Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

On 7/4/2021 at 1:06 ΠΜ, Nansi S. είπε:

Η δική μου γιατρός πια είναι η κυρία Αλεβιζακη Μαρία, καθηγήτρια πανεπιστημίου στην Ελλάδα αλλά και στο Λονδίνο..Είναι εκείνη που έχει κάνει έρευνα πάνω στις δύσκολες περιπτώσεις καρκίνου του θυρεοειδή (όπως και η δική μου),εξαιρετική επιστήμονας και άνθρωπος...Μιλάω πάντα μαζί της και όχι με την γραμματεία της,πολύ σημαντικό για μένα!Στην κυρία Αλεβιζακη με έστειλε ένας άλλος ενδοκρινολογος ο Ξυδακης είναι στον Πειραιά,στον οποίο σεβάστηκα την ειλικρίνεια του όταν μου είπε πως δε μπορεί να νε βοηθήσει γιατί δεν είχε ποτέ ξανά τέτοιο περιστατικό, παρόλα αυτά έστειλε μειλ στην Αμερική με τις εξετάσεις μου και έχουμε επικοινωνία, είναι και γιατρός του αδερφού μου(πιο απλή περίπτωση)!Μακριά από την Ευανθία Διαμαντη-Κανδαρακη του  Υγεία, το έχει κάνει σύστημα να κοροϊδεύει..Είμαι εδώ για ότι μπορώ να απαντήσω και να βοηθήσω!

NansiS και η δίκη μου περίπτωση είναι δύσκολη . Ο τύπος μου είναι δύσκολος 

«Χαμηλής διαφοροποίησης που προήλθε από μετασχηματισμό θηλακιωδους . ‘’
Σπανιος τύπος ... Εγώ παρακολουθούμαι από το Θεαγενειο και την κυρία Παζαιτου ως εξωτερικό γιατρό . 
Ειμαι ευχαριστημένη και από τους δυο 

Παντα πρέπει να παίρνουμε δεύτερη γνώμη κει πάντα από καλύτερο γιατρό , ειδικά για τις δύσκολες περιπτώσεις , γιατί δεν έχουν όλοι γνώσεις . Οι περισσότεροι γνωρίζουν για τους σύνηθες τύπους , τους καλώς διαφοροποιημένους . 
Η Αλεβιζάκη είναι στην Αθήνα σε νοσοκομείο ; Η έχει ιατρείο έξω ; 
Θα ήθελα πληροφορίες σε παρακαλώ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/4/2021 at 2:51 ΜΜ, ntora41 είπε:

NansiS και η δίκη μου περίπτωση είναι δύσκολη . Ο τύπος μου είναι δύσκολος 

«Χαμηλής διαφοροποίησης που προήλθε από μετασχηματισμό θηλακιωδους . ‘’
Σπανιος τύπος ... Εγώ παρακολουθούμαι από το Θεαγενειο και την κυρία Παζαιτου ως εξωτερικό γιατρό . 
Ειμαι ευχαριστημένη και από τους δυο 

Παντα πρέπει να παίρνουμε δεύτερη γνώμη κει πάντα από καλύτερο γιατρό , ειδικά για τις δύσκολες περιπτώσεις , γιατί δεν έχουν όλοι γνώσεις . Οι περισσότεροι γνωρίζουν για τους σύνηθες τύπους , τους καλώς διαφοροποιημένους . 
Η Αλεβιζάκη είναι στην Αθήνα σε νοσοκομείο ; Η έχει ιατρείο έξω ; 
Θα ήθελα πληροφορίες σε παρακαλώ ! 

Χαμηλής διαφοροποίησης είναι ο τύπος που χάνει την πρόσληψη ιωδίου?Εγώ έχω θηλώδες με υψηλά κύτταρα,μετάσταση στους πνεύμονες που δεν προσλαμβανουν ιώδιο!Η κυρία Αλεβιζακη είναι στην Αθήνα, ήταν πολλά χρόνια στο Αλεξάνδρα και τώρα έχει ιατρείο...Αν δείτε το βιογραφικό της έχει εξειδίκευση στους δύσκολους τύπους και έχει γράψει πολλά επιστημονικά άρθρα αλλά πέρα από επιστήμονας είναι και πολύ καλός άνθρωπος με διάθεση να ακούσει και να απαντήσει!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,μόλις γύρισα από την γιατρό μου και μου έκλεισαν 7 Ιουνίου να κάνω επαναληπτικό σπινθηρογραφημα !μου είπαν ότι θα πρέπει να μείνω μέσα 1 βράδυ.δεν θα γίνει διακοπή του τ4 που παίρνω αλλά θα γίνει ένεση thyrogen..έχει κάνει κάποια κοπέλα ένα χρόνο μετά το ιώδιο με ένεση χωρίς διακοπή χαπιού;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Γεια σας κορίτσια,μόλις γύρισα από την γιατρό μου και μου έκλεισαν 7 Ιουνίου να κάνω επαναληπτικό σπινθηρογραφημα !μου είπαν ότι θα πρέπει να μείνω μέσα 1 βράδυ.δεν θα γίνει διακοπή του τ4 που παίρνω αλλά θα γίνει ένεση thyrogen..έχει κάνει κάποια κοπέλα ένα χρόνο μετά το ιώδιο με ένεση χωρίς διακοπή χαπιού;

