Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Stalitsa εύχομαι να το περασεις οσο πιο ευκολα γίνεται. παρτο σαν μια ευκαιρία ξεκουρασης και χαλάρωσης οπως θα προσπαθήσω να το παρω και εγω (θα μάθω την Πέμπτη ποτε θα το κανω)

Link to comment
Share on other sites

Stalitsa εύχομαι να το περασεις οσο πιο ευκολα γίνεται. παρτο σαν μια ευκαιρία ξεκουρασης και χαλάρωσης οπως θα προσπαθήσω να το παρω και εγω (θα μάθω την Πέμπτη ποτε θα το κανω)

Παντως μεχρι στιγμης ειμαι τελεια...τηλεορασιτσα,λαπτοπ και δεν αισθανομαι το παραμικρο...καπως ετσι το βλεπω elleg μου για να ειμαι ηρεμη!Κι εσυ να μην αγχωνεσαι..για καλο μας ειναι,θα γινει , θα τελειωσει και κοιταμε μπροστα!!:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Μαρια ευχαριστώ για την απαντηση...τελικα ειμαι σταδιο 2 ή 3? Ο ενδοκρινολογος λεει οτι λόγω ηλικίας ειμαι σταδιο 1, δεν καταλαβαίνω. Φυσικα κ με ενδιαφέρει με ενημερωνεις με π.μ αν θες

Αγαπη μου εισαι σταδιο 1 . Λογω ηλικιας. Τωρα ειμαι Λονδινο στην καλυτερη ενδοκρινολογικη του λονδινου. Πολυ ενθαρυντικα τα νεα για τον καρκινο μας. Στο t3 δινουν ιωδιο για να προφυλαξουν . Κανενας μου λεει εδω δν πεθανε απο θηλωδες. Μην φοβασε προχωρα θα δεις δισεγγονα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μεχρι στιγμης ειμαι τελεια...τηλεορασιτσα,λαπτοπ και δεν αισθανομαι το παραμικρο...καπως ετσι το βλεπω elleg μου για να ειμαι ηρεμη!Κι εσυ να μην αγχωνεσαι..για καλο μας ειναι,θα γινει , θα τελειωσει και κοιταμε μπροστα!!:-D:grin::-D

Μπραβοοοοοο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω ναγια μου για την απαντηση...απλα ο γιατρος μου λεει οτι το μεγεθος δεν παιζει κανενα ρολο αλλα η διηθηση...κατι που εγω ειχα...

Μιλουμε για minimal invation. Μικροσκοπικα το χειροτερο ειναι το gross examination. Δηλ να το δει κ ο χειρουργος . Εσενα η προγνωση ειναι αριστη . Ειχα τις ιδιες ερωτησεις σημερα οι αγγλοι με εφησυχασαν. Ουτε καρκινος σχεδον δεν λεγεται το θηλωδες. Μου ειπε οτι δεν ειναι σαν αλλους. Πολυ αργα μεγαλωνει . Κ μεταστασεις δινει σπανια οι οποιες αντιμετωπιζονται.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μου ειπε για μερικη διηθηση αν ο περιθυρεοειδικος ιστος ειναι μετα την καψα παει να πει οτι δεν είναι απλα μερικη η διηθηση?

Μερικη ειναι. Για να ειναι extrathyroid extension πρεπει να προχωρησει σε λαρυγγα κ οισοφαγο κ μυες κ αυτο ονομαζεται Τ4.

Link to comment
Share on other sites

stalitsa82, χαιρομαι που εισαι καλα και ευχομαι να συνεχισεις ετσι. γραψε μας και αυριο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα eleg . Η βιοψια οπως την εγραψες λεει. Θηλωδης καρκινωμα (με διηθηση καψας στους περιθυροειδικους ιστους , Τ3 ) αυτο ειναι η διηθηση καψας . οι λεμφαδενες μπορει να επηρεαστουν οχι μονο στο Τ3 αλλα κ στο Τ1 δεν ειναι απαραιτητο δηλ. Σε ονομασαν σταδιο ΙΙ) σε παρακαλω μν φοβασε το ιωδιο θα τα καψει ολα. Θα συνεργαστουμε καποιες κοπελες με καρκινο του θυροειδη στην κυπρο και πιθανον να κανουμε μια οργανωση ενημερωσης κ βοηθειας απο παθοντες παλιους και νεους αν σε ενδιαφερει πες μου.

