Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Ολα καλά πήγαν χθες. Τώρα όμως αρχίζουν τα δύσκολα. Το μωρό μας είναι αγοράκι και οι μετρήσεις από τον υπέρηχο ήταν πολύ καλές. Την Τρίτη θα πάρουμε τα πρώτα αποτελέσματα και σε 20-25 ημέρες τον πλήρη καρυότυπο.

Καλημέραααα!!!!!

Μπράβο Βιβή !!! πολύ χαίρομαι που πηγαν όλα καλά !! Με το καλο τον παίδαρο !!!!!!!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια!Σημερα μπορω να πω οτι ειμαι καλα.Οχι τελειως αλλα πολυ καλυτερα.Την τσικνοπεμπτη τελθκα δεν ειχα γευση καθολου.Λες κι ετρωγα αχυρα ενθωθα.χθες μου επανηλθε η γευση.

Ο αντρας μου ηρθε την Παρασκευη στο νοσοκομειο.Καναμε εξετασεις και ειναι τιγκα στην ιγμοριτιδα.Ξεκινησε κι αυτος αντιβιωση.

Σημερα το πρωι πηγαμε μια βολτα στο "φλοισβο".Βρε κοριτσια,10.30 και δεν εβρισκες παρκινγκ!Τελικα,καπου το βολεψαμε και πηγαμε βολτουλα.

περαστικά σας , κοριτσάκι !!!

ναι ,κι ο Φλοισβος ειναι πολυ ωραία ιδέα ,αλλα φουλ στον κόσμο....και παντού το parking ειναι θέμα.

εμεις χθες πηγαμε Ζάππειο,πολύς κόσμος ,αλλα ηταν πολυ ωραία.Ο Ισαάκ ήταν ντυμενος βασιλιάς (πιο πολυ με ιππότη εμοιαζε η στολή ),με καπελάκι με δυχτάκι γύρω-γύρω ,κόκκινη μπέρτα που ανέμιζε στις τσουλήθρες:P

το καταευχαριστηθηκε, επαιζε με τα χαλίκια ,τσουλήθρες , τραμπολινο....

ηρθαν και καποιοι φιλοι με το κοριτσάκι τους, ηπιαμε και καφε και γυρίσαμε το απογευμα. Ο μικρός που ειχε ξυπνησει απο τις 7 30 , μετα το μπανιο , αποκαμωμένος κοιμηθηκε στις 7. Πολυ ο χαιρομαι οταν ειναι τοσο ευχαριστημενος και αποκοιμιέται γλυκά απο κουραση. Ξυπνησε στις 5 για γάλα ,ξανακοιμήθηκε , ξυπνησε στις 8 και μεχρι τις 9 ειμασταν στο κρεβατι. τον ρώταγα ''εισαι κουρασμένος'' και ελεγε ''ναι''

τωρα βλεπει παιδικά ,δεν θέλει ουτε να βγει απο την καρέκλα φαγητού:P

Συνήθως τέτοια ωρα με τραβάει για βόλτα...τον βλέπω να κοιμάται εκει που κάθεται:tongue:


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Η μικρή μου πήγε με τη γιαγιά στις κούνιες και εγώστο κρεβάτι, με απίστευτες ζαλάδες από τα φάρμακα...

Τι εννοώ που σας έγραψα τώρα αρχίζουν τα δύσκολά? Για 15 ημέρες πρέπει να προσέχω πολύ, να μη σηκώνω καθόλου βάρη κλπ. Με τη μικρή που με ζητάει για να πιει το γάλα της το πρωί και το βράδυ και πριν κοιμηθεί, για να την αλλάξω κλπ. Λέει συνέχεια σε όποιον την κρατάει "η μαμά μπορεί?" και εγώ θέλω συνέχεια να κλαίω γιατί αισθάνομαι πολύ ανήμπορη να φροντίσω το μωρό μου.

Link to comment
Share on other sites

Η εξέταση από μόνη της δεν ήταν τίποτα. Πιο πολύ ήταν το άγχος και ο φόβος μου παρά κάτι άλλο.

Αλλά τώρα, πολλά φάρμακα και έχω παρατηρήσει ότι ειδικά με ένα συγκεκριμένο μόλις το πάρω, μετά από λίγο γυρίζουν όλα και δε μπορώ να σταθώ όρθια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Η μικρή μου πήγε με τη γιαγιά στις κούνιες και εγώστο κρεβάτι, με απίστευτες ζαλάδες από τα φάρμακα...

Τι εννοώ που σας έγραψα τώρα αρχίζουν τα δύσκολά? Για 15 ημέρες πρέπει να προσέχω πολύ, να μη σηκώνω καθόλου βάρη κλπ. Με τη μικρή που με ζητάει για να πιει το γάλα της το πρωί και το βράδυ και πριν κοιμηθεί, για να την αλλάξω κλπ. Λέει συνέχεια σε όποιον την κρατάει "η μαμά μπορεί?" και εγώ θέλω συνέχεια να κλαίω γιατί αισθάνομαι πολύ ανήμπορη να φροντίσω το μωρό μου.

