Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Τζαμιν σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες, βασικά έχω παει 2 φορές στο κέντρο για εμβόλιο πέρσι, πριν αλλάξει το σύστημα και πραγματικά με βόλευε, αλλα οταν ξεκίνησα δουλεια δεν μπορούσα τα πρωινά. Τώρα έχω τρία εμβόλια στο ψυγείο που μου τα είχε γράψει η παιδίατρος και θα πρέπει να τα συνδιασω με επίσκεψη, έλεγα μήπως πήγαινα στο κέντρο αλλα θα δεχτούν να τα κάνουν ενώ τα έχω ήδη; Η θα πρέπει να τα γράψουν εκείνη την ώρα και να πάω να τα πάρω;

Επίσης κορίτσια γνωρίζετε κάποιον παιδοοφθαλμιατρο, όλες τις εξετάσεις τις κάναμε στο ιασω αλλα θα ήθελα να πάω σε ιατρείο!

Εμάς η παιδίατρος μας περνει επίσκεψη 40? χωρις απόδειξη βέβαια, λογική τιμή, οταν στο ιασω παίδων η επίσκεψη ένα ειδικότητα κυμαίνεται απο 60-90?.


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tzitzina πως ειναι η Ειρήνη; Η δικια μου έχει να κάνει κακά απο την Παρασκευή το μεσημέρι που έκανε διάρροια και μου φαίνεται λίγο ύποπτο.. Να στουμπωσε με όλους τους υδατάνθρακες που τρώει; Εν τω μεταξύ μου βγάζει παραξενιές στο φαγητο. Έχει αδυνατισει ρε γμτ με τη γαστρεντεριτιδα. :(

Έχουν καταταλαιπωρηθεί τα μαναράκια μας...Είσαστε καλύτερα? Με τα κακά το ιδιο και εμείς. Έχει να κάνει από το Σαββάτο και συν σήμερα έχει και πυρετό όλη μέρα. Γύρισα το πρωί από τη δουλειά και μόλις ξάπλωσα ξύπνησε κατευθείαν. Δεν κοιμήθηκα καθόλου. Σηκώθηκα να την ετοιμάσω για παιδικό και μου φάνηκε ζεστή. Της έβαλα θερμόμετρο και είχε λίγο, αλλά δεν την έστειλα. Μετά ανέβασε 38 όλο το απόγευμα και τώρα είχε 38,5. Της έχω δώσει αντιπυρετικό και περιμένω να δω πως θα πάει. Κοιμάται και το κακόμοιρο αναστενάζει και κλαίει...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κορίτσια γνωρίζετε κάποιον παιδοοφθαλμιατρο' date=' όλες τις εξετάσεις τις κάναμε στο ιασω αλλα θα ήθελα να πάω σε ιατρείο!

[/quote']

Lila's mom έχει έναν καλό στο Παίδων Πεντέλης. Είναι ο διευθυντής, λέγεται Μανιός και είναι πολύ καλός. Βέβαια εμείς πήγαμε απόγευμα και η επίσκεψη ήταν 8 ευρώ


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Τζιτζίνα κουράγιο. Τα δόντια τα έχει βγάλει όλα? Μήπως την ενοχλούν? Της Έλενας μόλις σκάσανε οι πάνω κυνόδοντες.

Περαστικά και σε εσάς..Δεν τα έχει βγάλει όλα. Τώρα έχουν σκάσει οι δύο πάνω κυνόδοντες και ίσως την ενοχλεί. Μπράβο στην παιδίατρο σου για την πρόταση της. Δεν το κάνουν και πολλοί αυτό. Η δικιά μου πάλι, εάν την πάω σήμερα για παράδειγμα για εμβόλιο και σε 1 εβδομάδα μου αρρωστήσει και την πάω να την ακούσει, θα ξαναπάρει επίσκεψη. Παίρνει βέβαια μόνο 30 ευρώ, αλλά και αυτά μαζεύονται..

Πάντως την όρεξη για το γάλα την ξαναβρήκε. Και μάλιστα μόλις τελειώνει το μπουκάλι θέλει και δεύτερο...Ή του ύψους ή του βάθους!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ τι χαμός ειναι αυτός; Ποτε προλάβατε να μπείτε όλες; :P

Della τελικά έκανε σήμερα κακά :tongue: Στις κούνιες κιόλας :rolleyes: Δεν ηταν διάρροια αλλά αρκετά μαλακά. Σχεδόν φυσιολογικά θα έλεγα!

Tzamin περαστικά! Ελπίζω να ειναι καλύτερα η Ελενα.

Εμείς σήμερα πήγαμε στο πάρκο. Αραγε ποτε θα σας δούμε; Αντε μεγαλώνει κι η μέρα!

Η γιατρός παίρνει 80 ε;;; Δεν έχω ξανακούσει πιο ακριβό παιδιατρο! Ακόμα και στο Ιασω 50 παίρνουν.. Σκέψου οτι η δικια μου που ειναι και famous παιδίατρος παίρνει 50 με απόδειξη!

Lila's mom χρόνια πολλα, να τα εκατοστησεις!!!

Tzitzina περαστικά στην Ειρήνη.. Ελπίζω ο πυρετός να ειναι τα τελειωματα της γαστρεντεριτιδας και να μην ειναι τίποτα άλλο!!!

Η δικιά μου αρκετα καλα, αλλα ειναι σαν σκιαχτρο!!!!:?

Καληνύχτα κορίτσια μου!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα......

Lila's mom πολύχρονη!!!!!!! Σου τα κάνουν τα εμβόλια, δεν έχουν πρόβλημα να τα πας εσύ.

Περαστικά και σε εσάς tzitzina....

