Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Σου εύχομαι καλη αναμονή κ καλά αποτελέσματα!!!! Να προσέχεις αυτές τις μέρες!! Εγώ είχα βάλει στην κατάψυξη αρκετά φαγητά! Όλα καλα να μας πάνε!!! Εγώ 28/05 έκλεισα ραντεβού να πάω για β-χοριακη! Το απόγευμα θα γνωρίζω!! 

Αχ πραγματικά αυτες οι τελευταίες ώρες αναμονής είναι ο,τι χειρότερο!!! 

Καλή επιτυχία!!!? Με ραντεβού γίνονται και οι χοριακες πια λόγω ιου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι μία ημέρα πριν τη χοριακή. Αν βγει θετικό, όλα καλά, ανακούφιση. Αν βγει αρνητικό, θα είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά για κουλούρα.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι μία ημέρα πριν τη χοριακή. Αν βγει θετικό, όλα καλά, ανακούφιση. Αν βγει αρνητικό, θα είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά για κουλούρα.

Καλημέρα!!!!!να σου πω κ εγώ το σκεφτόμουν...τουλάχιστον να προετοιμαστούμε λίγο...είδα και τις άλλες φορές που πήγαινα κατευθείαν για χοριακη έπαιρνα ένα αρνητικό όλο δικό μου...είπα μηπως το έκανα αυτή τη φορά κ εγώ..δε ξέρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα κ από μενα οκ κ πιο νωρις να γινει αλλα αν μετα σου πει να το ξανακανεις για σιγουρια θα ξαναπληρωνεις ?γιατι όλα αυτά είναι λιγο …….καλυτερα ρωτησε το γιατρο σου μην σε τρυπανε για το τιποτα:!::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, stroumfita123 είπε:

κορίτσια καλημέρα κ από μενα οκ κ πιο νωρις να γινει αλλα αν μετα σου πει να το ξανακανεις για σιγουρια θα ξαναπληρωνεις ?γιατι όλα αυτά είναι λιγο …….καλυτερα ρωτησε το γιατρο σου μην σε τρυπανε για το τιποτα:!::rolleyes:

Στρουμφίτα μου μάλλον δεν κατάλαβες, είπα να κάνω ένα τεστ φαρμακείου (ούρων) μια μέρα πριν πάω για β χοριακή, που θα την κάνω ανεξαρτήτου αποτελέσματος του τεστ.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι είναι αρκετα στρεσσογονος αυτή η περιοδος αλλα βρε κορίτσια ο,τι πει κ ο Θεος από κει κ υστερα!!! Δεν εξαρτώνται όλα από μας ,οι γιατροι εκανα ότι επερεπε !!!θα δειξει…..Εγω κορίτσια εχω κανει πριν την εξωσωματικη που ολοκληρωσα εχτες που σας ειπα,τεσσερις σπερματεγχύσεις!!κ τις τέσσερις ειχα αρνητικη χοριακη,αλλα βρε κορίτσια τι να πω καπου το περιμενα γιατι πονουσα πολύ στην κοιλια μου σαν να αδιαθετήσω αλλα εντονα,κ ελεγα θα ερθει η περιοδος…..Μερικα κορίτσια μου ειχαν πει ότι μοιαζουν τα συμπτώματα ….δεν ξερω δεν εχω μεινει ακομη για να πω κατι παραπανω….

 

Just now, Balloo είπε:

Στρουμφίτα μου μάλλον δεν κατάλαβες, είπα να κάνω ένα τεστ φαρμακείου (ούρων) μια μέρα πριν πάω για β χοριακή, που θα την κάνω ανεξαρτήτου αποτελέσματος του τεστ.

α ναι οκ δεν καταλαβα συγγνωμη ,κανε το!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stroumfita123 είπε:

Η αληθεια είναι ότι είναι αρκετα στρεσσογονος αυτή η περιοδος αλλα βρε κορίτσια ο,τι πει κ ο Θεος από κει κ υστερα!!! Δεν εξαρτώνται όλα από μας ,οι γιατροι εκανα ότι επερεπε !!!θα δειξει…..Εγω κορίτσια εχω κανει πριν την εξωσωματικη που ολοκληρωσα εχτες που σας ειπα,τεσσερις σπερματεγχύσεις!!κ τις τέσσερις ειχα αρνητικη χοριακη,αλλα βρε κορίτσια τι να πω καπου το περιμενα γιατι πονουσα πολύ στην κοιλια μου σαν να αδιαθετήσω αλλα εντονα,κ ελεγα θα ερθει η περιοδος…..Μερικα κορίτσια μου ειχαν πει ότι μοιαζουν τα συμπτώματα ….δεν ξερω δεν εχω μεινει ακομη για να πω κατι παραπανω….

 

α ναι οκ δεν καταλαβα συγγνωμη ,κανε το!!!!

