Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Τζαμίν σε ξέχασα εντελώς.Καλά κάνετε και αγοράζετε από κει κρέατα αφού έχει δίπλα ψαράδικο.Και ο δικός μας παιδίατρος είναι κατά των φαρμάκων.Και της αντιβίωσης.

Καλό μεσημέρι.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια.Πηγαμε παιδιατρο σημερα.Δεν εχει τιποτα εμφανες,ουτε αμυγδαλιτιδα,ουτε ωτιτιδα,ουτε ακροαστικα.Οποτε η ειναι ιωση η τα δοντια του.Μας εχουν μεινει οι 4τελευταιοι γομφιοι και δε λενε να βγουν με τιποτα.Τουλαχιστον ησυχασα απο το θεμα της λοιμωξης.Τωρα το μεσημερι μου εκανε παλι 39,2.Υπομονη μονο λοιπον!

Dimista,βρηκα τον αντρα σου μεσω των κοινων φιλων στο fb και του εστειλα αιτημα.Να ξερεις οτι ειμαι εγω ε!

Mammy,εγω για τα μαλλια δεν ξερω να σε βοηθησω.Ο δικος μου εκτος απο τελειως ισια μαλλια ειναι και κοντοκουρεμενος.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα-Νανα,πολυ καλο να βγαζει τα φλεματα εστω και με εμετο.Τουλαχιστον δεν θα κανει βρογχοπνευμονια.

Lila's mom,μεχρι ποτε εχεις μειωμενο;αυτ την αναισθησια που εθιξες,την βλεπεις πια παντου!

Τζαμιν,πως σου φαινονται τα κρεατα που παιρνεις απο δω;καμια σχεση με τα δικα σας ε;εχω μια φιλη απο Μακρακωμη και φερνει απο εκει παντα και γεμιζει τον καταψυκτη της.Απο δω λεει ολα της φαινονται αχυρο.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι θερμόμετρο χρησιμοποιείτε για τα παιδιά;

Αυτά τα ψηφιακά ο,τι να ναι ειναι! Αλλα λέει το ενα αλλα λέει το άλλο! Δεν ξέρω πόσο πυρετό, αλλα έχει! Της έδωσα 1 κουταλακι ντεπόν και κοιμάται η κακομοιρα αλλα το ροχαλητο απο την μυξα δεν παίζεται!

Della λες καλύτερα ε; Δεν το σκέφτηκα ετσι κι αγχωνομουν... Ο άντρας μου αυτήν την περίοδο έχει μεταλοιμωδη βρογχοσπασμα! Πάλι καλα, νομίζαμε οτι ηταν φυματίωση με τόσο βηχα!!!

Περαστικά στο αγοράκι σου και πάλι!

Dimista καλη επιτυχία με την αίτηση!

Σήμερα πήγα στο ΙΚΕΑ με τα πεθερικά μου. Πήρα κάτι συμπραγκαλα για την κουζίνα αλλα κυρίως πήγα για βιβλιοθήκη για το παιδικό δωμάτιο. Ήθελα για να βάζω τα βιβλία της και τα παιχνίδια. Βέβαια δεν χωρούσε στο αμάξι και θα τη στείλουν σπίτι! Οι κλέφτες, πιο ακριβή ειναι η μεταφορά απο το έπιπλο (που λέει ο λόγος). Της πήρε η πεθερά μου το ξυλινο κρεβατακι για την κούκλα της, χαχα! :)

Καληνύχτα κορίτσια μου!!!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα...

Νινα νανα περαστικά σας. Εγώ χρησιμοποιώ ψηφιακό και υπολογίζω πάντα 3 δέκατα πάνω από αυτό που δείχνει (έχω διαπιστώσει ότι τόση είναι η διαφορά από του υδραργύρου. Πρέπει να τα βάλεις προσεκτικά και να είναι όλη η μεταλλική άκρη κάτω από την μασχαλίτσα. Αν είναι έστω και ελάχιστα προς ή πίσω, δεν μετράει σωστά.

