Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Just now, Nansi S. είπε:

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Καλησπέρα Αγγελική μου, τώρα είδα λίγο τις αναρτήσεις και είδα ότι ψάχνεις γενετιστή...Εμείς για άλλο θέμα βέβαια, πήγαμε με τον αδερφό μου στον Παίδων και ετυχε να είναι και η Φωστηρα εκεί που ασχολείται με καρκίνους..Επειδή το έψαξα κι εγώ ήταν ο πιο οικονομικός γονιδιακος και όλοι μου είπαν ότι είναι αξιόπιστοι!!Κάνε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις...

Ευχαριστώ πολύ Nansi, γιατί σε ιδιωτικό έχω μια προσφορά για 650 και μια σήμερα 690. Γιατί λένε δεν κάνουν μόνο για το γονίδιο Ret που θέλω εγώ, αλλά πάει fix μια ολόκληρη λίστα που περιλαμβάνει και αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Nansi, γιατί σε ιδιωτικό έχω μια προσφορά για 650 και μια σήμερα 690. Γιατί λένε δεν κάνουν μόνο για το γονίδιο Ret που θέλω εγώ, αλλά πάει fix μια ολόκληρη λίστα που περιλαμβάνει και αυτό. 

Και εμας για τον γονιδιακό σε ιδιωτικό μας είχαν ζητήσει 650 για τον αδερφό μου που έχει ένα σπάνιο νόσημα και 150 για κάθε δείγμα που θα έπαιρναν δηλαδή ένα δικό μου και ένα της κόρης μου...Τελικά το κάναμε στον Παίδων με 500 ο αδερφός μου και από 50 εγώ και η μικρή!Αλλά δε ξέρω αν ασχολούνται με καρκίνους..Και η γενετίστρια που μας πήρε ιστορικό και ασχολήθηκε με το θέμα μας πραγματικά είναι καταπληκτικός άνθρωπος..

Link to comment
Share on other sites

Γεια είμαι καινουρια στο φορουμ. 

Βγήκα κ εγώ χθες από το νοσοκομείο όπου έκανα ραδιενεργό ιωδιο. Από από το πολύ αγχος δεν ξέρω αν φταίει κ το ότι δεν παίρνω καθόλου χαπι αλλά είναι πάρα πολύ χάλια το στομαχι μου. Ανακατεύομαι πάρα πολύ κ ειδικά όταν φάω συν ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη όρεξη για φαι. 

Επίσης τα άτομα που έχουν κάνει ιώδιο είδατε κάποια περίεργη μυρωδιά στα ούρα η είναι ιδέα μου. ?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. ☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maggie_30 είπε:

Γεια είμαι καινουρια στο φορουμ. 

Βγήκα κ εγώ χθες από το νοσοκομείο όπου έκανα ραδιενεργό ιωδιο. Από από το πολύ αγχος δεν ξέρω αν φταίει κ το ότι δεν παίρνω καθόλου χαπι αλλά είναι πάρα πολύ χάλια το στομαχι μου. Ανακατεύομαι πάρα πολύ κ ειδικά όταν φάω συν ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη όρεξη για φαι. 

Επίσης τα άτομα που έχουν κάνει ιώδιο είδατε κάποια περίεργη μυρωδιά στα ούρα η είναι ιδέα μου. ?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. ☺️☺️☺️

Γεια σου κορίτσι μου!εγω είχα πονο στο στομάχι και αναγούλα και επίσης δεν είχα γεύση!δεν μπορούσα να φάω τίποτα !οσο περνάνε οι μέρες θα είσαι καλύτερα!εγω στον μήνα συνήλθα!οσο για την μυρωδιά μου μύριζαν τα πάντα!απο τα ουρά μέχρι και τα χέρια μου ακόμη και όταν τα έπλενα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αγαπημένη μου Ελπε σε ευχαριστώ πολύ γιατί πλέον σκέφτομαι ότι κάτι έχει κ το στομάχι μου κ με τρομάζει. Τουλάχιστον να ηρεμήσω καπως. 

Βεβαια σε 5 μερες πρέπει να ξανά ανέβω Αθήνα για να κάνω το ολόσωμο σπινθηρογράφημα.

Αν κ δεν ξέρω ακριβώς τι θα μας δείξει αυτό αλλά εύχομαι να τα δείξει καλά κ να τελειώσει εδώ η ταλαιπωρία μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Maggie_30 είπε:

Γεια είμαι καινουρια στο φορουμ. 

Βγήκα κ εγώ χθες από το νοσοκομείο όπου έκανα ραδιενεργό ιωδιο. Από από το πολύ αγχος δεν ξέρω αν φταίει κ το ότι δεν παίρνω καθόλου χαπι αλλά είναι πάρα πολύ χάλια το στομαχι μου. Ανακατεύομαι πάρα πολύ κ ειδικά όταν φάω συν ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη όρεξη για φαι. 

