Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι ήδη στην 3η προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Η1η με φυσικό τρόπο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε κανένα ωάριο

Η 2η με φάρμακα κ εμβρυομεταφορά 3ης μέρας μέτριας ποιότητας εμβρύων. Η β-χοριακη 9 .... Σταμάτησα τα χάπια κ περίμενα περίοδο. 

Η 3η την οποία έκανα ωοληψια 11/5/2020 κ μόλις προχθές 16/5/2020 έγινε η εμβρυομεταφορά με 5ης μέρας βλαστοκυστες ποιότητας 4ΑΑ .

Οι γιατροί είναι πολύ ικανοποιημένοι με την ποιότητα των βλαστοκυστεων κ την εμβρυομεταφορά. Το θέμα είναι ότι από τα 12 ωάρια μόνο τα 2 έμειναν κ γονιμοποιηθηκαν... Δεν έχω τπτ στην κατάψυξη, κάτι που παραξένεψε κ τον εμβρυολογο.

Είμαι 34μισο κ θέλω πολύ αυτή η φορά να είναι επιτυχημένη με μια εγκυμοσύνη που θα έρθει μέχρι το τέλος της, 9 μήνες!.... 

Έχω αγωνία για το αν υπάρχουν η όχι συμπτώματα εμφύτευσης... Την 2η φορά είχα έντονα τσιμπήματα κ λίγους πόνους περιόδου. Τώρα λίγα ελαφρά τσιμπήματα που δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα η όχι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

 

Καλημέρα!Βλαστοκυστες μετέφερα.παιρνω cyclacour,utrogestan,vasklor,filicine,salospir.εγω στην αποτυχημένη που είχα κάνει δεν είχα κανένα σύμπτωμα στην επιτυχημένη ένιωσα κάποια τσιμπήματα στη μήτρα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποια μέρα....

Με το καλό κοριτσάκι μου!!!!όλα καλά να σου πάνε!!!μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα !!!!!!!

Τα κλασικά χωρίς κορτιζόνη κ αντιπηκτικες...

Σου εύχομαι τα καλύτερα..

Just now, Balloo είπε:

Butterfly1986 & Κάντι σας ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη μου ΕΤ και είμαι γεμάτη ανυπομονησία.. Μακάρι όλα να μας πάνε καλά!

Σου εύχομαι μια θετικοτατη χοριακη...Πότε την κάνεις?

Just now, Deppybach είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι ήδη στην 3η προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Η1η με φυσικό τρόπο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε κανένα ωάριο

Η 2η με φάρμακα κ εμβρυομεταφορά 3ης μέρας μέτριας ποιότητας εμβρύων. Η β-χοριακη 9 .... Σταμάτησα τα χάπια κ περίμενα περίοδο. 

Η 3η την οποία έκανα ωοληψια 11/5/2020 κ μόλις προχθές 16/5/2020 έγινε η εμβρυομεταφορά με 5ης μέρας βλαστοκυστες ποιότητας 4ΑΑ .

Οι γιατροί είναι πολύ ικανοποιημένοι με την ποιότητα των βλαστοκυστεων κ την εμβρυομεταφορά. Το θέμα είναι ότι από τα 12 ωάρια μόνο τα 2 έμειναν κ γονιμοποιηθηκαν... Δεν έχω τπτ στην κατάψυξη, κάτι που παραξένεψε κ τον εμβρυολογο.

Είμαι 34μισο κ θέλω πολύ αυτή η φορά να είναι επιτυχημένη με μια εγκυμοσύνη που θα έρθει μέχρι το τέλος της, 9 μήνες!.... 

Έχω αγωνία για το αν υπάρχουν η όχι συμπτώματα εμφύτευσης... Την 2η φορά είχα έντονα τσιμπήματα κ λίγους πόνους περιόδου. Τώρα λίγα ελαφρά τσιμπήματα που δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα η όχι...

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια...να είσαι ήρεμη κ να σκέφτεσαι όσο μπορείς θετικά...!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Σου εύχομαι μια θετικοτατη χοριακη...Πότε την κάνεις?

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! Αύριο θα μεταφέρω 2 βλαστοκύστες που έχω στην κρυοσυντήρηση οπότε τα αποτελέσματα θα τα μάθω στις 28/05. Εσύ σε τι φάση είσαι? 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Τα κλασικά χωρίς κορτιζόνη κ αντιπηκτικες...

Σου εύχομαι τα καλύτερα..

Σου εύχομαι μια θετικοτατη χοριακη...Πότε την κάνεις?

