Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Mammy καλή επιτυχία με την επέμβαση!

Τελειες πασχαλιτσες, είδα φωτογραφίες!!!!

Dimista κι εγω ετσι, τίποτα δεν κανω όταν πάω Θεσσαλονίκη.

Τελικά ο συζυξ μου θύμισε οτι έλειψα 7 ώρες :oops: Και λίγες μου φάνηκαν να πω την αληθεια. Η μικρη με έψαχνε το μεσημέρι που νυσταξε και κάποιες άλλες στιγμές αλλα ξεχνιοταν με τα ξαδερφια της. Μόνο που λίγο πριν πάω έκανε κακα και δεν ήθελε να την αλλάξει κανεις. Περίμενε εμένα, ευτυχώς δεν άργησα αλλα με το που μπήκα μου έδειχνε τον ποπο της.

Tzamin κι εμείς κάθε φορά που πάμε Θεσσαλονίκη τα μισά βραδια μένουμε στους γονείς μου και τα μισά στον αδερφό μου.

Ηταν τέλεια αίσθηση, αν και είχα τον νου μου πίσω. Αλλα στην παρέα μου δεν υπάρχει άλλο άτομο παντρεμένο με παιδι οπότε δεν ηρθε καθόλου κουβέντα σε παιδιά και το μυαλο ξέφυγε για τα καλα.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια..

Τι κάνετε? Πως περάσατε? Απ'ότι διάβασα καλά ήταν για όλες μας. Εμείς τίποτα ιδιαίτερο, εδώ ήσυχα, τη Δευτέρα δούλευα βράδυ, οπότε πήγαμε μόνο μέχρι το ουζερί της θείας μου, τσιμπήσαμε κάτι και γυρίσαμε για να ξαπλώσω λίγο. Χθες κατάφερα να κοιμηθω ελάχιστα το πρωί και σήμερα είμαι έτοιμη να πέσω κάτω. Πήγαμε και βόλτα το απόγευμα, δεν έχω χαλαρώσει καθόλου...

Αλλά καλά να'μαστε. Και μόνο που τη βλέπω τη ζουζού να ευχαριστιέται ξεκουράζομαι.

....Οχι βέβαια σαν εσένα Νιna-Nana, μου ακούστηκε τέλεια η εκδρομούλα!!! Πραγματικά φαντάζομαι ότι ξεκουράστηκες κυρίως ψυχολογικά και έκανες επιτέλους μια ολοκληρωμένη κουβέντα με άλλους ανθρώπους!! Ήταν τέλεια ευκαιρία!! Μπράβο!!

Mammy είσασταν κούκλες με τη Μαρία. Μες τη γλύκα! Καλή επιτυχία με την επέμβασή σου!

Η μικρή ξυπνάει τη νύχτα΄κλαίγοντας και θέλει αγκαλιά. Αν έχω το κουράγιο να περιμένω λίγα λεπτά μέχρι να κοιμηθεί όλα καλά. Επειδή όμως το 06.00 είναι βάρβαρο κάθε μέρα, την παίρνω μαζί μας και συνεχίζουμε παρέα τον ύπνο. Βέβαια κοιμάται μόνο εκείνη, γιατί βάζει το κεφάλι της στο μαξιλάρι μου, με σπρώχνει (πολλές φορές σχεδον και έξω από το κρεβάτι), βάζει τα πόδια της στο κεφάλι του πατέρα της και μια χαρά συνεχίζει τον ύπνο της, ενώ εμείς σηκωνόμαστε με πονοκέφαλο και μελανιές:tongue:


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Αχ, μεγαλώνει η μέρα, γλυκαίνει και ο καιρός και μας βλέπω να μη μένουμε καθόλου μέσα.