Η Έλενα είχε πάλι χτες το βράδυ ένα 38 :(. Είχα πάει γυμναστήριο και όταν γύρισα την βρήκα με πυρετό. Της έδωσα αντιπυρετικό και δεν ξανανέβασε. Και ο βήχας σχεδόν της πέρασε. Μπορεί βέβαια και όλα αυτά να είναι από το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς που κάναμε την Παρασκευή. Είναι δύσκολο εμβόλιο και μπορεί να έχει παρενέργειες για 10-12 μέρες.

Νινα νανα κι εμείς πήγαμε κούνιες χτες το απόγευμα. Και η δικιά μας παιδίατρος είναι top of the pops, και μάλιστα δεν δέχεται άλλους πελάτες. Έχει συγκεκριμένο αριθμό. Εμάς δυσκολεύτηκε πολύ να μας δεχτεί, μένουμε και στην ίδια πολυκατοικία βλέπεις και δεν μπορούσε να με αποφύγει :tongue:. Είναι όμως πάρα πολύ καλή. Επίσης όπου έχω πάει την Έλενα και λέω το όνομά της, μόνο τεμενάδες δεν μας κάνουν. Αλλά σκέψου ότι από 3,5 μηνών που παρακολουθεί την Έλενα, έχει χρειαστεί να την δούμε 4-5 φορές. Μιλάμε βέβαια τηλεφωνικώς για οτιδήποτε χρειασθεί. Είναι η διευθύντρια του Ιασώ.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Σπιτι σημερα.Ο Κωνσταντινος ξυπνησε στις 05.15 με απιστευτα ριγη και εκανε πυρετο μεχρι 39,2.Ηπιαμε depon και κατα τις 07.30. του επεσε αλλα σχολειο δεν τον εστειλα.Εχω λιγες μερες αδεια απο περσι υπολοιπο οποτε αν χρειαστει κι αλλες μερες θα εχω να βαλω.Κριμα ομως μωρε παλι το καημενο.

Χθες γυρισα μρ καθυστερηση δυο ωρων απο τη δουλεια και ο μικρος με περιμενε.Του ελεγε συνεχεια ο αντρας μου:οπου να 'ναι ερχεται η μαμα κι αυτος εδω λυσσομανουσε.

Στη δουλεια ειχαμε παρα πολυ κοσμο.Ολοι αρρωστοι ειναι ρε παιδια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Lila's mom,χρονια πολλα,να εισαι γερη να μεγαλωσεις το παιδακι σου!

Δεν πιστευω οτι θα υπαρχει θεμα αν εχεις ηδη τα εμβολια.

Tzitzina,περαστικα στην Ειρηνη,ειναι καλυτερα σημερα;

Nina-Nana,ξεστουμπωσε η Ελενιτσα ε;ευτυχως!

Τζαμιν,κι εσεις πυρετο ε;τι θα γινει πια με την κατασταση μας!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μας παιδιατρος παιρνει 50 αν ερθει σπιτι και 30αν πας στο ιατρειο του.Τα ιδια ακριβως παιρνει και της κουμπαρας μου που τον φωναξα τρεις φορες στο σπιτι.Εχει τυχει να τον παω να τον δει που ειναι αρρωστος να πληρωσω και να παω μετα απο μερες για εμβολιο και δεν πηρε λεφτα.

Καλα να περασετε κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες!

Lila's mom χρόνια πολλά και καλά! Ό,τι επιθυμείς να έχεις για εσένα και την οικογένειά σου.

Περαστικά σε όλες και σε όλα τα παιδάκια!!!

Εμείς παιδιά εδώ και αρκετό καιρό, ευτυχώς - χτυπάω και ξύλο - είμαστε καλά. Τρώμε καλά, κοιμόμαστε ακόμα καλύτερα και γενικά η μικρή λέει όλα όσα ακούει και έχουμε πεθάνει στο γέλιο!

Ο άντρας μου συνεχίζεια να έχει ηλίθιο πρόγραμμα, σε βαθμό εξοργιστικό και με έχει κουράσει τόσο το όλο θέμα. Πολλές φορές σκέφτομαι ότι είναι καλύτερα να λείπει ταξίδι παρά απλά λόγω δουλειάς ή μεταπτυχιακού να γυρίζει αργά στο σπίτι. Τουλάχιστον όταν λείπει ταξίδι ξέρω ότι δε θα γυρίσει σπίτι και δεν περιμένω!

Χθες πήγαμε γιατρό και είδαμε το μπεμπέ! Όλα πάνε καλά και την άλλη εβδομάδα θα κάνουμε την αμνιο. Πέμπτη ή Παρασκευή θα πάω για να έχω μπροστά και σκ, να λείψω όσο το δυνατό λιγότερο από τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πριν λίγο γυρίσαμε απο τις κούνιες και τώρα η μικρη κοιμάται.

Εκλεισα ραντεβού στο κομμωτήριο για την ερχόμενη Τρίτη (δυστυχώς ειναι αδύνατο νωρίτερα). Δεν έχω ξαναπαει σε αυτο το κομμωτήριο και προβληματίζομαι λίγο... Το διαλεξα γιατί ειναι κοντά στο σπίτι κι πολύ κοντα σε πάρκο.. Βρε Tzamin ξέρεις κάποιο εσυ;

Σήμερα πετάει για Ζυριχη ο αντρας μου μετα τη δουλεια και θα έρθουν τα πεθερικά μου για παρέα.

Σας είπα οτι βγάλαμε διαβατήριο στην μικρη; Ψάχνουμε να δούμε που θα πάμε να το εγκαινιασουμε!

Περαστικά στα άρρωστα παιδάκια!!!!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...