Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Liveloula ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ δευτερο ιωδιο!!!!!!! Να μην ακουω τετοια!

Ναγια μου σε ευχαριστω ,κι εγω σου ευχομαι να εχετε αριστες εξετασεις.Εχω καλο προαίσθημα και για εσας και για εμενα .Αλλα ακομα κι αν χρειαστω δευτερο ιωδιο ,δεν θα με πιασει πληρη απελπισια .Το σταδιο αυτό το περασα και το ξεπερασα ..Το θυμασαι σιγουρα γιατι σας εγραφα :)

Link to comment
Share on other sites

Liveloula μου θυμαμαι τα παντα, ειμαστε ολοι ομοιοπαθεις εδω μεσα και μπορουμε να καταλαβουμε ο ενας τον αλλο, πολυ περισσοτερο απο καποιον αλλο τριτο που ειναι ασχετος. Πιστεψε με χαιρομαι σαν να προκειται για μενα οταν ακουω καλα νεα εδω μεσα! Παιρνω θαρρος και λεω οτι ετσι καλα θα ναι τα πραγματα και για ολους τους υπολοιπους που ταλαιπωρουνται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elleg μου μολις διαβασα την βιοψια μου η οποια γραφει ότι δεν εχω εξωθυρεοειδικη επεκταση ωστοσο εχω μετασταση σε έναν λεμφαδενα 0,2cm o τυπος μου είναι με κυλινδρικα κυτταρα και ο καρκινος μου ΗΤΑΝ 2,2 cm ..

Αυτο το "ΗΤΑΝ" το καταχαρηκα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε εχω μερικη διηθηση...πως το εκρινε αυτο? Το non-encapsulated τι σημαινει?

Καλημερα eleg . Η βιοψια οπως την εγραψες λεει. Θηλωδης καρκινωμα (με διηθηση καψας στους περιθυροειδικους ιστους , Τ3 ) αυτο ειναι η διηθηση καψας . οι λεμφαδενες μπορει να επηρεαστουν οχι μονο στο Τ3 αλλα κ στο Τ1 δεν ειναι απαραιτητο δηλ. Σε ονομασαν σταδιο ΙΙ) σε παρακαλω μν φοβασε το ιωδιο θα τα καψει ολα. Θα συνεργαστουμε καποιες κοπελες με καρκινο του θυροειδη στην κυπρο και πιθανον να κανουμε μια οργανωση ενημερωσης κ βοηθειας απο παθοντες παλιους και νεους αν σε ενδιαφερει πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Μαρια ευχαριστώ για την απαντηση...τελικα ειμαι σταδιο 2 ή 3? Ο ενδοκρινολογος λεει οτι λόγω ηλικίας ειμαι σταδιο 1, δεν καταλαβαίνω. Φυσικα κ με ενδιαφέρει με ενημερωνεις με π.μ αν θες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα eleg . Η βιοψια οπως την εγραψες λεει. Θηλωδης καρκινωμα (με διηθηση καψας στους περιθυροειδικους ιστους , Τ3 ) αυτο ειναι η διηθηση καψας . οι λεμφαδενες μπορει να επηρεαστουν οχι μονο στο Τ3 αλλα κ στο Τ1 δεν ειναι απαραιτητο δηλ. Σε ονομασαν σταδιο ΙΙ) σε παρακαλω μν φοβασε το ιωδιο θα τα καψει ολα. Θα συνεργαστουμε καποιες κοπελες με καρκινο του θυροειδη στην κυπρο και πιθανον να κανουμε μια οργανωση ενημερωσης κ βοηθειας απο παθοντες παλιους και νεους αν σε ενδιαφερει πες μου.

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΕΨΗ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νοιωθω οτι γινομαι κουραστικη τελευταια...μου ειπατε αρκετα μελη οτι θα ειμαι καλα αλλα το αγχος μου δεν λεει να φυγει μεχρι να γινει το σπινθηρογραφημα για να δουμε αν εχει παει και αλλου

Link to comment
Share on other sites

Angelstel τελικα ποτε κανεις ιωδιο? Αν θυμαμαι καλα αρχισες Τ3? Εμενα μου χορηγειθηκε Τ4 αμεσως μετα το χειρουργειο γιατι ομως αφου ξεραμε απο πριν οτι υπηρχε κακοηθεια...δεν επρεπε να παρω Τ3?

Link to comment
Share on other sites

Νοιωθω οτι γινομαι κουραστικη τελευταια...μου ειπατε αρκετα μελη οτι θα ειμαι καλα αλλα το αγχος μου δεν λεει να φυγει μεχρι να γινει το σπινθηρογραφημα για να δουμε αν εχει παει και αλλου��

Εχεις δικιο!!! Και γω περσι μετα το ολοσωμο σπινθηρογραφημα, αρχισα να αναπνεω γιατι ημουνα σε κατασταση ασφυξιας. Να σου πω ομως οτι το θηλωδες δεν δινει μεταστασεις!! Δεν εδωσε στην περιπτωση του αδελφου μου που ηταν 3,5 εκ δλδ υπηρχε πολυυυυυ καιρο. Γι αυτο χαλαρωσε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Angelstel τελικα ποτε κανεις ιωδιο? Αν θυμαμαι καλα αρχισες Τ3? Εμενα μου χορηγειθηκε Τ4 αμεσως μετα το χειρουργειο γιατι ομως αφου ξεραμε απο πριν οτι υπηρχε κακοηθεια...δεν επρεπε να παρω Τ3?

Το αν θα παρεις τ3 η' τ4 μετα το χειρουργιο ειναι καθαρα θεμα πρωτοκολλου νοσοκομειου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...