Καλημέρα @Ελπε!!Είχε κάνει ο αδερφός μου χωρίς διακοπή,πήγε την πρώτη μέρα του πήραν αίμα του έκαναν την πρώτη ένεση και ξαναπηγε μετά από 1 εβδομάδα για τη δεύτερη ένεση, μετά από 2 μέρες έκανε το σπινθηρογραφημα και ξανά αίμα!Ήταν μια χαρά ψυχολογικά και σωματικά, Είχε μόνο πονοκέφαλο για λίγες μέρες!αν με ρωτάς πολύ καλύτερα οι ενέσεις από την διακοπή!Αντε με το καλό να τελειώσεις και θα είναι όλα καλά, να τα αφήσεις πίσω..

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πως είσαι, έχουμε μέρες να μάθουνε νέα σου!Βγήκε η βιοψία?

@nana1979! Εσύ γλυκιά μου,πως είσαι...Έχεις νεότερα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansi S. είπε:

Καλημέρα @Ελπε!!Είχε κάνει ο αδερφός μου χωρίς διακοπή,πήγε την πρώτη μέρα του πήραν αίμα του έκαναν την πρώτη ένεση και ξαναπηγε μετά από 1 εβδομάδα για τη δεύτερη ένεση, μετά από 2 μέρες έκανε το σπινθηρογραφημα και ξανά αίμα!Ήταν μια χαρά ψυχολογικά και σωματικά, Είχε μόνο πονοκέφαλο για λίγες μέρες!αν με ρωτάς πολύ καλύτερα οι ενέσεις από την διακοπή!Αντε με το καλό να τελειώσεις και θα είναι όλα καλά, να τα αφήσεις πίσω..

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πως είσαι, έχουμε μέρες να μάθουνε νέα σου!Βγήκε η βιοψία?

@nana1979! Εσύ γλυκιά μου,πως είσαι...Έχεις νεότερα?

Μακάρι γιατί θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για μωράκι!!!και με έχει κουράσει όλη αυτή η αναμονή!σου χορηγούν άδεια για το σπινθηρογραφημα έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Καλημέρα @Ελπε!!Είχε κάνει ο αδερφός μου χωρίς διακοπή,πήγε την πρώτη μέρα του πήραν αίμα του έκαναν την πρώτη ένεση και ξαναπηγε μετά από 1 εβδομάδα για τη δεύτερη ένεση, μετά από 2 μέρες έκανε το σπινθηρογραφημα και ξανά αίμα!Ήταν μια χαρά ψυχολογικά και σωματικά, Είχε μόνο πονοκέφαλο για λίγες μέρες!αν με ρωτάς πολύ καλύτερα οι ενέσεις από την διακοπή!Αντε με το καλό να τελειώσεις και θα είναι όλα καλά, να τα αφήσεις πίσω..

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πως είσαι, έχουμε μέρες να μάθουνε νέα σου!Βγήκε η βιοψία?

@nana1979! Εσύ γλυκιά μου,πως είσαι...Έχεις νεότερα?

Καλησπέρα όμορφη, χτες πήγα και έκοψα τα ράμματα και με ενημέρωσαν και για τη βιοψία..... Καλοηθεια τελικά δοξασι ο Θεός. Πάμε για τα επόμενα τώρα.... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Μακάρι γιατί θέλω να ξεκινήσω προσπάθειες για μωράκι!!!και με έχει κουράσει όλη αυτή η αναμονή!σου χορηγούν άδεια για το σπινθηρογραφημα έτσι δεν είναι?

Λίγη υπομονή ακόμα κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά αυτό είναι το τελευταίο!Για την άδεια δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι μιας και πάλι θα πρέπει να απέχεις 2-3 μέρες ίσως και μια βδομάδα!

