Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

2 hours ago, Αγγελίνα said:

Πόσο κουράγιο μου δινει να διαβάζω τέτοια μηνύματα! Πάντως σήμερα νιώθω αρκετα κουρασμένη ψυχολογικά.. Επίσης αν δεν έχει πετύχει, ξέρω πως η δεύτερη στην καλύτερη όλων θα γίνει σε νοσοκομείο.. Κ θα αργήσει κιόλας.. Δλδ δν έχω να αντιμετωπίσω μόνο μια αποτυχημενη προσπάθεια αλλά κ το ακόμα πιο δύσκολο μετά.. Όχι όχι.. Η θετική έκβαση είναι η μόνη λύση.. Δν το διαπραγματευομαι! 

Kοριτσακι μου θετικη σκεψη και ενα ενα βημα! Να θυμασαι εισαι πολυ δυνατη και οτι και να γινει θα το αντιμετωπισεις αν  συμβει. Σεναρια τωρα δεν εχουν ουτε χωρο ουτε κανενα νοημα ! Εγω σκεψου ειχα μονο μια βλαστοκυστη και ελεγα αχ αν δεν παει καλα αντε παλι απο την αρχη ολη η διαδικασια. Αλλα εγινε το θαυμα! Οποτε να εισαι αισιοδοξη!! Αυτη η αναμονη ειναι το χειροτερο σταδιο, εγω ενιωθα να χανω το μυαλο μου ΑΛΛΑ οι μερες θα περασουν! Βαλε μουσικουλα, παρε αντρουλη αγκαλια, παρε τηλεφωνο καμια φιλη, βαλε ταινιουλες και θα περασουν οι μερες! Καλη επιτυχια και θα δεις θα πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγγελίνα said:

Αφού λέμε για συμπτώματα ρε κορίτσια..ναι ναι αυτά που δν πρέπει να κοιτάμε! Σήμερα έχω πολλά υγρά.. Μήπως αυτό προμηνύει περίοδο;; 

Καλημερα!! Να πω να μην κοιτας δε γινεται! Τα ιδια καναμε ολες!! Τα υγρα ειναι και καλα νεα! Επισης παιρνεις προγεστερονη; Εγω επαιρνα απο την ετ μεχρι τη 10η βδομαδα και ειχα απειρα υγρα! Βασικα τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης εχουν πολλα κοινα και γι'αυτο ακρη δε βγαινει! Ψυχολογικα εισαι λιγο καλυτερα σημερα; Θυμαμαι χθες που ειπες οτι εισαι κουρασμενη και ταυτιστηκα τοσο πολυ με αυτη τη φραση...Ευχομαι ναι!!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα!! Να πω να μην κοιτας δε γινεται! Τα ιδια καναμε ολες!! Τα υγρα ειναι και καλα νεα! Επισης παιρνεις προγεστερονη; Εγω επαιρνα απο την ετ μεχρι τη 10η βδομαδα και ειχα απειρα υγρα! Βασικα τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης εχουν πολλα κοινα και γι'αυτο ακρη δε βγαινει! Ψυχολογικα εισαι λιγο καλυτερα σημερα; Θυμαμαι χθες που ειπες οτι εισαι κουρασμενη και ταυτιστηκα τοσο πολυ με αυτη τη φραση...Ευχομαι ναι!!!!!!

Ναι ξύπνησα καλύτερα.. Θα φανεί όμως πως θα εξελιχθεί.. Παίρνω ναι.. Ένα utrogestan το πρωί κ κάνω κ μια ενεση prolutex το μεσημέρι.. Αλλά τόσες μέρες δν είχα τπτ.. Σήμερα ήταν κ κάπως πηχτη βλεννη.. (συγγνώμη για την περιγραφή).. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα said:

Ναι ξύπνησα καλύτερα.. Θα φανεί όμως πως θα εξελιχθεί.. Παίρνω ναι.. Ένα utrogestan το πρωί κ κάνω κ μια ενεση prolutex το μεσημέρι.. Αλλά τόσες μέρες δν είχα τπτ.. Σήμερα ήταν κ κάπως πηχτη βλεννη.. (συγγνώμη για την περιγραφή).. 

Πολυ χαιρομαι που ξυπνησες καλυτερα! Αντε, περνανε οι μερουλες!! 

Για μενα τα υγρα ειναι γενικα καλο σημαδι και ειδικα η βλεννη!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Πολυ χαιρομαι που ξυπνησες καλυτερα! Αντε, περνανε οι μερουλες!! 

Για μενα τα υγρα ειναι γενικα καλο σημαδι και ειδικα η βλεννη!

