Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Νανά καλησπέρα και από εμένα, για τον Βαμβακιδη έχω ακούσει ότι είναι καλός και κάνει καλό καθαραρισμο,για τον Λινο σαν όνομα μόνο δεν τον ξέρω. Εγώ έκανα το χειρουργείο με τον Γουση Παναγιώτη πολύ καλός επίσης. Η ιστολογικη είναι όντως ένα θέμα, μέχρι να την πάρεις...... Αυτή η αναμονή!!!!

Ναι δεν στο κρυβω εχω αγχωθεί, όσο και να θέλω να κάνω θετικές σκέψεις ώρες ώρες δυσκολευομαι. Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες από το φόρουμ και με εχετε βοηθήσει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nana1979! είπε:

Ναι δεν στο κρυβω εχω αγχωθεί, όσο και να θέλω να κάνω θετικές σκέψεις ώρες ώρες δυσκολευομαι. Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες από το φόρουμ και με εχετε βοηθήσει! 

Με bathesda 3 έχεις ένα πολύ μεγαλο ποσοστό να είναι καλοηθεια μην αγχώνεσαι προκαταβολικά!!!! Με όποιον και να το κάνεις θα συγκεντρώσεις τις ερωτήσεις σου για να τις κάνεις και θα ρωτήσεις αν θα πρέπει να προηγηθεί και χαρτογράφηση λεμφαδενων. Είναι SOS. Επίσης το πιο σημαντικό στο θέμα μας είναι ένα καλό χειρουργείο, με το λιγότερο υπολειμμα θηρεοειδικου ιστού και γατονι γιατρό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Με bathesda 3 έχεις ένα πολύ μεγαλο ποσοστό να είναι καλοηθεια μην αγχώνεσαι προκαταβολικά!!!! Με όποιον και να το κάνεις θα συγκεντρώσεις τις ερωτήσεις σου για να τις κάνεις και θα ρωτήσεις αν θα πρέπει να προηγηθεί και χαρτογράφηση λεμφαδενων. Είναι SOS. Επίσης το πιο σημαντικό στο θέμα μας είναι ένα καλό χειρουργείο, με το λιγότερο υπολειμμα θηρεοειδικου ιστού και γατονι γιατρό. 

Εχω κλείσει και χαρτογράφηση λεμφαδενων με τον Κουρέα. Πιστευω οτι και οι δυο γιατροί που εχω καταλήξει πληρουν τις προδιαγραφές. ! Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nana1979! είπε:

Εχω κλείσει και χαρτογράφηση λεμφαδενων με τον Κουρέα. Πιστευω οτι και οι δυο γιατροί που εχω καταλήξει πληρουν τις προδιαγραφές. ! Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές! 

Μπράβο πολύ καλός και ο κουρέας Ανδρέας. Όλα μια χαρά θα πάνε να είσαι αισιόδοξη. Πολλές φορές είμαστε τυχερές στην ατυχία μας να προλάβουμε κάτι. Όλες εδώ είμαστε μια μεγάλη ζέστη αγκαλιά.... Όλα θα πάνε καλά!!!! 

 

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Μπράβο πολύ καλός και ο κουρέας Ανδρέας. Όλα μια χαρά θα πάνε να είσαι αισιόδοξη. Πολλές φορές είμαστε τυχερές στην ατυχία μας να προλάβουμε κάτι. Όλες εδώ είμαστε μια μεγάλη ζέστη αγκαλιά.... Όλα θα πάνε καλά!!!! 

 

Κορίτσια καλησπέρα!!! Βγήκαν και τα αποτελέσματα του άντρα μου για το γονίδιο Ret, αρνητικό!!!!!! ΆΡΑ τα παιδιά μου δεν κινδυνεύουν. Την τρίτη έκλεισα ραντεβου στο μαστολογο για επανελεγχο του ογκιδιου στο στήθος, ελπίζω να την σκαπουλαρω και μην κάνω χειρουργείο. Πάω τωρα γιατί τον Ιούνιο έχω και το ετήσιο σπινθηρογραφημα να δούμε εκαψε το ιώδιο ότι έμεινε; Προς το παρόν πρώτα το στήθος κάντε καμία προσευχή να πάνε όλα καλά. Γιατί από ότι βλέπω μετά τα 40 έτη έχει αρχίσει η κατρακύλα:grin:

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/3/2021 at 8:13 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Μπράβο πολύ καλός και ο κουρέας Ανδρέας. Όλα μια χαρά θα πάνε να είσαι αισιόδοξη. Πολλές φορές είμαστε τυχερές στην ατυχία μας να προλάβουμε κάτι. Όλες εδώ είμαστε μια μεγάλη ζέστη αγκαλιά.... Όλα θα πάνε καλά!!!! 

