Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Τέλεια μαροζάκι σούπερ τα πάτε!!! Εμείς έχουμε 2/4 ραντεβού και είμαι περίεργη να δω πόσο έχει πάρει και βάρος και ύψος :P:p:p:p:p Σήμερα πήρα και τραχανά να του κάνω αύριο με το κοτοπουλάκι του!!!! Η δε αδυναμία σου το γοργονίδιο έχει λυσσάξει να τρώει ρέγκα αυτές τις μέρες και να μου λέει "μου αρέσει πολύ το παστό ψαράκι!!!"


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπράβο και από εδώ μαροζάκι...Και αναρωτιόμουν μόλις για τον Προκόπη αν κρατάει ακόμα σιλουέτα..

Σμάρα καλώς ήρθες...

Και εγώ δίνω στικάκια στην μικρή και τα τιμάει δεόντως αλλά δεν μου έκοψε να τα περάσω από τον φούρνο και της λιώνουν στα χέρια αλλά δεν μασάει τα γλύφει χαχαχα


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πηγα το πρωι στην αγορά και ρωτησα σε κανα δυο καταστηματα με βρεφικα για το στικ και με κοιτουσαν λες και εχω δυο μυτες. Να σας πω οτι εδω στην επαρχια η αγορα ειναι πολυ περιορισμένη. Εν τελη μεσω internet απο το Λητω παραγγειλα δυο. Δηλαδη αν της βαλω εκει μεσα μπανανα θα φαει? πωπω κανω παρτυ και σας καλω όλες. Τι να σας πω, εχω βαρεθει να πεταω φρουτα και λαχανικα.:confused:


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Hi,

The shipping to Greece will be around 20 GB Pounds for courier service.

Thank you

Ξανθη αυτό μου απάντησαν... πρεπει να κάνω κάτι αλλο πριν να μπινταρω (μαγκεψα ε??)

Σμαρω μαλλον εγινε παρανοηση..

Ξυπνησε το μπεμπουδακι..... σε λιγο επιστρεφω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι μπορείς ναμπιντάρεις κανονικά πλέον απλά κράτα το μήνυμα αυτό μη σου το αλλάξει...

Λοιπόν θα περιμένεις την τελευταία μέρα και θα έχεις στο μυαλό σου ότι θες να δώσεις ας πού σύνολο 60 λίρες οπότε χωρίς μεταφορικά 40 λίρες.Αυτή θα είναι η ανώτατη τιμή που θα μπιντάρεις και θα το κάνεις στο τελευταίο λεπτό πριν λήξει η δημοπρασία...Σε κατατόπισα;;;;Επίσης αν είναι το τελευταίο λεπτό 30 λίρες εσύ βάλε 40 λίρες και αν δεν χτυπήσει κανένας άλλος θα το πάρεις με 30 εν τέλει αν χτυπήσει θα το πάρεις λίγο περισσότερο από ότι έβαλε ο τελευταίος αρκεί εσύ να έχεις κάνει την μεγαλύτερη προσφορά...Αν ξεφύγει η τιμή τότε απλά τον έχασες και δεν ήταν ευκαιρία τελικά γιατί 60 λίρες με 1,19 = 71,40 αν θες να πας μέχρι 85 θες σύνολο 71 λίρες χωρίς μεταφορικά μέχρι 50 λίρες σε παίρνει να μπιντάρεις αλλιώς πάρτο από το γερμανικό άμαζον

Σμάρα εννοούσε το φαγητό να κόψεις σε στικάκια.Δηλαδή να πάρεις καρότο να το κόψεις κάθετα στα 4 να γίνει 4 στικάκια να τα βράσεις και να τα βάλεις λίγο στον φούρνο να μην λιώνουν.Η να δώσεις το κεφάλι από το μπρόκολο ας πούμε και να το φάει με το χεράκι του...Η την πατάτα σε μικρά κυβάκια.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nαι παρανοησα τελικα!!!!! Κατάλαβε οτι τα βαζετε σε τροφοδοτη!

Αφου διαβαζω τις απαντησεις σας με δόσεις. Η μπέμπα μονο στα χερα καθεται.Οποτε ειμαστε με βαρδιες.Προφανως παρανόησα!!!


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites

... nai bre smara μου... αυτό.... αν δεις κ στη συζήτηση εγω το βιβλίο για να παρει ιδεες για ασφαλές ταϊσμα χωρις πουρέδες πρότεινα... μενεις κ στην Κω για να σου το φωτοτυπούσα...

Πάντως κ με τα στικ δεν γλιτωνεις εντελώς να πετας φαγητα... απλως τα πεταει ολόγυρα το σπλάχνο σου....κ εσύ μαζεεεεεεευεις... Τωρα στρωνω κατω από την καρεκλα της ένα καθαρό τραπεζομαντηλο οπότε ό,τι ριχνει κατω της το ξαναδίνω (πνευμα οικονομιας), κ γλιτώνω κ το πολύ σκουπισμα. απλως την τιναζω πάνω στο τραπεζομαντηλο κ μετα το διπλωνω, το τιναζω κ ούτε γατα ούτε ζημια..