Βάλε ορό φούλ. Όσο περισσότερο μπορείς. Εγώ της βάζω με σύριγγα των 10 ml, τουλάχιστον 4-5 σε κάθε ρουθούνι, με πίεση. Η μύξα που βγαίνει είναι απίστευτη. Μετά όμως είναι πολύ καλά. Σε 10 λεπτά αναπνέει από την μύτη. Η γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ σημαντικό να βγαίνει η μύξα, γιατί είναι επικίνδυνη για ωτίτιδα και βρογχοπνευμονία. Έχει μάθει βέβαια από πολύ μικρή και φυσάει και την μύτη της, οπότε μας έχει γλιτώσει από αρκετή ταλαιπωρία.

Κι εγώ θέλω να της πάρω βιβλιοθήκη γιατί έχουμε μαζέψει πάρα πολλά βιβλία. Προς το παρόν τα έχω στα ροζ αποθηκευτικά κουτιά του ΙΚΕΑ. Έχουμε 3 κουτιά γεμάτα βιβλία της Έλενας. Σκέφτομαι όμως μήπως προς τον Μάιο διώξω και την κούνια, και κάνω μια συνολική αλλαγή στο δωμάτιό της.

Della περαστικά και σε εσάς. Η Έλενα έχει ακόμη μπόλικα δοντάκια να βγάλει. έχει προς το παρόν 11.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου, τι είναι πια αυτό με τον πυρετό όλα τα παιδάκια? Η Ειρήνη έχει ακόμη από τη Δευτέρα, ελπίζω να αρχίσει σιγά σιγά να περνάει. Είμαι και εγώ κομμάτια γιατί δουλεύω βράδυ για να την κρατάω το πρωί, άυπνη και έτοιμη να πεσω κάτω. Τώρα κοιμάται αλλά εγώ είχα να μαγειρέψω. Θερμόμετρο χρησιμοποιώ υδράργυρου, γιατί όντως τα ψηφιακά δεν είναι αξιόπιστα και αντιπυρετικό της δίνω πάνω από 37,8 το μισό της βάρος, βάσει της παιδίατρου.

Επιπλέον είμαι χωρίς αμάξι. Χάλασε η μίζα και να δω τι άλλο θα έχει βγει και πόσο θα πάει. Αμάν πια, δεν μπορούν τα παλιοάμαξα να κρατάνε καμιά κατοσταριά χρόνια, χιχιχιχι!

Nina-Nana με γεια τη βιβλιοθήκη. Είναι ογκώδης? Σκέφτομαι και εγώ για την Ειρήνη, αλλά ίσως κατασταλάξω σε ράφια, να μην πιάνουν χώρο στο πάτωμα. Για τα φλέματα σίγουρα είναι καλύτερο που τα βγάζει. Η μικρή ναι μεν κάνει ορό, αλλά όταν βήχει αυτό που βγάζει το καταπίνει πάλι, όσο και να της εξηγώ ότι πρέπει να το φτύνει. Σήμερα που καταλάθος το έφτυσε, βγήκε ολόκληρο κομμάτι. Εν τω μεταξύ μου είπε η παιδίατρος για κάτι μασώμενα δισκία που είναι για το βήχα, τύπου αντιαλλεργικά και θα την πάρω το απογευμα να μου εξηγήσει ακριβώς.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Kitty συλληπητήρια για τον ξάδελφό σου. Κρίμα για τα αγγελούδια του και για τη γυναίκα του που θα τα αντιμετωπίσει όλα μονη της....

Γι'αυτό κορίτσια, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε. Φρικάρουμε με το παραμικρό και αυτό δεν κάνει καλό. Άσε που τις περισσότερες φορές στενοχωριόμαστε με χαζοπράγματα. Την υγεία μας να έχουμε πάνω απ'όλα και όλα τ'άλλα έρχονται....


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Dimista, καλά αποτελέσματα για την αίτησή σου..