 

Κορίτσια καλησπέρα!!! Βγήκαν και τα αποτελέσματα του άντρα μου για το γονίδιο Ret, αρνητικό!!!!!! ΆΡΑ τα παιδιά μου δεν κινδυνεύουν. Την τρίτη έκλεισα ραντεβου στο μαστολογο για επανελεγχο του ογκιδιου στο στήθος, ελπίζω να την σκαπουλαρω και μην κάνω χειρουργείο. Πάω τωρα γιατί τον Ιούνιο έχω και το ετήσιο σπινθηρογραφημα να δούμε εκαψε το ιώδιο ότι έμεινε; Προς το παρόν πρώτα το στήθος κάντε καμία προσευχή να πάνε όλα καλά. Γιατί από ότι βλέπω μετά τα 40 έτη έχει αρχίσει η κατρακύλα:grin:

 

Αγγελικούλα μου, πολύ ευχάριστα τα νέα για τον αντρουλη σου!!! Εύχομαι να πάνε όλα περίφημα και με το στήθος σου!!!!! Θα τελειώσει κ αυτό, θα κάνεις κ το ετήσιο κ μετά θα ηρεμήσεις πιστεύω!!! Ολα θα πάνε καλά (γιατί έτσι πρέπει να πάνε, χιχιχιχι) θα περιμένουμε να επόμενα ευχάριστα νέα σου...

Υ.Γ. είσαι υπέροχη που συνεχίζεις και στηρίζεις τις κοπέλες που ξεκινάνε αυτή την περιπέτεια.... Σε ευχαριστούμε όλες!!!!!!

ΥΓ2 υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που έχει κάνει λεμφαδενικο πλάγιο καθαρισμό μαζί με την θυρεοειδοκτομη?????

ΥΓ καλή δύναμη σε όλους μας!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasilikaki είπε:

Αγγελικούλα μου, πολύ ευχάριστα τα νέα για τον αντρουλη σου!!! Εύχομαι να πάνε όλα περίφημα και με το στήθος σου!!!!! Θα τελειώσει κ αυτό, θα κάνεις κ το ετήσιο κ μετά θα ηρεμήσεις πιστεύω!!! Ολα θα πάνε καλά (γιατί έτσι πρέπει να πάνε, χιχιχιχι) θα περιμένουμε να επόμενα ευχάριστα νέα σου...

Υ.Γ. είσαι υπέροχη που συνεχίζεις και στηρίζεις τις κοπέλες που ξεκινάνε αυτή την περιπέτεια.... Σε ευχαριστούμε όλες!!!!!!

ΥΓ2 υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που έχει κάνει λεμφαδενικο πλάγιο καθαρισμό μαζί με την θυρεοειδοκτομη?????

ΥΓ καλή δύναμη σε όλους μας!!!!!

Γειά. Εγώ έχω κάνει αριστερό και κεντρικό λεμφαδενικο καθαρισμό και θυρεδεκτομη πριν 4 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες/όλους.

Εν αναμονή του χειρουργειου μου είμαι αρκετά αγχωμένη. Είμαι σε κατηγορία bethesda 3 με αρκετά επιβαρρυντικα απεικονιστικα χαρακτηριστικά. Κάνω τις χειρότερες σκέψεις και διαβαζω τις ιστορίες σας για να παρω κ γω κουράγιο. Ξέρω ότι δεν προκειται να αλλάξω κάτι με το αγχοςαλλά προσπαθω να προετοιμασω τον εαυτό μου για κάθε αποτέλεσμα. 

