Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

On 5/3/2021 at 1:59 ΠΜ, Maggie_30 είπε:

Αχ Αγγελικής μου κ Ελπε μου σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου πράγματικα μου δίνετε κουράγιο να κάνω υπομονή.

Μεγαλώνω μόνη μου έναν αντρακο κ είμαι μακριά του δεν θα ήθελα να πάθω κ κατι κ να μείνει εντελώς μόνο του. Έπιασα άλλο σπίτι να κάνω την απομόνωση μου ώστε να είμαι εντελώς καθαρή από το ιώδιο όταν θα γυρίσω μου είπαν 25 μέρες από το παιδί εγώ θα κάτσω όλο το μήνα για να είμαι σίγουρη. Σας ευχαριστώ όλες αγάπες μου. :wub:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!εγω για να καταλάβεις ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδάκι και με πήραν τηλέφωνο από το αντικαρκινικό νοσοκομείο ότι πρέπει να κάνω το ιώδιο!επεσα σε μελαγχολία!γιατι έχει 2 χρόνια όλο αναβολές είναι η διαδικασία για παιδί!φτανω στα 34 σε λίγες μέρες και δεν έχω άλλο κουράγιο!περιμενω πως και πως να ερθει η στιγμή που θα κάνω ένα παιδάκι!ολα μας πήγαν πίσω!ευχομαι σε έναν μήνα που θα πάω να μην έχω ξανά άλλη αναβολή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/3/2021 at 1:49 ΜΜ, Maggie_30 είπε:

Γλυκιά μου Ελπε στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλα κ να αποκτήσεις το ζουζουνακι σου, πολύ σύντομα καρδούλα μου. :wub:

 

Καλησπέρα σε όλους σας!Υπαρχει κάποιος από σας με οζους που να είχε αυξημένη θυρεοσφαιρινη πριν την αφαίρεση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ELENI1985 είπε:

Καλησπέρα σε όλους σας!Υπαρχει κάποιος από σας με οζους που να είχε αυξημένη θυρεοσφαιρινη πριν την αφαίρεση;

Καλησπέρα Ελένη!!Η θυρεοσφαιρινη πριν την αφαίρεση δεν έχει καμία σημασία ούτε είναι ένδειξη για κακοήθεια..Η θυρεοσφαιρινη είναι ο καρκινικος δείκτης μετά την αφαίρεση..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ELENI1985 είπε:

Καλησπέρα σε όλους σας!Υπαρχει κάποιος από σας με οζους που να είχε αυξημένη θυρεοσφαιρινη πριν την αφαίρεση;

Ελένη καλησπέρα, θα συμφωνήσω με την Nansi και εμένα πριν την αφαίρεση, οι εξετάσεις ήταν μια χαρά, από τον υπερυχο φάνηκε το πρόβλημα και την παρακέντηση. Το ίδιο και στον άντρα μου με πολλούς οζους και δύο τρεις μεγάλους, τους οποίους δεν παρακεντησε τον έβαλαν κατευθείαν χειρουργείο και τους παρακολουθουσε από το 2015, απλά από 6 - 7 που είχε βρέθηκε με καμία 15αρια. Η θυρεοσφαιρινη θεωρείται καρκινικος δείκτης μετά την αφαίρεση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Καλησπέρα Ελένη!!Η θυρεοσφαιρινη πριν την αφαίρεση δεν έχει καμία σημασία ούτε είναι ένδειξη για κακοήθεια..Η θυρεοσφαιρινη είναι ο καρκινικος δείκτης μετά την αφαίρεση..