Επίσης τα άτομα που έχουν κάνει ιώδιο είδατε κάποια περίεργη μυρωδιά στα ούρα η είναι ιδέα μου. ?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. ☺️☺️☺️

Καλή ανάρρωση Maggie, οι παρενέργειες από το ιώδιο είναι διαφορετικές στον καθένα, εγώ ας πούμε ένιωθα μεταλλική γεύση στο στόμα, ότι έχουν πριστεί οι αδένες, μυρωδιά στα ούρα όπως είπες και εσύ. Είναι ένας συνδυασμός της έλλειψης θυροξινης που είναι υπευθυνη για τον μεταβολισμό, διάθεση κλπ συν το ιώδιο. Μόλις κάνεις και το ολόσωμο σπινθηρογραφημα θα ξεκινήσεις και το Τ4 και σιγά σιγά θα δεις διαφορά. Να προσέχεις το αλάτι όταν θα ξεκινήσεις να τρως κανονικά για να μην βοηθήσει στην κατακράτηση και πριζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maggie_30 είπε:

Αχ αγαπημένη μου Ελπε σε ευχαριστώ πολύ γιατί πλέον σκέφτομαι ότι κάτι έχει κ το στομάχι μου κ με τρομάζει. Τουλάχιστον να ηρεμήσω καπως. 

Βεβαια σε 5 μερες πρέπει να ξανά ανέβω Αθήνα για να κάνω το ολόσωμο σπινθηρογράφημα.

Αν κ δεν ξέρω ακριβώς τι θα μας δείξει αυτό αλλά εύχομαι να τα δείξει καλά κ να τελειώσει εδώ η ταλαιπωρία μου. 

Εγώ το περασα δύσκολα!δεν μπορούσα να φάω τίποτα ...δεν είχα γεύση καθόλου!οτι έτρωγα ήταν σαν χόρτο..αλλά σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό..εγώ από εκείνη την ημέρα δεν μπορώ να φάω ξανά μπιφτέκι!μου το έφεραν την πρώτη μέρα που μου χορήγησαν το ιώδιο και από εκείνη την ημέρα δεν το εφαγα ξανά!με αναγουλιαζει!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου. 

Σε ένα χρόνο μου είπαν ότι θα πρέπει να ξανά κάνω επανάληψη το ολόσωμο σπινθηρογράφημα αλλά τότε επειδή θα παίρνω τα χάπια μου κανονικά θα πρέπει να κάνω κ κάτι ενέσεις. Thyrogen κάπως ετσι. 

Τις φοβαμαι η αλήθεια είναι . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maggie_30 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου. 

Σε ένα χρόνο μου είπαν ότι θα πρέπει να ξανά κάνω επανάληψη το ολόσωμο σπινθηρογράφημα αλλά τότε επειδή θα παίρνω τα χάπια μου κανονικά θα πρέπει να κάνω κ κάτι ενέσεις. Thyrogen κάπως ετσι. 

Τις φοβαμαι η αλήθεια είναι . 

 Γειά σου Maggie και περαστικα. Δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις ενέσεις Thyrogen . Μπορείς και να το κάνεις κόβοντας το χάπι τ4 για 3 εβδομάδες περιπου και να πεσεις σταδιακά σε υποθυρεοειδισμο. Δεν είναι και τόσο δύσκολο ουτε οι παρενεργιες είναι βαριές. 

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλαν κ τις αγορασα κ δυστυχώς αναγκαστικά θα τις κάνω δεν πλήρωσα βέβαια γιατί τις πήρα με την ασφάλεια .  . 

Έχει κάνει κάποιο κορίτσι να μας πει αν είχε παρενέργειες?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Maggie_30 είπε:

Με έβαλαν κ τις αγορασα κ δυστυχώς αναγκαστικά θα τις κάνω δεν πλήρωσα βέβαια γιατί τις πήρα με την ασφάλεια .  . 

Έχει κάνει κάποιο κορίτσι να μας πει αν είχε παρενέργειες?????

Καλημέρα και από μένα..Όλα όσα νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικά, εγώ και στα 2 πέρα από τη σωματική εξάντληση είχα και ψυχολογική κατάπτωση..Κοιμόμουν κάθε μέρα 4 ώρες μόνο και νεύρα πολλααα νεύρα!Όσο για τις ενέσεις τις έκανε ο αδερφός μου,είχε μόνο πονοκέφαλο για 2-3 μέρες και ολα καλά!Για όσους είναι low risk είναι πολύ εντάξει που γλιτώνεις υποθειροειδισμο και τη δίαιτα του αλατιού..Εφόσον ο γιατρός σου συμφωνεί για μένα καλύτερα ενέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Είναι τώρα 4 μέρες που νοιωθω ψιλά στο στομάχι κάτι περίεργο δεν ξέρω πως να το περιγράψω σαν ταχυκαρδία ,σαν να μην έχει δύναμη η καρδια να τα βγάλει πέρα κ παλεύω για λιποθυμία Κ τα βράδια ξυπνάω σαν να μην έχω οξυγόνο. 