Δεκτή κάθε συμβουλή και θα ήθελα πολυ να ακουσω κ αλλα δικά σας βιώματα. 

Φιλικά

Νανά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Αγγελική μου @ΑΓΓΕΛΙΚΗ78τέλεια τα νέα από τον γονιδιακό, τουλάχιστον χωρίς άγχος για τα παιδιά!!Όσο για τους μαστούς, ακόμα κι αν χρειαστεί να βγει, θα φύγει και τέλος !!Όλα θα είναι καλά. @nana1979! είναι δύσκολο να μην έχεις άγχος όμως ότι και να είναι θα αντιμετωπιστει...και στο λέω εγώ που αν διαβάσεις την ιστορία μου είναι κομματάκι δύσκολη και λίγο σπάνια!Παρόλα αυτά το αντιμετωπιζω και σκέφτομαι το πρόβλημα αν και όταν εμφανιστεί!Εύχομαι να έχεις δίπλα σου σωστούς γιατρούς και ανθρώπους...Όλα θα πάνε καλά  και εδώ θα είμαστε να τα λέμε!Και για να σου δείξω την καλή πλευρά, αν και με μετάσταση οι εξετάσεις μου ήταν καλές και η γιατρός μου επέτρεψε πια να προσπαθήσω για παιδάκι!Αισιοδοξία και χαμόγελο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasilikaki είπε:

Αγγελικούλα μου, πολύ ευχάριστα τα νέα για τον αντρουλη σου!!! Εύχομαι να πάνε όλα περίφημα και με το στήθος σου!!!!! Θα τελειώσει κ αυτό, θα κάνεις κ το ετήσιο κ μετά θα ηρεμήσεις πιστεύω!!! Ολα θα πάνε καλά (γιατί έτσι πρέπει να πάνε, χιχιχιχι) θα περιμένουμε να επόμενα ευχάριστα νέα σου...

Υ.Γ. είσαι υπέροχη που συνεχίζεις και στηρίζεις τις κοπέλες που ξεκινάνε αυτή την περιπέτεια.... Σε ευχαριστούμε όλες!!!!!!

ΥΓ2 υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που έχει κάνει λεμφαδενικο πλάγιο καθαρισμό μαζί με την θυρεοειδοκτομη?????

ΥΓ καλή δύναμη σε όλους μας!!!!!

Αγαπημένη Βασιλικουλα, μεγάλωσα με πολύ πολύ αγάπη από τη μανούλα μου που δυστυχώς έχασα νωρίς, όπως και τον μπαμπά μου. Πάντα λοιπόν ήμουν και είμαι η μαμά, η φίλη, η σύντροφος, ο άνθρωπος που θα είμαι εκεί, το έχω επιλέξει γιατί με γεμίζει!!!! Όταν ξεκίνησαν τα δύσκολα με την υγεία μου από το 2012 που έχασα και την μανούλα μου, είπα έλα ένα ένα θα το ξεπεράσουμε... Το ένα ερχόταν μετά το άλλο, με αποκορύφωμά τον καρκίνο στο θηροειδη όπου δεν θα πεθάνεις μεν αλλά θα σε ταλαιπωρήσει λίγο αλλά όλα θα πάνε καλά..... Μετά το ιώδιο, το στήθος κλπ ένας αδιακοπος αγώνας.... Στη αρχή σε αυτό το φόρουμ βρήκα τις ιστορίες των κοριτσιών που ξεκινούν από το 2011 και μου έδιναν δύναμη, αργότερα μίλησα με την ελπε, την mariagb, τη γλυκιά μου Nansi, εσένα Βασιλική και αυτό που έδινα εγώ σε άλλους μου το δώσατε εσείς, εσείς που είμαστε άγνωστοι και μαζί σε αυτό τον αγωνα. Έτσι τώρα που είμαι εγώ λίγο πιο δυνατή θέλω κορίτσια που βλέπω στα δικά μας πρώτα βήματα να καθοδηγουνται αν θες, αν αυτό τους λείπει, να ακούν αυτά που ήθελα να πουν σε εμένα. Είστε μια πολύ ζέστη και αγαπημένη παρέα. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια και όσο μπορώ θα είμαι εδώ...... 