Αλήθεια τι θα γίνει με εκείνη τη συνάντηση που λέγαμε? Τώρα που σιγά σιγά θα τελειώνουν και οι ιώσεις, μπορούμε να το κανονίσουμε και απογευματάκι και σε ανοιχτό χώρο. Τι θα λέγατε να υπολογίζαμε για το τελευταίο Σ/Κ του Μαρτίου?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια και καλή Σαρακοστή, χαίρομαι που περάσατε καλά, εμείς οικογενειακά, δεν πήγαμε κάπου ιδιαίτερα, σήμερα και αύριο δεν δουλεύω, μόλις τελείωσα με την καθαριότητα του σπιτιού, θα πάω σούπερ μάρκετ, μετά θα συναντηθώ με μία συμμαθήτρια μου και το απόγευμα θα πάμε στον παιδοοφλαμίατρο στην Αγ. Παρασκευή, ας ελπίσουμε οτι όλα καλά θα είναι.... Αυτά, ελπίζω μέσα στις επόμενες ημέρες να καταφέρουμε να πάμε καμιά μονοήμερη εκδρομούλα!!!!

Νίνα-Νανά, τέλεια που συναντήθηκες με τους φίλους σου, σαφώς το μυαλό σου ήταν στην κόρη σου, αλλά ήταν με τους δικούς σου ανθρώπους, όποτε δικαίουσε και εσύ λίγες στιγμές ανεξαρτησίας, τι θα κανονίσετε αυτο το τριήμερο?

Dimista, ωραία περάσατε και εσείς, ομολογώ οτι στην επαρχία έχεις περισσότερες ευκαιρίες να παράσεις καλά, γιατί συνδιάζεται η εξοχή με τα παραδοσιακά δρώμενα της κάθε περιοχής, αν έχεις και καλή παρέα ακόμη καλύτερα, και του χρόνου!!!

tzitzina, και εμάς ξυπνάει το ξημέρωμα και ηρεμεί μόνο αν πιεί γάλα και εαν δεν ησυχάζει την πέρνω και εγώ στο κρεβάτι μας αλλά πολύ σπάνια, ελπίζω να ξεκουράστηκες λιγάκι!

mommy3, εύχομαι καλή επιτυχία στην επέμβαση σου και γρήγορη ανάρωση.

Τζαμίν, τουλάχιστον οταν πηγαίνεις στο χωριό τους βλέπεις όλους, σαφώς είναι αρκετή η απόσταση αλλά καταφέρνεις και τα συνδιάζεις, τελικά ο άντρας σου θα φύγει για το Λονδίνο? εσύ τι θα κάνεις?

Della, ελπίζω να περάσατε καλά, εαν και αν θυμάμαι κάποια μέρα είχες εφημερία, ελπίζω να μην έχεις και αυτό το τριήμερο!!

kITTY, εαν θυμάμαι καλά μέσα στον Μάρτη έχεις γεννέθλια ή κάνω λάθος?

Έμεις για την συνάντηση είμαστε μέσα, ούτως ή αλλιώς πάντα πάμε σε κάποιο εμπορικό για βόλτα!!

Καλή συνέχεια!!!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα και καλή σαρακοστή! Με θυμάστε???:tongue:

Εύχομαι να είστε όλες καλά! Μερικές σας καμαρώνω στο φέις!

Εμάς μας τσάκισαν οι ιώσεις από τις 19 Ιανουαρίου και μετά, για ένα μήνα, ηρεμήσαμε μία εβδομάδα και φτου κι από την αρχή! Δύσκολη η πρώτη χρονιά για την μεγάλη, αλλά τι να κάνουμε? Γενικά όμως καλά, ο Βασιλάκος γίνεται όλο και πιο συνεργάσιμος, σταματησε το πολύ ξύλο, είναι υπερκινητικός βέβαια αλλά μπορούμε και συνενοούμαστε σιγά σιγά.

Το μόνο κακό είναι ο ύπνος του, ξυπνάει, ουρλιάζει, χτυπάει, αλλές φορές ηρεμεί στο κρεβάτι μας, άλλες αν πιει γάλα, άλλες με τίποτα! Νομίζω ότι δεν θα ξανακοιμηθώ ποτέ σερί την νύχτα!'Εχω δοκιμάσει πολλά για να στρώσει αλλά δεν υπάρχει λύση...

Φιλιά πολλά σε όλες!!!!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια.....

Εμείς όλα καλά...

Η Έλενα εδώ και αρκετό καιρό περνάει την φάση του καλού παιδιού και δεν με κουράζει καθόλου. Δεν γκρινιάζει και είναι αρκετά υπάκουη και το κυριότερο κοιμάται καλά και όλη την νύχτα. Να δούμε για πόσο θα κρατήσει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι συχνά βλέπει τον μπαμπά της ανταγωνιστικά σε σχέση με μένα και δεν τον πολυθέλει.

