Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!Βαρέθηκα τις βροχές φέτος!Φαντάζομαι πόσο ταλαιπωρηθήκατε μέχρι να πάτε στις δουλειές σας.Κάθε φορά που βρέχει σκέφτομαι πάντα τον άντρα μου το πόσο ταλαιπωρείται ο κακομοίρης.Σήμερα του είπα να δουλέψει από το σπίτι αλλά δεν με άκουσε.

Από χτες έρχεται η μητέρα μου σπίτι μου και με βοηθάει με τον μικρό και τις σπιτικές γιατί το δεξί μου χέρι είναι χάλια.Κάνω και γω ό,τι μπορώ αλλά με το αριστερό.

Τζιτζίνα επιτέλους έδωσες σημεία ζωής!Χάρηκα πολύ που έμαθα νέα σου.Αφού λέει λίγες λεξούλες δεν χρειάζεται να ανησυχείς.Και γω ανησυχούσα,αλλά,ο παιδίατρος μας έχει πει πως από την στιγμή που ακούει και τα καταλαβαίνει όλα θα τα πει όλα μαζεμένα.Και γω πιστεύω από αντίδραση το κάνει.Αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.Εμένα με ενδιαφέρει να μπορώ να επικοινωνώ μαζί του.

Βιβή να τα εκατοστήσετε,πάντα ευτυχισμένοι!Τις ημέρες που είσαι μόνη σου δεν έρχεται η μητέρα σου να σου κάνει παρέα και να σε βοηθάει?Με το καλό να δεχτείς τον άντρα σου!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν γιατί δεν ακύρωσες το ραντεβού για το εμβόλιο για να μην περάσετε όλη αυτήν την ταλαιπωρία ?Το εμβόλιο δεν το παραγγέλνεις λίγες μέρες πριν το ραντεβού?Εμείς έτσι κάνουμε πάντα.Το παραγγέλνουμε στο φαρμακείο και η φαρμακοποιός το βάζει στο ψυγείο.

Τζαμίν γιατί να φεύγεις πάντα κρυφά?Εμείς όλα τα λέμε στον Κωνστ.Τον ενημερώνουμε για τα πάντα.Και από την προηγούμενη μέρα και την ίδια μέρα.Του τα λέμε από την προηγούμενη μέρα για να τον προετοιμάζουμε και την ίδια μέρα για να του τα θυμίζουμε.

Ντέλλα ωραίο γλυκό έφτιαξες.Ο αδελφός σου έφυγε?Καλό ταξίδι να έχει!

Νίνα Νάνα πώς είναι η Ελένη?Της ανέβηκε καθόλου η διάθεση?

Πώς λες να κάνεις το μαλλί σου?Σίγουρα θα κάνεις κάτι τρελό.Ως συνήθως.Όλα τα παιδάκια γκρινιάζουν όταν είναι άρρωστα.Δεν ξέρουν τι θένε και δεν έχουν διάθεση για τπτ.Αλλά ούτε όρεξη για φαγητό.

Lila's mom πολύ κουράζεσαι και συ!Δεν ευχαριστήθηκες σήμερα την άδειά σου,κρίμα!Τουλάχιστον αύριο έχεις μόνο 1 ραντεβού οπότε να κοιτάξεις να ξεκουραστείς!

Καλό μεσημέρι και καλό ΣΚ σε όλες και στα παιδάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Να'μαι πάλι!!

