Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Tzamin (νομίζω μετά από δυο χρόνια τώρα έγραψα σωστά το ψευδώνυμό σου γιατί τόσο καιρό το έγραφα tzasmin...καλλιο αργά...:mrgreen: ) κι εγώ τάζω καραμέλα και γαλακροφέτα στον Βασίλη τις τελευταίες μέρες για να κοιμάται ήσυχος και πιάνει! Έχει κι ο δικός μου πολύ αδυναμία στο φαγητό! χιχιχιχι!

Όσο για το 2ο για μένα η διαφορά τους ήταν ιδανικότατη. Ο Βασιλάκος ήρθε όταν πια το Ευάκι ήταν τελείως ανεξάρτητο οπότε δεν δυσκολεύτηκα καθόλου, με βοήθησε πολύ. Ήταν βέβαια κι ένα πολύ καλόβολο παιδί έτσι κι αλλιώς, αν είχα ας πούμε τον Βασίλη πρωτο δεν ξέρω αν θα το σκεφτόμουν ας πούμε φέτος το Καλοκαίρι(όπως αντίστοιχα σκεφτόμουν για 2ο) να έβαζα μπροστά. Για άλλο παιδάκι αν και για το θέμα ''παιδί'' δεν μου αρέσει να λέω μεγάλες κουβέντες, νομίζω ότι ολοκληρώθηκα ως μαμά και η σκέψη τρίτου μου φέρνει ανατριχίλα! :oops::tongue:

Πάντως επειδή και η δικιά σου μου ακούγεται πολύ βολικό παιδάκι θα σου έλεγα βουουουουρ για 2ο αφού το θες!!!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τζαμίν χαίρομαι που η Έλενα είναι καλύτερα!!Ευτυχώς!!! Χαχα πλάκα έχει, νομίζω πως όλα τα παιδάκια θέλουν κάποιο κίνητρο για να δεχτούν κάτι τελικά- κι η δικιά μας μόνο έτσι δέχεται κάποιες καταστάσεις (πχ αν βγεις από το μπάνιο θα φορέσεις καλσόν, επειδή είναι ικανή να κάτσει 3 ώρες στη μπανιέρα! Το τελευταίο που κάνουμε, που μάλλον είναι απαράδεκτο είναι που της λέμε ότι θα την ταίσει η κούκλα της - όταν δεν της αρέσει ένα φαγητό για να την πείσουμε να το φάει-. Η κούκλα της είναι μια living puppet.

Η μικρή σήμερα έχει 38, την κράτησα σπίτι κι ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα. Κορίτσια με πείσατε πως είναι το εμβόλιο!Σας ευχαριστώ πολύ - εδώ η νοσοκόμα που της το έκανε δεν μας είχε πει πως μπορεί να κάνει πυρετό μια εβδομάδα μετά :|

Αχ Τζαμίν ώρες ώρες κι εγώ σκέφτομαι αχ τί καλά να έκανα τώρα κι ένα δεύτερο (σε σχέση με λίγο καιρό πριν που με έπιανε πανικός στην ιδέα). Κι αν δεν είχα τις σπουδές νομίζω πως θα είχα αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά. Νομίζω πως είναι καλή διαφορά ηλικίας, μεγαλώνουν μαζί και κάνουν παρεούλα!

Πωπω Τζαμίν, μία New York θέλω χρόνια τώρα να πάω αλλά είναι πανάκριβα ρε παιδί μου!!!Οπότε περιμένω μήπως γίνει κανένα συνέδριο και πάω τσάμπα χαχαχαχα. Μακάρι να πάτε σύντομα ταξιδάκι όλοι μαζί!!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom, πολύχρονη για εχθές. Arma και εσύ να χαίρεσαι την κόρη σου! (Γιόρταζε έτσι ή κάνω λάθος?)

Εμένα γιόρταζε το αγόρι και ήρθαν χτες κάτι φίλοι, η μικρή έπαιξε νωρίς με τα παιδιά της κουμπάρας μου και όταν έφυγαν κοιμήθηκε, οπότε έκατσα και εγώ πιο χαλαρή να πιω μετά το ποτάκι μου.

Σήμερα έχω άδεια και δεν την έστειλα παιδικό. Σηκωθήκαμε το πρωί, πήγαμε βόλτα με το καρότσι, ήπιαμε καφέ, ταίσαμε τα περιστέρια, πήγαμε σούπερ και μετά κοιμήθηκε στο καρότσι. Έχω βάλει και το φαγητάκι και χαλαρώνω και εγώ.

