Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια και παιδάκια!!!

Lila s mom, καλά θυμάσαι. 31 Μαρτίου ειναι τα γενεθλια μου και εκεινη την μερα ειναι και το μνημόσυνο του ξαδερφου μου,που πρεπει βεβαια να παω(κι ειναι εκτος Αθηνών)

Dimista, 2-3 φορες εχουμε παει Ζαππειο.Βασικα δεν ξεραμε οτι υπαρχει παιδικη χαρα.ειναι κοντα μας , αρεσει και του μικρου ,εχει σκια και δεν λιωνεις απο την ζεστη,μια χαρα

Tzamin,μια χαρα βρισκω την φάση που περναει η Ελενα.Ο δικος μας εχει μαθει τοσο πολυ τις βολτες που δεν μαζευεται με τιποτα και απαιτει αυτοκίνητο.Γενικα ειναι καλο παιδάκι και συνεργασιμος και δεν μας εχει παιδεψει με τον υπνο,αλλα αν θελει κατι κ δεν το κανεις αρχιζει να τσιριζει..............

λεει συνεχεια καινουριες λεξεις , εμαθε κ το οχι (που δεν το ελεγε) και αλλιμονο μας...συνεχεια οχι και κουναει κ το δαχτυλο.

το απογευμα θα παμε παιδιατρο (μας ειχε πει να τον δει πριν γινει 2),για να δουμε θα κατσει? εντωμεταξυ εχει ψηλωσει και του εχουν κοντυνει όοολα τα παντελόνια και οι φορμες εκτος απο κανα 2 καινουρια.πρεπει να ειναι 92-93 εκ απ οτι τον εχουμε μετρησει

οταν ζεστανει λιγο ο καιρος , θα του βγαζω την πανα και θα τον αφηνω με εσώρουχο, να αρχισουμε την εκπαιδευση για την τουαλετα .

Εσεις , τι σκεφτεστε με αυτο το θεμα?


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια!

Χάθηκα λίγο, έχω ζορικες μέρες, με το που αδειαζω βαλίτσες (πλυντήρια χαμός) ξαναφτιαχνω στην ουσια για Μαδρίτη.

Φεύγουμε 25-31 οπότε για συνάντηση που λέτε καλύτερα Απρίλιο.

Μια ερώτηση μόνο:να πάρω καρότσι; ή μόνο το mei tai; http://www.babywearing.gr/Babywearing/instructions_meitai_backcarry.htm


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Σήμερα ο μικρός μου είναι αρρωστούλης με πυρετό και διάρροια.Εντελώς ανόρεκτος.Τρώει μόνο φρυγανιές και πίνει μόνο γάλα.Φαγητό ούτε να το δει.Του έφτιαξα κοτόπουλο με καρότο και πατάτες και ούτε που

δοκίμασε και για να φάει λίγο του το άλεσα και το έφαγε αλεσμένο.Αλλά παρόλο ανόρεκτος ,διάθεση έχει.Πάνε τα 10 κιλά που κόντευε να φτάσει.

Ελπίζω να μην είναι όλο το 3ήμερο άρρωστος και να πάμε καμιά βολτίτσα.

Ντέλλα ωραία που έχεις άδεια αυτό το 3ήμερο.Θα πάτε κάπου?Σ.μ. το ρίσκαρα και πήγα με τον Κωνστ.γιατί πήρα λίγα πράγματα και κράταγε ένα μπαλόνι και έπαιζε με αυτό.Αλλιώς μόνο όταν είναι και ο άντρας μου μαζί πηγαίνουμε.Το καλό είναι ότι το σ.μ.είναι κάτω από το σπίτι μας και δεν παίζουμε πολύ κυνηγητό μέχρι να γυρίσουμε σπίτι.

Άρμα έχει πολύ μυωπία η κόρη σου?Από πότε φοράει γυαλιά?

Βιβή ωραία περάσατε αυτές τις μέρες.Φαντάζομαι χαρά που βγήκες επιτέλους από το σπίτι.