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Μπράβο Αγγελική μου,υπέροχα νέα!Σιδερένια,υγεία και χαρές μόνο από εδώ και πέρα!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nansi S. είπε:

Καλημέρα @Ελπε!!Είχε κάνει ο αδερφός μου χωρίς διακοπή,πήγε την πρώτη μέρα του πήραν αίμα του έκαναν την πρώτη ένεση και ξαναπηγε μετά από 1 εβδομάδα για τη δεύτερη ένεση, μετά από 2 μέρες έκανε το σπινθηρογραφημα και ξανά αίμα!Ήταν μια χαρά ψυχολογικά και σωματικά, Είχε μόνο πονοκέφαλο για λίγες μέρες!αν με ρωτάς πολύ καλύτερα οι ενέσεις από την διακοπή!Αντε με το καλό να τελειώσεις και θα είναι όλα καλά, να τα αφήσεις πίσω..

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Αγγελική μου πως είσαι, έχουμε μέρες να μάθουνε νέα σου!Βγήκε η βιοψία?

@nana1979! Εσύ γλυκιά μου,πως είσαι...Έχεις νεότερα?

Οχι κανένα νεώτερο. Έχει πολυ δουλειά λέει, δεν είναι μόνο η δική μου που καθυστερεί. Ολόκληρο Υγεία και καθυστερεί.... Είναι κ τα νευρα κροσια τώρα δεν θελω κ πολυ!! Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον ! ! Ότι μάθω σας λέω. Φιλια ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nansi S. είπε:

Λίγη υπομονή ακόμα κορίτσι μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά αυτό είναι το τελευταίο!Για την άδεια δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι μιας και πάλι θα πρέπει να απέχεις 2-3 μέρες ίσως και μια βδομάδα!

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 Μπράβο Αγγελική μου,υπέροχα νέα!Σιδερένια,υγεία και χαρές μόνο από εδώ και πέρα!!

Μακάρι για όλες μας μόνο χαρουμενα νέα και υγεία και να είναι καλά οι οικογένειες μας τίποτε άλλο!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Τι κάνετε ; Ήθελα να σας ευχηθώ καλό Πάσχα και Καλή ανάσταση με πολύ πολύ υγεία και αγάπη!!! Σας φιλώ 

