Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Σήμερα είχαμε και εμείς το πάρτι στον παιδικό. Η μικρή ντύθηκε Μίνυ και εγώ lady Gaga!!! Χαχαχα, είχε πολύ γέλιο. Βέβαια δεν κάτσαμε πολύ γιατί η Ειρήνη κοιμήθηκε...Ναι, ναι, μες τον πανικό, στο χορό και τα τραγούδια, την είχα αγκαλιά και χορεύαμε και έγειρε στον ώμο μου και κοιμήθηκε. Δεν χάνει τον ύπνο της για τίποτα το παιδάκι μου:P!

Τριημεράκι θα κάνετε τίποτα? Εμείς εδώ, βολτίτσες γύρω-γύρω.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη!

Tzitzina η δικια μου δεν κοιμάται με τίποτα σε τέτοιες περιπτώσεις! Θελει να συμμετέχει σε ολα!

Lady Gaga και Μιννυ ε; Τέλεια! Αντε και του χρόνου :D

Tzamin τι ντύθηκε;

Η Ρώμη μου αρέσει κι εμένα λόγω αρχαιολογικών χωρών πχ ρωμαϊκή αγορά! Αλλα αντιπαθώ τα έργα της ιταλικής αναγέννησης. Εκτός αδιαμφισβήτητων αριστουργημάτων που ειναι εξαίρεση φυσικα!

Ξέχασα να αναφέρω το μουσείο των Δελφων που ειναι υπέροχο κι έχει φυσικα τον "ολοζώντανο" ηνιοχο και τον ομφαλό. Γενικά απο αρχαιολογικά μουσεία η Ελλάδα δεν παίζεται, το πόσο τέλειο ειναι να βλέπεις πχ τον Ερμη του Πραξιτελη στην μοναδική Ολυμπία... Μια φορά είχε παει ο σύζυγος μου γιατρούς απο το εξωτερικό στους Δελφους και την Αρχαία Ολυμπία στα πλαίσια ενός συνεδρίου κι είχαν φύγει απίστευτα εντυπωσιασμενοι. Ακόμα και στο μουσείο της Μήλου το άγαλμα της Αφροδίτης ειναι φανταστικό αντίγραφο.

Στο εξωτερικό μπορει απλα να δει κάποιος ωραία έργα τέχνης γλυπτικής και ζωγραφικής χωρις αυτο να σημαίνει οτι κι εδώ δεν έχει δυνατότητες να κάνει κάτι αντίστοιχο. Πριν την κρίση θυμάμαι είχα δει σε διάφορα μουσεία περιοδικές εκθέσεις του Μιρό, του Λοτρεκ, του Αρά Γκιουλέρ κι αλλα πολλα. Και στο νεο μουσείο της Ακρόπολης κάποια στιγμή φιλοξενούσαν μια έκθεση με αρχαία ελληνικα εργα που βρέθηκαν στην Ιταλία είτε λόγω κλοπής είτε λόγω εμπορίου με Μεγάλη Ελλάδα. Είχαν φέρει και το κεφάλι της Ιριδας απο το Παλερμο αν δεν κανω λάθος το οποίο στα εγκαίνια του μουσείου επανενωθηκε με το υπόλοιπο έργο. Αντε και εις ανώτερα εύχομαι με την επιστροφή των ελγινειων!

Πω πω το παραεκανα νομίζω ε; Συγνώμη βρε κορίτσια, το πανεπιστήμιο φταίει! Είμαι στο στοιχείο μου!

Φιλιά πολλά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Δεν έχω νέα.Το μόνο ότι σήμερα θα ετοιμαστούμε που θα πάμε αύριο Σπάρτη.Τα περισσότερα τα έχω κάνει.

Εμένα τα μουσεία που μου αρέσουν είναι τα λαογραφικά.Στα μουσεία μπαίνω δωρεάν γιατί δείχνω το καρτελάκι που φόραγα όταν δούλευα στο αρχαιολογικό.

Νίνα Νάνα στο μουσείο,που θέλω να πάω είναι στο μουσείο Κυκλαδίτικης Τέχνης.Εσύ Αρχαία Ολυμπία έχεις πάει?Ή μόνο ο άντρας σου?Δούλευε 1α φίλη μου στην Αρχαία Ολυμπία.Για επίσκεψη είναι πολύ ωραία.Για δουλειά όμως δεν είναι ό,τι καλύτερο γιατί ζεις όλες τις καιρικές συνθήκες.Και γω έχω πάει σε ένα μουσείο της Μήλου αλλά όχι σε αυτό που έγραψες εσύ.Σε ένα μικρό αλλά δεν θυμάμαι πως λεγόταν.Μου άρεσε πάντως.

Τζαμίν πώς περάσατε στο μασκέ πάρτυ?Είχε και χορό?Η Έλενα χόρεψε?Και συ έχεις αγάπη με τα μουσεία!

