Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλησπέρα! Εμείς περάσαμε τέλεια μεν, αλλά πολύ κουραστικά δε. Μέσα σε δυό μέρες με τη μαμά μου και τη Λένα βεβαίως βεβαίως φτιάξαμε όλα τα έπιπλα του σαλονιού:P:p:p:p:p:p Βρήκε η μαμά μου μια πανεύκολη τεχνική και τα κάναμε αντικέ και γίνανε σούπερ!!! Μετά ξεκίνησα να ανοίγω κούτες με βιβλία και βάλαμε και τις χιονόμπαλές μου στη θέση τους και ουσιαστικά τώρα μου έχει μείνει να βγάλω και να πλύνω την προίκα του καλού μου για να μπει στο σκρίνιο και ο Βασίλης να τακτοποιήσει το γραφείο του και τις κούτες του;);););) Σήμερα το απόγευμα θα πάμε με τη μαμά μου στη θεία του Βασίλη που μας είπε θα μας χαρίσει καναπέ - πολυθρόνες τραπεζάκι να τα δούμε για να πάρουμε ανάλογο ύφασμα για τις καρέκλες τις τραπεζαρίας για να το βάλουμε κι αυτό και να τελειώνουμε. Έχει γίνει πολύ ωραίο το σαλόνι μας και ανυπομονώ να τακτοποιήσει κι ο Βασίλης και να φέρουμε τον καναπέ και να κάτσω βράδυ να πιω ποτάκι και να διαβάσω το βιβλίο μου!!!!!!!!

Επίσης ο νονός μας έκλεισε όλα τα βαφτιστικά και 10 Απριλίου θα τα έχουμε, για να προλάβει η μαμά μου να κεντήσει και το σεντονάκι!!!! Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να πάω να πάρω υλικά για να φτιάξω δοκιμαστικά 3-4 μαρτυρικά να καταλήξω στο σχέδιο. Μ' έχει πιάσει τρελός ενθουσιασμός με τις ετοιμασίες της βάφτισης και με το σπίτι που τελειώνει εντελώς πια, άσε που είναι μια ευχάριστη διέξοδος στη γενική μαυρίλα που μας περιβάλλει.


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπράβο μαριλού να μπείτε σε τάξη όλα καλά....

Εμένα πάλι με την βάφτιση μια αγωνία με έχει πιάσει άντε να ανακοινώσουν πότε θα κάνουν εκλογές να δω τι θα κάνω....

Τα κατάφερες με τον επαναγαλακτισμό;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μαριλού να μπείτε σε τάξη όλα καλά....

Εμένα πάλι με την βάφτιση μια αγωνία με έχει πιάσει άντε να ανακοινώσουν πότε θα κάνουν εκλογές να δω τι θα κάνω....

Τα κατάφερες με τον επαναγαλακτισμό;;;

Ξανθή μου δυστυχώς τη δεύτερη φορά όχι, πλέον θηλάζει μόνο το πρωί (και όχι κάθε μέρα) και το βράδυ πίνει nulac. Νομίζω είναι θέμα χρόνου μα σταματήσει τελείως η παραγωγή και να αποθηλάσει πλήρως..... Τι να κάνω, τόσο ήθελε έκανα και τις βλακείες στην αρχή και υπονόμευσα την παραγωγή οπότε και πάλι καλά που τα καταφέραμε 8 μήνες:P:p:p:p Όταν γεννήθηκε που ήταν στη μονάδα μου έλεγαν ότι ίσως δεν καταφέρει να πιάσει καν στήθος οπότε εγώ πάλι κερδισμένη νιώθω!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ! Σε τσάκωσα!!

Είστε καλά κορίτσια?

Εμεις είμαστε καλά κ χαθήκαμε αφού δεν υπάρχει χρόνος για συμμετοχή σε πολλά καφέ ταυτόχρονα. Ετσι κρατησα τους παλιους!

