Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα επειδή σήμερα μόλις το μάθαμε και τα έχουμε λίγο χαμένα... Διαγνώστηκε η γυναίκα μου με κακοήθη όζους  1cm ο γιατρός μας είπε χειρουργείο και μετά βλέπουμε για ιώδιο αν θα πάρουμε η όχι θα ήθελα λίγο τα φώτα σας για καλό χειρουργό και κάποιον καλό ενδοκρινολόγο για μια δεύτερη γνώμη μένω Καισαριανή αλλά θα πάω όπου χρειάζεται αν είναι καλός ο γιατρός ( ο δικός μας γιατρός μας πρότεινε τον κ. Πουλιο Ευθύμιο έχεις κάνεις άποψη? )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christos2021 είπε:

Παιδιά καλησπέρα επειδή σήμερα μόλις το μάθαμε και τα έχουμε λίγο χαμένα... Διαγνώστηκε η γυναίκα μου με κακοήθη όζους  1cm ο γιατρός μας είπε χειρουργείο και μετά βλέπουμε για ιώδιο αν θα πάρουμε η όχι θα ήθελα λίγο τα φώτα σας για καλό χειρουργό και κάποιον καλό ενδοκρινολόγο για μια δεύτερη γνώμη μένω Καισαριανή αλλά θα πάω όπου χρειάζεται αν είναι καλός ο γιατρός ( ο δικός μας γιατρός μας πρότεινε τον κ. Πουλιο Ευθύμιο έχεις κάνεις άποψη? )

Καλησπέρα Χρήστο, εμένα με χειρουργησε ο Γουσης Παναγιώτης και τον άντρα μου, πολύ καλός... Και ενδοκρινολογο έχω την καρπουζου Αγγελική στο Περιστέρι η οποία είναι ενδοκρινολογος ογκολογος όπως μου έχει πει... Μην τρελενεστε προκαταβολικά. Η βιοψία έδειξε κακοήθεια κατά bathesda τι βαθμό; Είναι σοκαριστικο σας καταλαβαίνω.....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλησπέρα Χρήστο, εμένα με χειρουργησε ο Γουσης Παναγιώτης και τον άντρα μου, πολύ καλός... Και ενδοκρινολογο έχω την καρπουζου Αγγελική στο Περιστέρι η οποία είναι ενδοκρινολογος ογκολογος όπως μου έχει πει... Μην τρελενεστε προκαταβολικά. Η βιοψία έδειξε κακοήθεια κατά bathesda τι βαθμό; Είναι σοκαριστικο σας καταλαβαίνω.....

Αγγελική καλημέρα και ευχαριστώ για τον χρόνο σου  έλεγε η βιοψία θετικό για κακοήθεια βαθμό VI νομίζω το μέγιστο από ότι μας είπε ο γιατρός αλλά επειδή την κάναμε στην βίο ιατρική δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ... Και δεν μας εξήγησε ακριβώς το μετά μας είπε ότι ίσως χρειαστεί ιωδιο ίσως και όχι και κάτι ενέσεις μετά από 6 μήνες αν θυμάμαι καλά ... επίσης πια η διαφορά του καλοήθη από  τον κακοηθη ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christos2021 είπε:

Αγγελική καλημέρα και ευχαριστώ για τον χρόνο σου  έλεγε η βιοψία θετικό για κακοήθεια βαθμό VI νομίζω το μέγιστο από ότι μας είπε ο γιατρός αλλά επειδή την κάναμε στην βίο ιατρική δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ... Και δεν μας εξήγησε ακριβώς το μετά μας είπε ότι ίσως χρειαστεί ιωδιο ίσως και όχι και κάτι ενέσεις μετά από 6 μήνες αν θυμάμαι καλά ... επίσης πια η διαφορά του καλοήθη από  τον κακοηθη ?