Νίνα-Νάνα καλό ταξίδι για Μαδρίτη και να περάσετε τέλεια!Και εμείς όταν πηγαίνουμε κάπου όταν γυρνάμε βάζω πολλά πλυντήρια γιατί μαζεύονται πολλά ρούχα.Μετά την Σπάρτη έβαλα 4 πλυντήρια.:evil:

Κίττυ τι νούμερο φοράει ο Ισαάκ στα ρούχα?

Τζαμίν επιτέλους πήγες γυμναστήριο.Το χάρηκες!

Για την συνάντηση που πρότεινες στις 31/3 θα εξαρτηθεί αν θα έρθω αναλόγως πότε θα έρθουν σπίτι μας ένα ζευγάρι που το περιμένουμε το άλλο ΣΚ.

Καλό βράδυ και καλό 3ήμερο σε όλες σας και στα παιδάκια σας!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Σήμερα ο μικρός μου είναι αρρωστούλης με πυρετό και διάρροια.Εντελώς ανόρεκτος.Τρώει μόνο φρυγανιές και πίνει μόνο γάλα.Φαγητό ούτε να το δει.Του έφτιαξα κοτόπουλο με καρότο και πατάτες και ούτε που

δοκίμασε και για να φάει λίγο του το άλεσα και το έφαγε αλεσμένο.Αλλά παρόλο ανόρεκτος ,διάθεση έχει.Πάνε τα 10 κιλά που κόντευε να φτάσει.

Ελπίζω να μην είναι όλο το 3ήμερο άρρωστος και να πάμε καμιά βολτίτσα.

Ντέλλα ωραία που έχεις άδεια αυτό το 3ήμερο.Θα πάτε κάπου?Σ.μ. το ρίσκαρα και πήγα με τον Κωνστ.γιατί πήρα λίγα πράγματα και κράταγε ένα μπαλόνι και έπαιζε με αυτό.Αλλιώς μόνο όταν είναι και ο άντρας μου μαζί πηγαίνουμε.Το καλό είναι ότι το σ.μ.είναι κάτω από το σπίτι μας και δεν παίζουμε πολύ κυνηγητό μέχρι να γυρίσουμε σπίτι.

Άρμα έχει πολύ μυωπία η κόρη σου?Από πότε φοράει γυαλιά?

Βιβή ωραία περάσατε αυτές τις μέρες.Φαντάζομαι χαρά που βγήκες επιτέλους από το σπίτι.

Νίνα-Νάνα καλό ταξίδι για Μαδρίτη και να περάσετε τέλεια!Και εμείς όταν πηγαίνουμε κάπου όταν γυρνάμε βάζω πολλά πλυντήρια γιατί μαζεύονται πολλά ρούχα.Μετά την Σπάρτη έβαλα 4 πλυντήρια.:evil:

Κίττυ τι νούμερο φοράει ο Ισαάκ στα ρούχα?

Τζαμίν επιτέλους πήγες γυμναστήριο.Το χάρηκες!

Για την συνάντηση που πρότεινες στις 31/3 θα εξαρτηθεί αν θα έρθω αναλόγως πότε θα έρθουν σπίτι μας ένα ζευγάρι που το περιμένουμε το άλλο ΣΚ.

Καλό βράδυ και καλό 3ήμερο σε όλες σας και στα παιδάκια σας!

Καλημερα:P

περαστικα του ,του Κωνσταντίνου:(ταλαιπωρειται ο καυμενος.

σουπερ μαρκετ ,εμεις συνηθως πηγαινουμε με το αυτοκινητο οι 2 μας με τον Ισαακ ή και οι 3 μαζι.καθεται στο καροτσι του σ.π και βαζει μεσα τα πραγματα που του δινουμε.αν δεν παρουμε καροτσι,θελει να κραταει το καλαθακι και γυριζει σε ολους τους διαδρομους:P

Στα ρουχα φοραει 2-3 ετων. εντωμεταξυ ειναι ψηλος αλλα στην ουσια ειναι τσιλιβιθράκι.πηγαμε παιδιατρο ειναι 12,5 κιλα και 93 εκ.

