Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,εύχομαι σε σένα μια μεγάλη χοριακη και μια γλυκιά εγκυμοσύνη🥰Εγω δυστυχώς δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να πάω πάλι αύριο για χοριακη για να δούμε αν μηδενιστεί.Μου είπε πως ίσως είναι εξωμητριο,μικρή η πιθανότητα,αλλά δυστυχώς υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.Μου είπε πως είτε το έμβρυο είχε κάποια χρωμοσωμικη,είτε δεν βρήκε"μέρος" για να εμφυτευτει..Ελπιζω να σταματήσω τα φάρμακα και να το αποβάλλει ο οργανισμός μου και να μη χρειαστω αποξεση.Κοιτα να δεις που μέχρι πριν λίγο ευχομουν για μια μεγάλη χοριακη και τώρα πρεπει να μηδενιστεί 🤷

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρααααα

Νινα νανα ελπίζω να είσαι καλύτερα.... πώς πήγε το κομμωτήριο? Για το γάλα που αναφέρεις ούτε κι εγώ της δίνω οπωσδήποτε πρωί και βράδυ. Μόνο αν μου ζητήσει της δίνω. Ή αν δεν έχει φάει βραδινό. Θα πρότεινα Μόναχο για εκδρομή. Πολύ αγαπημένος προορισμός. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτή την περίοδο να ξοδέψεις τα χρήματά σου στην Γερμανία, ενώ μπορείς να ενισχύσεις μια χώρα που αιμορραγεί πχ. Ιταλία, Ισπανία.

Βιβή περαστικά και στην Μένια. Και η φίλη μου που είναι στην 16η εβδομάδα (στο δεύτερο) έχει την κοιλιά που είχε στον 6ο μήνα. Την Παρασκευή θα κάνεις την αμνιο? Τα αποτελέσματα τα παίρνει άμεσα ή σε λίγες μέρες? Όλα τέλεια θα είναι :D.

Δήμητρα ευτυχώς που έχεις και την μαμά σου κοντά και έχεις παρέα όταν λείπει ο άντρας σου. Τα μοναχικά Σαββατοκύριακα δεν παίζονται....

Τζιτζίνα κι εγώ ήθελα μια στολή πιο εναλλακτική αλλά εκείνη, ούτε συζήτηση! Λες να βγει το όνειρο? :tongue:

Lila's mom τί γιατροσόφια έκανες? Να μας πεις να τα έχουμε υπ 'οψιν. Μια σκέψη που έχω κάνει κι εγώ για το πάρτι είναι πεταλούδες και λουλούδια μια που θα είμαστε και στο πάρκο ή ίσως ουράνιο τόξο. Ούτως ή άλλως μεγαλώνοντας σίγουρα θα αρχίσει να ζητάει Μίνυ, Hello kitty, Τίνκερμπελ, οπότε δεν θέλω να βάλω κάποιο καρτούν σαν θέμα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και από εμένα...τι καλημέρα δηλαδή, τέτοια ώρα καλησπέρα πρέπει να λέμε!

Θα συμφωνήσω με την Tzamin για τον προορισμό. Από Ιταλία θα προτείνω Τοσκάνη ή Λίμνη Κόμο και από Ισπανία Βαρκελώνη.

Tzamin, την Παρασκευή το πρωί θα μπω για την εξέταση και θα πρέπει να μείνω 2 ημέρες στο κρεβάτι. Μετά άλλες 3 ημέρες σπίτι και μετά πίσω στη δουλειά. Σύνολο 15 ημέρες μου είπε να προσέχω πολύ και να αποφεύγω να σηκώσω τη μικρή αγκαλιά. Τα πρώτα αποτελέσματα θα βγουν σε 2-3 ημέρες και τα οριστικά περίπου σε 10. Ο γιατρός μου όμως είπε ότι πολύ σπάνια αλλάζει το αρχικό αποτέλεσμα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...έχω αγωνία γιατί μέχρι τώρα δεν έχουμε τσεκάρει το μωρό, πέρα από τους υπερήχους!

