Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

elleg εμενα το Τ3 μου το εδωσε η ενδοκρινολογος μου ως προετοιμασια για το ιωδιο, στο νοσοκομειο δε μου εδωσαν ουτε Τ3 ουτε Τ4. Να ρωτησω και κατι αλλο, κοριτσια. Οταν κανουμε το πρωτο μικρο ιωδιο μετα στο σπινθηρογραφημα φαινεται τι υπολλειμα θυροειδους εχει μεινει ή φαινεται αν εχει μεινει και καρκινωμα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως είπε κ η Νάγια, 1 φορά έκανα ιώδιο. Έχουν περάσει βέβαια μόνο 1 χρόνος και 10 μήνες από την επέμβαση, οπότε κανείς δεν ξέρει τι μέλλει γενέσθαι αλλά από όταν έκανα τη Thyrogen στον 1 χρόνο και μετά μου παρακέντησαν κ τους λεμφαδένες κ ήταν οκ σχεδόν έχω ξεχάσει ότι συνέβη! Το έβγαλα από τη ζωή μου!

Κ επαναλαμβάνω: όλα τα είχα, διήθηση κάψας, επέκταση στον περιθυρεοειδικό ιστό, υπότυπο υψηλών κυττάρων, πολλές εστίες και επίσης κάτι που με είχε κάνει να χεστ@ ήταν ότι η βιοψία ανέφερε: ''επισημαίνεται δε ότι η επέκταση φτάνει εγγύτατα/καταλαμβάνει το χειρουργικό όριο εκτομής''. Σαν τώρα το θυμαμαι. Αυτό σήμαινε ότι το κομμάτι που είχε στα χέρια της η παθολογοανατόμος (ο αδένας) ήταν μέχρι τέλους προσβεβλημένο, τώρα αν έμεινε πίσω στο σώμα μου στο σημείο εκείνο κάτι ακόμη, δεν μπορούσε να το ξέρει. Δλδ έξω από το θυρεοειδή, δεν ξέρω αν έγινα σαφής.

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον είναι το στρώμα μετά την κάψα ο περιθυρεοειδικός ιστός (γύρω από τον αδένα) αλλά μπορεί να λέω και βλακείες. Πάντως πρέπει να ναι διαφορετικά στρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο!!! Και γω περσι μετα το ολοσωμο σπινθηρογραφημα, αρχισα να αναπνεω γιατι ημουνα σε κατασταση ασφυξιας. Να σου πω ομως οτι το θηλωδες δεν δινει μεταστασεις!! Δεν εδωσε στην περιπτωση του αδελφου μου που ηταν 3,5 εκ δλδ υπηρχε πολυυυυυ καιρο. Γι αυτο χαλαρωσε λιγο.

Συγνωμη να ΔΙΟΡΘΩΣΩ! Το θηλωδες δεν δινει απομακρυσμενες μεταστασεις, εκει που δινει (αλλα δεν επηρεαζεται η προγνωση και η καλη εκβαση της νοσου απ αυτο) ειναι στους επιχωριους λεμφαδενες!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι το στρώμα μετά την κάψα ο περιθυρεοειδικός ιστός (γύρω από τον αδένα) αλλά μπορεί να λέω και βλακείες. Πάντως πρέπει να ναι διαφορετικά στρώματα.

Ο γιατρος μου ειπε για μερικη διηθηση αν ο περιθυρεοειδικος ιστος ειναι μετα την καψα παει να πει οτι δεν είναι απλα μερικη η διηθηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, είναι πολλοί γιατροί έτσι, γιατί πιστεύουν ότι και να μάθεις τα πάντα όλα για τα κύτταρα, τη δομή κτλ κτλ δεν θα σε βοηθήσει σε κάτι...όπως και να 'χει, είτε μερική είτε ολική τώρα αφαιρέθηκε κ πάπαλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ο χειρούργος μου έκλεισε τελικά ραντεβού για αφαίρεση τον Απρίλιο (αρκετός καιρός), το ραντεβού μας εξελίχθηκε καλά και έμεινα ικανοποιημένη...παρ' όλα αυτ΄την τελευταία εβδομάδα πονάω στο λαιμό αρκετα, ο πόνος είναι πιο δυνατός στην κατάποση, και έχω την αίσθηση ότι συμβαίνει κάτι πολύ σοβαρό και ότι ίσως είναι επικίνδυνο να περιμένω τόσο.....έχει τύχει αυτό σε κάποιον απο εσάς???? γνωρίζετε κάτι για τον πόνο στην κατάποση?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...