απο παπουτσι φοραει 23 αλλα του ειναι ισα-ισα.τωρα στα γενεθλια του θα παμε στο 24.ευτυχως ρουχα για καλοκαιρι εχουμε ,γιατι περσι στην βαπτιση μας ειχαν φερει ολοι για φετος

ειχαμε ξεκινησει πριν αρκετο καιρο και του ειχαμε παρει οδοντοβουρτσα κ οδοντοκρεμα.τωρα που τελειωσε κ το 2ο σωληναριο,ψαχναμε 1 χωρις καθολου φθοριο και ο παιδιατρος μας συστησε της frezyderm.Οκ,εχω παρει κι αλλα προιοντα της κ ξερω οτι ειναι ακριβα, αλλα ειχε 10 ευρω !!!:shock:

και πιο παιζει ,παρα πλενει τα δοντια του , εννοειται:P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dimista περαστικά του. Ειναι φυσικό να μην τρώει, κι η δικια μου όταν ειχε γαστρεντεριτιδα δεν έτρωγε τίποτα. Σημασία έχει να αναπληρώνει υγρά για να μην πάθει αφυδατωση.

Kitty μια χαρα ο Ισαακ. Μπράβο!

Βρε κορίτσια να πάρω καρότσι στην Μαδρίτη;

Σήμερα αλλαξα τα μαλλια πάλι. Πήγα για ρεφλέ (δώρο απο το κομμωτήριο). Εγιναν βιολέ επιτέλους! Τέλεια ειναι!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kitty για ποιον λόγο Οδοντοκρεμα χωρις φθοριο; Το φθοριο ειναι απαραίτητο για την προστασία των δοντιών απο τη τερηδονα.

http://www.paidiatros.com/children/Does-your-child-need-fluoride/

Κι αυτο απο την ελληνική παιδοδοντικη εταιρεία

http://www.hspd.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=78&Itemid=190

Εγω της βάζω Οδοντοκρεμα με φθοριο πάνω απο 1 χρόνο τώρα και πλέον τα βουρτσιζουμε 2 φορές την ημέρα. Παρόλα αυτα έχει προδιάθεση για τερηδονα!

Η τερηδονα στα παιδιά ειναι ΠΙΟ ΣΥΧΝΗ απ οτι πιστεύουμε και σε αυτήν την ηλικία αν χρειαστούν κάτι τα δόντια των παιδιών χρειάζεται ΟΛΙΚΗ αναισθησια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana, με γεια το μαλλί!!! τι ωραια που θα πατε ταξιδάκι.καλά να περασετε !!!!

τωρα για το καρότσι τι να σου πω...λογικα θα εχει περπατημα, απο την μια χρειαζεται απο την αλλη ειναι κ κουραστικό.θα τα καταφερεις μονο με το mei tai ?

Οδοντόκρεμα χωρις φθοριο θελουμε γιατι ακομα το βλεπει σαν παιχνιδι και δεν φτυνει.κι εγω πανω απο χρονο του βαζω οδοντοκρεμα ,αλλα τωρα τελευταία την ζηταει αρκετες φορές την μερα για να παιζει

Η αλήθεια ειναι οτι το φθόριο ειναι δηλητηριο αλλα τελικα εχει περάσει οτι το χρειαζόμαστε

παραθέτω link κ γενικά υπαρχουν πολλες σελιδες με το τι προκαλει το φθοριο.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=%CF%86%CE%B8%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BF&source=web&cd=5&cad=rja&sqi=2&ved=0CEMQtwIwBA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dk3Y2zHbP-7c&ei=YeVNUdnpBoOM7AbMo4CIDA&usg=AFQjCNHcKOukFbAjElA812vMx1tNLe_2mA video

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=%CF%86%CE%B8%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BF&source=web&cd=2&cad=rja&sqi=2&ved=0CC8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fthesecretrealtruth.blogspot.com%2F2012%2F10%2Ft_13.html&ei=YeVNUdnpBoOM7AbMo4CIDA&usg=AFQjCNGH3ysrcaQbi0SHwThhWpSzBuPCIQ&bvm=bv.44158598,d.ZWU


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά!!!