Βιβή έχεις καλή εγκυμοσύνη έτσι? Έχει φουσκώσει καθόλου η κοιλίτσα σου?

Δε σας είπα...Κάθε Τρίτη παρακολουθώ στον παιδικό της Ειρήνης ένα σεμινάριο. Είναι μέσω ΕΣΠΑ και έχει διάφορες θεματικές ενότητες. Είμαστε ένα γκρουπ γύρω στα 15-20 άτομα, με μία ψυχολόγο και κρατάει περίπου 1,5 ώρα. Δεν ξέρω βέβαια αν θα μπορώ κάθε φορά να το παρακολουθώ, αλλά δεν είναι άσχημο...Ονομάζεται "Σχολές Γονεων". Βέβαια στη θεωρία, καλά τα λέμε, στην πράξη δεν ξέρω τι γίνεται.....

....Γιατί ήδη νομίζω ότι μεγαλώνω ένα μικρό Χίτλερ στο σπίτι μου:tongue:. Μας έχει σούζα κορίτσια!! Ότι πει η Ειρήνη. Πρέπει να αρχίζω να παίρνω λίγο το πάνω χέρι (αν δεν είναι πολύ αργά), γιατί δε μας βλέπω καλά...

Προχθές φώναζε για κάτι και δεν της έδινα σημασία. Είχε έρθει μπροστά μου, ούρλιαζε στο πρόσωπό μου και έκανα ότι βλέπω τηλεόραση για να δω τι θα κάνει. Και η σκατούλα ξέρετε τι έκανε? Σηκώθηκε, πήρε το τηλεκοντρόλ, έκλεισε την τηλεόραση και ήρθε μπροστά μου και με κοίταγε μες τα μάτια!!!!! Τι να την κάνω που έβαλα τα γέλια...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο πάντως που ειναι αρρωστούλα, ειναι πολύ ευδιαθετη...

Περάσαμε άσχημο βραδυ, ξύπνησε 3 με πυρετό κι έμεινε ξύπνια μέχρι τις 5. Ζήτησε μόνη της σιρόπι! :shock:

Η μυξα ειναι ατέλειωτη.. Βάζω ορό αλλα ο ορός έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα στο μπουκωμα. Η δικια μου έχει ροή, όλη μέρα βρύση η μύτη!

Όταν ξαπλώνει ειναι προβλημα γιατι αρχίζει ο βήχας απο τη μυξα. Πάντως την ματιαξα, εκεί που χτες 3 φορές έβγαλε φλεματα, σήμερα τα έφτανε στο στόμα και τα ξανακαταπινε παρόλο που της έλεγα να τα φτυσει. Της έχει μείνει η φοβία απο τον εμετο μάλλον.

Tzitzina περαστικά και σε εσάς!

Τη βιβλιοθήκη την έφεραν σήμερα αλλα δεν την έχουμε στήσει ακόμη, ο αντρας μου έρχεται αργά σήμερα απο Ζυριχη. Ελπίζω αύριο να την φτιάξουμε οπως και την κούνια για την κούκλα! Ογκώδης ιδιαίτερα δε θα έλεγα. Ειναι ραφιερα και βγαίνει σε διάφορα μεγέθη. Εγω πήρα το μεγαλύτερο για να χωράει ολα τα παιχνίδια της που ειναι μέσα σε παιχνιδοκουτο. Ειναι αβολο το παιχνιδοκουτο. Πήρα και ψαθινα καλάθια σαν συρτάρια για 2 ράφια για να μπουν τα μικρα αντικείμενα και οι μπογιές της.

Αυτο για την ΥΓΕΙΑ που λες ειναι όλη η ουσια. Σκάμε με μικροπράγματα.

Πολυ ενδιαφέρουσα η σχολή γονέων!

Αντε καλέ Χιτλερ, σιγά! Εδώ να δεις που το "δεν θέλω" έχει γίνει η δεύτερη φύση της!!!

