Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα! Εχω προφορικα τις αιματολογικες απαντησεις (μετα την thyrogen), ειναι ιδιες με αυτες του ιδιωτικου εργαστηριου της περιοχης μας και εχουν ως εξης: tg 0.29 tsh 8.50 και αρνητικα anti tg (δεν ξερω ποσα). Ο γιατρος τις χαρακτηριζει αριστες δεν συζητα ουτε κατα διανοια για σπινθηρογραφημα. Θεωρει καλη την tsh (εμενα μου χει κολλησει οτι ειναι λιγη), επανεξεταση στο τελος Μαρτη που ετσι κι αλλιως θα ανεβουμε Αθηνα για να κανουμε υπερηχο στον Καλοβιδουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα κ απο μενα. Εγω οπως σας ειχα γραψει και πριν καιρο, εκανα ολικη θυρεοειδεκτομη για θηλωδη καρκινο πριν 9 μηνες ακριβως, ακολουθησε ιωδιο και τωρα πρεπει να κανω το πρωτο σπινθηρογραφημα για να δουμε πως εχει η κατασταση. Η ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι το πρωτο σπινθηρογραφημα θα το εκανα 6-12 μηνες μετα το ιωδιο οποτε κ εγω αποφασισα να το κανω λιγο μετα τους 12 μηνες γιατι τοτε βρηκα και ραντεβου.. Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι για την ενεση thyrogen. Εμενα μου ειπε (και εκεινη τη στιγμη δε σκεφτηκα να της ζητησω να μου το εξηγησει) οτι δε θα κανω την ενεση thyrogen εγω λογω αντισωματων οποτε θα πρεπει να μεινω εκτος χαπιου για 40 ολοκληρες μερες πριν κανω το διαγνωστικο σπινθηρογραφημα.. Μηπως ξερει καμια σας γιατι στη δικη μου περιπτωση δεν ενδεικνυται η εναλλακτικη με τη thyrogen? Οσο σκεφτομαι τι θα τραβηξω χωρις το χαπι παλι χαλαει ολη μου η διαθεση.. Απλα να σημειωσω οτι εγω εκτος απο τον καρκινο ειχα και hashimoto. Λογω των αντισωματων δηλαδη οπως ειπε? Γιατι ομως?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα το δικο μου ερωτημα ειναι γιατι μου εγινε τωρα αναλυση θυρεοσφαιρινης δεν ειναι νωρις?
καλημερα οχι γινεται τωρα για να δουν υπολοιμμα
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια γνωριζεις αν εχει δωματιο στο Γενικο Λευκωσιας? Μια φιλη μου ειπε οτι εκανε ιωδιο στο Γενικο πριν τεσσερα χρονιά

Νομιζω πως οχι γιατι αν ειχε θα μας βαζανε κ εκει το αρεταιιο εχει αλλα ειναι ιδιωτικο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως οχι γιατι αν ειχε θα μας βαζανε κ εκει το αρεταιιο εχει αλλα ειναι ιδιωτικο

Οταν ημουν στο Λονδινο πηγα σε ενα πολυ καλο ενδοκρινολογικο νοσοκομειο η ενδοκρινιλογος που με ειδε μου ειπε οτι στα 23 χρονια που ειναι γιατρος δν ειδε κανενα να πεθενει απο θηλωδες καρκινο. Αυτη κανει κ ερευνες στο θεμα αυτο και μου ειπε πολλα

Link to comment
Share on other sites

Ο πυρηνικος χθες μου ειπε αν και σπανια ετυχε να δει να πεθαινουν απο θηλωδες καρκινωμα αλλα σε μεγαλυτερες ηλικιες που αργησαν βασικα να το μαθουν....
καλημερα σε τι ηλικιες ανω των 45 η πολυ πιο μεγαλοι
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου ειπε ετυχε να δει γυναικα στα 44 που το ανακαλυψε σε προχωρημενο σταδιο...
και μενα βασικα προχωρημενο σταδιο ειναι τωρα τι να πω οτι θελει ο θεος.
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μου ειπε οτι η συγκεκριμενη γυναικα το ανακαλυψε οταν ηδη της εκανε μετασταση στους πνευμονες. Μαρια προχωρημενο θεωρειται το δικο μου που εχει και μετασταση και διηθηση. Ειχα μία κουβεντα με την παθολογο μου και μου ειπε οτι και απομακρυσμενη μετασταση να σου κανει ο θηλωδες αντιμετωπιζεται, μπορει να μην ειναι ειδικος αλλα ειναι γιατρος.. δεν καταλαμβαινω ο πυρηνικος παντως μου ειπε οτι ειδε ατομα να πεθαινουν απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...