Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Εμείς έχουμε μπει μόνο στο προαστιακό. Στο μετρό όχι.

Julie θεά η κόρη σου! Θελει να παει στο φεγγάρι, φοβερό!

Έχεις δίκιο, ευτυχώς φαντάζομαι θα κοιμηθεί γιατι ενώ κανονικα ξυπνάει 9-9:30 αύριο θα την ξυπνησω 7:30. Πάντως θα έχω πράγματα, κάτι θα γίνει. Έχω και το iPad φορτωμένο με ενα σωρό Μικυ, Στρουμφακια, ροζ πανθηρα, Shaun the seep. Θα περάσει η ωρα.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς έχουμε μπει μόνο στο προαστιακό. Στο μετρό όχι.

Julie θεά η κόρη σου! Θελει να παει στο φεγγάρι, φοβερό!

Έχεις δίκιο, ευτυχώς φαντάζομαι θα κοιμηθεί γιατι ενώ κανονικα ξυπνάει 9-9:30 αύριο θα την ξυπνησω 7:30. Πάντως θα έχω πράγματα, κάτι θα γίνει. Έχω και το iPad φορτωμένο με ενα σωρό Μικυ, Στρουμφακια, ροζ πανθηρα, Shaun the seep. Θα περάσει η ωρα.

Τέλεια είσαι, σούπερ οργανωμένη!! Αχ ζηλεύω, δεν έχω πάει Μαδρίτη αλλά λατρεύω Βαρκελώνη - πρέπει να ξαναπάω σύντομα! Φιλάκια, καλό ταξίδι να έχετε και θα περιμένουμε εντυπώσεις!!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια είσαι, σούπερ οργανωμένη!! Αχ ζηλεύω, δεν έχω πάει Μαδρίτη αλλά λατρεύω Βαρκελώνη - πρέπει να ξαναπάω σύντομα! Φιλάκια, καλό ταξίδι να έχετε και θα περιμένουμε εντυπώσεις!!

Η Βαρκελώνη ειναι υπεροχη κι εγω θα ήθελα να ξαναπάω.

Το κακό ειναι οτι θα βρέχει αυτές τις ημέρες στη Μαδρίτη.

Ευχαριστούμε! :D


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!Οι αντρες μου κοιμουνται κι εγω βλεπω tv.

Το πρωι πηγαμε στην παρελαση και ο μικρος ξετρελαθηκε.Απ'την ωρα που επιστρεψαμε κανει παρελαση μεσα στο σπιτι και λεει:μαμα,λιας δηλ.μαμα τσολιας.Ωραια περασαμε!

Julie,κι εγω και ο αντρας μου ιγμοριτιδα,καλα θυμασαι.

Νινα-Νανα,λογικα ειστε Μαδριτη.Καλα να περασετε!

Καλο απογευμα κοριτσαρες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, χρόνια πολλά! Αντε και καλη λευτεριά από τους @@@@@ κιόλας :rolleyes:

Έχουμε φτάσει, στο ξενοδοχείο. Η μικρη δε κοιμήθηκε καθόλου στο αεροπλάνο και ξεράθηκε μόλις μπήκε στο ταξί. Οπότε έχουμε κλειστεί στο δωμάτιο.... Έχει συννεφιά και ψιλοβροχη κατα διαστήματα.

Della πήγατε στην μεγάλη παρέλαση; Τι ωραία!

Φιλιά!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχαχα τί ωραία Della, ωραία ιδέα που τον πήγατε στην παρέλαση, θα του έκανε μεγάλη εντύπωση!! Είναι πολύ αστείο που έμαθε και τη λέξη τσολιάς :D

Νίνα-Νανά θα ξυπνήσει πού θα πάει :D

Εμείς κάναμε ακριβώς πριν μια εβδομάδα το Mmr την πρώτη δόση και σήμερα μου έχει λίγο πυρετό (37,6 μέχρι στιγμής), λέτε να'ναι από αυτό? Την πρώτη εβδομάδα δεν είχε κανένα πρόβλημα...Ελπίζω να μην μου αρρώστησε πάλι :evil:

dimista πώς είναι ο μικρός? Καλύτερα?

Σήμερα είχε τόσο κρύο, μπρρρρρ, κάτω από το μηδέν, το σκ χιόνιζε, ωραία άνοιξη φέτος! Φιλιά σε όλες!


