί(ένα κουταλάκι του γλυκού γεμάτο) και 2 ροδέλες πράσο) είναι ότι το στράγγισε το πιάτο της άφησε μόνο μια κουταλιά στο τέλος σαν κυρία που είναι άλλωστε το επιτάσσει το savoir vivre.... :)

Το καινούριο της ημέρας ήταν το πράσο το οποίο την ξετρέλανε μάλλον.Η ίσως της άρεσε όλος ο συνδυασμός...Για να δούμε και αύριο...Προς το παρόν δεν ζήτησε να θηλάσει παρόλο που έβγαλα το στήθος έξω τάχα μου τυχαία(καλά δεν πάω καλά τώρα γελάω που σκέφτομαι τι κάνω η δόλια η μάνα)...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν ζήτησε να θηλάσει παρόλο που έβγαλα το στήθος έξω τάχα μου τυχαία(καλά δεν πάω καλά τώρα γελάω που σκέφτομαι τι κάνω η δόλια η μάνα)...

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Εντάξει έχω λιώσει στα γέλια!!!!!!!

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς ετοιμαζόμαστε για το Kiousis' family carnival edition για τρίτη συνεχή χρονιά κι ανυπομονώ:P:p:p:p:p Θα μαζευτούμε στους γονείς μου γιατί είναι και τα γενέθλια της μαμάς μου και όπως καταλαβαίνετε θα είμαστε η ατραξιόν της βραδιάς καθώς δε νομίζω οι υπόλοιποι καλεσμένοι να είναι ντυμένοι;););););)

Κατά τα άλλα στα του φαγητού μας, σήμερα ο Προκοπίκος δοκίμασε κριθαράκι και ξετρελλάθηκε. Του το έκανα με μπρόκολο, καρότο, κολοκυθάκι και κόκκινη πιπεριά και δεν το άλεσα του τα πάτησα με το πιρούνι κι έγινε χαμός!!!! Και να δείτε τι ωραία που μασούσε το ανθρωπάκι:P:p:p:p συγκινήθηκα η κουκουβάγια;);););)


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον προκοπάκο μας....Έτσι βρε κοπέλες να λέμε τι κάνουμε να παίρνουμε ιδέες για ποικιλία....Μαριλού είσαι θησαυρός παίζεις και εσύ πολύ με τα φαγητά και μου αρέσεις....

Καλά και εγώ που το σκέφτομαι γελάω αφού ο Σωτήρης μου λέει πας για μπάνιο μαμά και βγάζεις τα ρούχα σου;χαχαχαχαχα

Μαριλού επειγόντως φωτογραφία από το carnival edition έτσι;;;;Καλά να περάσετε το βράδυ να χαίρεστε την μαμά σας!!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξανθή κι εγώ έλιωσα στα γέλια με τις περιγραφές σου και με το Σωτήρη που νόμιζε ότι πας για μπάνιο! Μαριλού πολύ στυλάτο το κουστουμάκι, θα πηγαίνει πολύ στον Προκοπίκο! Αυτά θα τα παραγγείλεις μέσω ίντερνετ ή θα το δεις κι από κοντά; Ξέρετε καθόλου τιμές διότι βαφτίζω κι εγώ ένα παιδάκι (πέρα από το δικό μου θα γίνω νονά τον Απρίλη) και θέλω να ξέρω περίπου πού κυμαίνονται. Η μαμά μου μου λέει να πάρω lapin αλλά νομίζει ότι είμαι Ωνάσης, εδώ μου είπε να πάρω σταυρό 600 ευρώ, δεν είμαστε καλά;;!!!!Απορώ και με το θράσσος του κοσμηματοπώλη που πήγε η γυναίκα να κάνει μια ερώτηση και τις πέταξε κάτι τέτοιες τιμές, δεν έχει συναίσθηση ο άνθρωπος της κρίσης... Τινγκερ κι εγώ έκανα πισωγύρισμα και δεν του δίνω τίποτα μέχρι να κλεισει τον 6ο διότι μου έσπαγε τα νεύρα που δεν καθόταν, δεν έχει νόημα αφού δεν μπορεί καλα καλά να κάτσει δεν είναι έτοιμος. Παντως καταλαβαινω την απογοήευση των μαμάδων όταν δεν τρώνε τα μικρα, εδώ κι εγώ που έχω παντα καβατζα το θηλασμο και τον γουστάρω κιόλας, φούντωσα που έκανε λες και του προκαλεί εμετό το φαγητό. Καλή τσικνοπέμπτη σε όλες!!!


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...