Τζιtzina ωραία είσασταν ντυμένες μαμά-κόρη.Kαι στην Αθήνα ωραία θα περάσετε!Θα πάτε και τις βολτίτσες σας.

Τζαμίν η Έλενα ντύθηκε μελισσούλα?

Νίνα Νάνα πόσο θα κάτσεις Θεσσαλονίκη?

Οπότε θα κάνεις 3ήμερο εκεί.

Έχεις σπουδάσει κάτι που έχει σχέση με τέχνη?

Καλό μεσημέρι και καλό 3ήμερο σε όλες και στα παιδάκια σας.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina πρέπει να είχατε πολύ πλάκα. Η λαμπερή Lady Gaga με μια μικρή Μίνυ κοιμισμένη στην αγκαλιά της :tongue:. Και του χρόνου. Και η δικιά μου δεν αστειεύεται με τον ύπνο της.

Νινα νανα μέλισσα ντύθηκε η Έλενα. Για τα μουσεία και τους αρχαιολογικούς χώρους της Ελλάδας συμφωνώ απόλυτα.

Εμείς φεύγουμε το απόγευμα για χωριό και δεν έχω ετοιμάσει τίποτα. Έχω τώρα λίγο ελεύθερο χρόνο και θα σκεφτώ τί θα πάρω μαζί, για να μπορέσω να πακετάρω γρήγορα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dimista καλο ταξίδι και καλα να περάσετε! Προσοχή στο δρόμο γιατί χειροτερεύει ο καιρός! Στην περιοχή της Τρίπολης που ειναι ψηλά μπορει να βρέχει πολυ.

Έχω παει αρχαία Ολύμπια. Βασικά έχω παει σε σχεδον ολα τα μουσεία της Ελλαδος απο άκρη σε άκρη πχ αρχαίους Φιλιππους μέχρι και την Κρήτη.

Μάλλον Τρίτη γυρνάμε.

Έχω σπουδάσει Φιλοσοφία και Παιδαγωγική αλλα είχαμε πολλα μαθήματα ιστορίας και αρχαιολογίας καθώς και ιστορία τέχνης απο το ιστορικό τμήμα της φιλοσοφικής σχολής.

Tzamin καλα να περάσετε και καλο δρόμο!

Εγω σήμερα πήγα για αποτριχωση και μετα για καφε με τις φίλες μου!

Τώρα ειναι εδώ η αδερφή μου με τα παιδιά της και παίζει η κόρη μου με τα ξαδερφια της!

Φιλιά πολλά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ,καλά να περάσετε ,οσες πατε οικογενειακώς εκδρομούλα.

εμεις,εδω βολτες....

χθες πηγαμε πάλι Ζάππειο, το ευχαριστηθηκε για αλλη μια φορα

εντωμεταξυ ,ενω φυσικα θελει να παιρνει αλλα παιχνιδια πχ πατίνι,μολις πλησιάσει παιδάκι το ποδήλατο του τρεχει σφαιρα κι ανεβαίνει πανω,μην του το παρουν.μονο με το ποδηλατο το κανει αυτο

σημερα πηγαμε σε κατι κουνιες στην Ιασωνίδου στο Ελληνικό,κι αφού λύσσαξε οταν κουραστηκε με πηγε στην πορτα και κοιμηθηκε στο αυτοκινητο.τωρα τρωει.ειχε κανει αγκιναρες αλλα δεν του αρεσαν.επειδη δεν ειχε ξαναφαει του ειχα φτιαξει κ κοτοπουλο.πατατα.καροτο,,κολοκυθι (απο τα πρωτα μας φαγητα)

ευχαριστουμε για το κουρεμα.κλασσικο αγοριστικο θα ελεγα οτι εχει .ειναι μπουκλακια και ειχαν μακρυνει αρκετα


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλες μου.Ο Κωνσταντινος κοιμαται.Απο τις 6.40 ειναι ορθιος!Πηγαμε river west βιλτιτσα το πρωι.Το απογευμα θα οαμε athens heart.Πηραμε σβαρνα τα εμπορικα!

Ο μικρος ειχε χθες παρτυ στο σχολειο αλλα ΠΑΛΙ δεν καθοταν να τον ντυσω και ΠΑΛΙ τον εντυσε η δασκαλα του.Καμια σχεση μ'εμενα.Οταν ημουν μικρη,στις αποκριες ηθελα να ντυνομαι καθε μερα.Ο αδελφος μου και ο αντρας μου δεν ηθελαν ποτε.Καταραμενα γονιδια!!!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom,βουλωμενο γραμμα διαβαζεις;δουλευω αυριο!