Την Κυριακή είχε φανταστικό καιρό και ήμασταν όλο το πρωί στο Άλσος. Πάρα πολλά άτομα. Οι κουμπάροι μας, τα αδέλφια τους, δύο ακόμη ζευγάρια και όλοι με τα παιδάκια τους. Η μικρή ξεσάλωσε!!

Για τη συνάντηση τελικά δεν πολυμαζευόμαστε έτσι? Θυμίστε μου πόσες μπορούμε, να δούμε αν θα κάνουμε μια μικρή τώρα ή αργότερα αν μπορούμε περισσότερες.

Νομίζω ότι για τώρα είμαι εγώ, Tzamin, Βιβή και ίσως Dimista? Είναι καμιά άλλη. Πάντως όποτε και να το κάνουμε νομίζω ότι η πρόταση της Tzamin είναι μια χαρά.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Για οδοντόκρεμα εμάς μας έχει προτείνει τη Zedium και μου είπε πως όσο και να την καταπιεί δεν έχει πρόβλημα.

Ίσως η Ειρήνη έχει πλατυποδία..Αν και είναι ακόμη μικρή, ωστόσο η καμάρα θα έπρεπε να έχει σχημαστιστεί, ενώ η δικιά της είναι ίσια. (Έχω και εγώ πλατυποδία).

Julie, Dimista και Tzamin περαστικά στα μικρούλια σας. Αχ, τι μαμάδες είμαστε...Και εγώ όταν θέλω να την ξεγελάσω της τάζω φαγητό!! Χαχαχαχα:tongue:! Είναι το μόνο που πιάνει. Αφού πλέον αν είναι η τηλεόραση ανοιχτή και έχει καμιά εκπομπή μαγειρικής, δε μας αφήνει να αλλάξουμε κανάλι.

Επίσης δοκίμασα δυο φορές και την έβαλα "τιμωρία" σε ένα καρεκλακι σε μια συγκεκριμένη θέση, επειδή έφτυνε το νερό της στο τραπέζι και σα να έπιασε. Τώρα όταν πάει να το κάνει, της λέω "που θα κάτσεις αν το φτύσεις?" και το καταπίνει κατευθείαν. Ελπίζω να έχει και διάρκεια.

Nina-Nana πως περνάτε? Κάνει ακόμη κρύο?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lila's mom χρόνια πολλά κι από εμένα για χθες!!Μα καλά, πού έχω το μυαλό μου και δεν σου ευχήθηκα πριν?? Συγγνώμη :oops: Αρμάκι σου τα είπα στο φβ αλλά χρόνια πολλά κι από εδώ για την μικρή σου!!

Τζιτζίνα ζηλεύω που έχετε καλό καιρό! Δεν αντέχω άλλο κρύο φέτος!!! Αφού ενδιαφέρεται για τη μαγειρική η Κουλιανού σου να την βάλεις να σε βοηθάει στο μαγείρεμα, εμένα με βοηθάει στη μεταφορά υλικών (πχ βάζει τις πιπεριές στο ταψί και τέτοια), επίσης τρελαίνεται να μυρίζει όλα τα μπαχαρικά :D


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Εφυγα νωριτερα με μια ολιγοωρη σημερα.Μαγειρεψα(κοτοπουλο κοκκινιστο με κοφτο μακαρονακι) και τωρα ξεκουραζομαι λιγο γιατι σε 45' θα ερθει το θηριο!

Να ευχηθω κι εγω Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν χθες.Lila's mom,ειλικρινα και χιλια συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι καθολου το κανονικο σου ονομα.Με τα ψευδωνυμα εδω μεσα δεν θυμαμαι τα κανονικα.

Αrma,να χαιρεσαι την Ευα.Αυτο το ξεχασα αληθεια!Πολυχρονη να ειναι.

Tzitzina,να χαιρεσαι το αμορε!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα,πολυς κοσμος γιορταζε.Εμενα γιορταζε ο μπαμπας μου.

Τzamin,μπορει να ηταν αυτο μονο και να μην ξανακανει πυρετο.Ε αφου θα παει καιjumbo θα γινει καλα.