Χάθηκα, το ξέρω είμαι απαράδεκτη, σας διάβαζα τακτικά αλλά πολλές αρρώστιες φέτος, μία η Ειρήνη, μετά εγώ με ιγμορίτιδα 2,5 εβδομάδες, μετά είχα να αναπληρώσω με το διάβασμα...χαμός!!!

dimista, περαστικά στον Κωνσταντίνο σου, ευτυχώς που δεν έχει κάνει κι εμετό, ελπίζω να περάσει γρήγορα!

Τζαμίν πώς πάει το γυμναστήριο? Εγώ συνεχίζω το τανγκό, έχασα 3 μαθήματα με την αρρώστια αλλά μου έδειξε ο δάσκαλος τις κινήσεις κι αναπλήρωσα χιχι! Το απολαμβάνω πάρα πολύ!!Ελπίζω να έχεις χρόνο να πηγαίνεις πιο συχνά...

Νίνα-Νανά, συμφωνώ με την Κίττυ, όσο δεν φτύνουν την οδοντόκρεμα καλύτερα χωρίς φθόριο, βέβαια αν την φτύνει η μικρή σου τότε καλύτερα με φθόριο. Η δική μας παιδίατρος μας είπε καλύτερα να πλένει τα δόντια της χωρίς φθόριο και να κάνει μια φορά το χρόνο φθορίωση παρά να την καταπίνει σε καθημερινή βάση.

Εγώ λέω χωρίς καρότσι στη Μαδρίτη!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Βιβή χαίρομαι πολύ που όλα πηγαίνουν καλά με την εγκυμοσύνη σου!!!Πώς περνάει ο καιρός, είδα το τικεράκι σου κι ούτε που το κατάλαβα πώς πέρασε τόσο γρήγορα!!!

Τζιτζίνα οι συνονόματες έχουν κι άλλο κοινό! Ακριβώς τα ίδια στον ύπνο, όταν την φέρνουμε στο κρεβάτι μας με σπρώχνει και δεν έχω καθόλου χώρο, έχω το κεφάλι της να μου πιέζει την πλάτη και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Όταν την πάρει για τα καλά ο ύπνος την μετατοπίζω στην μέση του κρεβατιού. Πάντως είναι τέλειο να ξυπνάς και να βλέπεις το μουτράκι τους!

Ντέλλα τί κάνεις?? Ξεροκέφαλος ο μικρός ε? Μια από τα ίδια, αν και τελευταία περνάμε κι εμείς την φάση του καλού παιδιού που λέει η Τζαμίν, δεν ξέρω πώς έγινε αυτό!!!Οπότε μην χάνεις τις ελπίδες σου!!

Αρμάκι χάρηκα πολύ που μας έγραψες!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια...

Η Έλενα κοιμάται κι εγώ πίνω το καφεδάκι μου. Ελιμαστε οι δυό μας, ο άντρας μου έφυγε σήμερα πρωί για Λονδίνο. Θα επιστρέψει Τρίτη. Χτες περάσαμε μια φανταστική μέρα. Πήραμε για πρώτη φορά το μετρό με την Έλενα και ενθουσιάστηκε!!! Πήγαμε Σύνταγμα και ταϊσαμε περιστέρια. Επίσης ενθουσιάστηκε. Μετά στο Polis για καφέ, πίσω στην πλατεία Βριλλησίων για φαγητό, στο πάρκο για κούνια και γυρίσαμε σπίτι στις 7.30 κατ'ευχαριστημένοι και οι 3.