Καλησπέρα σας,σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Απο που το γνωρίζετε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ELENI1985 είπε:

Καλησπέρα σας,σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Απο που το γνωρίζετε αυτό;

Εμένα μου το είπε ο τότε ενδοκρινολογος που με παρακεντησε κιόλας!Και οι δικές μου εξετάσεις όπως σου είπε και η Αγγελική (Γειά σου γλυκιά μου Αγγελικούλα)ήταν καλές τότε!Θες να μας πεις λίγο τι σε απασχολεί αν μπορούμε να βοηθήσουμε μιας και όλοι εδώ έχουμε κάνει αφαίρεση, ιώδιο κλπ!Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ELENI1985 είπε:

Καλησπέρα σας,σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Απο που το γνωρίζετε αυτό;

Ελένη μου καλημέρα, λοιπόν εγώ και τα περισσότερα κορίτσια μιλάμε για την θυρεοσφαιρινη σαν δείκτη σε επιβεβαιομενο καρκίνο θυρεοειδη. Αν είναι άλλη περίπτωση με οζους βέβαια καλοηθεις σίγουρα έχει άλλη μετάφραση η θυρεοσφαιρινη. Η georgiamami που έχει ανοίξει και αυτό το forum κατά καιρούς έχει ανεβάσει κάτι σχετικό. Αλλά θεωρώ ότι αυτό πρέπει να στο διευκρινησει ο ενδοκρινολογος σου. Εγώ να πω την αλήθεια δεν το ξέρω. 

1 ώρα πρίν, Nansi S. είπε:

Εμένα μου το είπε ο τότε ενδοκρινολογος που με παρακεντησε κιόλας!Και οι δικές μου εξετάσεις όπως σου είπε και η Αγγελική (Γειά σου γλυκιά μου Αγγελικούλα)ήταν καλές τότε!Θες να μας πεις λίγο τι σε απασχολεί αν μπορούμε να βοηθήσουμε μιας και όλοι εδώ έχουμε κάνει αφαίρεση, ιώδιο κλπ!Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ..

Καλημέρα Nansi μου. Βρήκα τελικά κέντρο, πήγε ο άντρας μου και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Τα φιλιά μου 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Ελένη μου καλημέρα, λοιπόν εγώ και τα περισσότερα κορίτσια μιλάμε για την θυρεοσφαιρινη σαν δείκτη σε επιβεβαιομενο καρκίνο θυρεοειδη. Αν είναι άλλη περίπτωση με οζους βέβαια καλοηθεις σίγουρα έχει άλλη μετάφραση η θυρεοσφαιρινη. Η georgiamami που έχει ανοίξει και αυτό το forum κατά καιρούς έχει ανεβάσει κάτι σχετικό. Αλλά θεωρώ ότι αυτό πρέπει να στο διευκρινησει ο ενδοκρινολογος σου. Εγώ να πω την αλήθεια δεν το ξέρω. 

Καλημέρα Nansi μου. Βρήκα τελικά κέντρο, πήγε ο άντρας μου και περιμένουμε τα αποτελέσματα. Τα φιλιά μου 

Εύχομαι ότι καλύτερο Αγγελική μου, να είστε γεροί...Να χαίρεστε τα αγόρια σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2021 at 1:51 ΜΜ, Nansi S. είπε:

Εμένα μου το είπε ο τότε ενδοκρινολογος που με παρακεντησε κιόλας!Και οι δικές μου εξετάσεις όπως σου είπε και η Αγγελική (Γειά σου γλυκιά μου Αγγελικούλα)ήταν καλές τότε!Θες να μας πεις λίγο τι σε απασχολεί αν μπορούμε να βοηθήσουμε μιας και όλοι εδώ έχουμε κάνει αφαίρεση, ιώδιο κλπ!Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ..

Τι ακριβώς σας είπε ο ενδοκρινολόγος;Εσείς για πιο λόγο κάνατε αφαίρεση;Έχω κ εγώ πολυοζωδη βρογχοκήλη  και έχω αυξημένη θυρεοσφαιρινη,μου είπαν είναι λόγω οδών και θυροειδή που λειτουργεί,και πρέπει να κανω αφαίρεση αλλά θέλω και μου είπαν να κάνω δευτερο παιδάκι πρώτα και να τον αφαίρεσω μετά...είναι δύσκολη επέμβαση;

 

On 9/3/2021 at 1:51 ΜΜ, Nansi S. είπε:

Εμένα μου το είπε ο τότε ενδοκρινολογος που με παρακεντησε κιόλας!Και οι δικές μου εξετάσεις όπως σου είπε και η Αγγελική (Γειά σου γλυκιά μου Αγγελικούλα)ήταν καλές τότε!Θες να μας πεις λίγο τι σε απασχολεί αν μπορούμε να βοηθήσουμε μιας και όλοι εδώ έχουμε κάνει αφαίρεση, ιώδιο κλπ!Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ELENI1985 είπε:

Τι ακριβώς σας είπε ο ενδοκρινολόγος;Εσείς για πιο λόγο κάνατε αφαίρεση;Έχω κ εγώ πολυοζωδη βρογχοκήλη  και έχω αυξημένη θυρεοσφαιρινη,μου είπαν είναι λόγω οδών και θυροειδή που λειτουργεί,και πρέπει να κανω αφαίρεση αλλά θέλω και μου είπαν να κάνω δευτερο παιδάκι πρώτα και να τον αφαίρεσω μετά...είναι δύσκολη επέμβαση;

 

 

Καλησπέρα!!Εγώ έκανα αφαίρεση γιατί μετά από παρακέντηση, η ιστολογικη μας έδειξε κακοήθεια και είχα και λεμφαδένες καρκινικους!Δυστυχώς δε γνωρίζω αν στη δική σας περίπτωση παίζει ρόλο η θυρεοσφαιρινη αλλά καλό θα ήταν να πάρετε και δεύτερη γνώμη εφόσον σας μίλησαν για αφαίρεση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ELENI1985 είπε:

Έχω πάρει αρκετές γνώμες...Είχατε μεγάλους όζους;Είναι επίπονο χειρουργείο;

Ελένη καλησπέρα, εγώ που είχα 6 μικροκαρκινωματα το χειρουργείο πήρε 1,5 ώρα, στον άντρα μου που είχε αρκετούς και μεγάλους 2 ώρες. Η διαδικασία είναι σχετικά εύκολη αν εξαιρέσεις το ψυχολογικό που ο καθένας το αντιμετωπίζει διαφορετικά. Η τομή μου  είναι 5 χιλιοστά, όταν ξύπνησα είχα μια παροχετευση ένα σωληνάκι πολύ λεπτό δεν πονάει καθόλου. Με το που ξύπνησα και συνηλθα Εκοβα βόλτες στους διαδρόμους για να καταλάβεις. Πόνους γενικά δεν είχα, ο λαιμός μου πονούσε λίγο, αλλά σου δίνουν αναλγητικο, η φωνή μου σχετικά καλά, μετά από δύο μέρες τραγουδούσα. Και στο λαιμό αισθανόμουν απλά ένα τράβηγμα για καμια δεκαριά μέρες. Τα ράμματα μου τα έκοψαν την αμέσως επόμενη μέρα και πήγα σπίτι μου, μια διανυκτέρευση μόνο στο νοσοκομείο. Όλα καλά όμως 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

 Καλησπερα σε όλους και όλες. Μετά από παρακεντηση με ατυπια bethesda 3 θα μπω για χειρουργείο. Εχω κλείσει ραντεβου με Λινο και Βαμβακιδη.αποψεις κανεις? Δεν με φοβίζει τόσο το χειρουργείο όσο η ιστολογικη. 

Ευχαριστώ 

Νανά

Link to comment
Share on other sites

Just now, nana1979! είπε:

 Καλησπερα σε όλους και όλες. Μετά από παρακεντηση με ατυπια bethesda 3 θα μπω για χειρουργείο. Εχω κλείσει ραντεβου με Λινο και Βαμβακιδη.αποψεις κανεις? Δεν με φοβίζει τόσο το χειρουργείο όσο η ιστολογικη. 

Ευχαριστώ 

Νανά

Νανά καλησπέρα και από εμένα, για τον Βαμβακιδη έχω ακούσει ότι είναι καλός και κάνει καλό καθαραρισμο,για τον Λινο σαν όνομα μόνο δεν τον ξέρω. Εγώ έκανα το χειρουργείο με τον Γουση Παναγιώτη πολύ καλός επίσης. Η ιστολογικη είναι όντως ένα θέμα, μέχρι να την πάρεις...... Αυτή η αναμονή!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...