εκτος από τα ρούχα της.. που της φοράω τις ποδιες με τα χεράκια για να γλιτώνω μερικά ρουχαλάκια...

επίσης για τη μπανανα που λες.. το παιδί αν της την κοψεις μακρόστενη άνετα την πιανει με τα χερια κ την τρωει, δεν πνιγεται με μπανανα...

Στην αρχη μεχρι να εντοπισει πόση δυναμη χρειάζεται θα στην ζουπάει αλλά πολύ γρήγορα μαθαινει κ απλά την βαζει στο στοματακι χωρις να την σπάει...

Μανταρινι που της εδωσα σημερα απλά έβγαλα τη μεμβρανη από το καθε κομματι κ το τσακισε. Γενικά προσεχουμε πολύ μικρα στρογγυλα κομματια (πχ σταφυλια) που μπορει να σταθουν στο λαιμο...

Μαροζ τα σπυρακια τη ς αλλεργιας είναι κνιδωτικά... δηλαδη είναι καπως φουσκωμενα.. σαν φουσκαλα...δεν ξερω πως να το περιγραψω..

http://www.google.gr/imgres?q=%CE%BA%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CF%89%CF%83%CE%B7+%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%B1+%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%B1&hl=el&biw=1280&bih=705&gbv=2&tbm=isch&tbnid=Zk--h2NzXgrksM:&imgrefurl=http://www.otherside.gr/2012/03/allergia-sto-kruo/&docid=ghF7sf7V-wj9fM&imgurl=http://www.otherside.gr/wp-content/uploads/2012/03/allergia-sto-kruo-02.jpg&w=585&h=298&ei=_wNiT--YEabi4QT095X1Bw&zoom=1&iact=hc&vpx=164&vpy=175&dur=314&hovh=160&hovw=315&tx=161&ty=117&sig=111017142712153908090&page=1&tbnh=105&tbnw=207&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:0

να καπως ετσι...

Μαριλού το πήρε το μωρακι η φίλη μου... κ έπιασε αμεσως στηθος!!!!

Ξανθη.... ευχαριστω... κ αν τον πάρω... θα σας παω κ εσας μια βολτα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!! αυριο κιολας θα δοκιμασω με ενα καροτο.Για να δουμε....οσο για τον τροφοδοτη δεν πειραζει.τοσα τσουμπλεκια άχρηστα εχουμε εδω μεσα ας εχουμε αλλο ενα. Παντως πολυ δυσκολο παιδι.Μας εχει παιθανει.Και καλα η μερα τσουκου τσουκου περναει....η νυχτα .....? δεν περναει με τιποτα.Κουραστηκα με αυτη την αυπνια της.Το περισσοτερο που κοιμαται ειναι 10 με 3 (και οχι παντα), και απο τις 3 και μετα ουε και αλιμονο.Ξυπναει ανα ωρα, ανα δυωρο κτλ. Αυτο το ''κοιμησου παιδι μου'' το χουμε κανει υμνο . Δεν πιανει με τπτ. Απλα δεν πιανει!!! ενα μηνα κοιμηθηκαμε καλα τον 5 απο κει και μετα το χάος......:confused:


B57sp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!!!

εμεις πηγαμε το πρωι για την μηνιαια καλλιεργεια ουρων μας και μετα βολτα λογω σουπερ καιρου!!

απο αυριο θα δοκιμασω και εγω αυτα τα στικς!!!γιατι απο αλεσμενα παμε χαλια, μονο γαλα πινει και οχι τιποτα αλλο με κατηγορουν οτι δεν ταιζω το παιδι μου,χαχαχαχαχα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα πάντως πρέπει να είναι έκζεμα αυτό που έχει ο μικρός - κληρονομιά από τον μπαμπά μου, παππού μου και αδερφό μου..... Περιμένω πιο μετά να το σιγουρέψω με τη γιατρό μας για να δω και τι θα του βάλω!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε μανουλες?

SMARA καλως ηρθες στο καφε μας!

προσπαθω να γραψω αλλα κραταω και τον μικρο μαζι που εχει γινει ασηκωτος.μονος του δεν καθεται ουτε για πλακα.με εχει ξετιναξει τελευταια. τι λετε για εκζεμα? ρε κοριτσια εσκασε το μουτρακι του καπου κοντα στην Κ.Δευτερα,εγινε σαν εκζεμα.κοκκινο και ερεθισμενο.πηρα το γιατρο κ μου ειπερ μονο βρεφικη κρεμουλα να του βαλω.με τα πολλα εφυγε με ελαιολαδο και τωρα ξαναβγαλε. και δειχνει να τον τσουζει. τριβει τα μουτρακια του με τα χερια.παιζει να ειναι καμια αλλεργια?αν ηταν ομως δεν θα εβγαζε κι αλλου?


line_line_typew4_beg_d_typew6_time_1247889600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.giftt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...