Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Tinaki20 said:

Τελικά αρνητικό...2,7....:wacko:

Κοριτσακι μου ομορφο πολυ λυπαμαι...Παρε το χρονο σου τωρα να το πενθησεις, να βγαλεις την πικρα απο μεσα σου και μολις ηρεμησεις παμε δυναμικα στην επομενη προσπαθεια! Τωρα δεν θα εχεις και το φοβο στο αγνωστο γιατι εχεις ηδη την εμπειρια. Θα δεις αυτο θα σε βοηθησει! Ευχομαι να πανε ολα καλα παρακατω και ολο αυτο να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης για να κρατησεις το παιδακι σου αγκαλια! Απειρα φιλια!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Tinaki20 είπε:

Περιμένω τηλ απο το γιατρό να σχεδιάσουμε τα επόμενα βήματα... Είναι βαρυ συναισθηματικό φορτίο τελικά. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη natassaki!!! Παμε, γυρίζουμε σελίδα... 

Να ξέρεις ότι σε νιώθω σαν να είναι εγώ..το έχω 4 φορές περάσει..Είναι βαρύ έχεις δίκιο.. Όμως θα σ πω ότι έχουμε πολύ κρυμμένη δύναμη μέσα μας.κ πιο δυνατές από πριν προχωράμε.. γτ η θέληση μας για μωράκι είναι πολύ δυνατή.. κινητήρια δύναμη..όλες μαζί θα νικησουμε.. το μόνο σίγουρο!!Σε φιλώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα στις 26.03..θετική χοριακη στις 06.04.. Χαρά μεγάλη.. Η οποία έπεσε και ακολουθεί μεγάλη θλίψη.. Δεν μπορώ να συνέλθω.. Έκοψα τα φάρμακα στις 10.04..και δεν έχω αδιαθετησει ακόμα.. Τα φιλιά μου σε όλες και την προσευχή μου για όλες μας ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chara83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα στις 26.03..θετική χοριακη στις 06.04.. Χαρά μεγάλη.. Η οποία έπεσε και ακολουθεί μεγάλη θλίψη.. Δεν μπορώ να συνέλθω.. Έκοψα τα φάρμακα στις 10.04..και δεν έχω αδιαθετησει ακόμα.. Τα φιλιά μου σε όλες και την προσευχή μου για όλες μας ❤️

Λυπομαστε ολες κοπελα μου .ποσο ηταν κ ποσο επεσε; Δες το θετικό οτι εμφυτευεται..μετα απο 3-4 μερες εμενα μου ερχεται οταν κοβω τα φαρμακα.θα ξαναπροσπαθησεις κ σιγουρα θα πας καλα! Και αν εχεις καταψυξη ολα καλα ! Πιο ευκολα εννοώ! Ξεχασε το τελειως.παμε δυνατα στην επόμενη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Λυπομαστε ολες κοπελα μου .ποσο ηταν κ ποσο επεσε; Δες το θετικό οτι εμφυτευεται..μετα απο 3-4 μερες εμενα μου ερχεται οταν κοβω τα φαρμακα.θα ξαναπροσπαθησεις κ σιγουρα θα πας καλα! Και αν εχεις καταψυξη ολα καλα ! Πιο ευκολα εννοώ! Ξεχασε το τελειως.παμε δυνατα στην επόμενη!! 

Ξεκίνησε 25..πήγε 50 μετά από 2 μέρες.. 35..μου είπε ο γιατρός σταμάτησε τα φάρμακα δεν προχωράει.. Αυτό στις 10.04.. Περιμένω να αδιαθετησω.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή...

Όλες τα έχουμε περάσει εδώ και καταλαβαινουμε τον πόνο, την ματαίωση, την πίκρα που νιώθετε...

Πάρτε τον καλό σας αγκαλιά και κλάψτε, ξεσπάστε!

Μετά την καταιγίδα έρχεται νηνεμία, θα σκεφτειτε πιο καθαρά και ψύχραιμα τις επόμενες κινήσεις!

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε! Θα δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη και θα χαιρόμαστε με τα καλά νέα!!

Υβόννη μου τι κάνεις? Έχει πάει για υπέρηχο τελευταία?

Αληθεια πως είναι τα πράγματα εκεί στα ξένα??

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, athinaida said:

Κορίτσια υπομονή...

Όλες τα έχουμε περάσει εδώ και καταλαβαινουμε τον πόνο, την ματαίωση, την πίκρα που νιώθετε...

Πάρτε τον καλό σας αγκαλιά και κλάψτε, ξεσπάστε!

