Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Deppybach said:

Ευχαριστούμε πολύ!!! Κ σε σένα όλα καλά να πάνε! Σε ποιον μήνα είσαι τώρα; Εγώ την τρίτη μου φορά είχα 12 ωάρια απτά οποία γονιμοποιηθηκαν τα 8 κ κατέληξαν τα 2 να μείνουν κ έγιναν βλαστοκυστες 4αα . Αχ! Πόσο θέλω να πάνε όλα καλά... 28/5 θα κάνω β-χοριακη!!! 

Θα πάνε! Θα δεις!:wink:

καλη επιτυχία με όλη μου την καρδιά!

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου,

χαιρομαι πολυ που ξεκινησαν παλυ οι ετ και ευχομαι ολες θετικες χοριακες!

Λοιπον, επειδη διαβασα για την ποσοτητα εμβρυων, για συμπτωματα κτλ θα σας πω τη δικη μου ιστορια. 34 ετων, 10 ωαρια, 5 γονιμοποιηθηκαν και εφτασαν 3 μερα και μονο ενα εγινε βλαστοκυστη. Ενα κοριτσια, δεν εμεινε τιποτα για καταψυξη! Και ειμαι εγκυος τωρα απο αυτο το ενα! Οποτε δεν μας νοιαζει η ποσοτητα αλλα ενα και καλο θελουμε!

Απο συμπτωματα δεν ειχα τιποτα ουτε τσιμπηματα, ουτε στηθος πρησμενο. Ετσι μπηκα στην ομαδα αυτη, γιατι η αναμονη με ειχε τρελανει και συμπτωματα αφαντα...Κοριτσια μου ξερω δεν περνανε οι μερες, εκει ημουν και θυμαμαι...Αλλα θα δειτε θα πανε ολα καλα! Μην κοιτατε για συμπτωματα ουτε αν το εμβρυο ηταν ετσι η αλλιως. Αυτο που ειπε η γυναικολογος μου εδω στη Γερμανια οταν εκανε την ετ ειναι οτι τωρα τον τελευταιο λογο τον εχει η φυση! ΕΙναι θεμα πλεον δυναμικης του εμβρυου, οποτε υπομονη οσο γινεται και εδω ειμαστε να τα λεμε μεχρι να περασουν οι μερες!

Μικρο τιπς αν θελετε! Επινα χυμο ροδι καθε μερα να ενισχυσω λιγο το ενδομητριο!

Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια μου!

Με το καλό σου εύχομαι!!!!!!!!!να ευχαριστήθεις την εγκυμοσύνη σου και να έχεις ένα υγιές μωράκι!

Εγώ όσο και να λέω στον εαυτό μου να μην κοιτάει συμπτώματα όλο πέφτω στην παγίδα να τα ψάχνω.Απο χτες έχω πόνους περιόδου ανά διαστήματα κι έπειδη και στην πρώτη αποτυχημένη μου εμβρυομεταφορα είχα έχω πέσει πολύ ψυχολογικά.θεωρω ότι έχει τελειώσει το θέμα τελείως.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 said:

Με το καλό σου εύχομαι!!!!!!!!!να ευχαριστήθεις την εγκυμοσύνη σου και να έχεις ένα υγιές μωράκι!

Εγώ όσο και να λέω στον εαυτό μου να μην κοιτάει συμπτώματα όλο πέφτω στην παγίδα να τα ψάχνω.Απο χτες έχω πόνους περιόδου ανά διαστήματα κι έπειδη και στην πρώτη αποτυχημένη μου εμβρυομεταφορα είχα έχω πέσει πολύ ψυχολογικά.θεωρω ότι έχει τελειώσει το θέμα τελείως.

Κοριτσι μου εγω νομιζεις δεν εψαχνα; Μην κοιτας που σου τα λεω ετσι ανετα, θυμαμαι ακριβως αυτη τη φαση της αναμονης...Απλα τα συμπτωματα σημαινουν και το ενα και το αλλο, γι'αυτο δεν εχουν νοημα. Εγω τα ειχα βαλει με το βυζι, ολη την ωρα κοιτουσα τις θηλες αν αλλαξαν! Ειναι νωρις πολυ κοριτσακι μου ακομη! Εγω δεν ειχα τιποτα σχεδον και μετα στο 2 μηνα παρε εμετους να δεις που ηθελες και συμπτωματα πριν χαχαχα! Προσπαθησε να κρατησεις οσο μπορεις οτ μυαλο στο κεφαλακι σου και να εχεις πιστη στο εμβρυακι σου! Κι εγω ενα μονο ειχα οπως ειπα και τα καταφερε! Ειναι δυνατο οπως το βλεπω και με τη διαιρεση και μαχητης, οποτε εχε πιστη!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Κοριτσι μου εγω νομιζεις δεν εψαχνα; Μην κοιτας που σου τα λεω ετσι ανετα, θυμαμαι ακριβως αυτη τη φαση της αναμονης...Απλα τα συμπτωματα σημαινουν και το ενα και το αλλο, γι'αυτο δεν εχουν νοημα. Εγω τα ειχα βαλει με το βυζι, ολη την ωρα κοιτουσα τις θηλες αν αλλαξαν! Ειναι νωρις πολυ κοριτσακι μου ακομη! Εγω δεν ειχα τιποτα σχεδον και μετα στο 2 μηνα παρε εμετους να δεις που ηθελες και συμπτωματα πριν χαχαχα! Προσπαθησε να κρατησεις οσο μπορεις οτ μυαλο στο κεφαλακι σου και να εχεις πιστη στο εμβρυακι σου! Κι εγω ενα μονο ειχα οπως ειπα και τα καταφερε! Ειναι δυνατο οπως το βλεπω και με τη διαιρεση και μαχητης, οποτε εχε πιστη!