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια...να είσαι ήρεμη κ να σκέφτεσαι όσο μπορείς θετικά...!!!

Ευχαριστώ πολύ!... Το θέλω πολυ... Έχω αγωνία αλλά κ εμπιστοσύνη στον Θεό... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας... Β-χοριακη κάνω 28/5/2020

Just now, natassaki2006 είπε:

Τα κλασικά χωρίς κορτιζόνη κ αντιπηκτικες...

Σου εύχομαι τα καλύτερα..

Σου εύχομαι μια θετικοτατη χοριακη...Πότε την κάνεις?

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια...να είσαι ήρεμη κ να σκέφτεσαι όσο μπορείς θετικά...!!!

Ευχαριστώ πολύ!... Το θέλω πολυ... Έχω αγωνία αλλά κ εμπιστοσύνη στον Θεό... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας... Β-χοριακη κάνω 28/5/2020

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι ήδη στην 3η προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Η1η με φυσικό τρόπο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε κανένα ωάριο

Η 2η με φάρμακα κ εμβρυομεταφορά 3ης μέρας μέτριας ποιότητας εμβρύων. Η β-χοριακη 9 .... Σταμάτησα τα χάπια κ περίμενα περίοδο. 

Η 3η την οποία έκανα ωοληψια 11/5/2020 κ μόλις προχθές 16/5/2020 έγινε η εμβρυομεταφορά με 5ης μέρας βλαστοκυστες ποιότητας 4ΑΑ .

Οι γιατροί είναι πολύ ικανοποιημένοι με την ποιότητα των βλαστοκυστεων κ την εμβρυομεταφορά. Το θέμα είναι ότι από τα 12 ωάρια μόνο τα 2 έμειναν κ γονιμοποιηθηκαν... Δεν έχω τπτ στην κατάψυξη, κάτι που παραξένεψε κ τον εμβρυολογο.

Είμαι 34μισο κ θέλω πολύ αυτή η φορά να είναι επιτυχημένη με μια εγκυμοσύνη που θα έρθει μέχρι το τέλος της, 9 μήνες!.... 

Έχω αγωνία για το αν υπάρχουν η όχι συμπτώματα εμφύτευσης... Την 2η φορά είχα έντονα τσιμπήματα κ λίγους πόνους περιόδου. Τώρα λίγα ελαφρά τσιμπήματα που δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα η όχι...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!άντε σχεδόν μαζί περιμένουμε νέα!οι βλαστοκυστες έχουν καλές πιθανότητες συνήθως!εγώ όπως είπα στην επιτυχημένη που είχα κάνει ένιωθα τσιμπηματα κ όλα πηγαν καλά!μακάρι το ίδιο κι εσύ!

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!άντε σχεδόν μαζί περιμένουμε νέα!οι βλαστοκυστες έχουν καλές πιθανότητες συνήθως!εγώ όπως είπα στην επιτυχημένη που είχα κάνει ένιωθα τσιμπηματα κ όλα πηγαν καλά!μακάρι το ίδιο κι εσύ!

Κ σε σένα εύχομαι το ίδιο!! Μακάρι!!! Όλα να πάνε κατ'ευχην Θεού!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι ήδη στην 3η προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Η1η με φυσικό τρόπο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε κανένα ωάριο

Η 2η με φάρμακα κ εμβρυομεταφορά 3ης μέρας μέτριας ποιότητας εμβρύων. Η β-χοριακη 9 .... Σταμάτησα τα χάπια κ περίμενα περίοδο. 

Η 3η την οποία έκανα ωοληψια 11/5/2020 κ μόλις προχθές 16/5/2020 έγινε η εμβρυομεταφορά με 5ης μέρας βλαστοκυστες ποιότητας 4ΑΑ .

Οι γιατροί είναι πολύ ικανοποιημένοι με την ποιότητα των βλαστοκυστεων κ την εμβρυομεταφορά. Το θέμα είναι ότι από τα 12 ωάρια μόνο τα 2 έμειναν κ γονιμοποιηθηκαν... Δεν έχω τπτ στην κατάψυξη, κάτι που παραξένεψε κ τον εμβρυολογο.

Είμαι 34μισο κ θέλω πολύ αυτή η φορά να είναι επιτυχημένη με μια εγκυμοσύνη που θα έρθει μέχρι το τέλος της, 9 μήνες!.... 