Βλέπω ότι όσο περνάνε οι μέρες βγαίνει κ κάτι νέο κ φοβάμαι τώρα που έχω ταξίδι μπροστά μου αν θα τα καταφέρω συν μην πάθει η καρδιά μου τίποτα. Δεν βλέπω να συνέρχομαι κ με αγχώνει πάρα πολύ όλο αυτό.απο την αρχή ξεκίνησα με υπερβολικό αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maggie_30 είπε:

Είναι τώρα 4 μέρες που νοιωθω ψιλά στο στομάχι κάτι περίεργο δεν ξέρω πως να το περιγράψω σαν ταχυκαρδία ,σαν να μην έχει δύναμη η καρδια να τα βγάλει πέρα κ παλεύω για λιποθυμία Κ τα βράδια ξυπνάω σαν να μην έχω οξυγόνο. 

Βλέπω ότι όσο περνάνε οι μέρες βγαίνει κ κάτι νέο κ φοβάμαι τώρα που έχω ταξίδι μπροστά μου αν θα τα καταφέρω συν μην πάθει η καρδιά μου τίποτα. Δεν βλέπω να συνέρχομαι κ με αγχώνει πάρα πολύ όλο αυτό.απο την αρχή ξεκίνησα με υπερβολικό αγχος.

Maggie μου γλυκιά, για να μη φοβάσαι αν και στον καθένα τα συμπτώματα είναι διαφορετικα, όταν βγήκα από το ιώδιο την Τρίτη ημέρα άρχισα να νιώθω ότι κλείνει ο φαρυγγας μου και δεν χωράει αέρας να περάσει, ταχυκαρδιες, το στομάχι πρισμενο, μια μυρωδιά σαν μέταλλο, αστάθεια, συνεχόμενο βουητό στα αυτιά, ζαλάδες, κλάμα πολύ κλάμα, ήμουν και μόνη μου πολύ γέλιο, κρίσεις πανικού και άλλα. Είχα ζητήσει κάποιο χαλαρωτικό δεν μου έδωσαν, μέχρι λαρυγγοσκοπηση έκανα μήπως και.... Κάποιοι το περνάνε αναίμακτα, κάποιοι λίγο πιο βαριά. Μη φοβάσαι καρδούλα μου, είσαι και με χωρίς χάπι ακόμα, είναι όλα μαζί. Βαθιές ανάσες, καμία ταινιούλα να σε χαλαρώνει, λίγο περπάτημα σε ώρες που δεν έχει πολύ κόσμο. Εγώ είδα όλες τις σεζόν στα φιλαράκια......!!! Όταν κάνεις και το ολόσωμο θα αρχίσεις το Τ4 και σιγά σιγά θα επανέλθεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maggie_30 είπε:

Είναι τώρα 4 μέρες που νοιωθω ψιλά στο στομάχι κάτι περίεργο δεν ξέρω πως να το περιγράψω σαν ταχυκαρδία ,σαν να μην έχει δύναμη η καρδια να τα βγάλει πέρα κ παλεύω για λιποθυμία Κ τα βράδια ξυπνάω σαν να μην έχω οξυγόνο. 

Βλέπω ότι όσο περνάνε οι μέρες βγαίνει κ κάτι νέο κ φοβάμαι τώρα που έχω ταξίδι μπροστά μου αν θα τα καταφέρω συν μην πάθει η καρδιά μου τίποτα. Δεν βλέπω να συνέρχομαι κ με αγχώνει πάρα πολύ όλο αυτό.απο την αρχή ξεκίνησα με υπερβολικό αγχος.

Δωσε λίγο χρόνο!!ειναι απόλυτα φυσιολογικό να νιώθεις έτσι!!εγω ήμουν πολύ χειρότερα..θέλει χρόνο ..

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αγγελικής μου κ Ελπε μου σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου πράγματικα μου δίνετε κουράγιο να κάνω υπομονή.

Μεγαλώνω μόνη μου έναν αντρακο κ είμαι μακριά του δεν θα ήθελα να πάθω κ κατι κ να μείνει εντελώς μόνο του. Έπιασα άλλο σπίτι να κάνω την απομόνωση μου ώστε να είμαι εντελώς καθαρή από το ιώδιο όταν θα γυρίσω μου είπαν 25 μέρες από το παιδί εγώ θα κάτσω όλο το μήνα για να είμαι σίγουρη. Σας ευχαριστώ όλες αγάπες μου. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...