Σχόλασα πριν λίγο, πετάχτηκα σούπερ για δυο πραγματάκια και έχω βάλει το φαγητό μέχρι να ξυπνήσει η μικρή μου. Δυστυχώς Nina-Nana από χθες και εμένα είναι με χάλια διάθεση. Από εκεί που 20.30 ήταν στο κρεβάτι της, έχει δυο μέρες που κοιμάται στις 23.00 και με τα χίλια ζόρια. Έχει πολλή γκρίνια, δεν μπορεί να βολευτεί πουθενά και όλα της φταίνε. Αφού χθες το απόγευμα που πήγαμε στο River West, ήθελε να είμαι δίπλα της συνέχεια και να της κρατάω το χέρι. Τη μαμακίαση αρχίζει να την αποκτάει έντονα πάλι. Ειδικά τη νύχτα όταν ξυπνάει θέλει μόνο εμένα. Εχει κόψει και το γάλα από την Τρίτη και δεν το θέλει με τίποτα. Από εκεί που ξυπνούσε και ζητούσε, έφτασε να σπρώχνει το μπιμπερό και να το πετάει κάτω. Ούτε σε ποτήρι το θέλει. Καθόλου. Χθες αναγκάστηκα να της το δώσω αφού ήδη είχε κοιμηθεί. Ελπίζω να είναι καπρίτσιο και να μην έχουμε άλλα...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλη όρεξη!

Μας ξεσηκωνεις καλα καλα με την πολεμική τέχνη (αδυναμία μου) και τη σοκολάτα (επίσης αδυναμία μου) και μετα φεύγεις! :P

Πες τα χρυσόστομη!!!! Όλο τέτοια κάνει η κοπελιά. Μια με τις συνταγές της, μια με τις ιδέες της, δε μας αφήνει σε ησυχία, όλο μας τρέχουν τα σάλια:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Η Ειρήνη εμετό έκανε μόνο μια φορά, απλά έχει διάρροια. Από φαγητό δεν έχει πολύ διάθεση. Κανένα τοστ, τυρί, τσουρέκι, ρύζι, αλλά όχι πολύ (που κανονικά δεν σταματάει να τρώει). Σήμερα πριν έρθω προσπάθησε η μαμά μου να της δώσει κοτόπουλο που είχα βράσει και το έφτυνε.... Θα δούμε...

Και η Ελενίτσα εξαντλήθηκε η καημενούλα...Το γάλα μήπως την "χαλάει", εννοώ μήπως της δημιουργεί αναγούλες και ναυτίες λόγω της ίωσης?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tzamin, πολύ ταλαιπωρία βρε παιδάκι μου...

Καλά χθες πάντως έγινε χαλασμός κυρίου..

Νομίζω και εγώ ότι είναι καλύτερα να αρχίσεις να το λες στην Έλενα ότι φεύγεις. Όσο και να κλαίει κάποια στιγμή θα το δεχτεί. Είναι χειρότερα να νομίζει ότι είσαι σπίτι, να σε ψάχνει και να μη σε βρίσκει. Θα της δημιουργήσει περισσότερο άγχος..

Κορίτσια με το σπίτι τακτοποιηθήκαμε, ευχαριστώ που ρωτήσατε. Πάλι Περιστέρι είμαστε, έχουμε βολευτεί εδώ και είχε ήδη ξεκινήσει και η μικρή παιδικό, οπότε δεν είμασταν για αλλαγή περιοχής. Επιτέλους εδώ δεν έχουμε την παλιουγρασία. Και το καλύτερο....Έχουμε καλοριφέρ που όλοι θέλουν να βάζουμε πετρέλαιο. Δεν έχω καταλάβει καθόλου κρύο. Τα έχω όλη μέρα ανοιχτά, απλά τα χαμηλώνω τη νύχτα ή όταν φεύγουμε..

Ξύπνησε....Φιλιά...Καλό ΣΚ


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλα!

Μόλις γυρίσαμε απο παιδικό πάρτυ (τα δυο ξαδερφακια της είχαν γενέθλια) και προσπαθώ να την κοιμισω. Το πρωί πήγαμε βόλτα με το καρότσι στην πλατεία και στις κούνιες.