Έχω αγωνία για το αν υπάρχουν η όχι συμπτώματα εμφύτευσης... Την 2η φορά είχα έντονα τσιμπήματα κ λίγους πόνους περιόδου. Τώρα λίγα ελαφρά τσιμπήματα που δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα η όχι...

Από καρδιάς, πολύ πολύ καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Butterfly1986 & Κάντι σας ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη μου ΕΤ και είμαι γεμάτη ανυπομονησία.. Μακάρι όλα να μας πάνε καλά!

Πρωτη κ καλή !!να πανε ολα τελεια κοριτσι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα στην ομάδα κ καλή τύχη σε όλες πραγματικά καταλαβαίνω το άγχος σας γιατί το ζω κ λπιζω όλα να σας πάμε κατευχην. Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Εκανα μικρό εξωσωματικη με φυσικό κύκλο δικό μου αυγουλακι  στις13 Ιουλίου. Με πήραν τηλ την επόμενη μέρα κ μου είπαν δυστυχώς δεν έγινε η διαίρεση αλλά θα πάρουμε κ αύριο μήπως αλλάξει κάτι αν και σπάνιο. Στεναχωρεθηκα πολύ δεν περίμενα με αυτά που ακουω με την πρώτη να τα κατάφερνα. Τέλος πάντων με ξαναπερνουν την επόμενη μέρα και μου είπαν ότι τελικά έγινε η διαίρεση και να πάω στις 16 του μήνα να κάνουμε την εμβρυομεταφορα. Την κάναμε την μεταφορά παίρνω χάπια filicine, medrol k vaclor και περιμένω με αγωνία την β χωριακη.φοβαμαι γιατί καθυστέρησε πολύ να γινει η διαίρεση έχει τύχει σε καμμια από εσάς? Είμαι 37 ετών κ το έμβρυο 4αα.εχω τρελαθεί από την αγωνία δεν έχω άλλο αυγουλακι έξτρα ούτε την οικονομική δυνατότητα αλλά ούτε κ την ψυχική δεν ξέρω πονάει η διαδικασία. Ελπίζω πραγματικά όλες να τα καταφέρετε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Caory είπε:

Καλησπερα στην ομάδα κ καλή τύχη σε όλες πραγματικά καταλαβαίνω το άγχος σας γιατί το ζω κ λπιζω όλα να σας πάμε κατευχην. Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Εκανα μικρό εξωσωματικη με φυσικό κύκλο δικό μου αυγουλακι  στις13 Ιουλίου. Με πήραν τηλ την επόμενη μέρα κ μου είπαν δυστυχώς δεν έγινε η διαίρεση αλλά θα πάρουμε κ αύριο μήπως αλλάξει κάτι αν και σπάνιο. Στεναχωρεθηκα πολύ δεν περίμενα με αυτά που ακουω με την πρώτη να τα κατάφερνα. Τέλος πάντων με ξαναπερνουν την επόμενη μέρα και μου είπαν ότι τελικά έγινε η διαίρεση και να πάω στις 16 του μήνα να κάνουμε την εμβρυομεταφορα. Την κάναμε την μεταφορά παίρνω χάπια filicine, medrol k vaclor και περιμένω με αγωνία την β χωριακη.φοβαμαι γιατί καθυστέρησε πολύ να γινει η διαίρεση έχει τύχει σε καμμια από εσάς? Είμαι 37 ετών κ το έμβρυο 4αα.εχω τρελαθεί από την αγωνία δεν έχω άλλο αυγουλακι έξτρα ούτε την οικονομική δυνατότητα αλλά ούτε κ την ψυχική δεν ξέρω πονάει η διαδικασία. Ελπίζω πραγματικά όλες να τα καταφέρετε 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω για τη διαίρεση αλλά φαντάζομαι για να σου πούνε να κάνεις μεταφορά θα πήγαν όλα μια χαρά με το εμβρυακι σου. Καλή τύχη σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα!

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου,

χαιρομαι πολυ που ξεκινησαν παλυ οι ετ και ευχομαι ολες θετικες χοριακες!

Λοιπον, επειδη διαβασα για την ποσοτητα εμβρυων, για συμπτωματα κτλ θα σας πω τη δικη μου ιστορια. 34 ετων, 10 ωαρια, 5 γονιμοποιηθηκαν και εφτασαν 3 μερα και μονο ενα εγινε βλαστοκυστη. Ενα κοριτσια, δεν εμεινε τιποτα για καταψυξη! Και ειμαι εγκυος τωρα απο αυτο το ενα! Οποτε δεν μας νοιαζει η ποσοτητα αλλα ενα και καλο θελουμε!