Γεια σας και απο εμένα. Είμαι φρέσκα στην ομάδα σας. Χειρουργούμε αύριο στην Κύπρο για ολικά αφαίρεση του Θυροειδή. Έχω 4 όζους, ο ένας μεγάλος σχεδόν 5 εκατοστα. Έκαμα βιοψία και ο μεγάλος είναι καλοήθης. Όμως έχω και ένα μικρό γύρω στα 7 χιλ. που έδειξε ύποπτο για θυλακιώδη καρκίνωμα. Θα δείξεί αύριο. Πάντως πήρα πάρα πολύ θάρρος από εσας και πάντα μπροστά από δω και πέραXXX

μαρία μου αν θέλεις ενδιαφέρομαι να μπω στην ομάδα σου ότι και να γίνει.

Φιλούδκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμένα. Είμαι φρέσκα στην ομάδα σας. Χειρουργούμε αύριο στην Κύπρο για ολικά αφαίρεση του Θυροειδή. Έχω 4 όζους, ο ένας μεγάλος σχεδόν 5 εκατοστα. Έκαμα βιοψία και ο μεγάλος είναι καλοήθης. Όμως έχω και ένα μικρό γύρω στα 7 χιλ. που έδειξε ύποπτο για θυλακιώδη καρκίνωμα. Θα δείξεί αύριο. Πάντως πήρα πάρα πολύ θάρρος από εσας και πάντα μπροστά από δω και πέραXXX

μαρία μου αν θέλεις ενδιαφέρομαι να μπω στην ομάδα σου ότι και να γίνει.

Φιλούδκια

Ξένια μου όλα θα πάνε καλά!

Γράψε μας νέα σου!

Καλώς ήλθες!

Link to comment
Share on other sites

Ξένια μου όλα θα πάνε καλά!

Γράψε μας νέα σου!

Καλώς ήλθες!

Ξενια καλος ορισες στον κοσμο μας. Αυριο θα μαι πισω Κυπρο. Ψαχνομαι κ εγω ασυστολα. Απλα ετυχε να ειμαι Λονδινο κ να το κοιταξω πιο πολυ. Την ομαδα θα την φτιαξουμε ολες σε συνεργασια κ με φιλσνθρωπικες εκδηλωσεις για να βοηθουμε συμπασχοντες που δεν εχουν οικονομικη ευχερια . Πληροφοριες νοσοκομεια γιατρους νεα οπως και επισης ψυχολογικη στηριξη. Θα σας στειλ το τηλ μου σε μνμ οποτε θα μπορεσουμε να μιλησουμε. Περιμενουμε νεα σου αλο βιοψια. Μεγαλη πιθανοτητα παιζει να μν εχεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Ξενια καλησπερα και καλως ορισες στην ομαδα μας..και εγω απο Κυπρο ειμαι και αν δεν εβρισκα τα κοριτσια εδω πραγματικα δεν ξερω πως θα ημουνα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις καλα αποτελεσματα. Στο νοσοκομειο ή ιδιωτικά θα κανεις την επεμβαση?

Link to comment
Share on other sites

Ars ποσο περιμενουμε ν ανεβει η TSH με την thyrogen? Σιγουρα οχι το ιδιο με οταν κοβεται το χαπι. Ρωταω γιατι οταν την Παρασκευη το απογευμα επιστρεψαμε σπιτι μας πηγαμε και καναμε εξετασεις σ ενα αξιοπιστο ιδιωτικο εργαστηριο στην περιοχη μας. Μολις πηραμε τα αποτελεσματα. Εχουμε και λεμε: tsh 8,82 tg 0,28 kai anti tg 13,5. Ειναι καλες δεν λεω, αλλα η tsh μου φαινεται λιγη. Να πω οτι το πρωι της Παρασκευης εγινε η δευτερη μετα thyrogen αιμοληψια στο νοσοκομειο, τα αποτελεσματα ακομα αναμενονται...... Απο την ιδιωτικη αιμοληψια το απογευμα της ιδιας μερας εχουμε τα παραπανω. Μολις βγουν και του νοσοκομειου θα κανουμε συγκριση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...