Just now, Nansi S. είπε:

Καλησπέρα!!Αγγελική μου @ΑΓΓΕΛΙΚΗ78τέλεια τα νέα από τον γονιδιακό, τουλάχιστον χωρίς άγχος για τα παιδιά!!Όσο για τους μαστούς, ακόμα κι αν χρειαστεί να βγει, θα φύγει και τέλος !!Όλα θα είναι καλά. @nana1979! είναι δύσκολο να μην έχεις άγχος όμως ότι και να είναι θα αντιμετωπιστει...και στο λέω εγώ που αν διαβάσεις την ιστορία μου είναι κομματάκι δύσκολη και λίγο σπάνια!Παρόλα αυτά το αντιμετωπιζω και σκέφτομαι το πρόβλημα αν και όταν εμφανιστεί!Εύχομαι να έχεις δίπλα σου σωστούς γιατρούς και ανθρώπους...Όλα θα πάνε καλά  και εδώ θα είμαστε να τα λέμε!Και για να σου δείξω την καλή πλευρά, αν και με μετάσταση οι εξετάσεις μου ήταν καλές και η γιατρός μου επέτρεψε πια να προσπαθήσω για παιδάκι!Αισιοδοξία και χαμόγελο..

Καλησπέρα κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ. Όντως το πρώτο που αφορούσε τα αγόρια μου  έφυγε και ηρέμησα αρκετά. Τώρα πάμε για το επόμενο. Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά και ειλικρινά  μου δίνεις πολύ δύναμη. Σε σκέφτομαι και προσεύχομαι για σένα και όλα τα κορίτσια. Χαίρομαι πολύ που πάνε καλά και πήρες το πράσινο φως,  περιμένω σύντομα ;)να ακούσω καλά νέα!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε όλες σας! 

Ευχαριστώ για την παρεα που μου κρατάτε. Διαβαζω τα βιωματα σας και όντως παιρνω θάρρος. Η διάγνωση για την αλλαγή στον οζο έρχεται σε μια δυσκολη χρονικά περιοδο με τη μητέρα μου να έχει ξεκινήσει χημειοθεραπείες μετά από δευτερη συνεχόμενη υποτροπη γυναικολογικου καρκίνου μέσα σε 1 1/2χρόνο. Είχα 18 μήνες να κάνω παρακεντηση . Η προηγουμενη ήταν bethesda 2 με υποπτα όμως χαρακτηριστικά. Αποφάσισα να το παρακολουθω. Οι μήνες πέρασαν, εκανα ένα απλο υπέρηχο στο νησί που ζω . Τώρα με τον επόμενο υπερηχο στην Αθήνα και σε εξειδικευμένο κέντρο φάνηκαν αλλαγές στην απεικόνιση όσον αφορά την ηχογενεια και όντως η  FNA άλλαξε κατηγορια. Προσπαθώ τόσο πολυ να είμαι αισιόδοξη και δυστυχώς δεν τα καταφέρνω καλα. Θέλω να λέω στον εαυτό μου ότι πρεπει να παρω δυναμη για το παιδακι μου που είναι 5 χρονών, τα βάζω με μένα  που καθυστερησα την FNA και που δεν εκανα την αφαίρεση εξ αρχής όπως σκεφτόμουν. Προφανώς νιώθω ότι περναω κατάθλιψη και σκέφτομαι πως θα ανταποκριθώ σε ότι έρθει. Μακάρι να έχω προλαβει κάτι.Μετά διαβάζω και εσας που σας έτυχε και το αντιμετωπισατε και ψυχολογικά και σωματικά όπως μπορεί η καθεμία . Οι φοβίες μου είναι πολλες ίσως κάποιες δικαιολογημένες ίσως κάποιες όχι. Θα χαρω πολυ να συνομιλούμε για παρεα και να μαθαίνω νέα σας. 

Νανά

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nana1979! είπε:

Καλημερα σε όλες σας! 