Υπομονή Βιβη μου !!!! σε καταλαβαινω ,οτι ειναι πολυ δύσκολο να μην μπορεις να την παρεις αγκαλιά,αλλα ειναι για καλό και για λίγο;)

Μην κλαις βρε κοριτσάκι,και ταράζεται και η Μενια κ ο μπέμπης !!!


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιβή μου, με το καλό ο μπέμπης σας!!!! Μη στενοχωριέσαι για τη Μένια, κοίταξε να ξεκουραστείς αφού έτσι πρέπει, και έχετε πολύ χρόνο για αγκαλίτσες και παιχνιδάκια....

Άσε που έπαθα πλάκα με τη φράση που είπε!! Μιλάει τόσο καλά? Μπράβο σας!!! Εμείς μέχρι στιγμής σκέτες λεξούλες και αυτές όχι πολύ καθαρα..

Nina Nana με γεια το μαλλί. Το ξέρω το κομμωτήριο απ'όταν δούλευα στη L'Oreal και πράγματι είναι πολύ ''προχώ'', με εξαιρετική δουλειά.

Kitty σε είχαμε χάσει. Θα ήταν πολύ ωραίος ο μικρός ντυμένος. Τι καλά που είναι μωρέ...

Tzamin, πες το μας ότι είσαι ειδικό φιλοξενίας. Είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η καλύτερη στο χώρο σου, με τόση φαντασία και μεράκι που έχεις. Συγχαρητήρια!!

Εμείς συνεχίζουμε να είμαστε χάλια. Η μικρή γύρισε σε γαστρεντερίτιδα και κόλλησα και εγώ και η μαμά μου. Πιστεύω ο άντρας μου να τη γλυτώσει. Εν τω μεταξύ την Παρασκεύη έχουν το παρτάκι στο σταθμό και δε θέλω να το χάσουμε....


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Τζιτζινα,περαστικα στην Ειρηνουλα!Δε νομιζω να ηταν απο το εμβολιο,η τριτη δοση ηταν.Ειναι καλυτερα τωρα;

Della όντως δεν ήταν από το εμβόλιο. Δυστυχώς δεν είναι καλύτερα όπως έγραψα πιο πάνω. Έχει εξαντληθεί το πουλάκι μου, όλη η χρονιά έτσι την έχει πάει. Άντε να καλοκαιριάσει να ησυχάσουμε. Εσύ πως είσαι?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και καλή βδομάδα!Εμείς από την Παρασκευή το βράδυ φιλοξενούμε 1α φίλη από την Αλεξανδρούπολη.Κορίτσια,να σας πω κάτι ανυπομονώ να φύγει.

Ντέλλα και μεις την Κυριακή Φλοίσβο είμασταν στις 11.00.Περαστικά στον άντρα σου!

Σήμερα πήγα να πάρω στολή για τον Κωνστ.αλλά δεν βρήκα στο νούμερό του.:(Ούτε πέρυσι είχα βρει και του πήρα μόνο καπελάκι και μάσκα.

Νίνα Νάνα τελικά θα πάτε εκεί που ήθελες από την αρχή!Τέλεια τιμή!Με γεια το μαλλί ,να βάλεις φωτ.να το δούμε!Τι ωραία που συναντήσατε την Τζαμίν με την Έλενα?Παίξανε οι μικρές?Εσύ και μέσα?:tongue:

Τζαμίν οι 3 μας ήμασταν .Ούτε με την δασκάλα της κάθεται ευχάριστα?

Βιβή συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά με την εξέταση!Να είναι γερό το μωράκι!Τι ωραία θα έχεις και από τα 2 φύλα!Ήθελες αγοράκι?Υπομονή,θα περάσουν αυτές οι 15 μέρες!

Κίττυ και γω το χαίρομαι πολύ όταν ο Κωνστ.είναι ευχαριστημένος και περνάει καλά όταν γυρνάμε από βόλτα.Το πρόσωπό του λάμπει!

Τζιτζίνα περαστικά σας,ελπίζω να γλυτώσει ο άντρας σου!Μέχρι Παρασκευή εύχομαι να γίνει καλά και να μην χάσετε το πάρτυ.Δευτέρα είναι ακόμα!

Καλό μεσημέρι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Βιβή μου, με το καλό ο μπέμπης σας!!!! Μη στενοχωριέσαι για τη Μένια, κοίταξε να ξεκουραστείς αφού έτσι πρέπει, και έχετε πολύ χρόνο για αγκαλίτσες και παιχνιδάκια....

Άσε που έπαθα πλάκα με τη φράση που είπε!! Μιλάει τόσο καλά? Μπράβο σας!!! Εμείς μέχρι στιγμής σκέτες λεξούλες και αυτές όχι πολύ καθαρα..

Tzitzina μου λέει πολλές λέξεις και τώρα τελευταία έχει αρχίσει να κάνει μικρές προτάσεις. Λέει πχ χρόνια πολλά μαμά ή η μαμά δεν έχει πιπίλα κλπ. Της έχουμε μάθει διάφορα τραγουδάκια και λέει και εκείνη κάποιους στίχους ή συμπληρώνει τις προτάσεις. Από την αρχή της μιλούσαμε όλοι πολύ και χωρίς να απλοποιούμε τις λέξεις (εκτός από τα κλασικά νανι, μαμ κλπ), αλλά νομίζω ότι είναι και στο παιδί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα...

