Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσαρες!Σημεεα μπιρω να πω οτι:ειμαι η della και ειμαι καλα!Εσκασα τοσες μερες με την παλιοιγμοριτιδα.Και ο αντρας μου ειναι καλυτερα,ευτυχως!

Αυριο το απογευμα εχουμε συγκεντρωση γονεων στο σχολειο.Θα μαθουμε τις επιδοσεις του μικρου!

Βιβη,το utrigestan σου εφερε ζαλαδες;Το παιρνεις απο το στομα η κολπικα;εγω κολπικα το επαιρνα απο την αρχη ως την α'επιπεδου και δεν ειχα θεμα.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα πήγαμε στο μουσείο της Ακρόπολης.Δεν μου άρεσε πολύ.Απλά είναι μεγάλο και σύγχρονο.Αλλά τα εκθέματα είναι λίγα και δεν κάλυπταν όλο το μουσείο.Μετά πήγαμε για καφέ στο Θησείο.

Lila's mom το metro mall είναι κοντά σας?

Ωραίος ακούγεται ο Αποστολικός γάμος.

Lila's mom δεν ανυπομονώ να φύγει επειδή κουράζομαι .Αυτό είναι το λιγότερο.Άλλοι είναι οι λόγοι.Αύριο φεύγει.

Τζαμίν αστέρι η Έλενα.Ο Κωνστ.μετράει τα δάχτυλά του αλλά δεν λέει τους αριθμούς.Στην δασκάλα της θα την άφηνες για να πάτε Λονδίνο?

Βιβή αστέρι και η Μένια.Ο Κωνστ.εκτός από τα δάχτυλά του ξέρει να δείχνει τους αριθμούς μέχρι το 10 απλά δεν ξέρει να τους λέει.Εμείς έχουμε κάτι τουβλάκια.Τουλάχιστον ό,τι του λέμε τα καταλαβαίνει όλα και δεν πειράζει που δεν τα λέει ακόμη.Βιβή σε έχει φάει η κλεισούρα αλλά τουλάχιστον έχεις ξεκουραστεί αρκετά.Ευτυχώς που έχεις και τους γονείς σου και σου κάνουν παρέα.

Καλό βράδυ κορίτσια!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τzitzina,πως ειναι η μικρουλα;ελπιζω να ειστε πολυ καλυτερα!

Lila's mom,τι ηταν αυτο με το φουρνο!Απιστευτο καψονι!!!

Τzamin,πως πηγε η δουλεια με το ολοκληρωμενο ωραριο;η Ελενα καταλαβε τη διαφορα;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κitty,τι διαβαζω;ειχε μπερτα ο Ισαακ και εκανε τσουληθρα;ευγε!ο δικος μου δεν ηθελε να νυθει με τιπιτα.Η δασκαλα τον εντυσε στο σχολειο.Εδω σ'εμενα με τιποτα!

Dimista,εγω δεν εχω παει ακομα στι μουσειο.Ειχατε και τον μικρο;του αρεσε;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω ποτε γράψετε όλες;;;;;;

Κορίτσια μου εγω πάλι άρρωστη! Χτύπησα ενα 39αρι σήμερα! Ευτυχώς ηταν τα πεθερικά μου εδώ και απασχόλησαν την μικρη! Κι εγω πάντως κυρία! Το πρωι πήγα βόλτα με την μικρη 3 ώρες και το απόγευμα σούπερ μάρκετ! Τι να πεις, δε μαζευομαι! Δίκιο έχεις Dimista!

Χτες είχε η μικρη πυρετο, μας έπρηξε, δεν κοιμήθηκε σχεδόν όλη νύχτα. Σήμερα και οι απο πάνω μας και οι απο κάτω μας ρωτούσαν γιατι έκλαιγε την νύχτα!

Φυσικα έχω και μυξες και βηχα, ενα χαλι!

Della χαίρομαι που είσαι καλα!