Νινα-Νανα,καλα να περασετε στην πατριδα.Καλη....κουραση!Το λεω γιατι αποκλειεται να εισαι επανω και να το ριξεις στον υπνο!Αν δεν στο ξαναπα,θα στο πω τωρα:σε ζηλευω!!

Τζαμιν;καλα να περασετε στο χωριο!

Dimista,καλο ταξιδι και σ'εσας,καλα να περασετε!

Tzitzina και Kitty,κι εμεις εδω,θα απολαυσουμε την αδεια Αθηνα!

Καλα να περασετε σε ο,τι κανετε!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τα παιδάκια σας ξυπνούν μέσα στη νύχτα τσιριζωντας χωρις να ξέρουν τι θέλουν ή μόνο εμείς ζούμε τέτοιες μεγάλες στιγμές; Το έκανε και τη Δευτέρα και σήμερα...


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Nina-Nana,κι εμεις τα ιδια.Αν δεν ειναι τα δοντια θα ειναι ασχημο ονειρο,τι να πω.Ο δικος μου ξυπναει τσιριζοντας,κλωτσοντας και χτυπωντας προς ολες τις κατευθυνσεις.Μετα απλα ξανακοιμαται.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή....

Είχα μπει νωρίτερα και έγραφα και ξαφνικά έπεσε το ρεύμα στο γραφείο και κάτι συνέβη στον server μας και το κυριότερο ήταν ότι έχασα αυτά που είχα γράψει..... φτου!!!

Τέλος πάντων, ελπίζω να περάσατε όλοι υπέροχα.... εγώ πάντα κουράζομαι στο χωριό προσπαθώντας να ευχαριστήσω τους πάντες.

Νινα νανα μπορεί να είναι όνειρο ή να πλακώνει κανένα χεράκι και να μουδιάζει και να πονάει. Δεν προσπαθεί να σου περιγράψει τί της συμβαίνει? Και η Έλενα πετάγεται κλαίγοντας μερικές φορές και συνήθως λέει "πονάει χεράκι ή ποδαράκι" ή περιγράφει το όνειρο "σκυλάκι κοιλίτσα μου" και τέτοια... Στο χωριό πετάχτηκε το Σάββατο το βράδυ κλαίγοντας πάρα πολύ και φώναζε "..στην πόρτα.... στην πόρτα". Τα καημένα.....!!!

Καλή επιστροφή σε όσους δεν έχουν επιστρέψει!!!

Το επόμενο τριήμερο ενδέχεται να λείπει ο άντρας μου.... στο Λονδίνο που σας έλεγα!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλη Σαρακοστή!

Εμείς σε καμία ωρίτσα φεύγουμε απο Θεσσαλονίκη για Αθήνα.

Περάσαμε πολυ ωραία. Το Σάββατο είμασταν όλη μέρα βόλτα στο Cosmos, την Κυριακή πήγαμε Νάουσα που είχε τις Μπουλες και τους Γενιτσαρους (πολυ ωραίο έθιμο) και χτες έκανα ΤΗΝ υπέρβαση: άφησα την μικρη στο σπίτι του αδελφού μου στο χωριο (έχουν 3 παιδιά) και τον άντρα μου και πήγα με την παρέα μου αλλα 4 άτομα (ηταν 2 κορίτσια και 2 αγόρια κι εγω μαζί σύνολο 5) εκδρομή Σταυρό κι Ασπροβαλτα! Περάσαμε φανταστικά, πήγαμε για καφε, μετα για φαγητο και μετα ξανά για καφε! Ελειπα πάνω απο 6 ώρες, μου φάνηκε απίστευτο που δεν είχα την μικρη μαζί κι επιτέλους μπόρεσα να μιλήσω με τα παιδιά!!! Είχαμε μια φανταστική κουβέντα για θρησκεία-μεταφυσική-παράλληλα συμπαντα-ενέργειες κτλ γεμάτη σασπένς κι αμφισβητήσεις, χαχα! Τέλεια!!!!!!!

Σήμερα πήγαμε το πρωι παιδιατρο και μετα βόλτα για καφε και περπάτημα στο κέντρο, κυρίως στο Ναυαρινο με την αδερφή μου και την νύφη μου.

Το κακό ειναι οτι η μικρη στενοχωριεται όταν φεύγουμε πλέον, έχει δεθεί!

Tzamin δεν ειναι σε φάση συζήτησης τα βραδια αλλα και γενικά δε μιλάει πολυ.

Della εμένα κάθεται κανονικα στον ποπο της και κλαίει. Είσαι τυχερη που κοιμάται αμέσως.

Φιλιά πολλά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη Σαρακοστη!!!

Νινα-Νανα καλη επιστροφη!!!