Καλή ανάσταση με υγεία σε όλο τον κόσμο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα!!! Πώς είστε καιρό έχω να σας ακούσω! Nana1979 βγήκε η ιστολογικη σου; Ελπε το έκανες το ολόσωμο σπινθηρογραφημα; Να σας πω και τα δικά μου νεώτερα, όσο πλησίαζε ο καιρός για να πάω να κλείσω τα ραντεβού για τον ετήσιο έλεγχο με έπιασε η εμμονή και ξεκίνησα πάλι το ψάξιμο... Μου έλεγαν όλοι πέρα από θέση των καρκινικων οζων που είχα πολυεστικο 6 θηλωδη μικροκαρκινωματα με θυλακιωδη πρότυπο ανάπτυξης και το ένα από τα έξι με εξοθυροεικη επέκταση και κάτι άλλα που δεν καταλαβαίνω ότι είναι επιθετικός καρκίνος μεταστατικος, διάβαζα τηνβιοψια ξανά και ξανά και δεν καταλάβαινα, κάποια στιγμή η ενδοκρινολογος είχε αναφέρει ότι έχω παιδικό τύπο καρκινου κάτω κάτω λοιπόν στη βιοψία έλεγε υπολείμματα εμβρυακου συμπαγων κυτταρων φωλεων solid cell nest, το Εψαξα λοιπόν και κατάλαβα ότι αυτός ειναι ο τύπος του παιδικού καρκίνου και με τη θυλακιωδη πρότυπο ανάπτυξης ίσως ποτέ δεν μου ανέλυσαν ίσως επειδή πήγαινα μόνη μου και με έβλεπαν σαν..... Τουλάχιστον ξέρω τι έχω. Πέρα από αυτό που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, πήγα σήμερα στο ογκολογικο αγίων αναργυρων να κανονίσω για το ολόσωμο σπινθιρογραφημα, είπα στην πυρινικο ότι η ενδοκρινολογος θέλει να το κάνω με διακοπή χαπιού Τ4, συμφώνησε, τη ρώτησα δίαιτα χαμηλού ιωδίου θα κάνω στην προετοιμασία και μου είπε όχι, μόνο διατροφή 2 μέρες πριν πάρω τα 5 MC ιώδιο, δεν διευκρινησε αν θα κάνω thirogen ή χάπι. Πήρα τηλέφωνο και την ενδοκρινολογο για τη δίαιτα και μου είπε ότι σου είπε η πυρινικος δεν άφησε περιθώριο για άλλες ερωτήσεις. Δηλαδή αν ξέρετε εσείς2/6  σταματάω το Τ4 και ξεκινώ Τ3 των 25πρωι βράδυ μέχρι 4/7 μετά σταματώ το Τ3, στις 19/7 αιματολογικες  tg, tsh, anti tg, 21/7 παίρνω τα 5mc χάπι ή thirogen δεν ξέρω 2 ημέρες βραστά λαχανικά, φρούτα εποχιακά, όχι κρέας και 23/7 κάνω το ολόσωμο. Δεν ρώτησα πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα, δεν ρώτησα για τα παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πρέπει να κάνω δίαιτα όπως πέρυσι. Και επίσης φοβισμένη για το τι δουλειά έχει κάνει το ιώδιο αν έχει κάψει το υπολειμα και κάτι καινούργιο που μου είχαν βρει στο ολόσωμο. Επίσης δεν μου είπαν να κάνω υπερυχο όπως διάβασα σε άλλες κοπέλες. Έχω επίσης ξέρο λαιμό όταν καταπίνω, τραβήγματα στην περιοχή του λαιμού, και ότι έχω ένα μπαλάκι όταν καταπίνω, πιθανολογώ από το ιώδιο ή από το Τ4 των 125 που πρέπει να είμαστε υπερθηροειδικες αν το γράφω καλά. Μπερδεμένες οι σκέψεις μου, πολλές οι ερωτήσεις μου, νιώθω λίγο χαμένη!!! Ευχαριστώ που με ακούσατε, αν ξέρετε κάτι από τη δική σας εμπειρία θα το εκτιμούσα πολύ. Σας φιλώ και συγνώμη για το σεντόνι 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2021 at 1:47 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Πώς είστε καιρό έχω να σας ακούσω! Nana1979 βγήκε η ιστολογικη σου; Ελπε το έκανες το ολόσωμο σπινθηρογραφημα; Να σας πω και τα δικά μου νεώτερα, όσο πλησίαζε ο καιρός για να πάω να κλείσω τα ραντεβού για τον ετήσιο έλεγχο με έπιασε η εμμονή και ξεκίνησα πάλι το ψάξιμο... Μου έλεγαν όλοι πέρα από θέση των καρκινικων οζων που είχα πολυεστικο 6 θηλωδη μικροκαρκινωματα με θυλακιωδη πρότυπο ανάπτυξης και το ένα από τα έξι με εξοθυροεικη επέκταση και κάτι άλλα που δεν καταλαβαίνω ότι είναι επιθετικός καρκίνος μεταστατικος, διάβαζα τηνβιοψια ξανά και ξανά και δεν καταλάβαινα, κάποια στιγμή η ενδοκρινολογος είχε αναφέρει ότι έχω παιδικό τύπο καρκινου κάτω κάτω λοιπόν στη βιοψία έλεγε υπολείμματα εμβρυακου συμπαγων κυτταρων φωλεων solid cell nest, το Εψαξα λοιπόν και κατάλαβα ότι αυτός ειναι ο τύπος του παιδικού καρκίνου και με τη θυλακιωδη πρότυπο ανάπτυξης ίσως ποτέ δεν μου ανέλυσαν ίσως επειδή πήγαινα μόνη μου και με έβλεπαν σαν..... Τουλάχιστον ξέρω τι έχω. Πέρα από αυτό που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, πήγα σήμερα στο ογκολογικο αγίων αναργυρων να κανονίσω για το ολόσωμο σπινθιρογραφημα, είπα στην πυρινικο ότι η ενδοκρινολογος θέλει να το κάνω με διακοπή χαπιού Τ4, συμφώνησε, τη ρώτησα δίαιτα χαμηλού ιωδίου θα κάνω στην προετοιμασία και μου είπε όχι, μόνο διατροφή 2 μέρες πριν πάρω τα 5 MC ιώδιο, δεν διευκρινησε αν θα κάνω thirogen ή χάπι. Πήρα τηλέφωνο και την ενδοκρινολογο για τη δίαιτα και μου είπε ότι σου είπε η πυρινικος δεν άφησε περιθώριο για άλλες ερωτήσεις. Δηλαδή αν ξέρετε εσείς2/6  σταματάω το Τ4 και ξεκινώ Τ3 των 25πρωι βράδυ μέχρι 4/7 μετά σταματώ το Τ3, στις 19/7 αιματολογικες  tg, tsh, anti tg, 21/7 παίρνω τα 5mc χάπι ή thirogen δεν ξέρω 2 ημέρες βραστά λαχανικά, φρούτα εποχιακά, όχι κρέας και 23/7 κάνω το ολόσωμο. Δεν ρώτησα πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα, δεν ρώτησα για τα παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πρέπει να κάνω δίαιτα όπως πέρυσι. Και επίσης φοβισμένη για το τι δουλειά έχει κάνει το ιώδιο αν έχει κάψει το υπολειμα και κάτι καινούργιο που μου είχαν βρει στο ολόσωμο. Επίσης δεν μου είπαν να κάνω υπερυχο όπως διάβασα σε άλλες κοπέλες. Έχω επίσης ξέρο λαιμό όταν καταπίνω, τραβήγματα στην περιοχή του λαιμού, και ότι έχω ένα μπαλάκι όταν καταπίνω, πιθανολογώ από το ιώδιο ή από το Τ4 των 125 που πρέπει να είμαστε υπερθηροειδικες αν το γράφω καλά. Μπερδεμένες οι σκέψεις μου, πολλές οι ερωτήσεις μου, νιώθω λίγο χαμένη!!! Ευχαριστώ που με ακούσατε, αν ξέρετε κάτι από τη δική σας εμπειρία θα το εκτιμούσα πολύ. Σας φιλώ και συγνώμη για το σεντόνι 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!οχι 7 Ιουνίου θα μπω μέσα!!και η αλήθεια αγχωθηκα γιατί δεν ξέρω την διαδικασία με τις ενέσεις thyrogen..πόσος καιρό πρέπει να περιμένω μετά (εννοώ για να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδάκι)..αχ δεν ξέρω!!δεν έχω άλλο υπομονη!εχω κουραστεί!