Τέτοια να μου λες, να μαι χαρούμενη όλη τη μέρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,

Ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας στα συμπτώματα και τις εμπειρίες σας. Ήταν όλα πολύ χρήσιμα και φυσικά δεν ξεχνώ πως κάθε οργανισμός είναι ξεχωριστός όπως και η προσωπικότητά μας. Καλά χθές να σας πώ τι έπαθα...το βράδυ που κοιμόμουν ήθελα να αλλάξω πλευρό γιατί πιάστηκα και έτσι όπως γυρνάω νιώθω ένα οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη λές και ξεριζώθηκε κάτι αφού νομίζω άκουσα, πέρα ότι το ένιωσα, ένα κρακ. Πόνεσα και πονάω ακόμα (όχι τόσο έντονα, σαν ενόχληση). Πολύ παράξενο μου φάνηκε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Καλη Μεγαλη Εβδομαδα! Μακαρι ο Χριστουλης να κανει το θαυμα του για  ολες τις κοπελες και του χρονου ολες με τα μωρακια μας!

Καλη επιτυχια στα κοριτσια που αυριο εχουν χοριακη! Ευχομαι να ειναι αυριο τα καλυτερα νεα της ζωης σας!!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Καλη Μεγαλη Εβδομαδα! Μακαρι ο Χριστουλης να κανει το θαυμα του για  ολες τις κοπελες και του χρονου ολες με τα μωρακια μας!

Καλη επιτυχια στα κοριτσια που αυριο εχουν χοριακη! Ευχομαι να ειναι αυριο τα καλυτερα νεα της ζωης σας!!!!!

Ευχαριστουμε πολύ!! Δυστυχώς εγώ σήμερα έκανα ένα τεστακι όμως.. Το οποίο βγήκε αρνητικό! Οπότε το βλέπω δύσκολο το θαύμα.. Ακόμα δεν μπορώ να το επεξεργαστώ στο κεφάλι μου.. Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες λοιπόν.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα said:

Ευχαριστουμε πολύ!! Δυστυχώς εγώ σήμερα έκανα ένα τεστακι όμως.. Το οποίο βγήκε αρνητικό! Οπότε το βλέπω δύσκολο το θαύμα.. Ακόμα δεν μπορώ να το επεξεργαστώ στο κεφάλι μου.. Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες λοιπόν.. 

Κοριτσι μου ομορφο, ξερεις ποσες εχουν κανει και ειναι αρνητικο και μετα διδυμα;;;; Εμενα μου το ειχε τονισει ρητα ηι γιατρος, οχι τεστ φαρμακειου! Ειναι απειρες οι περιπτωσεις που βγαινει λαθος, ειδικα στην εξωσωματικη. Πολυ καλη μου φιλη εκλαιγε με μαυρο δακρυ και την αλλη μερα χοριακη στο Θεο (διδυμα κοριτσακια)! Κρατα εννοειται μια πισινη για αυριο, ανεξαρτητα απο το τεστ, οπως κανμουμε παντα αλλα για μενα περιμενε λιγο ακομη πριν το ξεγραψεις! Αν θυμαμαι καλα εχεις περασει και τη μερα που κανονικα θα ερχοταν η ακατανομαστη!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου ομορφο, ξερεις ποσες εχουν κανει και ειναι αρνητικο και μετα διδυμα;;;; Εμενα μου το ειχε τονισει ρητα ηι γιατρος, οχι τεστ φαρμακειου! Ειναι απειρες οι περιπτωσεις που βγαινει λαθος, ειδικα στην εξωσωματικη. Πολυ καλη μου φιλη εκλαιγε με μαυρο δακρυ και την αλλη μερα χοριακη στο Θεο (διδυμα κοριτσακια)! Κρατα εννοειται μια πισινη για αυριο, ανεξαρτητα απο το τεστ, οπως κανμουμε παντα αλλα για μενα περιμενε λιγο ακομη πριν το ξεγραψεις! Αν θυμαμαι καλα εχεις περασει και τη μερα που κανονικα θα ερχοταν η ακατανομαστη!

Όχι.. Βασικά είναι μεγάλη ιστορία.. Επειδή αρχικά ξεκίνησα την εξωσωματική στο νοσοκομείο κ επειδή εκεί δν υπάρχει σταθερός εμβρυολογος αλλά πρεπει να ρυθμιστεί ο κύκλος μας στο πότε έρχεται ο εμβρυολογος, σου κάνουν μεγάλη καταστολή για να βολέψει! Σκέψου πως ξεκίνησα την καταστολή στις 14/2..τελευταία φορά αδιαθετησα στις 21/2..Απλα μετά επειδή πάγωσαν όλα λόγω covid κ εγώ ήδη ήμουν σε καταστολή ένα μήνα, δν ήθελα να πάει τζάμπα κ συνέχισα σε ιδιωτικό κέντρο..Έχω καιρό να βρεθώ δλδ με την ακατανομαστη! Μακάρι να μαι σαν το παράδειγμα της φίλης σου.. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρεθηκα πολύ.. Παρά πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα said:

Όχι.. Βασικά είναι μεγάλη ιστορία.. Επειδή αρχικά ξεκίνησα την εξωσωματική στο νοσοκομείο κ επειδή εκεί δν υπάρχει σταθερός εμβρυολογος αλλά πρεπει να ρυθμιστεί ο κύκλος μας στο πότε έρχεται ο εμβρυολογος, σου κάνουν μεγάλη καταστολή για να βολέψει! Σκέψου πως ξεκίνησα την καταστολή στις 14/2..τελευταία φορά αδιαθετησα στις 21/2..Απλα μετά επειδή πάγωσαν όλα λόγω covid κ εγώ ήδη ήμουν σε καταστολή ένα μήνα, δν ήθελα να πάει τζάμπα κ συνέχισα σε ιδιωτικό κέντρο..Έχω καιρό να βρεθώ δλδ με την ακατανομαστη! Μακάρι να μαι σαν το παράδειγμα της φίλης σου.. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρεθηκα πολύ.. Παρά πολύ.. 

Σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσακι μου, αλλα αν το τεστ ειναι λαθος (και ειλικρινα επειδη ηθελα να κανω τεστ απο τις πρωτες 5 μερες μετα την ετ το ειχα ψαξει πολυ τοτε και ειδα οτι βγαινει λαθος πολυ συχνα και αυτο με σταματησε) ισως στεναχωρεις και την κοιλιτσα τωρα! Εγω λεω να σκουπισεις τα ματακια σου και να κανεις λιγο ακομη υπομονη! Μια μερουλα ειναι! Ειναι μεγαλη ψυχολουσια το ξερω κοριτσι μου αλλα κανε μια μικρη προσπαθεια μονο για σημερα να μη σε παρει απο κατω. Ετυχες και πανω στην καραντινα, αλλα μηπως μπορεις να πας μια βολτα με τα ποδια με τον αντρα σου να ξεχαστεις λιγακι;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Ευχαριστουμε πολύ!! Δυστυχώς εγώ σήμερα έκανα ένα τεστακι όμως.. Το οποίο βγήκε αρνητικό! Οπότε το βλέπω δύσκολο το θαύμα.. Ακόμα δεν μπορώ να το επεξεργαστώ στο κεφάλι μου.. Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες λοιπόν.. 

Να σου πω την αμαρτία μου;Έκανα κι εγώ και μάντεψε...βγήκε αρνητικό! Αυτο επίσης που με παραξενεύει είναι ότι δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα.. εσύ Αγγελίνα;

Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα...

Θα πάω αύριο κατά τις 9 στο εργαστήρι για τη χοριακή αλλά δεν περιμένω πολλα.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tinaki20 είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου;Έκανα κι εγώ και μάντεψε...βγήκε αρνητικό! Αυτο επίσης που με παραξενεύει είναι ότι δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα.. εσύ Αγγελίνα;

Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα...

Θα πάω αύριο κατά τις 9 στο εργαστήρι για τη χοριακή αλλά δεν περιμένω πολλα.... 

Όχι δν αδιαθετησα αλλά δν παίρνεις προγεστερόνη;;νομιζω πως αφού τη σταματήσεις, αδιαθετεις.. Κ εγώ πήρα τηλ κ έκλεισα ραντεβού για αύριο στις 9..μια κλαιω, μια νιώθω παγωμένη.. Δν ξέρω.. Ήταν η πρώτη σου κ σένα ε; 

@Υβόννη ίσως κάνουμε μια βόλτα αργότερα.. Δν ξέρω.. Δε θέλω να βγω από το σπίτι, ούτε να δω κανέναν.. Πώς να το πω κ στη μαμά μου, την πεθερά μου κτλ; Θέλω μόνο να κοιμάμαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Όχι δν αδιαθετησα αλλά δν παίρνεις προγεστερόνη;;νομιζω πως αφού τη σταματήσεις, αδιαθετεις.. Κ εγώ πήρα τηλ κ έκλεισα ραντεβού για αύριο στις 9..μια κλαιω, μια νιώθω παγωμένη.. Δν ξέρω.. Ήταν η πρώτη σου κ σένα ε; 

@Υβόννη ίσως κάνουμε μια βόλτα αργότερα.. Δν ξέρω.. Δε θέλω να βγω από το σπίτι, ούτε να δω κανέναν.. Πώς να το πω κ στη μαμά μου, την πεθερά μου κτλ; Θέλω μόνο να κοιμάμαι.. 

Ναι λαμβάνω το prolutex κάθε μέρα. Άρα λες γι'αυτό να μην έχει έρθει ε; Σε καταλαβαίνω απόλυτα, μια από τα ίδια είμαι...χάλια. Ευτυχώς που με στηρίζει ο σύζυγος. Εμείς πάλι δεν το έχουμε πει πουθενά...το κρατήσαμε για εμάς μακριά από γονείς για ευνόητους λόγους. Ναι, είναι η πρώτη φορά έκανα άλλες 3 προσπάθειες  με φυσικό κύκλο αλλά τη μία ήταν κυστικό και τις άλλες δύο έσκασε και δεν το πρόλαβαν.

Λοιπόν,  μην μας παίρνει από κάτω...επιλογή μας είναι! Ναι, μπορεί να είναι μια αποτυχία (αύριο θα το βεβαιώσουμε) αλλά δεν παύει να έχουμε τη θέληση να προχωρήσουμε! Δεν σταματάμε, εντάξει;  Είδες, δεν είσαι μόνη σου, δεν είμαστε μόνες μας...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...