Tzitzina,εμεις εχουμε κανα διμηνο που μπαινουμε τιμωρια.Την πρωτη φορα δεν καθοταν με τιποτα.Τωρα πια καθεται μεχρι να του πω σηκω.Τον αφηνω 2'.Και για να πω και μια γκαφα μου:μια μερα τον εβαλα τιμωρια και πηγα στην κουζινα να ανακατεψω το φαγητο.Πιαστηκα λοιπον με το φαι και τον ξεχασα 25' κι αυτος εκει!Ενιωσα πολυ κερβερος εκεινη τη μερα!

Βεβαια,τον βαζω μονο οταν θα με χτυπησει γιατι δεν του κανω το χατηρι.Προχθες τον εβαλα μονο γιατι αυτοχτυπιοταν!!!Αν ειναι δυνατον χτυπουσε το κεφαλι του στο καρεκλακι αυτοκινητου.Μολις ηρθαμε τον εβαλα τιμωρια.Καλως η κακως δεν ξερω αλλα το κανουμε.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά για χτες!Ο Κωνσταντίνος είναι καλά!Ευχαριστώ!Η διάρροια κράτησε 3 μέρες και ο πυρετός 1.Το Σάββατο κλειστήκαμε μέσα και μου κακοφάνηκε επειδή είχε καλό καιρό.Αλλά ο Κωνσταντίνος να είναι καλά!Την Κυριακή που έκανε διάρροια σε αραιά χρονικά διαστήματα και ήταν εντελώς απύρετος πήγαμε κούνιες και την Δευτέρα που ήταν καλά πήγαμε στους γονείς μου και φάγαμε όλοι μαζί μπακαλιάρο,σκορδαλιά και διάφορα άλλα που είχε φτιάξει η μητέρα μου.Την Δευτέρα ήταν η πρώτη μέρα που ο Κωνσταντίνος έφαγε κανονικά και με όρεξη,πρέπει να έχει αδυνατίσει όμως.Τα κακά του από χτες είναι σφιχτά,σαν πέτρα.

Κορίτσια σας διάβασα αλλά επειδή μαζεύτηκαν πολλά θα σχολιάσω μόνο τα σημερινά.

Άρμα και το ανηψάκι μου φοράει γυαλιά από 3 χρονών.Δεν έχει όμως μυωπία.

Θα κάνει κάποια εγχείρηση όταν μεγαλώσει?

Να χαίρεστε την Εύα σας.Πάντα γερή εύχομαι να είναι!

Τζαμίν χαίρομαι που η Έλενα δεν είχε σήμερα πυρετό.

Πολύ έξυπνο αυτό που σκέφτηκες να λες στην Έλενα ότι θα μαγειρέψεις για να δέχεται ότι πρέπει να περνάει και κάποιες ώρες με τον μπαμπά της.

Julie χάρηκα πολύ που μας έγραψες!Περαστικά στην μικρή σας.Ευτυχώς που είναι από το εμβόλιο.

Τζιτζίνα να χαίρεσαι τον άντρα σου!Πάντα υγεία και ευτυχία και με τις 2 γυναίκες του!Τι ωραία που περάσατε στην γιορτή του και την Κυριακή που πήγατε στο Άλσος.

Τζιτζίνα εμείς τιμωρία τον βάζουμε στο πάρκο του.Επειδή δεν του αρέσει να κάθεται.Και αν συνεχίσει να κάνει κάτι που δεν πρέπει να κάνει του λέμε ,αν συνεχίσεις να το κάνεις μπαίνεις πάρκο σταματάει να το κάνει.

Ντέλλα να χαίρεσαι τον πατέρα σου.Καθόταν 25' χωρίς να κουνηθεί?Οπότε τιμωρήθηκε παραπάνω μόνος του.Τουλάχιστον μαγείρεψες με την ησυχία σου.Είχε και τα θετικά της αυτή η τιμωρία.

Lila's mom χρόνια πολλά και σε σένα!

Νίνα Νάνα πώς περνάτε!

Πράγματι μοντελάκι ο Ισαάκ.Κίττυ εμένα ο δικός μου στα ρούχα φοράει από 12-18μ.και παπούτσια το 21ν.

Για οδοντόκρεμα εμείς του έχουμε την zendium.Eίναι από 0-5χρ.

Τζιτζίνα και σεις την ίδια έχετε?Νομίζω αυτήν έγραψες?

