Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Εlleg,σε παρακαλω προσπαθησε να κανεις οσο μπορεις delete ,η σκεψη σου,κανει μεγαλυτερο κακο από τον ιδιο τον καρκινο το θυρεοειδή σου .Σου τα γραφει όλα αυτά παθουσα και με αγχος στο παρελθον ( πριν μερικους μηνες ) όπως το δικο σου ,ημουν νοσοφοβικη τωρα προσπαθω να ειμαι συμφιλιωμενη με την "ιδεα" του καρκινου ,είναι πολύ δυσκολο το γνωριζω ,αλλα επισης γνωριζω πως ολο αυτό ηταν στο σωμα μου αρα δημιουργημα μου .Το ατομο που αναφερεσαι δεν το γνωριζω .Αυτό μου όμως που μπορω να σου γραψω με απολυτη σιγουρια είναι ότι η λεμφαδένες σου εφεραν τον ιδιο υποτυπο καρκινου με αυτόν του θυρεοειδή σου ,αρα δεν είναι άλλο ,είναι η ιδια μορφη σε άλλο σημειο ,με λιγα λογια μετασταση .Μην σε τρομαζει η λεξη ,στον θυρεοειδή δεν ισχυει ότι σε αλλους καρκινους αν ηταν ετσι πρωτος ο γιατρος σου θα σου ελεγε τα ασχημα νεα ,δεν σου κρυβουν λογια σου λενε τα πραγματα όπως ακριβως είναι .Ειχες καρκινο στο θυρεοειδή με μετασταση στους λεμφαδένες .Αν ο τυπος του καρκινου στους λεμφαδένες σου δεν ηταν θυλωδες θα το ηξερες πιστεψε με .Πιστευω ότι με τον καιρο θα το συνειδητοποιησεις και θα ηρεμισεις .Χρειαζεσαι χρονο ...ότι χρειαστείς ειμαστε εδώ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης ηθελα να ρωτήσω τα παλια μελη για μια περίπτωση που ειχε αναφέρει η Georgiamami στην 97 σελιδα για καποιον κυριο που ειχε καρκινο στο θυρεοειδή και του εκανε 3 μεταστασεις θυμάσαι πως ηταν αυτη η περιπτωση????.

Υπηρχε ενας κυριος και εγραφε για την περιπτωση του η γυναικα του, της οποιας το ονομα στο φορουμ ηταν kisi. Δεν εχουμε νεα του ομως απ οτι θυμαμαι ειχε κανει δυο χειρουργια και ενα ιωδιο. Δεν εχουμε νεα του, θα θελα κι εγω να μαθω πως ειναι, ελπιζω κι ευχομαι να ναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναγια μου νομιζω ότι στους δυο τελευταίους καρκινους δεν αναφερει καθολου τον τυπο ,αν κανω λαθος σε παρακαλω διορθωσε με ) είναι ο μυελωδης καρκινος αυτος με την ανεβασμενη καλτσιτονινη και ο άλλος νομιζω ο μεταστατικος ...

Link to comment
Share on other sites

Επισης να σας ρωτησω κατι αν γνωρίζετε ,η βιοψια μου ειχα πολλους υποτυπους κυτταρων ο τυπος ηταν θυλωδες πως γινεται όμως να εχει μεσα διαφορων ειδων κυτταρα ?εσας ειχε μονο ένα τυπο κυτταρων ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι αποριες εχεις? μπορεις να μας γραψεις ,αν γνωριζω κατι θα σου απαντησω ..Οδικος μου ογκος παντως ηταν διπλάσιος από τον δικο σου με μετασταση σου λεμφαδένες ,αλλα κανενας γιατρος δεν μου ειπε ότι θα πεθανω .

Link to comment
Share on other sites

Elleg μου μολις διαβασα την βιοψια μου η οποια γραφει ότι δεν εχω εξωθυρεοειδικη επεκταση ωστοσο εχω μετασταση σε έναν λεμφαδενα 0,2cm o τυπος μου είναι με κυλινδρικα κυτταρα και ο καρκινος μου ΗΤΑΝ 2,2 cm ..