Μετά την καταιγίδα έρχεται νηνεμία, θα σκεφτειτε πιο καθαρά και ψύχραιμα τις επόμενες κινήσεις!

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε! Θα δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη και θα χαιρόμαστε με τα καλά νέα!!

Υβόννη μου τι κάνεις? Έχει πάει για υπέρηχο τελευταία?

Αληθεια πως είναι τα πράγματα εκεί στα ξένα??

Κοριτσακι μου πόσο χαρηκα που εγραψες!! Σε σκεφτομαι αρκετο καιρο αλλα δεν ηθελα να σε ενοχλησω γιατι δεν ηξερα σε τί φαση εισαι...Χαιρομαι που βλεπω οτι εχεις αφησει καπως πισω την προηγουμενη προσπαθεια και κοιτας μπροστα την επομενη κινηση! Ευχομαι να εχετε ενα τελειο Πασχα αν και κεκλεισμενων των θυρων και να ηρεμησετε με τον αντρουλη σου, που το εχετε τοσο αναγκη!

Εδω κλεισμενοι μεσα επισης, ειναι πιο ηρεμοι οι Γερμανοι γενικως αλλα αγνωστο τί θα γινει...Δουλευω απο το σπιτι και εγω και ο αντρας μου ευτυχως οποτε οκ. Λιγο φοβαμαι οταν παμε γιατρους αλλα ελπιζω στο καλυτερο. Καναμε εναν υπερηχο πριν 2 βδομαδες και δοξα τω Θεω παει καλα! Την επομενη βδομαδα αυχενικη. Χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον!

10 hours ago, Chara83 said:

Ξεκίνησε 25..πήγε 50 μετά από 2 μέρες.. 35..μου είπε ο γιατρός σταμάτησε τα φάρμακα δεν προχωράει.. Αυτό στις 10.04.. Περιμένω να αδιαθετησω.. 

Κοριτσι μου δεν υπαρχουν παρηγορα λογια τωρα...Απλα ζησε τον πονο, ζησε τη θλιψη και μετα σηκω ξανα! Ξεσπασε τωρα να φυγει απο μεσα σου και μετα με ηρεμια παμε στο επομενο βημα! Εχει για ολες ο Θεος θα το δεις! Κρατα τα καλα νεα τωρα οτι εγινε εμφυτευση! Δεν ειναι καθολου δεδομενο αυτο να ξερεις! Ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερη σου φορα!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Εδω κλεισμενοι μεσα επισης, ειναι πιο ηρεμοι οι Γερμανοι γενικως αλλα αγνωστο τί θα γινει...Δουλευω απο το σπιτι και εγω και ο αντρας μου ευτυχως οποτε οκ. Λιγο φοβαμαι οταν παμε γιατρους αλλα ελπιζω στο καλυτερο. Καναμε εναν υπερηχο πριν 2 βδομαδες και δοξα τω Θεω παει καλα! Την επομενη βδομαδα αυχενικη. Χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον

Μπράβο βρε Υβόννη!

Περνάει ο καιρός, είδες? Άντε με το καλό να κάνεις και την αυχενική, να πάρεις ακόμη μια χαρά!!

Εμείς την χωνεψαμε την αποτυχία... Και σκεφτόμαστε τις επόμενες κινήσεις...

Αλλά εδώ εχουν παγώσει όλα... Αν καταφέρω να κάνω την υστεροσκοπηση στο τέλος Μάη, θα είμαι χαρούμενη...

Τέλος πάντων, ας είμαστε καλά και ας πανε πίσω τα σχέδια...

Ο Θεός ξέρει καλύτερα!

Σου εύχομαι καλή ανάσταση! Με υγεία!!

Και του χρόνου με το μπουμπουκάκι σου αγκαλιά!

Σε όλες κορίτσια, καλό Πάσχα!

Να έχετε πίστη στο όνειρο!

Γιατί τα όνειρα βγαίνουν αληθινά, μόνο αν τα πιστέψεις!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida said:

Μπράβο βρε Υβόννη!

Περνάει ο καιρός, είδες? Άντε με το καλό να κάνεις και την αυχενική, να πάρεις ακόμη μια χαρά!!

Εμείς την χωνεψαμε την αποτυχία... Και σκεφτόμαστε τις επόμενες κινήσεις...

Αλλά εδώ εχουν παγώσει όλα... Αν καταφέρω να κάνω την υστεροσκοπηση στο τέλος Μάη, θα είμαι χαρούμενη...

Τέλος πάντων, ας είμαστε καλά και ας πανε πίσω τα σχέδια...

Ο Θεός ξέρει καλύτερα!

 Σου εύχομαι καλή ανάσταση! Με υγεία!!