Απο χτες η διάθεσή της ειναι καλή κι η όρεξη της σιγά σιγα επανέρχεται. Χτες πήγαμε στην coco mat και ψωνισαμε πάπλωμα, σεντόνια, πετσετες. Ριζική ανανέωση! Μετα πήγαμε σε παιδική χαρα στο Κεφαλάρι και μετα στο golden Phoenix για κινέζικο. Επιτέλους βγήκαμε :D

Tzitzina πως ειναι η Ειρήνη; Η δικια μου έχει να κάνει κακά απο την Παρασκευή το μεσημέρι που έκανε διάρροια και μου φαίνεται λίγο ύποπτο.. Να στουμπωσε με όλους τους υδατάνθρακες που τρώει; Εν τω μεταξύ μου βγάζει παραξενιές στο φαγητο. Έχει αδυνατισει ρε γμτ με τη γαστρεντεριτιδα. :(

Dimista για το μαλλί που ρωτάς έχω κάτι αρκετα τρελό στο νου μου αλλα ακόμη δεν έχω κινηθεί καθόλου.. Θα λείψει κι ο αντρας μου απο Τρίτη μέχρι Πέμπτη και την Παρασκευή θα ερθουν απο Θεσσαλονικη ο αδερφος μου κι η γυναικα του οποτε δεν ξέρω ποτε να πάω κομμωτήριο...

Φιλια πολλα, καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφοκοριτσα!Σημερα εφημερευω οποτε τωρα ειμαι μονη μου στο σπιτι.Απολυτη ησυχια.Μονο ο ηχος που κανει το φλυτζανι του καφε οταν ακουμπαει στο τραπεζι.

Ο μικρος σημερα τα εκανε ολα με το ζορι.Τον ξυπνησα στις 06.45 και δεν ελεγε με τιποτα να σηκωθει απο το κρεβατι.Με το ζορι σηκωθηκε,με το ζορι ηπιε γαλα,με το ζορι ντυθηκε και με γκρινια μπηκε στο σχολικο.Καλοεμαθε τοσες μερες εδω και σημερα του κακοφανηκε πολυ.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Η Έλενα το ΣΚ είχε βήχα και δέκατα. Από χτες το απόγευμα η θερμοκρασία της ήταν καλή, αλλά βήχα έχει ακόμη. Βέβαια το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς έχει ως παρενέργεια αυτά τα συμπτώματα.... θα δούμε. Από όρεξη πάντως είναι μια χαρά.

Δήμητρα τα εμβόλια της Έλενας τα κάνω στο Κέντρο μάνας και παιδιού του ΙΚΑ. Τα ραντεβού τα κλείνεις με 2 μήνες προγραμματισμό. Αν το ακυρώσεις πας 2 μήνες μετά. Επίσης όταν ξεκινάει βροχή στην Αθήνα, πόσο κρατάει συνήθως? Αυτό το πράγμα δεν το περίμενα. Τηλεόραση δεν βλέπω, οπότε δεν είχα ενημερωθεί για τέτοια καταιγίδα.

Θα αρχίσω να την ενημερώνω όταν φεύγω.... είναι όντως το πιο σωστό. Απλά την τελευταία φορά που το έκανα, πλάνταξε στο κλάμα μέχρι που γύρισα. Μιάμιση ώρα έκλαιγε. Ενώ όταν δεν την ενημερώνω, δεν κλαίει καθόλου.

Τζιτζίνα κουράγιο. Τα δόντια τα έχει βγάλει όλα? Μήπως την ενοχλούν? Της Έλενας μόλις σκάσανε οι πάνω κυνόδοντες.

Νίνα νάνα καλές βόλτες. Το Σάββατο πρωί πήγαμε εμείς κούνιες και αναρωτιόμουνα αν θα σας βλέπαμε :P.

Καλή εβδομάδα!!!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νινα-Νανα,με γεια τα καινουρια σας!Χρειαζεται καπου καπου και μια ανανεωση.

Η Ελενη μαλλον στουμπωσε απο τα "αντιχεστικα" φαγητα.Εμενα ο δικος μου μετα απο 14μερες διαρροια ειχε τρεις μερες μετα να κανει κακα.Μια μεση λυση δεν υπαρχει.

Τζαμιν,απιστευτη ταλαιπωρια την Παρασκευη αυτην που περαδες την Παρασκευη.Ειναι αυτο που λεμε καμια φορα στη δουλεια μας:υπαρχουν γιατροι με @ρχιδια και γιατροι @ρχιδια.Συγνωμη για την φρασεολογια αλλα ετσι ακριβως ειναι!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζαμιν,περαστικα στην Ελενα.Εμας τα παιδακια μας πορευονται τον ιδιο δρομο!