Ξανθη μάλλον ο αδερφος της νονας θα μας κανει την τιμη να ζωγραφίσει την προσκληση οπότε μάλλον δεν θα χρειαστω τη βοήθεια σου για την οποία σε ευχαριστω άλλη μια φορά:P

Αλήθεια σε τι χαρτι προτεινεις να εκτυπώσω κ με τι μελάνι την προσκληση αφού θα σκαναρω τη ζωγραφια κ γράψω το κειμενο?? Εχεις να κανεις καποια άλλη υπόδειξη σαν ειδική:P??

φιλια, πάω να κοιμισω τα τέκνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριλού μια χαρά τα καταφέρατε τα υπερκαταφέρατε για μένα.Άλλες μανούλες δεν καταφέρνουν καθόλου....

Μπράβο σας πάντως μέχρι εδώ και εμένα ο Σωτήρης μόνο 8 μήνες θήλασε.

Λες και μένα η μικρή να πάει μέχρι 11;;;;χαχαχα

Το σκ πήγαμε στην μαμά μου να κοιμηθούμε με τα παιδιά γιατί λείπει ο άντρας μου και η μικρή δεν μπορούσε με τίποτα.Χθες το βράδυ που γυρίσαμε και σήμερα έχει λιώσει στον ύπνο...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλώς την...

Μπράβο θα μου στείλεις να δω αποτέλεσμα ε;;;

Πάρε χαρτόνι 250 γρ ή παραπάνω και με έγχρωμη εκτύπωση στον εκτυπωτή σου θα είσαι σούπερ σε τυπογραφείο ζητάν τα μαλλιά της κεφαλής τους....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες τι κανετε?

αρχισατε ολες τις ετοιμασιες για την βαφτιση ε?θα πρεπει κι εγω να ξεκουνηθω σιγα σιγα, αν και πρωτα θα πρεπει να καταληξουμε στο τι βαφτιση θα κανουμε...

Μαριλου μου τελεια τα πηγατε και φυσικα ειστε κερδισμενοι! 8 μηνες ειναι ενα απολυτα ικανοποιητικο διαστημα θηλασμου,ειδικα με τις δυσκολιες που περασατε!ρε κοριτσια ειναι στιγμες που πελαγωνω με το μικρο και νιωθω οτι οι δυναμεις μου μ'εγκαταλειπουν και ειναι στιγμες που λεω οτι θελω 2-3 κουτσουβελακια κι ας με τρελαινουν.ναι μου ελειψε η φουσκοκοιλουμπα μου.οχι δεν θα κανουμε αδερφακι προς το παρον.αλλα δικαιωμα στο ονειρο ολοι εχουν ε?

σα να το παρατησαμε το καφε μας...για να μαζευομαστε σιγα σιγα!


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλώς την...

Μπράβο θα μου στείλεις να δω αποτέλεσμα ε;;;

Πάρε χαρτόνι 250 γρ ή παραπάνω και με έγχρωμη εκτύπωση στον εκτυπωτή σου θα είσαι σούπερ σε τυπογραφείο ζητάν τα μαλλιά της κεφαλής τους....

ΟΚ..σκεφτομαι όμως να μην το βαλω σε φακελο αλλα να το κάνω ρολακι... σε αυτη την περιπτωση σε τι χαρτι προτεινεις να εκτυπώσω???

Χμμμ τελικα τζιφος με τους παπαδες.. εκτος ενός που δεν μου αρεσει η εκκλησία που λειτουργει όλοι οι άλλοι δεν δεχονται να είναι η νονα καθολική...

Μαριλού σε ποιες εβομαδες ακριβως γεννησες τον μπομπο??Κ μετα από ποσο καιρο τον πήρες??

Γεννησε μια φιλεναδιτσα μου πριν 1 εβδομαδα στο Ιασω ενω ηταν 34 εβδομαδων. Το πιτσιρικακι είναι καλά αλλα μολις 1900 γρ. Μπιμπερο δεν του δινουν ακομα αλλά γάλα της φιλης μου με σωληνακι...Δύσκολο πραγμα να εχεις γεννησει κ να αφηνεις το μωρό σου στο μαιευτηριο...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ..σκεφτομαι όμως να μην το βαλω σε φακελο αλλα να το κάνω ρολακι... σε αυτη την περιπτωση σε τι χαρτι προτεινεις να εκτυπώσω???