Dimista εγω το λατρευω το μουσείο της Ακρόπολης. Έχω παει καμία 15αρια φορές!

Lila's mom τέτοιες φρικες παθαίνω κι εγω! Φούρνος, θερμοσιφωνας, αν κλείδωσα κτλ κτλ.

Βιβή κοιμησου τώρα που μπορείς γιατι ποιος ξέρει τι σε περιμένει όταν θα έχεις το μωρο.

Tzitzina περαστικά και πάλι.

Κι η δικια μου δε λέει πολλα πράγματα!

Tzamin ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια!

Ελπίζω να μην σας κολησαμε τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πολυ χάρηκα που σας είδαμε και τα είπαμε λίγο.

Καληνύχτα κορίτσια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Νινα νανα περαστικά.... κι εγώ έτσι τα περνάω όταν είμαι άρρωστη, στο πόδι. Αύριο θα φύγετε τελικά? ή θα το ακυρώσετε λόγω ασθενείας?

Κι εμένα μου αρέσει πολύ το μουσείο της Ακρόπολης. Εγώ τα εκθέματα τα βρήκα πάρα πολλά και εντυπωσιακά, αν σκεφτείς ότι είναι ευρήματα μόνο από ένα μνημείο. Και το γεγονός ότι μπορείς να βλέπεις την Ακρόπολη καθ΄ όλη την διάρκεια της περιήγησής σου στο μουσείο, κάνει την εμπειρία πολύ βιωματική. Γενικά όμως μου αρέσουν τα μουσεία και πάντα εντυπωσιάζομαι.

Δήμητρα δεν νομίζω να την άφηνα την Έλενα 2 μέρες με την δασκάλα της. Δεν ξέρω και η ίδια αν θα δεχόταν κάτι τέτοιο, αλλά δεν την ξέρω και τόσο καλά.

Della το ολοκληρωμένο ωράριο δεν μου κάνει και μεγάλη διαφορά εμένα. Η Έλενα το κατάλαβε και με περιμένει στην πόρτα, και το υπόλοιπο του απογεύματος μέχρι να πάει για ύπνο με θέλει συνέχεια δίπλα της. Πιστεύω να το συνηθίσει γρήγορα. Η μέρα όμως φεύγει ακόμη πιο γρήγορα. Αν δεν πάμε κανένα σούπερ μάρκετ ή κούνιες, φτάνουμε σπίτι το νωρίτερο 6 παρά τέταρτο. Να παίξουμε λίγο μαζί, που δεν την έχω δει όλη μέρα, να μαζέψω, να μαγειρέψω. Γυμναστήριο πότε θα πάω? Πρέπει να βρω μερικές ώρες ακόμη μέσα στην ημέρα. Έχετε καμιά ιδέα πού να ψάξω?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πήραμε χθες τα πρώτα αποτελέσματα και ευτυχώς ήταν όλα καλά.

Della, το utrogestan το έπαιρνα από το στόμα και μιλάμε για απίστευτη ζαλαδα! Ευτυχώς το σταμάτησα τώρα, όπως επίσης και την αντιβίωση.

Nina-nana αυτό είναι το μόνο που σκέφτομαι με τρόμο. Πάνω που αρχίσαμε να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι, πάλι ξενύχτια έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

Κitty,τι διαβαζω;ειχε μπερτα ο Ισαακ και εκανε τσουληθρα;ευγε!ο δικος μου δεν ηθελε να νυθει με τιπιτα.Η δασκαλα τον εντυσε στο σχολειο.Εδω σ'εμενα με τιποτα!

Dimista,εγω δεν εχω παει ακομα στι μουσειο.Ειχατε και τον μικρο;του αρεσε;

ναι, ειχε πολυ πλάκα.προσπαθω να ανεβασω μια φωτο αλλα ειναι μεγαλη και δεν γινεται:|

ξεχασα να σας πω οτι κι εμεις τον κουρεψαμε,καθοταν μια χαρα στο κομμωτηριο,χαμογελουσε στον καθρεφτη:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Ευτυχώς είμαι καλα, μετα απο το 39αρι προχτές δεν Ξαναέκανα πυρετο.