Στο γυμναστήριο έχω να πάω 2 εβδομάδες, αφού ο άντρας μου δουλεύει πολύ και αργεί να έρθει σπίτι. Σήμερα μου υποσχέθηκε ότι θα προσπαθήσει να έρθει σχετικά νωρίς για να μπορέσω να πάω.

Τζιτζινα κι εγώ είμαι διαθέσιμη για την συνάντηση.

Lila's mom σήμερα θα ξέρουμε αν θα φύγει ο άντρας μου για Λονδίνο. Πιθανόν να φύγει Σάββατο και να επιστρέψει Τρίτη. Μόνη θα τον φάω τον μπακαλιάρο :tongue:.

Arma έχετε πολύ πλάκα με τον σύζυγο. Μπράβο που το διασκεδάζετε έτσι. Καλά ο άντρας σου μας έχει ξελιγώσει με τα γλυκά του. Γιατί δεν το κάνει επάγγελμα? Ή μήπως το κάνει για επάγγελμα?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νίνα Νάνα ευτυχώς που ξεχνιόταν με τα ξαδέρφια της.Τι καλά να μην μιλάς καθόλου για παιδιά.Χρειάζεται να κάνουμε και άλλες συζητήσεις!

Τζαμίν σου έλειψε το γυμναστήριο?Μακάρι ο άντρας σου να γυρίσει νωρίτερα και να πας σήμερα.

Άρμα και βέβαια σε θυμόμαστε!Χάρηκα που έμαθα νέα σου!

Τζιτζίνα πράγματι βάρβαρο που ξυπνάει στις 06.00.Αλλά θα έχει πλάκα που βάζει το κεφάλι της στο μαξιλάρι του άντρα σου.Είχε πλάκα η περιγραφή που έκανες.

Lila's mom έχεις κρατήσει επαφές με συμμαθήτριές σου?Μπράβο που έχεις καλές σχέσεις!Καλά να περάσετε!Θα έχεις και την μικρή?

Julie σε χάσαμε.

Καλό μεσημέρι σε όλες και στα μικράκια σας.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες!Ειμαστε σπιτι σημερα.Ο αντρας μου εχει αδεια απο χθες οποτε ειμαστε παρεουλα οι 3μας.Στη δουλεια εχουμε πολυ κοσμο ,ολοι αρρωστοι βρε παιδι μου.

Το τριημερο που περασε δεν καναμε τιποτα ιδιαιτερο.Βολτιτσες και παιχνιδια.Την Κυριακη μονο δουλευα αλκα δεν πειραζει.Ευτυχως αυτο το τριημερο το εχω ελευθερο.

Αrma,πολυ χαρηκα που μαθαμε νεα σου!!!

Τzitzina,πολυ καλη ιδεα για συναντηση.Για που λες;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Lila's mom,οταν ξεμπερδεψεις με τον παιδοοφθαλμιατρο γραψε. τη γνωμη σου.Ψαχνει μια φιλη μου να βρει να παει τη μικρη της αλλα εγω δεν ξερω κανενα.

Dimista,καταφερες να πας σμ με τιν Κωνσταντινο;εγω εχω να παω απι πριν το καλοκαιρι.Αν δεν ειναι και ο αντρας μου μαζι δεν υπαρχει περιπτωση να παμε.Ακομα και στο καροτσι του σμ να τον βαλεις,σκαρφαλωνει και βγαινει.Αν παμε οι δυο μας παμε π.χ. μονο για πανες.

Τzamin,τι ωραια που περνατε τετοια φαση!Σας ζηλευω.Μακαρι και ο δικος μου να γινει"καλο"παιδι.Προς το παρον ειναι ακρως ξεροκεφαλος.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Arma έχετε πολύ πλάκα με τον σύζυγο. Μπράβο που το διασκεδάζετε έτσι. Καλά ο άντρας σου μας έχει ξελιγώσει με τα γλυκά του. Γιατί δεν το κάνει επάγγελμα? Ή μήπως το κάνει για επάγγελμα?

Τι να κάνουμε ρε συ? Αν δεν το πέρναμε έτσι θα είχαμε σαλτάρει!χαχαχα! Δεν το κάνει γι αεπάγγελμα αλλά όπως πάνε οι δουλειές το βλέπω να το κάνει σύντομα...