Dimista,τι επαθε το χερι σου;απο κουραση;το εχεις χτυπησει;αν συνεχιζει να πας ορθοπεδικο.

Τζιτζινα,εχετε καλοριφερ;ζηλευω......


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, σήμερα θα παω αργότερα στο γραφειο γιατι έχω ένα ραντεβου για δειγματισμό το απογευμα οποτε επειδή θα καθυστερήσω το κανόνισα έτσι, χθές είχα γεννέθλια αλλά δεν έκανα τίποτα, πηγαμε σε μια οικογενειακή φίλη για καφέ το απόγευμα, η μικρή ηταν πολύ άτακτη, τα πείραζε όλα, αυτο το κάνει οταν ξέρει οτι είναι το επικεντρο και σου λέει εδω είμαστε θα σας τρέχω!

Την Παρασκευή το απόγευμα αφού σταμάτησε η βροχή πηγα με την Λίλα στο golden hall οπου συναντηθήκαμε με 2 ξαδέλφες μου και τα παιδιά τους για καφεδάκι, καλά ήτανε!

Della, καλή εφημερία να έχεις!!

Τζαμίν, εαν είναι να κλαίει το παιδί και μέχρι να βρείς έναν αλλο τρόπο καλύτερα να φεύγεις χωρίς να σε βλέπει, ουτώς ή αλλιώς το παιδί απασχολείτε με κάτι!

Πες μου σε παρακαλώ που πέρνεις και κλείνεις το ραντεβού στο κέντρο μανας και παιδιού? σε ποιό τηλέφωνο?

Νίνα-Νανά, ίσως μετά την διάροια και την ταλαιπωρία, ο οργανισμός θέλει τον χρόνο του να επανέλθει στους φυσιολογικούς ρυθμούς, κάνε λίγο υπομονή, οταν αρχισει να τρώει κανονικά θα ενεργηθεί!

Γειά σας!!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom παίρνω τηλέφωνο στο 14900 και ζητώ να κλείσω ραντεβού για εμβολιασμό, στο κέντρο μάνας και παιδιού Κ. Χαλανδρίου. Στο τηλέφωνο χρειάζεσαι τον ΑΜΚΑ του παιδιού και τον αριθμό μητρώου ΙΚΑ τον δικό σου (ή όποιου ασφαλίζει το παιδί). Το παιδί το εξετάζει πρώτα ο παιδίατρος, γράφει το εμβόλιο, πας παίρνεις το εμβόλιο (έχει απέναντι φαρμακείο) και γυρίζεις και σου το κάνουν τα κορίτσια εκεί. Αν θέλεις μπορείς να φέρεις το εμβόλιο μαζί σου και να μην ανεβοκατεβαίνεις. Επίσης αν θέλεις, ζυγίζουν και το μετράνε το ύψος του παιδιού. Εγώ με αυτό το σύστημα έχω γλιτώσει πάρα πολλά λεφτά σε επισκέψεις στην γιατρό. Πάμε στην δικιά μας, μόνο αν είναι άρρωστη η Έλενα ή για να δούμε τα θέματα με το νεφρό της. Το καλύτερο είναι ότι η γιατρός μου με ενημέρωσε για το Κέντρο, και μου είπε ότι "Εγώ δεν έχω πρόβλημα να κάνω τα εμβόλια, αλλά ούτως ή άλλως ακολουθούμε την κρατική οδηγία εμβολιασμού και κάνουμε τα ίδια εμβόλια που κάνουν και εκεί. Θα πληρώσετε τσάμπα λεφτά σε εμένα". Στην γιατρό μου πληρώνουμε 80 ευρώ την επίσκεψη. Αν σκεφτείς τον αριθμό εμβολίων που έχουμε κάνει.... πρέπει να είναι κοντά στα 1000 ευρώ. Σχεδόν τελειώσαμε με τα εμβόλια... έχουμε άλλο ένα προς τον Μάιο-Ιούνιο και μετά το 2015 πάλι. Γιούπιιιιιιι


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...