Καλημέρα Χρήστο, αρχικά τον ίδιο βαθμό κακοήθειας είχα και εγώ και είμαι ακόμα εδώ.!!! Τα πρώτα βήματα έχουν ως εξής δεν ξέρω τώρα αν πρέπει να επαναλάβεις την παρακέντηση αυτό θα στο πει η ενδοκρινολογος. Πάντως η σειρά είναι παίρνεις την βιοψία και πας στην ενδοκρινολογο να τη δει για να σε κατευθύνει. Λογικά θα μεσολαβήσει και μια χαρτογράφηση λεμφαδενων και ραντεβού με χειρουργό που να ειδικεύεται στον θηροειδη αν σας πει για χειρουργείο. Μην αγχώνεστε τα περισσότερα κορίτσια εδώ στο φόρουμ είμαστε με καρκίνο θηροειδη και είμαστε μια χαρά. Θέλει δύναμη γιατί είναι μια σειρά εξετάσεων που πρέπει να ακολουθήσουμε αλλά συνεχίζουμε. Ο καρκίνος του θηροειδη είναι ιασιμος. Το σοκ είναι και το άκουσμα της πάθησης όλες καταλαβαίνουμε!!!! Τώρα σε αυτό που με ρώτησες καλοηθης είναι ένας οζος που δεν έχει ύποπτα στοιχεία ενώ κακοηθης επιβεβαιώνει ότι υπάρχουν στοιχεία που το επιβεβαιωνουν. 

Όλα θα πάνε καλά ψυχραιμία δεν το λέω έτσι όλες περάσαμε από εκεί δικαιολογημενα τα συναισθήματα, δεν θα πεθάνουμε όμως!!! Εδώ είμαστε για ότι χρειαστείτε 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλημέρα Χρήστο, αρχικά τον ίδιο βαθμό κακοήθειας είχα και εγώ και είμαι ακόμα εδώ.!!! Τα πρώτα βήματα έχουν ως εξής δεν ξέρω τώρα αν πρέπει να επαναλάβεις την παρακέντηση αυτό θα στο πει η ενδοκρινολογος. Πάντως η σειρά είναι παίρνεις την βιοψία και πας στην ενδοκρινολογο να τη δει για να σε κατευθύνει. Λογικά θα μεσολαβήσει και μια χαρτογράφηση λεμφαδενων και ραντεβού με χειρουργό που να ειδικεύεται στον θηροειδη αν σας πει για χειρουργείο. Μην αγχώνεστε τα περισσότερα κορίτσια εδώ στο φόρουμ είμαστε με καρκίνο θηροειδη και είμαστε μια χαρά. Θέλει δύναμη γιατί είναι μια σειρά εξετάσεων που πρέπει να ακολουθήσουμε αλλά συνεχίζουμε. Ο καρκίνος του θηροειδη είναι ιασιμος. Το σοκ είναι και το άκουσμα της πάθησης όλες καταλαβαίνουμε!!!! Τώρα σε αυτό που με ρώτησες καλοηθης είναι ένας οζος που δεν έχει ύποπτα στοιχεία ενώ κακοηθης επιβεβαιώνει ότι υπάρχουν στοιχεία που το επιβεβαιωνουν. 

Όλα θα πάνε καλά ψυχραιμία δεν το λέω έτσι όλες περάσαμε από εκεί δικαιολογημενα τα συναισθήματα, δεν θα πεθάνουμε όμως!!! Εδώ είμαστε για ότι χρειαστείτε 

 