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Εμείς είμαστε με 39 πυρετό :(. Όταν φεύγει ο άντρας μου είναι πλέον σίγουρο ότι θα αρρωστήσει η Έλενα. Από τις έξι βέβαια είναι με 37. Ας ελπίσουμε ότι θα μείνει έτσι, διαφορετικά δεν μπορώ να πάω δουλειά αύριο. Βέβαια από τις έξι μέχρι τώρα έχει φάει ένα πιάτο σούπα, τυρί, γαλοπούλα, παριζάκι και ένα ποτήρι γάλα. Η ορεξούλα επανήλθε.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Julie,πιστευω οτι ειναι απο το εμβολιο.Ο δικος μου δεν ειχε κανει πυρετο καθολου ωστοσο ο γιατρος μας ειχε πει οτι συνηθως αυτο το εμβολιο κανει πυρετουλι μετα απο μια βδομαδα.

Tzamin,περαστικα σας μωρε.Εχουν ταλαιπωρηθει πολυ τα παιδακια μας φετος.Ελπιζω να μην ανεβασει ξανα πυρετο και να ηταν ιωσουλα μιας ημερας.

Νινα-Νανα,περιμενουμε να μας πεις νεα.Κουραστηκε μωρε η Ελενιτσα το πουλακι μου.Καλα να περασετε!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

38,8 τώρα :( Ανέβηκε πολύ...

Della ευχαριστώ, μάλλον από το εμβόλιο θα είναι, δεν δέχεται και με τίποτα το αντιπυρετικό και γίνεται μάχη!

Τζαμίν περαστικά!!Αφού έχει όρεξη ίσως να το ξεπέρασε!Άλλωστε αύριο δεν έρχεται ο άντρας σου? Αφού έρχεται θα γίνει καλά :-)


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά, σήμερα έχω την γιορτή μου, ηρθε η θεία μου με τα ξαδέλφια μου για καφέ και μετά πήγαμε στην άλλη θεία μου που γιόρταζε, χθες πήγαμε στον Φλοίσβο, ήταν πολύ ωραία, συναντηθήκαμε με τους κουμπάρους μου, είμασταν απο τις 11,30 μεχρι τις 5 το απόγευμα του δώσαμε και κατάλαβε, γένικα αυτές τις μέρες δεν καθήσαμε καθόλου μέσα, το Σάββατο πήγαμε Γλύφαδα, εκει που έλεγα θα παρω παγωτό για το σπίτι απο τα ben & jerry, πάω με χαρά και αυτο είχε κλεισει, ούτε χρόνο δεν έμεινε ανοικτό, τι γίνεται βρε παιδιά, πολλά μαγαζιά κλείσανε, τι άλλο θα περιμένουμε, τόσος κόσμος άνεργος... ας ελπίσουμε οτι θα αλλάξουν γρήγορα προς το καλύτερο!!!

Julie, εύχομαι περαστικά στην μικρή σου!!!

Τζαμίν, αφού επανήλθε η όρεξη όλα καλά!!

Della, στο Σύνταγμα φαντάζομαι θα γινότανε χαμός, αλλα σίγουρα είναι πολύ ωραιότερη η παρέλαση στην Πανεπιστημίου!!

Οσον αφορά τον παιδοφλαμίατρο, σίγουρα η Αρμα που σου πρότεινε την Χούσου ξέρει καλύτερα μίας και κουράρει την κόρη της και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα, εμάς μας πήρε 70 ευρώ με απόδειξη, το παιδί έκλαιγε συνέχεια την κρατούσαμε με τον άντρα μου γιατι χτυπιόταν απο τον φόβο της, με το ζόρι την εξέτασε μας είπε οτι δεν βλέπει κάποιο πρόβλήμα αλλά επειδη έχει 0 υπερμετρωπία θα πρέπει να την ξαναδεί σε ενα εξάμηνο για να ελέγξουμε την μυωπία, θα πρέπει να προσέχουμε να μην βλεπει κοντα βιβλία, τηλεόραση, κομπιούτερ κλπ.

Νίνα-Νανα, καλά να περνάτε στην Μαδρίτη, περιμένουμε εντυπώσεις!!!!

Αυτά προς στιγμή, πάω να πέσω γιατι κουράστηκα πολύ και δουλέυω και αυριο!!!!

Καλό σας βράδυ!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

38,8 τώρα :( Ανέβηκε πολύ...

Della ευχαριστώ, μάλλον από το εμβόλιο θα είναι, δεν δέχεται και με τίποτα το αντιπυρετικό και γίνεται μάχη!

Τζαμίν περαστικά!!Αφού έχει όρεξη ίσως να το ξεπέρασε!Άλλωστε αύριο δεν έρχεται ο άντρας σου? Αφού έρχεται θα γίνει καλά :-)

Βαλτης να δει τη σκηνή που η Μαίρη Ποπινς δίνει σιρόπι στα παιδιά! Σωθηκα με αυτο!

Περαστικά!

Tzamin περαστικά! Τι ειναι αυτο το πράγμα πια; Ακούω αρρώστιες και τρελαινομαι!

Lila's mom χρόνια πολλά!