Τζιτζίνα πώς πάτε? αναρρώνετε?

Kitty θα είχε πλάκα με την κάπα του να ανεμίζει ε?

Βιβή κουράγιο και υπομονή.... θα περάσουν οι μέρες.

Δήμητρα η Έλενα με την δασκάλα της μια χαρά κάθεται.

Παιδιά χτες εκεί που καθόμασταν με την Έλενα και παίζαμε συνειδητοποίησα ότι ξέρει να μετράει μέχρι το έξι :shock:. Κουφάθηκα!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Tzamin, μπράβο για την Έλενα που έχει μάθει να μετράει μέχρι το 6. Η Μένια ξέρει μέχρι το 10, αλλά πάντα προσπερνάει το 4 και μερικές φορές και το 6. Το έχει μάθει από ένα παιχνίδι με κύβους που μπαίνει ο ένας μέσα στον άλλο και όταν παίζουμε με αυτό φτιάχνουμε πύργο, βάζοντας τον ένα κύβο πάνω στον άλλο και λέμε τα νούμερα δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, με έχει φάει η κλεισούρα...τουλάχιστον αυτές τις ημέρες έχω κοιμηθεί όσο δεν είχα κοιμηθεί από το καλοκαίρι μέχρι τώρα.

Το κακό είναι ότι ο άντρας μου φεύγει σήμερα για Αλεξανδρούπολη και θα γυρίσει την Παρασκευή, οπότε όλο το βάρος πέφτει πάνω στους γονείς μου τώρα.

Ευτυχώς σήμερα σταματάω το utrogestan οπότε ελπίζω να σταματήσουν οι ζαλάδες!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, βλέπω περάσατε πολύ ωραία το Σ/Κ, εμείς πήγαμε το Σάββαο νωρίς το πρωί στο metro mall, δεν είχε καθόλου κόσμο και το ευχαριστηθήκαμε αλλά την ώρα που κάθησα για καφέ και περίμενα μία φίλη μου μου έρχετε φλας οτι δεν έχω σβήσει τον φούρνο, αγχώθηκα και έφυγα άρον άρον, τελικά τον είχα σβήσει!!!!!!

Ο Αποστολικός γάμος ήταν σε μία αίθουσα με ιεροκύρηκα και ποιμένα, τραγουδούσαν ύμνους και διάβαζαν εδάφια αποστόλων, στο τέλος βάλανε τις βέρες, ήπιαν κρασί και κοινωνία και υπέγραψαν οι μάρτυρες, η νύφη φορούσε νυφικό, είχαν στολισμό και μπομπονιέρες, είμασταν όλοι καθιστοί όπως και η νύψη με τον γαμπρό!!!

Νίνα-Νάνα, τέλεια ακούγονται τα μαλλιά σου, θα ήθελα να τα δω!!!

Dimista, ελπίζω να ξεκουραστείς αφού φύγει η φιλοξενούμενη σου, όντωε είναι θεματάκι!!

Della, ελπίζω να είναι καλύτερα ο άντρας σου και εσύ βέβαια, περαστικά!!!

Τζιτζίνα, ελπίζω να είστε καλύτερα!!

Κιττυ, ωραία η βόλτα σας στο Ζάπειο!!

Τζαμίν, τι αποφάσισες τελικά για το ταξίδι? μπράβο στην Έλενα που μετράει!!

Βιβή, εύχομαι μέρα με τη μέρα να είσαι καλύτερα, τουλάχιστον έχεις βοήθεια τους γονείς σου!! Με το καλό όλα!!

Εμείς έχουμε άυριο το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς, άντε να δούμε!!!

Σας αφήνω γιατί ήρθε πελάτης!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom δεν με βλέπω να πηγαίνω. Ξεκίνησα όμως τις διαδικασίες για διαβατήριο της Έλενας, οπότε αν προκύψει κάτι άλλο θα την πάρουμε μαζί. Μάλλον δεν θα μπορούσε ούτως ή άλλως να την κρατήσει κάποιος. Η μητέρα μου έχει καφέ στο χωριό και δεν μπορεί να λείψει και η πεθερά μου έχει δύο εγγόνια ακόμη τα οποία έχουν παρέλαση και θέλει να τα δει. Έχουν χάσει τον μπαμπά τους και η μητέρα τους δεν πολύ εμφανίζεται σε εκδηλώσεις με πολύ κόσμο ακόμη, οπότε περιμένουν κι αυτά κάποιον να τα καμαρώσει.

Στο εμβόλιο της ανεμοβλογιάς η Έλενα έκανε βήχα και λίγο πυρετό και ένα απόγευμα έβγαλε και σπυριά στα μάγουλα κοντά στα αυτιά, που έφυγαν σε λίγη ώρα. Και το μπρατσάκι έκανε πληγούλα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...