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!οχι 7 Ιουνίου θα μπω μέσα!!και η αλήθεια αγχωθηκα γιατί δεν ξέρω την διαδικασία με τις ενέσεις thyrogen..πόσος καιρό πρέπει να περιμένω μετά (εννοώ για να ξεκινήσω προσπάθειες για παιδάκι)..αχ δεν ξέρω!!δεν έχω άλλο υπομονη!εχω κουραστεί!

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου, μην μου στεναχωριέσαι πλησιάζει η ώρα, η δόση ιωδίου που παίρνουμε για το ετήσιο σπινθηρογραφημα ειναι πολύ μικρή οπότε δεν θα περιμένεις πολύ και θα βάλεις μπροστά για ζουζούνι σου. Φτάνει η ώρα..... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!Αγγελική μου αν κάποια στιγμή βρεις κάποιον να σου απαντήσει αυτό το παιδικό καρκίνο, πολύ θα ήθελα να μάθω τι είναι!Εν πάση περιπτώσει..Τις thyrogen τις κάνουμε όταν δεν κάνουμε διακοπή t4 οπότε θέλουμε άμεσο υποθυρεοειδισμο και προκαλείται με τις ενέσεις...κάνε έναν κόπο και ενόχλησε τους γιατί δεν έχω ακούσει ξανά διακοπή χωρίς δίαιτα!Τα υπόλοιπα συμπτώματα στον λαιμό να ξέρεις θα τα έχεις για αρκετό καιρό ακόμα και δεν είναι τίποτα, σκέψου ότι έχω και εγώ μετά από 1,5 χρόνο από το δεύτερο χειρουργείο αλλά και ο αδερφός μου που κλείνει σχεδόν 2 χρόνια!Τις προάλλες από το άγχος μου ,πήρα έντρομη τον Καλοβιδουρη, πήγα έκανα υπέρηχο όλα τέλεια στον τράχηλο!Υπέρηχο κανονικά ζητάει ο ενδοκρινολογος, πάρε και μίλα του, για αυτό τους πληρώνουμε...Και κοίτα να ηρεμήσεις γιατί όταν η θυρεοσφαιρινη είναι χαμηλή τότε δεν υπάρχει υποψία για μετάσταση...Κάνε τις εξετάσεις σου και απόλαυσε το καλοκαίρι σου!

Ελπε με το καλό κορίτσι μου,όλα θα είναι καλά και σύντομα θα βάλεις μπρος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...