Και του χρόνου με το μπουμπουκάκι σου αγκαλιά!

Σε όλες κορίτσια, καλό Πάσχα!

Να έχετε πίστη στο όνειρο!

Γιατί τα όνειρα βγαίνουν αληθινά, μόνο αν τα πιστέψεις!!

 

Ναι εχουν παγωσει το ξερω κοριτσι μου αλλα πιστευω συντομα θα επανελθουμε! Εσυ να προσεχεις ως τοτε τον εαυτο σου και την ψυχολογια σου! Μη βλεπεις την αναμονη σαν κατι αρνητικο αλλα ειλικρινα εκμεταλλευσου το χρονο για να εισαι οσο πιο καλα ετοιμη σωματικα και ψυχικα για την επομενη προσπαθεια!!! Ολα για καποιο λογο γινονται τελικα! Πιστευω ειλικρινα οτι ολα θα σου πανε καλα!!!

Καλη Ανασταση με υγεια και καλη τυχη σε ολες κοριτσια μοτ!!!!! Πιστη στο ονειρο και δεν το βαζουμε κατω!!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 6/3/2020 at 1:05 ΜΜ, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Τεταρτη που πηγα ολα καλα ηταν με τη χοριακη. Τωρα θα με δει σε 2 βδομαδες! Εσύ πώς εισαι σήμερα;

 

Καλημερα κοριτσι μου! Πήγες για τη χοριακη παρόλα αυτα; Ελπίζω να εισαι καλα πάντως όπβς και να εχει

Καλημερα κοριτσι μου! Πήγες για τη χοριακη; Ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που θες!!!!

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σε όλες!!! Υβόννη τι κάνεις κορίτσι μου ,πες μου τα νέα σου

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, xrusa1 said:

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σε όλες!!! Υβόννη τι κάνεις κορίτσι μου ,πες μου τα νέα σου

Κοριτσι μου! Αληθως Ανεστη! Τί κανεις; Σε εχω σκεφτει αρκετες φορες! Εισαι καλα; Πώς τα πατε εκει στην ομορφη μας Κρητη; ΕΛπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα σιγα σιγα! Περασατε ομορφα το Πασχα;

Εδω ολα καλα δοξα τω Θεω, κλεισμενοι μεσα κλασσικα αλλα κανουμε υπομονη. Χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια τι σας δινει ο γιατρος σας μετα την ωοληψία και μεχρι και την χοριακη;(για 14 μερες δηλαδη);  προσπαθω να βγαλω ακρη με το αν η κορτιζονη ή αντιβιωση κανει καλό σε ολες μας ή σε καποιες μας και πολύ κακό οπως μου ειπανε!! Σας γραφω τα δικα μου κατευθειαν μετα την ωοληψια :

 αντιβιωση vibramicyn 2 χαπια τη μερα και για 8 μερες. απο την επομενη ημερα ξεκιναω 1)Κορτιζονη prezolon για 5 μερες 6 τη μερα και για τρεις μερες 3 τη μερα.2)Προγεστερονη 3 utrogestan τη μερα στομα και 3 κολπικα 3)cyclacur 3τη μερα 4)αντιπηκτικη IVOR 3.500 IU anti–Xa/0,2 ml  μια ενεση τη μερα ιδια ωρα 5)σαλοσπιρ ή παιδική ασπιρινη καθημερινα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Κοριτσια τι σας δινει ο γιατρος σας μετα την ωοληψία και μεχρι και την χοριακη;(για 14 μερες δηλαδη);  προσπαθω να βγαλω ακρη με το αν η κορτιζονη ή αντιβιωση κανει καλό σε ολες μας ή σε καποιες μας και πολύ κακό οπως μου ειπανε!! Σας γραφω τα δικα μου κατευθειαν μετα την ωοληψια :

 αντιβιωση vibramicyn 2 χαπια τη μερα και για 8 μερες. απο την επομενη ημερα ξεκιναω 1)Κορτιζονη prezolon για 5 μερες 6 τη μερα και για τρεις μερες 3 τη μερα.2)Προγεστερονη 3 utrogestan τη μερα στομα και 3 κολπικα 3)cyclacur 3τη μερα 4)αντιπηκτικη IVOR 3.500 IU anti–Xa/0,2 ml  μια ενεση τη μερα ιδια ωρα 5)σαλοσπιρ ή παιδική ασπιρινη καθημερινα

Πάνω κάτω δίνουν περίπου τα ίδια.εγω την τελευταία φορά αντί για χαπι κορτιζόνη έκανα ενέσιμη.αλλα σχεδόν είναι τα ίδια με τις προηγούμενες φορές.


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...