Χμμμ τελικα τζιφος με τους παπαδες.. εκτος ενός που δεν μου αρεσει η εκκλησία που λειτουργει όλοι οι άλλοι δεν δεχονται να είναι η νονα καθολική...

Μαριλού σε ποιες εβομαδες ακριβως γεννησες τον μπομπο??Κ μετα από ποσο καιρο τον πήρες??

Γεννησε μια φιλεναδιτσα μου πριν 1 εβδομαδα στο Ιασω ενω ηταν 34 εβδομαδων. Το πιτσιρικακι είναι καλά αλλα μολις 1900 γρ. Μπιμπερο δεν του δινουν ακομα αλλά γάλα της φιλης μου με σωληνακι...Δύσκολο πραγμα να εχεις γεννησει κ να αφηνεις το μωρό σου στο μαιευτηριο...

Κορίτσι εγώ γέννησα 34+2 και ο μικρός βγήκε 2.160. Έμεινε στη θερμοκοιτίδα 16 μέρες και στην αρχή όντως του έδιναν γάλα μου με σωληνάκι μέχρι να δυναμώσει και να μπορεί να το πιεί με μπιμπερό. Το ορόσημο για να το βγάλουν είναι να πίνει 50 ml με μπιμπερό. Πες στη φίλη σου ακόμη κι όταν βγει από το μαιευτήριο να πηγαίνει σε όλα τα ταίσματα εκείνη γιατί οι νοσηλεύτριες δεν έχουν υπομονη με το μπιμπερό και τους βάζουν στο σωληνάκι με αποτέλεσμα να τα κρατάνε τα μωρά παραπάνω χωρίς λόγο. Επίσης αν θέλει να θηλάσει να μην τους ακούσει που θα της πούνε αν δεν πάει 3 κιλά να μην το βάλει στο στήθος, εγώ με το που γυρίσαμε σπίτι (2.300 ο μικρός) τον έβαλα στήθος και έπιασε μια χαρά!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα

Σειλορ με το καλό η βάφτισή σας.

Γιουπι αν το κάνεις ρολάκι καλύτερα πάρε ριζόχαρτο και τύπωσε το και αν θες για τσαχπινιά στην άκρη της κορδέλας που θα το τυλίξεις κρέμασε καραμέλες...

http://i616.photobucket.com/albums/tt248/apo_mpempa/IMG_2091.jpg κάτι τέτοιο αν σου αρέσει...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοπελιές..

Τινγκερ και εγώ θέλω και άλλα μωράκια και φυσικά υπάρχουν στιγμές που πελαγώνω και λέω 1 φτάνει(ειδικά όταν έλειπε ο άντρας μου 40 μέρες)..και δεν είχα κανέναν..ή όταν είχα αρρωστήσει.Αλλά προσπαθώ να τα βλέπω όλα θετικά και σκέφτομαι ότι δεν είναι ωραίο να μεγαλώσει χωρίς αδερφάκια ο Κ. Υπομονή και χαμόγελο ακόμα και στα δύσκολα.

Sailor και Yioupi με το καλό οι βαφτίσεις! Συμφωνώ με την Ξανθή..αν θες ρολάκι προσκλητήριο,η καλύτερη λύση είναι το ρυζόχαρτο.


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιουπι μου το είχε βάλει μια κοπέλα στο παρεντς και το βρήκα όμορφη ιδέα...

Ναι να μαζευτούμε και από εδώ και επίσης ελπίζω μια χούφτα που είμαστε να μπορούμε να μιλάμε άνετα και να μην ψάχνουμε πως θα παρεξηγηθούμε δεν τα αντέχω καθόλου αυτά.....Γιατί από το πρωί έχω στεναχωρηθεί....Λες την γνώμη σου χωρίς να υποκρίνεσαι και βρίσκεις και τον μπελά σου στο τέλος....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...