Στο μεταξύ την Κυριακή είχαμε βάφτιση και δυστυχώς δε θα πάμε...και ετοιμάζω και το βιβλίο των ευχών και δε θα είμαι εκεί για να το καμαρώσω και να ακούσω τα σχόλια του κόσμου...

Ας πάνε τουλάχιστον καλά τα πράγματα να αποζημιωθώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο για την Γερμανία εννοείται! Ετσι κι αλλιώς σαν στάση ζωής ψωνιζω ελληνικα προϊόντα απο ελληνικα καταστήματα, προτιμώ μικροεπιχειρηματιες (οσο γίνεται φυσικα), απο διακοπές κάνουμε συχνά ταξίδια στην Ελλάδα και γενικώς την ντόπια οικονομία την έχουμε παραστηριξει θα έλεγα... :rolleyes:

Τοσκανη και Βαρκελώνη έχουμε παει.

Βιβή ολα καλα θα πανε!!!!

Lila's mom ωραία στολή η νεραιδα!

Τα μαλλιά μου ειναι χάλια και δεν το έχω ξαναπεί αυτο για τα μαλλιά μου ποτε :cool::evil::evil: Εννοείται μόλις είδα το χρώμα δεν την άφησα να με αγγίξει για κουρεμα. Θα κλείσω ραντεβού στο Cool Cuts που εξειδικεύονται σε αυτο που θέλω κι απορώ με τη βλακεία μου που δεν έκλεισα εκεί εξαρχής. :?


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα πήγαμε κομμωτήριο και κουρέψαμε τον Κωνσταντίνο και έκλαιγε λες και τον πήγαμε παιδίατρο.Η αλήθεια είναι ότι ούτε και γω ήθελα να τον πάμε γιατί μου άρεσε το μαλλί του,αλλά είχε μακρύνει και έμοιαζε με κοριτσάκι.:oops:

Όταν είδε τον εαυτό του στον καθρέφτη,έψαχνε τις μπούκλες του ο κακομοίρης.Και γω στενοχωρήθηκα αλλά τι να κάνουμε,θα μακρύνουν πάλι.

Τζιτζίνα πώς περάσατε στο μασκέ πάρτυ?Εσύ ντύθηκες τελικά?Ήταν ωραία η Ειρήνη ,Μίννυ?

Νίνα Νάνα εκτός από Μαδρίτη που το έχετε ως πρώτη επιλογή ,θα σκεφτόσασταν να πηγαίνατε στην Νίκαια της Γαλλίας,που είναι τουριστικό μέρος?Τι χρώμα στα έκανε τα μαλλιά σου και είναι χάλια?Και γω έχω απογοητευτεί 2 φορές από κομμώτρια.Ελπίζω τουλάχιστον να μην σου πήρε πολλά.

Lila's mom με γεια το μαλλί.

Ωραία θα ήταν η Λίλα ντυμένη νεραιδούλα.Μου αρέσουν οι κοριτσίστικες στολές!Ωραία σχέδια έχεις κάνει για τα γενέθλιά της!

Τζαμίν σε καταλαβαίνω.Εσύ δεν μένεις μόνη σου μόνο ΣΚ .Ο άντρας σου κάνει και ταξίδια.Πολλές φορές σε σκέφτομαι!

Βιβή σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Που σίγουρα θα πάνε!

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τα Σ/Κ που έχει δουλεια ο άντρας μου ή ταξίδι ειναι φρίκη.

Με γεια τα μαλλια του Κωνσταντίνου!!!

Νικαια έχω παει.