Ευχαριστώ για την παρεα που μου κρατάτε. Διαβαζω τα βιωματα σας και όντως παιρνω θάρρος. Η διάγνωση για την αλλαγή στον οζο έρχεται σε μια δυσκολη χρονικά περιοδο με τη μητέρα μου να έχει ξεκινήσει χημειοθεραπείες μετά από δευτερη συνεχόμενη υποτροπη γυναικολογικου καρκίνου μέσα σε 1 1/2χρόνο. Είχα 18 μήνες να κάνω παρακεντηση . Η προηγουμενη ήταν bethesda 2 με υποπτα όμως χαρακτηριστικά. Αποφάσισα να το παρακολουθω. Οι μήνες πέρασαν, εκανα ένα απλο υπέρηχο στο νησί που ζω . Τώρα με τον επόμενο υπερηχο στην Αθήνα και σε εξειδικευμένο κέντρο φάνηκαν αλλαγές στην απεικόνιση όσον αφορά την ηχογενεια και όντως η  FNA άλλαξε κατηγορια. Προσπαθώ τόσο πολυ να είμαι αισιόδοξη και δυστυχώς δεν τα καταφέρνω καλα. Θέλω να λέω στον εαυτό μου ότι πρεπει να παρω δυναμη για το παιδακι μου που είναι 5 χρονών, τα βάζω με μένα  που καθυστερησα την FNA και που δεν εκανα την αφαίρεση εξ αρχής όπως σκεφτόμουν. Προφανώς νιώθω ότι περναω κατάθλιψη και σκέφτομαι πως θα ανταποκριθώ σε ότι έρθει. Μακάρι να έχω προλαβει κάτι.Μετά διαβάζω και εσας που σας έτυχε και το αντιμετωπισατε και ψυχολογικά και σωματικά όπως μπορεί η καθεμία . Οι φοβίες μου είναι πολλες ίσως κάποιες δικαιολογημένες ίσως κάποιες όχι. Θα χαρω πολυ να συνομιλούμε για παρεα και να μαθαίνω νέα σας. 

Νανά

Νανά μου γλυκιά είναι φυσιολογικό να έχεις φοβίες και κυρίως γιατί είσαι και εσύ μανούλα και είμαι σίγουρη ότι σκέφτεσαι τη μικρή σου όπως κι εγώ και όλες μας!Όμως αν μου έμαθε κάτι η πορεία της αρρώστιας μου είναι ότι η υπομονή γίνεται κολλητή σου και ότι τα βήματα γίνονται ένα ένα!Επικεντρώσου στο χειρουργείο σου που δεν είναι κάτι τρομερό και όλα θα γίνουν στην ώρα τους...Τίποτα δεν είναι απόλυτο!Η κυρία Αλεβιζακη που με παρακολουθεί πια μου είπε ότι είναι προτιμότερο αυτό που έχω από το να είχα έναν κακό διαβήτη!Μας ταλαιπωρεί αυτός ο παλιοκαρκινος αλλά δε μας σκοτώνει όπως είπε και η Αγγελικούλα μας..οπότε ψηλά το κεφάλι!Στάσου δίπλα στη μανούλα σου που περνάει δύσκολα γιατί εγώ την έχασα από γυναικολογικα και κάνε το χειρουργείο σου με το καλό, ακόμα και κακοήθεια να είναι θα την έχεις πια βγάλει από μέσα σου οπότε το πρώτο βήμα θα έχει γίνει...Ότι θες είμαστε εδώ!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansi S. είπε:

Νανά μου γλυκιά είναι φυσιολογικό να έχεις φοβίες και κυρίως γιατί είσαι και εσύ μανούλα και είμαι σίγουρη ότι σκέφτεσαι τη μικρή σου όπως κι εγώ και όλες μας!Όμως αν μου έμαθε κάτι η πορεία της αρρώστιας μου είναι ότι η υπομονή γίνεται κολλητή σου και ότι τα βήματα γίνονται ένα ένα!Επικεντρώσου στο χειρουργείο σου που δεν είναι κάτι τρομερό και όλα θα γίνουν στην ώρα τους...Τίποτα δεν είναι απόλυτο!Η κυρία Αλεβιζακη που με παρακολουθεί πια μου είπε ότι είναι προτιμότερο αυτό που έχω από το να είχα έναν κακό διαβήτη!Μας ταλαιπωρεί αυτός ο παλιοκαρκινος αλλά δε μας σκοτώνει όπως είπε και η Αγγελικούλα μας..οπότε ψηλά το κεφάλι!Στάσου δίπλα στη μανούλα σου που περνάει δύσκολα γιατί εγώ την έχασα από γυναικολογικα και κάνε το χειρουργείο σου με το καλό, ακόμα και κακοήθεια να είναι θα την έχεις πια βγάλει από μέσα σου οπότε το πρώτο βήμα θα έχει γίνει...Ότι θες είμαστε εδώ!!