Πως περασατε?εμεις ωραια, ντυθηκαμε πασχαλιτσες κ minnie και εγω και η μικρη! Σημερα υπηρεσια,θα φυγω αυριο το πρωι να ετοιμαστω γιατι την Πεμπτη θα κανω εισαγωγη στο νοσοκομειο και την Παρασκευη θα κανω μια επεμβαση στο χερι μου . Ειμαι αρκετα αγχωμενη κ για την επεμβαση αλλα κυριως για το μετα...(μαλλον θα το εχω καμια 20αρια μερες στο γυψο) δεν θα πρεπει να το κουραζω κ δεν ξερω πως θα τα καταφερω.Ευτυχως μεχρι τις 10 Απριλιου περιπου θα ειναι εδω η πεθερα μου αλλα κ παλι μου φαινεται βουνο!!!

Σας επρηξα???:oops:

Φιλια σε ολες θα διαβαζω τα νεα σας κ θα προσπαθω να γραφω μονο με το αριστερο!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και καλή Σαρακοστή!

Επιστρέψαμε από Σπάρτη εχτές το βράδυ με τρελή κίνηση.Κάναμε 5 ώρες για να γυρίσουμε σπίτι!Αλλά ,περάσαμε ωραία!Είχαμε παρέα ένα φιλικό μας ζευγάρι με την μικρή τους που ήρθαν και αυτοί στο χωριό φέτος.Τα 2 μικρά παίξανε μαζί και ο Κωνσταντίνος κράταγε την μικρή από το χεράκι και ήταν σαν μικρό ζευγαράκι.Πήγαμε και στην πλατεία της Σπάρτης όπου ήταν πολλοί ντυμένοι.Μικροί-μεγάλοι.Κάθε χρόνο στο χωριό του άντρα μου την Κυριακή το βράδυ έχει γιορτή της φωτιάς και δίνουνε και σουβλάκια και κρασί .Και είναι ωραία.Τα πεθερικά τον χάρηκαν τον Κωνσταντίνο αλλά οι μέρες ήταν λίγες γι αυτούς.

Τζαμίν εσύ τα κάνεις όλα όταν πηγαίνεις χωριό?Εγώ το αντίθετο .Δεν κάνω τίποτα γιατί δεν με αφήνουν.Μου λένε:Στην Αθήνα κουράζεσαι,εδώ ήρθες για να ξεκουραστείς.Μόνο με τον Κωνστ.ασχολούμαι.

Είσαι τυχερή που η Έλενα μιλάει και όταν κλαίει σου λέει τι έχει.

Νίνα Νάνα τελικά έκανε καλό καιρό .Καλοπερνάτε όταν πηγαίνετε Θεσσαλονίκη.Ο δικός μου έχει τύχει να μην ξέρει τι θέλει όταν είναι ξύπνιος.Αλλά όχι ακριβώς τσιρίζει.Κλαίει όλη την ημέρα,γκρινιάζει και χτυπιέται.

Νίνα Νάνα καλή επιστροφή!Τι ωραία που πήγατε και εκδρομές!Πολύ καλά έκανες και πήγες εκδρομή με την παρέα σου!Ξέσκασες για τα καλά.Το ευχαριστήθηκες φαντάζομαι που έλειψες 6 ώρες.Η μικρή σε ζήτησε?

Ντέλλα δλδ μόνο στην δασκάλα του κάθεται?Τουλάχιστον τον κατάφερε και τον έντυσε.Πειρατής είχες πει?

Κίττυ ωραίες και οι βόλτες στην Αθήνα.Για να πω την αλήθεια εμένα μου αρέσει η Αθήνα άδεια.Σας αρέσει το Ζάππειο για να πηγαίνετε συχνά.

Μάμμυ 3 ωράιες θα είσασταν με την κόρη σου.Τι έπαθε το χέρι σου?Καλή επιτυχία για την επέμβαση σου εύχομαι.

Καλό βράδυ σε όλες και στα μικράκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Νινα νανα καλά έκανες και την άφησες. Πώς σου φάνηκε για έξι ώρες να είσαι υπεύθυνη μόνο για τον εαυτό σου?

Μάμμυ ήσασταν τέλειες με την μικρή σου... Καλή επιτυχία στην επέμβαση. Να μας γράφεις όταν μπορείς.

Δήμητρα δεν κάνω δουλειές στο χωριό, απλά επειδή τα χωριά μας έχουν μεταξύ τους 25 χλμ. απόσταση, δεν μπορώ να πάω στα πεθερικά μου και να μην πάω στους γονείς μου, ούτε μπορώ να πγαινοέρχομαι, οπότε πάω ένα βράδυ πεθερικά, ένα βράδυ γονείς, και στο ενδιάμεσο κάνω και καμιά κοινωνική επίσκεψη. Και αυτό το πήγαινέλα με σκοτώνει. Άνοιξε βαλίτσες-μάζεψε βαλίτσες-άνοιξε-μάζεψε..... με κουράζει.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...