Αυτή τη στιγμή στο κεφάλι μου έχω 3-4 χρώματα που κανένα απο αυτά δεν ήθελα! :|


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι ψιλοχαλια.Το ιδιο και ο αντρας μου.Ο συζυξ εχει πυρετο,κρυαδες και πονους στα κοκκαλα κι εγω μπουκωμα βαρβατο οπου ξεκινουσα ιγμοριτιδα.Ξεκινησα αντιβιωση σημερα.Δεν εχω γευση απο χθες.Και καλα χθες και σημερα.Αν δεν εχω αυριο,πως θα τσικνισω!!!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβη,καλη επιτυχια στην εξεταση.Η Παναγια να ειναι μαζι σου.

Dimista,χθες κουρεψαμε κι εμεις τον Κωνσταντινο.Πρεπεινα ηταν το εκτο κουρεμα που εκανε.Παρ'ολα αυτα,εκλαιγε σε ολη τη διαρκεια.

Τζιτζινα,ευτυχως που αναρρωσατε,μακαρι να ηταν το τελευταιο!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα-Νανα,ευχαριστω για το colostrum.Το 'ξερα οτι εισαι εγκυκλοπαιδεια.

Εμενα στις φωτο που ειδα στο fb αυτες οι μπλε ανταυγειες πολυ μου αρεσαν.Τις υποστηριζεις τελεια.Γιατι δεν σου αρεσαν;Σου πανε.Και η κοντη φραντζουλα σου μου αρεσε.Εισαι κοριτσακι ακομα,σου πανε.

Για ταξιδια,δεν εχω να εκφερω αποψη.Πριν χρονια μονο Ιταλια πηγα.Αν θα πηγαινα ομως καπου με τον μικρο θα ηθελα Ρωμη η Παρισι.

Τζαμιν,πολυ ωραια ιδεα το παρτυ στο παρκο.

Lila's mom,περαστικα και σε εσενα.Αυτο με τον λουτηρα το εχω παθει κι εγω.Φρικη!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας κορίτσια, σήμερα έφυγα απο το γραφείο στις 7, είχα όλο ραντεβού, έκανα και δουλειά στο pc και τα είδα όλα, ευτυχώς αύριο δεν δουλεύω!!!

Νίνα-Νανά, λυπάμαι που δεν σε ικανοποίησε το αποτέλεσμα, το σημαντικό είναι που δεν κουρεύτηκες σε αυτούς, τουλάχιστον το χρώμα διορθώνεται πιο εύκολα απο ένα αποτυχημένο κούρεμα!!!

Για τη Πράγα που ρωτάς, πήγε πρόσφατα η κουμπάρα και πέρασε πολύ ωραία, απο φωτο που είδα ειχε ωραία τοπία, επίσης ωραία είναι και η Βουδαπέστη, πάντως όπου και να πάτε θα δείτε κάτι διαφορετικό!

della, με γειά το κούρεμα σας, εύχομαι περαστικά σε όλους σας και γρήγορα καλά!!!!

Βιβή, εύχομαι όλα καλά με την αμνιο, να μην φοβασαι, και επισης εκμεταλεύσου αυτές τις ημέρες για να ξεκουραστείς!!!

Τζαμίν, το γιατροσόφι που κάνω είναι επάλειψη στο λαιμό με vicks, μετά σκεπάζω την περιοχή με μία πετσέτα, κοιμάμαι και το πρωί είμαι πολύ πολύ καλύτερα, να μην σου πω οτι όσες φορές κρύωσα έτσι σώθηκα!!

Πολύ ωραία η ιδέα σου για πάρτυ στο πάρκο, ευχομαι να υλοποιηθεί όπως έχεις σκεφτεί!

dimista, οι στολές για τα κοριτσάκια είναι πιο χαριτωμένες γιατί έχουν πολλά φρου φρού, αλλά και για αγοράκια έχει πολύ ωραίες!

τζιτζινα, ωραία η στολή, καλά να περάσετε!!!

Αύριο που θα πάτε? εγώ βλέπω να παραγγέλνουμε απο έξω, βεβαι το απογευμα εαν δεν βρεχει πολύ λέω να πάω στο metro mall για να αλλάξω κάτι, μέτα ίσως πάμε στην μητέρα μου!!