Lila's mom,οταν ξεμπερδεψεις με τον παιδοοφθαλμιατρο γραψε. τη γνωμη σου.Ψαχνει μια φιλη μου να βρει να παει τη μικρη της αλλα εγω δεν ξερω κανενα.

Dimista,καταφερες να πας σμ με τιν Κωνσταντινο;εγω εχω να παω απι πριν το καλοκαιρι.Αν δεν ειναι και ο αντρας μου μαζι δεν υπαρχει περιπτωση να παμε.Ακομα και στο καροτσι του σμ να τον βαλεις,σκαρφαλωνει και βγαινει.Αν παμε οι δυο μας παμε π.χ. μονο για πανες.

Τzamin,τι ωραια που περνατε τετοια φαση!Σας ζηλευω.Μακαρι και ο δικος μου να γινει"καλο"παιδι.Προς το παρον ειναι ακρως ξεροκεφαλος.

Εγώ πάω την μεγάλη μου(έχει μυωπία) στην Χρούσου. Θεωρείται κορυφαία στην Ελλάδα και μάλιστα όταν μάθαμε ότι έχει μυωπία πήγα σε 2-3 γιατρούς ακόμα να το επιβεβαιώσω και μόλις είπαμε το όνομά της μας είπαν ''ό,τι πει είναι εγγύηση''

Εδώ είναι το σάιτ http://www.eyes.gr/products.php?categoryid=14&cat1=%C9%C1%D4%D1%CF%C9&cat=%C3%C5%D9%D1%C3%C9%C1%20%D7%D1%CF%D5%D3%CF%D5%20MD

dimista κι εγώ χάρηκα που κατάφερα να σας ξαναγράψω!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!

Κορίτσια βγήκα επιτέλους από το σπίτι!!!!

Την Κυριακή το μεσημέρι πήγαμε οικογενειακώς για φαγητό σε μια ταβέρνα. Η μικρή ήταν τέλεια! Έφαγε, έπαιξε έκανε χαρές σε όλους και ήταν συνέχεια χαμογελαστή! Όταν γυρίσαμε έπεσε ξερή για ύπνο.

Τη Δευτέρα πήγαμε στη μαμά μου για φαγητό. Ήταν και κάποιοι φίλοι και η αδερφή μου με τα παιδιά της και έγινε και εκεί τρελό παιχνίδι...πάλι ξερή για ύπνο η Μένια!

Από Τρίτη γύρισα στη δουλειά, είχαμε και επιθεώρηση...χαμός. Παρόλα αυτά, χάρηκα που επιτέλους ξαναβγήκα από το σπίτι και γύρισα στις δραστηριότητές μου, γιατί δεν την πάλευα άλλο μέσα!

Χθες είχε έρθει μια ξαδέρφη μου από Σάμο με τα παιδιά της (η μικρή είναι 40 μέρες μεγαλύτερη από τη δικιά μου) και παίξανε πολύ ωραία. Αγκαλιές, φιλιά και πολύ παιχνίδι...αχ, μεγαλώσανε τα μικράκια μας! Είναι παιδάκια πια...

Αύριο έχουμε παιδικό πάρτυ...φουλ πρόγραμμα!

Το μόνο κακό είναι ότι ο άντρας μου έχει εξετάσεις στο μεταπτυχιακό τώρα και θέλει και να διαβάσει, αλλά δε θέλει και να χάνει τα event!

Arma πολύ χάρηκα που έμαθα τα νέα σας.

Εγώ για τη συνάντηση νομίζω ότι θα μπορώ, θα σας πω σίγουρα όταν έχουμε ημέρα, ώρα και μέρος fixed.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

Χτες τελικά πήγα γυμναστήριο και αισθάνομαι πολύ καλύτερα σήμερα. Ξέδωσα λιγάκι.

Τί λέτε να κάνουμε την συνάντηση πάλι στο Ζάππειο? Την Κυριακή 31.03 κατά τις 11.30? Είναι κεντρικά, κοντά σε μετρό, έχει πάρκινγκ και είναι και πολύ ωραίο. Βιβή πολύ ωραίο το τικεράκι σου. Έφτασες κι όλας στα μισά!!!


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...