Σήμερα το βραδυ φεύγουμε για θεσσαλονίκη, έχει ο άντρας μου δουλεια αύριο εκει. Δεν έχω προλάβει να κανω βαλίτσες γιατί βγήκαμε με την μικρη βόλτα 10:00-13:00 κι έμεινα λίγο πίσω.

Tzamin τι γλυκεια η Ελενα! Κατάλαβε την αλλαγη και περιμένει στην πόρτα, ευαίσθητο κορίτσι! Παρολο που φαινεται πολυ ανεξάρτητη και δυναμική.

Kitty μπράβο στον Ισσακ που κάθισε στο κομμωτήριο. Δεν το έχω ξανακούσει αυτο.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, ευτυχώς σήμερα και αύριο δεν δουλεύω, θα πάω την Τετάρτη πάλι στο γραφείο, χθες είχα μια εφιαλτική μέρα γιατι είχα 3 ραντεβού στο γραφείο, έπρεπε να φτιάξω και να στείλω μια παραγγελία, αντί για 3 έφυγα στις 5 και 5.30 είχα ραντεβου στην παιδίατρο για το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς, τελικά τα κατάφερα πήγα στην ώρα μου η μικρη ήταν πολυ καλη δεν έκλαψε καθόλου με το εμβόλιο, την εξέτασε, είμαστε 11 κιλά, καλα είμαστε, μου έδωσε και ένα πολυβιταμινουχο σιρόπι επειδη δεν τρώει σωστά και φυσικα μου είπε ότι όσο γάλα ζητάει να της δίνω, σε γενικές γραμμές την βρήκε πολυ καλη!!! Εγω βέβαια χθες ήμουνα και αδιάθετη και δεν μπορούσα να συνέλθω αισθανόμουν μια αδυναμία, αφου μόλις έφαγα το απόγευμα κοιμήθηκα. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα πήγαμε να πληρώσουμε λογαριασμούς, σούπερ μάρκετ και το απόγευμα θα πάω σε μια πελάτισσα για να την δειγματίσω!!!

Νινα-Νανα, χαίρομαι που είσαι καλύτερα, εύχομαι να περάσετε πολυ ωραία στην Θεσσαλονίκη!!!

Τζαμίν, έχεις δίκιο για το ταξίδι εάν ειναι να σε φάει το άγχος καλύτερα να πάτε αργότερα όλοι μαζί, αυτο με το ωράριο ειναι ένα θέμα γιατι οι ώρες πραγματικά ειναι λίγες, το παρήγορο ειναι ότι οταν θα μεγαλώσει η μέρα θα μπορείτε να είστε έξω μέχρι πιο αργά, απο άδεια ποτε θα πάρεις;

Della, μπράβο και σε σένα που είσαι καλύτερα, δουλεύεις το τριήμερο; Εύχομαι όχι!!

Dimista, το metro mall με το αμάξι ειναι περίπου ένα δεκάλεπτο απο το σπίτι, πάω μεσα απο στενά και δεν βγαίνω σχεδον καθόλου στην Βουλιαγμενης, το καλο ειναι ότι χαζευουμε τα μαγαζια, πίνουμε καφεδάκι, την πάω και στον παιδοτόπο και περνάει η ώρα!!!

Βιβη, μπράβο για τα πρώτα αποτελέσματα, αισθάνεσαι καλύτερα τώρα που ξεκουραστηκες;;

Κιττυ, με γενιά το κουρεμα του Ισαακ!!!

Κορίτσια τι θα κάνετε το τριήμερο; Θα πάτε για χαρταετο;

Εμείς δεν έχουμε κανονίσει τίποτα, θα δείξει!!!