 

Δεν έχει σημασία αν πονάει η κοιλιά σου όπως να σου έρθει περίοδος. Και εγώ πόναγα κάθε φορά σε όλες μου τις εμβρυομεταφορές και σε όλες ειχα μείνει έγκυος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stroumfita123 είπε:

Η αληθεια είναι ότι είναι αρκετα στρεσσογονος αυτή η περιοδος αλλα βρε κορίτσια ο,τι πει κ ο Θεος από κει κ υστερα!!! Δεν εξαρτώνται όλα από μας ,οι γιατροι εκανα ότι επερεπε !!!θα δειξει…..Εγω κορίτσια εχω κανει πριν την εξωσωματικη που ολοκληρωσα εχτες που σας ειπα,τεσσερις σπερματεγχύσεις!!κ τις τέσσερις ειχα αρνητικη χοριακη,αλλα βρε κορίτσια τι να πω καπου το περιμενα γιατι πονουσα πολύ στην κοιλια μου σαν να αδιαθετήσω αλλα εντονα,κ ελεγα θα ερθει η περιοδος…..Μερικα κορίτσια μου ειχαν πει ότι μοιαζουν τα συμπτώματα ….δεν ξερω δεν εχω μεινει ακομη για να πω κατι παραπανω…

 

Εγώ έκανα μόνο μια σπερματέγχυση. Το θεώρησα λίγο πεταμένα λεφτά. Τώρα από συμπτώματα, ναι λένε ότι μοιάζουν με της περιόδου.. Αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητο. Άλλες δεν έχουν τίποτα απολύτως, άλλες έχουν τα πάντα..τι να πω.

Εγώ, 6η μέρα σήμερα μετά την ΕΤ δε νιώθω τίποτα, πέρα από κάτι χαζά πονάκια στο στήθος, που λογικά είναι από τη προγεστερόνη.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι μία ημέρα πριν τη χοριακή. Αν βγει θετικό, όλα καλά, ανακούφιση. Αν βγει αρνητικό, θα είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά για κουλούρα.

Καλημέρα!εγώ θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις.Πολλες φορές τα τεστ για να δείξουν θετικά πρέπει η χοριακη να είναι αρκετά μεγάλη. Πολλά κορίτσια με αρνητικό τεστ είδαν θετική χοριακη.οποτε αξίζει να διακινδυνεύεις να χαλάσεις της ψυχολογία σου για μια μέρα???


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

Εγώ έκανα μόνο μια σπερματέγχυση. Το θεώρησα λίγο πεταμένα λεφτά. Τώρα από συμπτώματα, ναι λένε ότι μοιάζουν με της περιόδου.. Αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητο. Άλλες δεν έχουν τίποτα απολύτως, άλλες έχουν τα πάντα..τι να πω.

Εγώ, 6η μέρα σήμερα μετά την ΕΤ δε νιώθω τίποτα, πέρα από κάτι χαζά πονάκια στο στήθος, που λογικά είναι από τη προγεστερόνη.

ναι δικιο εχεις με τις σπερματεγχύσεις!!! baloo,!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα!εγώ θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις.Πολλες φορές τα τεστ για να δείξουν θετικά πρέπει η χοριακη να είναι αρκετά μεγάλη. Πολλά κορίτσια με αρνητικό τεστ είδαν θετική χοριακη.οποτε αξίζει να διακινδυνεύεις να χαλάσεις της ψυχολογία σου για μια μέρα???

Ναι το γνωρίζω, όμως προτιμώ να είμαι προετοιμασμένη. Ας χαλάσει η ψυχολογία μια μέρα κι ας είναι θετική η χοριακή την επόμενη. Θα είναι διπλή η χαρά. Επίσης αν βγει αρνητικό, πάλι έχεις μέσα σου μια κρυφή ελπίδα ότι μπορεί και να μην έδειξε. Δε νομίζω να αντέξω την αναμονή και το αρνητικό. Θα χαλαστώ πολύ.. Πάντως σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή :)

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, island1 είπε:

Καλή επιτυχία!!!? Με ραντεβού γίνονται και οι χοριακες πια λόγω ιου;

Στο μικροβιολογικό που πηγαίνω ναι, εδώ κ καιρό, για να μην γίνονται συναντήσεις με τους υπόλοιπους. Πάρε τηλέφωνο στο δικό σου για να ρωτήσεις για καλό κ για κακό!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Δεν έχει σημασία αν πονάει η κοιλιά σου όπως να σου έρθει περίοδος. Και εγώ πόναγα κάθε φορά σε όλες μου τις εμβρυομεταφορές και σε όλες ειχα μείνει έγκυος...

καλησπέρα!! εσυ αν επιτρεπεται ydroxoos 76 eisai στη φαση μετα την εμβρυομεταφορα ??? εχεις κανει κι άλλες ετ,ευχομαι αυτή να είναι η τυχερη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Εγώ έκανα μόνο μια σπερματέγχυση. Το θεώρησα λίγο πεταμένα λεφτά. Τώρα από συμπτώματα, ναι λένε ότι μοιάζουν με της περιόδου.. Αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητο. Άλλες δεν έχουν τίποτα απολύτως, άλλες έχουν τα πάντα..τι να πω.

Εγώ, 6η μέρα σήμερα μετά την ΕΤ δε νιώθω τίποτα, πέρα από κάτι χαζά πονάκια στο στήθος, που λογικά είναι από τη προγεστερόνη.

Πάντως όσο αφορά τ α συμπτώματα εγώ έχω να πω ότι σίγουρα σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά..άλλες έχουν κ άλλες όχι..εγώ κ τις προηγούμενες φορές είχα κ τζίφος..οποτε πια έφτασα στο σημείο να μη δινω σημασία...

κ εγώ 6η μερα μετά την ετ έχω τσιμπηματάκια και πονάκια χαμηλά και στο στήθος αλλά όπως είπα η κάθε φορά είναι διαφορετική..το θέμα είναι τα εμβρυακια μας να καταφέρουν να μείνουν με η χωρίς συμπτώματα απλα να τα καταφέρουν!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...