Ευχαριστώ πολυ! Το χειρουργείο που το έκανες? Θέλω κ ενα καλο ενδοκρινολογο. Στην κυρία Αλεβιζακη θα βρω ραντεβού? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, nana1979! είπε:

Καλησπερα σε όλες/όλους.

Εν αναμονή του χειρουργειου μου είμαι αρκετά αγχωμένη. Είμαι σε κατηγορία bethesda 3 με αρκετά επιβαρρυντικα απεικονιστικα χαρακτηριστικά. Κάνω τις χειρότερες σκέψεις και διαβαζω τις ιστορίες σας για να παρω κ γω κουράγιο. Ξέρω ότι δεν προκειται να αλλάξω κάτι με το αγχοςαλλά προσπαθω να προετοιμασω τον εαυτό μου για κάθε αποτέλεσμα. 

Δεκτή κάθε συμβουλή και θα ήθελα πολυ να ακουσω κ αλλα δικά σας βιώματα. 

Φιλικά

Νανά

Κορίτσι μου γλυκό να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά!!βγηκα από χειρουργείο με θηλωδες καρκίνο του θυρεοειδή 6 ώρες χειρουργείο!εκανα το ιώδιο και σε 20 μέρες έχω ραντεβου μετά από έναν χρόνο που περίμενα για να κάψει το ιώδιο!!θετικη σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!νομιζω είναι μεγάλο σοκ όταν έρχεσαι αντιμέτωπη με αυτή την λέξη αλλά βγαίνεις πιο δυνατή από κάθε άλλη φορά!!η καθεμία μας εδώ μέσα που έχει περάσει καρκίνο του θυρεοειδούς έχει περάσει δύσκολα ενώ είναι η πιο απλή μορφή καρκίνου!δεν παύει όμως να είναι ένα είδος καρκίνου !Εμεις από εδώ μέσα ενωμένες προσπαθούμε να στηρίξουμε με κάθε τρόπο οποία γυναίκα η άντρα έχει ανάγκη!γιατί κανένας δεν μπορεί να καταλάβει αυτή την κατάσταση καλύτερα από εσένα η κάποιον άλλο που την περνάει..πέρασαν 11 μήνες από το ιώδιο και τώρα νιώθω επιτέλους ότι έρχομαι λίγο στις ισορροπίες μου..θέλει ψυχική δύναμη και όχι απελπισία!!!ολα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nana1979! είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Το χειρουργείο που το έκανες? Θέλω κ ενα καλο ενδοκρινολογο. Στην κυρία Αλεβιζακη θα βρω ραντεβού? 

Το πρώτο χειρουργείο το έκανα σε έναν χασαπη, το δεύτερο το σωστό με ριζικό λεμφαδενικο καθαρισμό αριστερά και στο μεσοθωρακιο το έκανα στο Metropolitan general με τον κύριο Γιωτακη πατέρα και γιο (ο Θεός να τους έχει καλά) γιατί εγώ εκτός από λεμφαδένες είχα μετάσταση και στο μεσοθωρακιο που δεν φαινόταν πουθενά!Η κυρία Αλεβιζακη θα έχει ραντεβού μετά από έναν μήνα σίγουρα αλλά αν εξηγήσετε στην γραμματεία της πότε θα κάνετε το χειρουργείο κλπ ίσως σας βάλουν κάπου, δυστυχώς κάνει ιατρείο μόνο 2 μέρες την εβδομάδα και είναι δύσκολο αλλά είναι τόσο καλός άνθρωπος που θέλει να βοηθάει..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...