Εύχομαι καλο απόγευμα!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εχτές το μεσημέρι έφυγε η κοπέλα που φιλοξενούσαμε.Το πρωί ήρθε σπίτι μας η κουμπάρα μας με την μικρή της.Την είχε ντύσει μελισσούλα.

Τελικά δεν βρήκα στολή για τον Κωνστ. και του πήρα μάσκα και καπελάκι tweety.Παρά τίποτα κάτι είναι και αυτό.

Ντέλλα αξίζει να πας έστω για 1α φορά.Δεν τον πήραμε μαζί μας για να μην τον κυνηγάμε και γιατί δεν θα έδινε σημασία.Όταν μεγαλώσει θα τον πάω σε μουσείο κατά προτίμηση στο αρχαιολογικό που εκεί έχει πραγματικά πολλά να δεις γιατί έχει πάνω από 56 αίθουσες.

Νίνα Νάνα χαίρομαι που είσαι καλά μετά από τόσο πυρετό!Έχεις πάει τόσες φορές?Και δεν βαριέσαι που τα έχεις δει τόσες φορές?

Τζαμίν από όσα μουσεία έχεις πάει ποιο σου άρεσε περισσότερο?

Φαντάζομαι θα έχεις πάει και σε πολλά στο εξωτερικό.

Lila's mom 1α χαρά είναι η μικρή στα κιλά.Είναι στα φυσιολογικά για την ηλικία της.3ήμερο θα πάμε Σπάρτη.

Βιβή χαίρομαι που ήταν καλά τα πρώτα αποτελέσματα.

Κίττυ με γεια το μαλλί του Ισαάκ.Μπράβο που κάθησε!Πώς του τα κόψατε?

Καλό απόγευμα σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom ανάσα δεν πήρες! Πολυ φουλ προγραμμα.

Τι εννοείς δεν τρώει καλα;

Dimista έχω παει κατα καιρούς με ανθρώπους που φιλοξενούσαμε και ήθελαν να το δουν.

Εμένα απο τα αγαπημένα μου μουσεία ειναι το Orsay στο Παρίσι (και του Λουβρου αλλα επειδη ειναι αχανές κι έχει πολλα που δεν με αφορούν δεν το βάζω στα καλύτερά μου), του Πικασο στη Βαρκελώνη. Απο Ελλάδα μου αρέσει στη Βεργινα το καινούριο μουσείο. Σαν οργάνωση μου αρέσει το μουσείο Μπενακη που φιλοξενεί υπέροχες περιοδικές εκθέσεις. Ενδιαφέρον ηταν του Κουστω στο Μονακό αν και άλλη κατηγορία εντελώς. Κι επειδη έχω τρέλα με τον Νταλί μου άρεσε και της Μονμαρτης και της Βαρκελώνης.

Το χειρότερος μου ειναι του Βατικανου. Αν εξαιρέσεις τα πολυ σπουδαία του Ραφαηλ, Μιχαηλ Αγγελου και Καραβατσιο ειναι απίστευτα κουραστικό μουσείο.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες.

Σήμερα η Έλενα έχει μασκέ πάρτυ στο σχολείο και ντύθηκε πρωί πρωί. Ήταν και οι δασκάλες και ο οδηγός ντυμένοι.

Lila's mom άδεια θα πάρω τον Αύγουστο που θα κλείσει ο σταθμός. Από τα μουσεία που έχω πάει ξεχωρίζω το Hermitage στην Αγ. Πετρούπολη, καθώς και το Εθνικό μουσείο της Ρώμης. Πολύ εντυπωσιακά τα λουτρά του Καρακάλλα. Η αλήθεια είναι ότι την Ρώμη την λατρεύω λόγω του αρχαιολογικού ενδιαφέροντος που παρουσιάζει αλλά και των έργων της αναγέννησης και είναι προορισμός στανταράκι για 3-4 μέρες. Η Ρώμη είναι κατηγορία από μόνη της.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...