ευχαριστώ πάρα πολύ!!! πιστεύω πως κάθε συμβουλή βοηθάει τουλάχιστον να έχουμε λίγο καλύτερη ψυχολογία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από εμένα Χρήστο!!Αρχικά όχι πανικός, με ηρεμία και τα βήματα θα γίνουν ένα ένα!Πρέπει να καταλήξετε σε έναν χειρουργό ο οποίος θα σας καθοδηγήσει!Τα ονόματα που ακούγονται για τον θυρεοειδή είναι τα εξής:Γιωτακης Ευάγγελος και Γιωτακης Ιωάννης, χειρουργησαν εμένα με απόλυτη επιτυχία, γιατί αν διαβάσεις την ιστορία μου είναι λίγο πιο "ενδιαφέρουσα " από των υπολοίπων αλλά εγχειρησαν και τον αδερφό μου επίσης καλό καθαρισμό, ο Γουσης Παναγιώτης και ο Βαμβακιδης!Πριν από το χειρουργείο θα γίνει μια χαρτογράφηση λεμφαδενων στον κύριο Καλοβιδουρη (δε ξέρω αν υπάρχει κι άλλος)!Η επέμβαση δεν είναι κάτι τρομερό, συνήθως την επόμενη βγαίνεις και αν ο χειρούργος είναι καλός μάστορας δεν έχεις ούτε καν βραχναδα στη φωνή...Μετά βάση ιστολογικης και αιματολογικων αποφασίζει ο ενδοκρινολογος αν θα πάρει ιώδιο!Εγώ έχω την κυρία Αλεβιζακη, κορυφή στο είδος της αλλά πολύ καλός είναι και ο κύριος Ξυδακης στον Πειραιά!Ότι άλλο χρειαστείτε εδώ είμαστε..

Είναι το άκουσμα που ταράζει περισσότερο και ότι σου αλλάζει για λίγο τα οποία σχέδια αλλά όταν περάσει λίγο ο καιρός θα καταλάβετε ότι δεν άξιζε τον κόπο ο πανικός και η στενοχώρια!Η θεραπεία για τον θυρεοειδή είναι ένα καλό χειρουργείο και αν χρειαστεί ιώδιο..δεν κάνουμε χημειοθεραπειες ή ακτινοβολίες κλπ!Για αυτό η επιλογή χειρουργού είναι το Α και το Ω!Είχα ένα πολύ κακό 1ο χειρουργείο από έναν χασαπη οπότε το λέω εκ πείρας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και πάλι κορίτσια τι κάνετε; τα δικά μου νεώτερα τελικά έκλεισα χειρουργείο για αφαίρεση του ογκιδιου στο μαστό την επόμενη βδομάδα. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλησπερα και πάλι κορίτσια τι κάνετε; τα δικά μου νεώτερα τελικά έκλεισα χειρουργείο για αφαίρεση του ογκιδιου στο μαστό την επόμενη βδομάδα. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση 

Ναι να δεις τι συμβαίνει. Τίποτα μην μένει στην τυχη θεωρώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Καλησπερα και πάλι κορίτσια τι κάνετε; τα δικά μου νεώτερα τελικά έκλεισα χειρουργείο για αφαίρεση του ογκιδιου στο μαστό την επόμενη βδομάδα. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση 

Αγγελική εγώ είμαι της γνώμης να το κανείς να ησυχάσεις!εγω σε 20 μέρες έχω ραντεβου στο θεαγενειο που έκανα και το ιώδιο μετά από 1 χρόνο!!εχω αρκετο άγχος !!περασα υπέρηχο για να το πάω στους γιατρούς μου και έδειξε καθαρο!υπαρχει ένα πολύ μικρό κομματάκι που είχαμε δει στο σπινθηρογραφημα αλλά λογικά έχουν καεί τα καρκινικά υπολείμματα ..