Εύχομαι καλό βράδυ!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από εμένα...

Μεγειά όλα τα κουρέματα, σε μικρούς και μεγάλους!!!!

Νίνα νάνα μην στεναχωριέσαι για τα μαλλιά... όταν κάτι διορθώνεται, δεν αξίζει να ξοδεύεις συναισθήματα ;).

Βιβή καταλαβαίνω το άγχος σου....όλα καλά να πάνε εύχομαι.

Della περαστικά και σε εσάς.... πράγματι μεγάλο πλήγμα να μην έχεις γεύση τσικνοπεμπτιάκτικα :tongue:.

Lila's mom ευχαριστώ για την συνταγή της ανάρρωσης...

Εμείς σήμερα θα μείνουμε σπίτι και θα έρθει και ένας φίλος. Έχω ετοιμάσει παϊδάκια αρνάκι & πρόβατο & χοιρινές & λουκάνικο. Θα ψήσει ο σύζυγος στην ψησταριά κι εγώ θα κάνω τα υπόλοιπα.

Στο σχολείο της Έλενας σήμερα έχουν πιζάμα πάρτυ. Πήγανε όλοι με τις πιζάμες τους - μεγάλοι και μικροί.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!΄

Τι κάνετε; Εμείς ήσυχα..χτες πήγαμε στην από κάτω το απόγευμα και έπαιξαν τα κορίτσια μας και μετα σούπερ μάρκετ. Σήμερα με πήγε η κοπέλα (να ναι καλα) στο αστυνομικό τμήμα για το διαβατήριό μου και μετα κατσαμε Starbucks.

Το βραδυ θα έρθουν σε εμάς να φάμε αλλα είπαμε να παραγγειλουμε σουβλάκια γιατι πεθυμησαμε.. Ψάχνω ντουλάπες να δω τι θα ντυθώ!

Τα μαλλιά τελικά θα τα ξανακανω το Σάββατο το πρωί. Εγω ήθελα μοβ-βιολέ (ηταν μαύρο-μπλε με μπλε εξτενσιονς) αλλα κατεληξα κοκκινομαλλα κι άσχημο κόκκινο. Αλλιώς η ρίζα, αλλιώς η άκρη, αλλιώς τα μπροστά, αλλιώς τα πίσω και τα μπλε εξτενσιονς φυσικα ειναι άσχετα. Ευτυχώς ειναι αποκριες.......

Della περαστικά! Κι εμείς ακόμη δεν έχουμε συνέλθει. Εγω έχω άπειρο μπουκωμα κι η μικρη σήμερα ξερασε στα Starbucks απο τα φλεματα.

Οι φωτο στο Φβ ειναι απο το Σ/Κ πριν πάω στο κομμωτήριο. Αν ήμουν ετσι ευχαριστημένη θα ήμουν!

Lila s mom έχεις δίκιο, ενα αποτυχημένο κουρεμα ειναι μεγάλη ήττα.

Tzamin τι ωραία το πιτζαμα-πάρτυ!

Τι ψησταριά έχετε; Ειναι χτιστή στο μπαλκόνι;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nina nana η ψησταριά μας είναι με μαντεμένια με υγραέριο. Η μάρκα είναι Webber (νομίζω). Είναι εκπληκτική. Ψήνουμε 1-2 φορές την εβδομάδα στάνταρ.

Καλή φάση!

Ειναι ογκώδης πολυ;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε ωραία σήμερα! Ντυθηκαμε χιπηδες οικογενειακώς. Οι υπόλοιποι φόρεσαν περουκες και καπέλο, και η κόρη τους αστυνομικός.

Το σπίτι ειναι τιγκα στη σαρπαντινα.

Τελικά καταλήξαμε Σικελία. Μόνο η υλοποίηση μένει, για να δούμε...

Καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...