Τωρα ειδα οτι μπερδευτηκα με το αλλο το κοριτσι μας και το εμβρυακι! Εσυ κοριτσακι μου ειδα εβαλες βλαστοκυστες! Οποτε εχε πιστη στα εμβρυακια σου! Πλυθηντικος!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Υβόννη είπε:

Ειμαι 4 μηνα και πρωτα ο Θεος την αλλη βδομαδα θα μπω 5! Τα εβαλες και τα δυο τα εμβρυακια σου; Ευχομαι να ριζωσουν εκει και να εχεις τα καλυτερα νεα συντομα! Περασαν οι μερες κοριτσακι μου, λιγο εμεινε! Σου στειλω απειρη θετικη ενεργεια!!!!! Το δυσκολο ειναι αυτη η αναμονη, το ξερω αλλα εδω παρεουλα θα ειμαστε και θα περασει!

Τα έβαλα και τα δύο ναι! Δεν έχω τπτ στην κατάψυξη. Μόνο αυτά μου είχαν μείνει κ τα έβαλα!! Με το καλό εύχομαι όλα καλά να πάνε κ να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! Ευχαριστώ πολύ για όλα !!! 

Just now, Υβόννη είπε:

Τωρα ειδα οτι μπερδευτηκα με το αλλο το κοριτσι μας και το εμβρυακι! Εσυ κοριτσακι μου ειδα εβαλες βλαστοκυστες! Οποτε εχε πιστη στα εμβρυακια σου! Πλυθηντικος!!!

Ναι!! Εγώ βλαστοκυστες!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας!!! Πόσο μας καταλαβαίνω!!! 

1 hour ago, AndMosch είπε:

Θα πάνε! Θα δεις!:wink:

καλη επιτυχία με όλη μου την καρδιά!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Κ σε σένα ο,τι καλύτερο εύχομαι!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρέπει να'μαστε 2-3 που είμαστε στην αναμονή για 28/05..! Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου, την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είπε ότι από δω και πέρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να αλλάξω το αποτέλεσμα, απλά να περιμένω. Με ανακούφισε πολύ αυτή η ατάκα. Ναι, δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να αλλάξω το αποτέλεσμα. Είμαι ήρεμη και απλά ελπίζω να φώλιασαν.. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες όσες είναι σε αναμονή και γρήγορα να βρεθούν σε αυτή τη φάση τα κορίτσια που βρίσκονται σε διαδικασία πρόκλησης/ωοληψίας κτλ.. 

Την αγάπη μου

  • Μου αρέσει 6

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

καινουργια εδώ!!!είμαι στην δεύτερη εξωσωματική και στην 4η μέρα εμβρυομεταφορα!!!! Ψάχνω να βρω κανα συμπτώματα αλλά μάταιο ποσό θέλω αυτή την φορά να είναι η τυχερή!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anni89! είπε:

Καλησπέρα 

καινουργια εδώ!!!είμαι στην δεύτερη εξωσωματική και στην 4η μέρα εμβρυομεταφορα!!!! Ψάχνω να βρω κανα συμπτώματα αλλά μάταιο ποσό θέλω αυτή την φορά να είναι η τυχερή!!!!

Στο εύχομαι κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε καλά!!! Όλες μαζί περιμένουμε!!! Τα συμπτώματα σε άλλους οργανισμούς είναι έντονα σε άλλους καθόλου! Δεν υπάρχουν απαραίτητα συμπτώματα!!! Μην αγχώνεσαι!!!! Κοίτα να είσαι ήρεμη! Κ γω σε αυτή τη φάση είμαι!!! Ανυπομονώ!!! Άλλες φορές σκέφτομαι γτ δεν βλέπω ροζ εκκρίσεις (όπως διάβασα κάπου) κ άλλες φορές σκέφτομαι πως την προηγούμενη φορά είχα έντονους πόνους περιόδου κ είχα αρνητικό αποτέλεσμα! Οπότε να ξέρεις να μην ψάχνεις συμπτώματα!!! Ηρέμησε κ απόλαυσε την ξεκούραση!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anni89! είπε:

Καλησπέρα 

καινουργια εδώ!!!είμαι στην δεύτερη εξωσωματική και στην 4η μέρα εμβρυομεταφορα!!!! Ψάχνω να βρω κανα συμπτώματα αλλά μάταιο ποσό θέλω αυτή την φορά να είναι η τυχερή!!!!

Πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά!! 

Και μακάρι να είναι για όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μπαίνω κι εγώ στο κλαμπ της 28/05!!! Έβαλα 1 βλαστοκυστη στις 19/05. Μετά από 2 χρόνια με 2 διεγερσεις και πολλούς φυσικούς , ήταν η πρώτη φορά που πήραμε βλαστοκυστη!!! Καλή επιτυχία σε όλες !!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Κοριτσια μπαίνω κι εγώ στο κλαμπ της 28/05!!! Έβαλα 1 βλαστοκυστη στις 19/05. Μετά από 2 χρόνια με 2 διεγερσεις και πολλούς φυσικούς , ήταν η πρώτη φορά που πήραμε βλαστοκυστη!!! Καλή επιτυχία σε όλες !!

Γεια σου κοριτσι μου να πανε ολα καλά!!! Δε τα καταψυχατε 3η μερα; περιμενατε μονο για βλαστοκυστη;άλλα εμβρυακια δεν εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Γεια σου κοριτσι μου να πανε ολα καλά!!! Δε τα καταψυχατε 3η μερα; περιμενατε μονο για βλαστοκυστη;άλλα εμβρυακια δεν εχεις;

 Στην 1η εξωσωματική έβαλα 3ης μέρας και δεν έπιασε.  Από τότε ψάχνω να βρω 1 ωαριο που να γονιμοποίηθει , έχω ΠΩΑ και ήταν πολύ δύσκολο να βρω τόσο καιρό.  Άλλη μια φορά βρήκαμε και είπαμε αν φτάσει 5η μέρα θα το βάλουμε. Και δεν έφτασε.  Άρα πρώτη φορά έφτασε 5η μέρα και το βάλαμε κατευθείαν. Άρα Όχι δεν έχω κατάψυξη.  Το 1 κυνηγάω 2 χρόνια.  Όπως και να έχει χαίρομαι και μόνο που έφτασα επιτελους σε αυτό το σημείο.  Είμαι 35. Δε θέλω να βάζω 3η μέρας επειδή δεν κάνω συχνά ωαρια ούτε έμβρυα και θέλω τουλάχιστο να ξέρω ότι έφτασαν 5η μέρα για να τα βάλω.  Αν είχα περισσότερα τότε οκ. Αλλά έχει αποδειχτεί ότι κάνω πολλά τζουφια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

 Στην 1η εξωσωματική έβαλα 3ης μέρας και δεν έπιασε.  Από τότε ψάχνω να βρω 1 ωαριο που να γονιμοποίηθει , έχω ΠΩΑ και ήταν πολύ δύσκολο να βρω τόσο καιρό.  Άλλη μια φορά βρήκαμε και είπαμε αν φτάσει 5η μέρα θα το βάλουμε. Και δεν έφτασε.  Άρα πρώτη φορά έφτασε 5η μέρα και το βάλαμε κατευθείαν. Άρα Όχι δεν έχω κατάψυξη.  Το 1 κυνηγάω 2 χρόνια.  Όπως και να έχει χαίρομαι και μόνο που έφτασα επιτελους σε αυτό το σημείο.  Είμαι 35. Δε θέλω να βάζω 3η μέρας επειδή δεν κάνω συχνά ωαρια ούτε έμβρυα και θέλω τουλάχιστο να ξέρω ότι έφτασαν 5η μέρα για να τα βάλω.  Αν είχα περισσότερα τότε οκ. Αλλά έχει αποδειχτεί ότι κάνω πολλά τζουφια!!!

Καταλαβα κοριτσι μου σε ευχαριστω που μου απαντησες αναλυτικα γιατι και εγω τριτηα μερας μεταφερω και ειμαι πολυ μεγαλυτερη σου(42)Σου ευχομαι να ειναι το ενα και καλό και τυχερο και σε λιγες μερες να εχεις μεγαλη χαρα και να πανε ολα τελεια! Στο ευχομαι πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Καταλαβα κοριτσι μου σε ευχαριστω που μου απαντησες αναλυτικα γιατι και εγω τριτηα μερας μεταφερω και ειμαι πολυ μεγαλυτερη σου(42)Σου ευχομαι να ειναι το ενα και καλό και τυχερο και σε λιγες μερες να εχεις μεγαλη χαρα και να πανε ολα τελεια! Στο ευχομαι πραγματικα!

Καλή σου επιτυχία.  Ένα η δύο έβαλες? Ξερω ότι έχουν επιτυχία τα 3ης μέρας απλά σου είπα για ποιο λόγο εγώ δε τα προτιμώ.  Διότι μέχρι προτινος τα ωαρια μου φαινονταν ότι δεν μπορούν να γίνουν έμβρυα η τελοσπαντων τα έμβρυα μου ότι δεν μπορούν να εξελιχθούν.  Οπότε ήθελα πρώτα να δω αν μπορώ να φτασω 5η μέρα. Πότε έχεις χοριακη εσύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...