6 ώρες πρίν, Christos2021 είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ!!! πιστεύω πως κάθε συμβουλή βοηθάει τουλάχιστον να έχουμε λίγο καλύτερη ψυχολογία

Χρήστο ψυχραιμία!!ολες εδώ μέσα είμαστε με καρκίνο του θυρεοειδούς!ξερω είναι σοκ αλλά είμαστε τυχερές μέσα στην ατυχία μας γιατί είναι θεραπεύσιμο!ψυχραιμια και όσο γίνεται καλή ψυχολογία!!δεν θέλει άγχος και στεναχώρια!εγω περασα θηλωδες καρκινωμα έκανα χειρουργείο και έκανα και το ιώδιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Καλά έκανες Αγγελική μου,να μην αφήνουμε τίποτα που να μας "τρώει" μέσα μας!Εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου να είναι όλα καλά και να είναι το τελευταίο που θα κάνεις!Νανά μου πως είσαι, πότε θα μπεις τελικά?Ελπε μια χαρά καθαρό θα είναι το σπινθηρογραφημα και θα το ξεχάσεις..Θα κάνεις thyrogen ή έχεις κόψει το χάπι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansi S. είπε:

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Καλά έκανες Αγγελική μου,να μην αφήνουμε τίποτα που να μας "τρώει" μέσα μας!Εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου να είναι όλα καλά και να είναι το τελευταίο που θα κάνεις!Νανά μου πως είσαι, πότε θα μπεις τελικά?Ελπε μια χαρά καθαρό θα είναι το σπινθηρογραφημα και θα το ξεχάσεις..Θα κάνεις thyrogen ή έχεις κόψει το χάπι?

Δεν μου έχουν πει για να κάνω κάτι...και η γιατρός που περασα υπέρηχο μου είπε ότι μάλλον δεν θα χρειαστεί να κάνω...τώρα τι να πω...δεν ξέρω..έχω μπερδευτει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansi S. είπε:

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Καλά έκανες Αγγελική μου,να μην αφήνουμε τίποτα που να μας "τρώει" μέσα μας!Εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου να είναι όλα καλά και να είναι το τελευταίο που θα κάνεις!Νανά μου πως είσαι, πότε θα μπεις τελικά?Ελπε μια χαρά καθαρό θα είναι το σπινθηρογραφημα και θα το ξεχάσεις..Θα κάνεις thyrogen ή έχεις κόψει το χάπι?

Εχω ραντεβου αυριο με Καλοβιδουρη και Λίνο και την Πέμπτη με Βαμβακιδη. Θέλω το συντομότερο δυνατόν γιατί η αναμονή είναι ψυχοφθορα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nana1979! είπε:

Εχω ραντεβου αυριο με Καλοβιδουρη και Λίνο και την Πέμπτη με Βαμβακιδη. Θέλω το συντομότερο δυνατόν γιατί η αναμονή είναι ψυχοφθορα! 

@Ελπε εννοείς δεν σου έχουν πει για σπινθηρογραφημα?Στον χρόνο είναι απαραίτητο νομίζω, να έχουν άλλα πρωτόκολλα εκεί, δεν πιστεύω!Ίσως σου δώσουν οδηγίες όταν πας... @nana1979!Ρώτα και τη γνώμη του Καλοβιδουρη, εμένα με βοήθησε πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

@Ελπε εννοείς δεν σου έχουν πει για σπινθηρογραφημα?Στον χρόνο είναι απαραίτητο νομίζω, να έχουν άλλα πρωτόκολλα εκεί, δεν πιστεύω!Ίσως σου δώσουν οδηγίες όταν πας... @nana1979!Ρώτα και τη γνώμη του Καλοβιδουρη, εμένα με βοήθησε πολύ! 

Μπορεί δεν ξέρω..το μόνο που είχαν πει ήταν να έχω μαζί μου όταν πάω έναν υπέρηχο σε όλη την τραχηλική χώρα και εξετάσεις αίματος για να δουν τους καρκινικούς δείκτες .δεν αναφέρθηκαν σε σπινθηρογραφημα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου. . . 

Μετά από το ιώδιο που έκανα έκατσα ένα μήνα μακριά από το παιδί. 

Είμαι σίγουρα καθαρή τώρα.?

Γύρισα προχθές κ φοβάμαι όταν τον παίρνω αγκαλιά. Φοβάμαι πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...