Καληνύχτα κορίτσια μου!!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Ανεβοκατεβαινει και σ'εμας αυτος ο παλιοπυρετος:να φυγετε κυριε,να πατε αλλου!Χθες βραδυ κι εμεις απι τις 03.00-04.30 ξυπνιοι!Θερμομετρο,αντιπυρετικο,ιδρωμα,αλλαγη ρουχων κτλ.Ουφ,ελπιζω να μην τραβηξει κι αλλο αυτο το βιολι.

Κοριτσια,σημερα εμαθα για ενα σιροπι που λεγεται colostrum και ειναι λεει πρωτογαλα αγελαδας που το μπορουν να το πιουν ολες οι ηλικιες καθ παρεχει αντισωματα και καλη θωρακιση του οργανισμου.Νina-Nana,τα φωτα σου!Εσυ τα ξερεις κατι τετοια.Ειναι αληθεια αυτος ο εκθειασμος αυτου του σκευασματος;η Ελενη που πλεον ξεπερασε την αλλεργια στην πρωτ.γαλακτος θα της το εδινες;υπαρχει κατι που μπορουμε να εμπιστευτουμε;ξερει καποια αλλη κοπελα κατι;η Elzu και η Julie(παρεπιπτοντως εξαφανιστηκαν)που ειναι εξωτερικο,ξερουν κατι εκει;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο ζω μαθαινω τελικα ε;

Τζαμιν,περιμενω πλεον να αλλαξεις τικερακι!!!Ανοιξη αυριο!

Τζιτζινα,περαστικα και σ'εσας!Θεα η Ειρηνη!!!Θελεις δε θελεις θα την ακουσεις.Πεθανα!!!!!!

Κοριτσια,και ο δικος μου ολο οχι και οχι.Κανει τα παντα για να εχει την αμεριστη προσοχη μας.Ετσι και με δει να μιλαω στο τηλ.τα θελει ολα.Νερο,αγκαλια,μαμ οτιδηποτε αρκει να ασχιληθω μαζι του εκεινη τη στιγμη.Μεγαλος γαιδαρος!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.....

Η δικιά μου είναι η Μερκελ. Όταν μιλάμε με τον άντρα μου και δεν της δίνουμε σημασία μπαίνει ανάμεσά μας και φωνάζει δυνατά μαμάααα μπαμπάααα σουτ, και βάζει και το δαχτυλάκι στο στόμα (όπως κάνουμε σουτ), και μας κοιτάζει άγρια. Προσπαθούμε να μην γελάμε με αυτές τις αντιδράσεις και να της λέμε ότι δεν είναι σωστό, αλλά μερικές φορές είναι τόσο αστείο, που είναι αδύνατον να κρατηθείς.

Νινα νανα και η Έλενα αυτό το δεν θέλω το έχει ψωμοτύρι. Πολλές φορές παραμιλάει στον ύπνο της και λέει: όχι, δεν θέλω..... μηηη.... όχι μαμά .... όχι μπαμπά... Ελπίζω να της περάσει γρήγορα της Ελενίτσας. Μας λείψατε... Πάμε στις κούνιες με την ελπίδα να σας δούμε :tongue:

Άντε και θα σας έρθουμε και επίσκεψη και στο σπίτι καμιά μέρα (άμα μας θέλετε :tongue:). Εννοείτε ότι εσείς έχετε ανοιχτή πρόσκληση. Όποτε θέλετε έρχεστε.

Εννοείται ότι όλα τα κορίτσια έχετε ανοιχτή πρόσκληση για επίσκεψη στο σπίτι μου, απλά το λέω συγκεκριμένα στην Νινα νανα λόγω γειτνίασης.

Della έχεις δίκιο για το τικεράκι, το έχω στο πρόγραμμα. Περαστικά και σε εσάς.

Εμείς ευτυχώς μετά από αρκετές μέρες κοιμηθήκαμε σερί σήμερα.

Μάρτη βάλατε??????


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...