Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Νάγια καλημέρα!

Πριν τις 2 ενέσεις και χωρίς χάπι η Tsh ήταν 0.67 ενώ μετά τις 2 ενέσεις ήταν 17.8.

Δεν γίνεται άνω του 100 όπως με τη διακοπή χαπιού αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα όπως μου είχαν πει. Είναι τεχνητή η διέγερση της όμως το αποτέλεσμα είναι έγκυρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νάγια καλημέρα!

Πριν τις 2 ενέσεις και χωρίς χάπι η Tsh ήταν 0.67 ενώ μετά τις 2 ενέσεις ήταν 17.8.

Δεν γίνεται άνω του 100 όπως με τη διακοπή χαπιού αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα όπως μου είχαν πει. Είναι τεχνητή η διέγερση της όμως το αποτέλεσμα είναι έγκυρο!

Ars σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Κοιταξα τις παλιοτερες αναρτησεις σου καθως και της Σονιας και ειδα οτι στην Σονια η TSH εφτασε 25 μετα την thyrogen. Απο τα αποτελεσματα που εχω στα χερια μου πιστευω οτι το 8,82 του αδελφου μου ειναι λιγο...... Ελπιζω να καταφερω να μιλησω με τον γιατρο του συντομα για να δω τι θα μου πει. Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σταλίτσα! Καμιά ταινία, κανα βιβλίο, κανα σταυρόλεξο;;

Απ'ολα εχω Αrs αλλα οκ...μολις με πληροφορησαν οτι θα βγω αυριο πρωι τελικα οποτε η ψυχολογια μου ανεβηκε αποτομα και ευχαριστα!!Μενει το σπινθηρογραφημα να δουμε τι εγινε και μετα ελπιζω να ηρεμησω σιγα σιγα...Τι αγχος αυτη η κατασταση οσο ειναι μετεωρα τα πραγματα.

Στα υπολοιπα κοριτσια που κανουν η εκαναν εγχειρηση και αναμενουν για ιωδιο θα ευχηθω καλη υπομονη και ΟΛΑ θα τελειωσουν...που θα παει!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι λίγο καθώς οι φυσ. τιμές είναι από από 0.3 έως 4

Σίγουρα παίζει ρόλο κ το εργαστήριο αλλά ίσως κ το φύλο κ η ηλικία. Πάντως είμαι σίγουρη ότι δεν παίζει να μην πραγματοποιήθηκε διέγερση της. Θα σου πει κ ο γιατρός βέβαια αλλά ως προς αυτό δεν χρειάζεται να ανησυχείς!

Κ η tg του καλή είναι πάντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stalitsa μπραβο σιγα σιγα να παει και αυτο...αυριο εχω ραντεβου με τον πυρηνικο και με επιασε τρελλο αγχος...αυτη η αναμονη πριν απο καθε τι σ αυτην πορεια μου την δινει αφανταστα....

Link to comment
Share on other sites

Stalitsa μπραβο σιγα σιγα να παει και αυτο...αυριο εχω ραντεβου με τον πυρηνικο και με επιασε τρελλο αγχος...αυτη η αναμονη πριν απο καθε τι σ αυτην πορεια μου την δινει αφανταστα....

Επιστροφη στο σπιτι για μενα....επιτελους!Elleg τι εγινε με το γιατρο;;Εμαθες τι θα γινει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω απ οτι φαινεται εμεινα με μονιμο προβλημα υποπαραθυρεοειδισμου και παιρνω ακομη ασβεστιο 9 μηνες μετα την επεμβαση. Η παραθορμονη μου μετα την επεμβαση ανεβοκατεβαινει, δεν εχει μεινει σταθερη καθολου. Απο 0 εχει παει 8, μετα πηγε 19 που ηταν καλο αλλα μετα το ιωδιο ξαναεπεσε στο 0, μετα παλι 8, μετα 10 μετα 0 και τωρα στο 11,2. Μαλλον εχω μεινει με μονιμο προβλημα. Βεβαια με το 9,7 που εχεις εσυ σε ασβεστιο μαλλον εισαι καλα οποτε μην ανησυχεις. ΕΜενα το ασβεστιο ειναι στο 8,6 και παιρνω και συμπληρωματα ασβεστιου. Εσυ την παραθορμονη σου την τσεκαρες καθολου μετα την επεμβαση?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο κει θα δεις αν εχουν επηρεαστει οι παραθυροειδεις σου. Βεβαια αν στη βιοψια δεν αναφερεται κατι για αφαιρεση παραθυρεοειδων τοτε μαλλον δε χρειαζεται. Εμενα ειχε αφαιρεθει 1 και ειχαν βρεθει και καποια ιστοτεμαχια απο αλλους 2 γι αυτο με εβαζε να ελεγχω την παραθορμονη μου στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ νωρις ακομη ετσι κ αλλιως νομιζω για να σταματησεις το ασβεστιο οποτε μην ανησυχεις. Νομιζω για κανα μηνα θα το παιρνεις σιγουρα οποτε μη σε ανησυχει. Αν υπηρχε θεμα θα σου ελεγε να ελεγχεις και την παραθορμονη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...