Νινα νανα εγώ νομίζω ότι καλό θα ήταν να το πάρεις το καρότσι. Θα κουραστείς πολύ να την κουβαλάς συνέχεια. Αφού κάθεται στο καρότσι, να το πάρεις. Να περάσετε τέλεια!!!!

Δήμητρα περαστικά. Και η Έλενα πριν κοιμηθεί είχε ένα 38 :(. Ελπίζω να μη είναι τίποτα.

Τζούλι πώς πάει η επίπλωση του σπιτιού?

Κιττυ ψηλός είναι ο Ισαακ ε?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Ο μικρος κοιμαται κι εγω κανω δουλιτσες.Εκανα διαλειμματακι τωρα.

Τζαμιν,θελω κι εγω να τον βαλω στο μετρο να δω πως θα του φανει.Ισως καμια Κυριακη να το κανουμε.

Dimista,περαστικα στον συνονοματο.Ελπιζω να ειναθ καλυτερα ηδη.

Julie,σαν τα χιονια!Περαστικα και σ'εσενα.Φετος η ιγμοριτιδα θερισε κοσμο παντως!

Νινα-Νανα,εγω θα επαιρνα καροτσι.Ποσες ωρες να την κρατας στο meitai;οσο και να περπατησει,οσο και να την κρατησεις,θα ξεκουραστεις με το καροτσι.Καλι ταξιδι!

Κιττυ,πανυψηλος ο Ισαακ ε;και για το μποι του ειναι λιγα τα κιλα!Φασουλαςαυτος,Κουλιανου η Ειρηνη της tzitzina!μπραβο στα μωρα και στα γονιδια τους!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Αύριο πετάμε 9 το πρωι και δεν έχω κάνει ΤΊΠΟΤΑ! Θα προλάβω;

Χτες πήγαμε golden halil για 4 ώρες με ενα φιλικό ζευγάρι και τα παιδάκια τους και σήμερα πήγα το πρωί στην πλατεία με την μικρη και μετα με άλλο ζευγάρι και την κόρη τους για φαγητο. Ελειπα απο τις 11:00-17:00. Μόλις κοιμήθηκε η μικρη ν δω τι ωρα θα κοιμηθεί για βραδυ. Είμαι αγχωμένη πολυ. Φαινεται; Φαινεται!

Φιλιά


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν τέλεια που ταίσατε τα περιστέρια και μπήκατε στο μετρό!Κι εμάς η Ειρήνη όταν πήγαμε στο μετρό στο Λονδίνο ενθουσιάστηκε (τους φαίνεται φοβερό). Σε όλη τη βόλτα μας ρωτούσε πότε θα ξαναμπούμε! Είχαμε πάει προχθές στο science museum, κι από τότε μας λέει πως θα μπει σε ένα πύραυλο και θα πάει στο φεγγάρι :D. Γενικά έχει τάσεις φυγής το παιδί μου, όλο ότι θα φύγει μας λέει, να ανησυχήσω?

Το σπίτι είναι σχεδόν έτοιμο, από έπιπλα τουλάχιστον μας λείπουν πράγματα για διακόσμηση, στους τοίχους πίνακες και τέτοια...Αλλά αυτό παίρνει χρόνο!

Della κι εσύ δεν είχες πάθει ιγμορίτιδα ή σε μπερδεύω με κάποια άλλη κοπέλα του καφέ? Παθαίνεις συχνά? Οπωσδήποτε να πάτε στο μετρό, θα ενθουσιαστεί!!

Νίνα-Νανά ήθελα να σου πω να έχεις διάφορα πράγματα μαζί σου για να την απασχολήσουν στο ταξίδι γιατί τους είναι λίγο δύσκολο να κάτσουν σε μια μεριά επί τόσες ώρες. Πχ κάτι να ζωγραφίζει, κανένα καινούριο παιχνιδάκι να της τραβήξει το ενδιαφέρον και διάφορα φαγώσιμα να περάσει η ώρα. Και να περάσετε τέλεια!!!!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...