Ειναι υπέροχα εδώ, αλλα έχει λίγο κρύο λογω αέρα.

Φιλάκια!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Περαστικά στα αρρωστούλικα!

tzasmin και dimista ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα τα μικρά σας!

julie στο mmr η κόρη μου είχε κάνει 7 μέρες μετά 39 πυρετό ακατέβατο για 2 μέρες και μετά έβγαλε και λίγα εξανθήματα, το πιο πιθανό είναι να είναι από εκεί ο πυρετός.

Nina-nana καλή συνέχεια, καλά να περάσετε!

della ευχαριστήθηκε ο μικρός την παρέλαση ε? Μπράβο! Γελάω πολύ που ό,τι δουν το κάνουν κατευθειαν! Εμένα κάνουν παρέλαση μέσα στο σπίτι μιας και η κόρη μου δεν παρέλειψε να τον βάλει στο κλίμα!χαχαχαχα!

lila's mom χρόνια πολλά για την γιορτή σου!ελπίζω να μην σας προκύψει θέμα με τα ματάκια..κι εμένα στην πρώτη επίσκεψη η κόρη μου έκλαιγε αρκετά πιο πολύ με το κολύριο που της έβαλε για να της κάνει βυθοσκόπηση. Μετά ευτυχώς δεν ξαναέκλαψε, έχει δυο βοηθούς που βοηθάνε πολύ, όπως επίσης την ώρα που τα ελέγχει τους βάζει gummy bear και άλλα παιδικά σε μία τηλεόραση. Πάντως δεν ξέρω αν σας είπε για την τηλεόραση, τα βιβλία κλπ για την υπερμετρωπία, εμένα κανείς από αυτούς που πήγα δεν μου είπε ότι επηρεάζει σε κάτι αυτό. Δεν κάνει για άλλους λόγους να είναι πολύ κοντά σε τηλεόραση ή υπολογιστή αλλά όχι για τα μάτια, αυτό μου είχαν πει..

Γ

Άρμα έχει πολύ μυωπία η κόρη σου?Από πότε φοράει γυαλιά?

Ναι έχει 3.5 στο ένα μάτι μαζί με 3.5 αστιγματισμό και στο άλλο 1.5. Την ''σώζει'' που έχει και τα δυο και στιγματισμό αλλιώς δεν θα έβλεπε τίποτα. Δεν το είχαμε καταλάβει εγώ για άλλο λόγο την είχα πάει να φανταστείς! Φοράει γυαλιά από τα 3 1/2. Τον Σεπτέμβρη θα πάω και τον Βασιλάκο για έλεγχο.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Julie μάλλον από το mmr θα είναι.... ελπίζω σήμερα να είστε καλύτερα!!!

Della είχε κόσμο στην παρέλαση?

Lila's mom να είσαι πολύχρονη!!!!

Nina nana ζηλεύω πολύ. Να περάσετε υπέροχα!!! Τελικά το πήρες το καρότσι? Το έβαλα κι εγώ μπρος το διαβατήριο της Έλενας :D γιατί ο καλός μου αρχίζει μια σειρά από πολλά ταξίδια και ίσως βρούμε ευκαιρία να χωθούμε κι εμείς σε κανένα. Στόχος είναι η Αμερική - αν έχουμε λεφτά :rolleyes:.

Η Έλενα όλη την νύχτα δεν ανέβασε πυρετό, ούτε και σήμερα είχε, οπότε την έστειλα σχολείο και βλέπουμε. Η ιδιοκτήτρια του σταθμού μου είπε ότι είναι όλα άρρωστα... θα δείξει. Έρχεται και ο άντρας μου σήμερα, Julie έχεις δίκιο, θα συνέλθει σήμερα η Έλενα. Της έχω κάνει πλύση εγκεφάλου ότι σήμερα το απόγευμα θα την πάει ο μπαμπάς στα jumbo για να της ψωνίσει. Αρχικά μου έλεγε όχι και ότι θέλει να πάμε μαζί. Αλλά της είπα ότι εγώ θα μείνω σπίτι να μαγειρέψω για να είναι έτοιμο το φαγητό όταν γυρίσουν να φάμε (χτύπησα το αδύναμο σημείο). Οπότε μετά άρχισε να λέει τί θέλει να της πάρει ο μπαμπάς. Ελπίζω να δεχτεί το απόγευμα να πάει, γιατί θα έρθει και η κοπέλα που μου κάνει τα μαλλιά να με φτιάξει... έχει φτάσει η ρίζα στο αυτί... Το Σάββατο δέχτηκε για πρώτη φορά μετά από πολλούς μήνες να μείνει στις κούνιες με τον μπαμπά και να πάω εγώ να μαγειρέψω (μάλλον βρήκα το κουμπί) :tongue:


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...