Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Σκεφτομαι κοριτσια καλα που τον εβγαλα ...

Αν ακουγα τον πρωτο γιατρο η τον αφηνα θα με θεριζε ..

Ιδια περιπτωση με μια γνωστη μου ...ειχε καρκινακο χρονια

τον μεγαλωνε τον εθρεφε ..τον παρακεντουσε αλλα δεν εβγαινε κακοηθεια

οταν αλλαξε γιατρο της ειπε οτι ηταν πολυ μεγαλος και δεν ειχε καλα στοιχεια

τον αφαιρεσε και ηταν κακοηθεια ...Εγω τον εθρεφα 1 ολοκληρο χρονο με την αγνοια μου ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

liveloula χαρηκα και εγω με τα νεα σου. Ευχομαι σε ολους μας καλο κουραγιο με οτι εχουμε ακομα μπροστα μας!!! Εγω μπαινω για αφαίρεση την Τριτη και μετα θα περημένω με αγωνια την ιστολογικη!Ουφ... ενα βημα καθε φορα...Σας ευχαριστω ολους σας γιατι διαβαζοντας τις δικες σας εμπειριες πηρα λιγο θαρρος και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Kittyme, καλη επιτυχια και σε σενα και καλα αποτελεσματα. Ετσι ειναι, ενα βημα καθε φορα. Θα ξεμπερδευεις κι εσυ...... κι εμεις θα ειμαστε παρεουλα σου. :P


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Kittyme αν διαβασεις τα προηγουμενα μηνυματα μου πριν απο το χειρουργειο

θα καταλαβεις οτι ημουν γεματη αγχος ...Ηταν το πρωτο χειρουργειο που θα εκανα

και ειχα μια υποπτη βιοψια ...Οταν ακους απο τον γιατρο σου πως ο καρκινος που

εχεις ειναι 100% ιασιμος και οτι απο αυτο δεν προκεται να πεθανεις ηρεμεις ...

Επειτα να θυμασαι πως οτι κι αν ειναι μετα το χειρουργειο το πετας ...

Βρισκεσαι στην μεση του δρομου,τον περπατας μεχρι το τελος ( μιας και ειναι μονοδρομος)

καποια στιγμη τελειωνεις ομως ..

Οτι χρειαστεις ειμαι διπλα σου ..και σιγουρα και τα κοριτσια ...

Link to comment
Share on other sites

Το εργο επαναλαμβανεται.

Η Liveloula μας, που πριν λιγες μερες ηταν η προσωποποιηση του αγχους στο φορουμ, τωρα μας καθησυχαζει και ειναι αισιοδοξη για το μελλον.

Καπως ετσι εχουν ερθει πολλα ατομα στη σελιδα μας και παραμενουν για να δωσουν αυτο που πηραν οι ιδιοι οταν ειχαν αναγκη.

Ευχομαι ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σε ολους οσοι συμμετεχουν αλλα και στους αλλους, εκεινους που μας διαβαζουν και δεν εχουν αποφασισει να μας γραψουν ακομη, συμβουλευω να μην αμελουν τις προληπτικες εξετασεις.

Και αν ο καρκινακος εχει προλαβει να κανει την επισκεψη του, να στειλουν συντομα τον αδενα τους στον αγυριστο και να κανουν ενα ενα τα βηματα που πρεπει για να μην τους ενοχλησει ποτε ξανα.

Η παρουσια των ατομων σ αυτη τη σελιδα αποδεικνυει οτι ο καρκινος του θυροειδη ειναι 100% ιασιμος.

Καταστρεψτε τον εγκαιρα......... η ζωη συνεχιζεται και μετα απο αυτον.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!Liveloula κι εγω ετσι!!Δεν μου τον χειρουργουσαν και ηθελαν να με δουν μετα απο 1 χρονο!!Οταν τον αφαιρεσα με προτροπη αλλου γιατρου και η βιοψια εδειξε 7 καρκινικους οζους,"εμεινε" η Ενδοκρινολογος μου!!

Μου ειπε οτι επεσα απ`τον ουρανοξυστη και επεζησα!!Τοσο τυχερη ημουν!!

Kittyme,καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα!!!

Georgiamamiετσι μπραβο!!Τονισε το οτι ειναι ΙΑΣΙΜΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και σου είπαν να το παίρνεις μέχρι που θα πας για το ιώδιο; Δεν θα το σταματήσεις καθόλου;

2 βδομάδες πριν πάρω το ιώδιο θα πρέπει να τα σταματήσω.. Και θα αρχίσει η δίαιτα του ιωδίου όπως λέω.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

Liveloula.... η γνώμη μου είναι (και το πιστεύω και για τον εαυτό μου αυτό) ότι ο πιο αρμόδιος είναι ο πυρηνικός απο δω και πέρα.......προχτες μίλησα και εγω μαζί του .Και με κατατόπισε ΚΑΙ με καθυσήχασε!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kittyme αν διαβασεις τα προηγουμενα μηνυματα μου πριν απο το χειρουργειο

θα καταλαβεις οτι ημουν γεματη αγχος ...Ηταν το πρωτο χειρουργειο που θα εκανα

και ειχα μια υποπτη βιοψια ...Οταν ακους απο τον γιατρο σου πως ο καρκινος που

εχεις ειναι 100% ιασιμος και οτι απο αυτο δεν προκεται να πεθανεις ηρεμεις ...

Επειτα να θυμασαι πως οτι κι αν ειναι μετα το χειρουργειο το πετας ...

Βρισκεσαι στην μεση του δρομου,τον περπατας μεχρι το τελος ( μιας και ειναι μονοδρομος)

καποια στιγμη τελειωνεις ομως ..

Οτι χρειαστεις ειμαι διπλα σου ..και σιγουρα και τα κοριτσια ...

Πολυ σωστο!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Για τον λεμφαδενα τον οποιο δεν ειχα ιδεα οτι αφαιρεθηκε ,μου ειπε οτι θα ηταν πολυ καλυτερα αν δεν ειχε κανει ματασταση αλλα δεν ειναι τραγικο επειδη οι λεμφαδενες μου δεν ειναι πρισμενοι ,οποτε ακομα κι αν καποιοι εχουν επανω καρκινικα κυτταρα θα τους καψουμε με το ιωδιο Τωρα απο την μερια του ο χειρουργος χθες που μιλησαμε ειπε οτι ειναι πολυ συνηθισμενο γιατι ηταν διπλα στο οζο και αυτο συμβαινει αρκετα συχνα ..

Εγω προφανως ξεκινησα Τ4 λογω του οτι θα αργησω λιγο να κανω ιωδιο 1,5 με 2 μηνες αυτο καταλαβα ...Πολυ πιθανο καποια στιγμη να μου το κανει Τ3 και μετα για 15 μερες μου ειπε τιποτα!!!Με τον πυρινικο τι ακριβως συζηταμε ? Εχω ραντεβου την Τριτη

Κοριτσια με οικονομια στην φωνουλα μου ειμαι καλυτερα σημερα ... !!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι μετα το ιωδιο θα κανει μπιιιιιιιιιπ παντου στα καταστηματα ,στα σουπερ μαρκετ ..Θα νομιζουν οτι κλεβουμε !!κωμικοτραγικο !!

Για ποσο καιρο θα χτυπαει ???

Πως αισθανεστε οι φρεσκοχειρουργημενες το σημειο της τομουλας ?

Εγω περιεργα σαν κατι να με εμποδιζει ..μου εδωσε ο γιατρος και μια κορτιζονουχα κρεμα για να μην μεινει σημαδι εσεις βαζετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...