Απο συμπτωματα δεν ειχα τιποτα ουτε τσιμπηματα, ουτε στηθος πρησμενο. Ετσι μπηκα στην ομαδα αυτη, γιατι η αναμονη με ειχε τρελανει και συμπτωματα αφαντα...Κοριτσια μου ξερω δεν περνανε οι μερες, εκει ημουν και θυμαμαι...Αλλα θα δειτε θα πανε ολα καλα! Μην κοιτατε για συμπτωματα ουτε αν το εμβρυο ηταν ετσι η αλλιως. Αυτο που ειπε η γυναικολογος μου εδω στη Γερμανια οταν εκανε την ετ ειναι οτι τωρα τον τελευταιο λογο τον εχει η φυση! ΕΙναι θεμα πλεον δυναμικης του εμβρυου, οποτε υπομονη οσο γινεται και εδω ειμαστε να τα λεμε μεχρι να περασουν οι μερες!

Μικρο τιπς αν θελετε! Επινα χυμο ροδι καθε μερα να ενισχυσω λιγο το ενδομητριο!

Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια μου!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου,

χαιρομαι πολυ που ξεκινησαν παλυ οι ετ και ευχομαι ολες θετικες χοριακες!

Λοιπον, επειδη διαβασα για την ποσοτητα εμβρυων, για συμπτωματα κτλ θα σας πω τη δικη μου ιστορια. 34 ετων, 10 ωαρια, 5 γονιμοποιηθηκαν και εφτασαν 3 μερα και μονο ενα εγινε βλαστοκυστη. Ενα κοριτσια, δεν εμεινε τιποτα για καταψυξη! Και ειμαι εγκυος τωρα απο αυτο το ενα! Οποτε δεν μας νοιαζει η ποσοτητα αλλα ενα και καλο θελουμε!

Απο συμπτωματα δεν ειχα τιποτα ουτε τσιμπηματα, ουτε στηθος πρησμενο. Ετσι μπηκα στην ομαδα αυτη, γιατι η αναμονη με ειχε τρελανει και συμπτωματα αφαντα...Κοριτσια μου ξερω δεν περνανε οι μερες, εκει ημουν και θυμαμαι...Αλλα θα δειτε θα πανε ολα καλα! Μην κοιτατε για συμπτωματα ουτε αν το εμβρυο ηταν ετσι η αλλιως. Αυτο που ειπε η γυναικολογος μου εδω στη Γερμανια οταν εκανε την ετ ειναι οτι τωρα τον τελευταιο λογο τον εχει η φυση! ΕΙναι θεμα πλεον δυναμικης του εμβρυου, οποτε υπομονη οσο γινεται και εδω ειμαστε να τα λεμε μεχρι να περασουν οι μερες!

Μικρο τιπς αν θελετε! Επινα χυμο ροδι καθε μερα να ενισχυσω λιγο το ενδομητριο!

Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια μου!

Ευχαριστούμε πολύ!!! Κ σε σένα όλα καλά να πάνε! Σε ποιον μήνα είσαι τώρα; Εγώ την τρίτη μου φορά είχα 12 ωάρια απτά οποία γονιμοποιηθηκαν τα 8 κ κατέληξαν τα 2 να μείνουν κ έγιναν βλαστοκυστες 4αα . Αχ! Πόσο θέλω να πάνε όλα καλά... 28/5 θα κάνω β-χοριακη!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach said:

Ευχαριστούμε πολύ!!! Κ σε σένα όλα καλά να πάνε! Σε ποιον μήνα είσαι τώρα; Εγώ την τρίτη μου φορά είχα 12 ωάρια απτά οποία γονιμοποιηθηκαν τα 8 κ κατέληξαν τα 2 να μείνουν κ έγιναν βλαστοκυστες 4αα . Αχ! Πόσο θέλω να πάνε όλα καλά... 28/5 θα κάνω β-χοριακη!!! 

Ειμαι 4 μηνα και πρωτα ο Θεος την αλλη βδομαδα θα μπω 5! Τα εβαλες και τα δυο τα εμβρυακια σου; Ευχομαι να ριζωσουν εκει και να εχεις τα καλυτερα νεα συντομα! Περασαν οι μερες κοριτσακι μου, λιγο εμεινε! Σου στειλω απειρη θετικη ενεργεια!!!!! Το δυσκολο ειναι αυτη η αναμονη, το ξερω αλλα εδω παρεουλα θα ειμαστε και θα περασει!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...