Link to comment
Share on other sites

Ναγια μου νομιζω ότι στους δυο τελευταίους καρκινους δεν αναφερει καθολου τον τυπο ,αν κανω λαθος σε παρακαλω διορθωσε με ) είναι ο μυελωδης καρκινος αυτος με την ανεβασμενη καλτσιτονινη και ο άλλος νομιζω ο μεταστατικος ...

Ο μυελοειδης εχεις καποιους υποτυπους, αναδερονται ως υποκατηγοριες στο αρθρο, ο αναπλαστικος φτανει απο μονος του........

Κοριστια ας ασχοληθουμε με τον τυπο που μας ενδιαφερει γιατι θα λαλησουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Επισης να σας ρωτησω κατι αν γνωρίζετε ,η βιοψια μου ειχα πολλους υποτυπους κυτταρων ο τυπος ηταν θυλωδες πως γινεται όμως να εχει μεσα διαφορων ειδων κυτταρα ?εσας ειχε μονο ένα τυπο κυτταρων ?

Του αδελφου μου ειχε δυο υποτυπους, οποτε συμβαινει συχνα, μην τρομαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Liveloula m απλα θελω να μου εγραψα καποιες απορίες μου πιο πανω. βασικα θελω να μαθω αν ειχα διηθηση καψας και τον υποτυπο. Σ αυτη την σελιδα πιο πανω εχω γραψει το αποτέλεσμα της βιοψιας αν μπορεις δες το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης να σας ρωτησω κατι αν γνωρίζετε ,η βιοψια μου ειχα πολλους υποτυπους κυτταρων ο τυπος ηταν θυλωδες πως γινεται όμως να εχει μεσα διαφορων ειδων κυτταρα ?εσας ειχε μονο ένα τυπο κυτταρων ?

Liveloula ποσους υποτυπους ειχες? Πανω απο δυο? Το ογκιδιο του αδελφου μου ηταν 3,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!!!!! Σας περασαμεεεεεεε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο μυελοειδης εχεις καποιους υποτυπους, αναδερονται ως υποκατηγοριες στο αρθρο, ο αναπλαστικος φτανει απο μονος του........

Κοριστια ας ασχοληθουμε με τον τυπο που μας ενδιαφερει γιατι θα λαλησουμε.....

χαχαχ τελειο το τελυταιο Ναγια μου !

Τελικα έναν τυπο ειχα εκανα λαθος ..Αλλα και δυο και τρεις να ειχα δεν θα χαλαστω πραγματικα ,αρνουμαι να τα παρατησω Ναγια ακομα κι αν χρειαστω δευτερο ιωδιο ..

Καλα αποτελέσματα στο αδρεφακι σου όταν μαθετε γραψτε μας ,σε λιγο ερχεται η σειρα μου...

Link to comment
Share on other sites

Liveloula ποσους υποτυπους ειχες? Πανω απο δυο? Το ογκιδιο του αδελφου μου ηταν 3,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!!!!! Σας περασαμεεεεεεε!!!!!!

Κυλινδρικα κυτταρα ελεγε Θυλωδες καρκινος , και είμαι Τ2 ,δηλαδή δευτερο σταδιο .Το θυμαμαι Ναγια μου πολύ καλα γιατι κι ο δικος μου στον υπερυχο φενοταν αρκετα μεγαλος και η πρωτη βιοψια εδειχνε καλοηθεια ..

Link to comment
Share on other sites

Αστο εμεις ειμαστε περιπτωσαρα! Ολα τα στραβα πανω μας.... Τελος παντον αφου οι εξετασεις βγαινουν καλες, δεν μιλαω καθολου!!! Μολις βγουν οι καινουριες απο βδομαδα σας ενημερωνω αμεσως, παντως οι thyrogen δεν ειχαν καμια παρενεργεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...