Καλό μεσημέρι σε όλες σας και στα παιδάκια σας.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Σήμερα ξύπνησε καλύτερα η μικρή και την έστειλα childminder, της είπα βέβαια αν την δει να μην είναι καλά να με πάρει αμέσως τηλέφωνο - 5 λεπτά δρόμος είμαστε- αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ

Το γράφω για να μην ξεχνιέμαι. Κατά τ'άλλα έχει ήλιο σήμερα (με νιφάδες να πέφτουν, μην φανταστείτε δηλαδή ότι έχει ζέστη). Έκλεισα και ραντεβού για να κουρευτώ επιτέλους αύριο, χάλια έχουν γίνει τα μαλλιά μου, κι έρχονται κι οι γονείς μου αύριο βράδυ :-) :-)

Η Ειρήνη παρήγγειλε στην γιαγιά της να της φέρει μπισκότα κέικ και γλυκό :D Λίγα πράγματα δηλαδή :D

Εσείς πώς είστε?


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, σας ευχαριστω για τις ευχές σας, να είστε καλα και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!

Σημερα έφυγα απο το γραφείο στις 6 παρα, ωραίο μειώμενο έχω, τουλάχιστον δν δουλεύω αύριο και μεθαύριο!!!

Dimista, εύχομαι καλη ανάρρωση στον Κωνσταντίνο, πάλι καλα που κράτησε λίγες μέρες, πιστεύω να κανει καλο καιρο το Σ/Κ ώστε να πάτε τις βολτιτσες σας!!

Η οδοντοκρεμα που λες την βρίσκουμε στο φαρμακείο; Σκέφτομαι να της πάρω, νομίζω καιρός ειναι!!!

Αρμα, να χαίρεσαι την Εύα σου και φυσικα τον μικρό σου, όσον αφορα την μειωπια μας είπε ο γιατρός να μην βάζει πχ τα παραμύθια κοντα στα ματιά της ή οταν πηγαίνει στην τηλεόραση να μην ειναι κοντα, επειδη ειναι και κληρονομική θα ήθελε να την δει στο εξάμηνο, εσυ κάθε ποτε την πας;

Della, να χαίρεσαι τον μπαμπά σου, για την τιμωρία που λες και εγω την βάζω για δυο λεπτά σε κάποιο σημείο αλλα φοβήθηκα μια φορά που την έβαλα στο κρεβάτι της και πήδηξε απο τα κάγκελα και δεν ξέρω πως έπεσε αφου οταν άκουσα το κλάμα της να πλησιάζει και την είδα φάντη μπαστουνι μπροστά μου λέω ωραία αλλα αφου περπατούσε την γλιτώσαμε, απο τότε δεν την ξαναεβαλα!!

Τζιτζινα, να χαίρεσαι τον άντρα σου ότι επιθυμητε!!! Πράγματι την Κυριακή είχε τέλειο καιρο!!!

Τζαμίν, καλα κανεις και της εξηγείς ότι πρεπει να κανεισ δουλειές πιστεύω σιγά σιγά μεγαλώνοντας θα μπορούν να καταλάβουν αυτο που λεμε και θα μπορούμε να συννενοηθουμε πιο εύκολα!!

Julie, εύχομαι η Ειρήνη να ειναι ακόμη καλύτερα σήμερα, με το καλο να υποδεχτεις τους γονείς σου, θα μείνουν καιρο;

Νινα-Νανα, μαλλον γυρνάτε συνέχεια αυτο βέβαια ειναι το νόημα της εκδρομής, ελπίζω να έχει καλο καιρο!!!

Τελικά τι αποφασίσατε για την συνάντηση, εμείς είμαστε διαθέσιμες!!!

Καλο βράδυ!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

πως ειστε ? εμεις εχουμε πυρετο....38..πρωτη φορα ..κλαψ....

χθες το απογευμα τον πηγα παιδοτοπο κ οταν γυρισαμε δεν ειχε καθολου ορεξη,δεν ηθελε μπανιο...τιποτα..μονο να κοιμηθει

και σημερα κακοδιάθετος , εκτος απ οταν επεφτε ο πυρετος που ηταν λιγο καλυτερα.ανεσταναζε στον υπνο του ο καυμενουλης

τεσπα...αυτα...παω να ξαπλωσω διπλα του

Καληνυχτα !


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...