Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλή δύναμη σε όλους μας. Πάντα να σκεφτόμαστε θετικά όσο δύσκολα και εγώ το πράττω. Εγώ είμαι σε καραντίνα μόλις βγήκα από λήψη ιωδίου .Να ρωτήσω όσες έχουν πάρει ιώδιο το πρήξιμο πότε φεύγει? Είμαι +5 κιλά σε χρόνο ρεκόρ χωρίς να τρώω κανονικά. Αυτό που με ενοχλεί δεν είναι τα κιλά αρκεί να είμαστε υγιής αλλά βρε κορίτσια το φούσκωμα δεν αντέχετε. Πότε επανηλθατε σε φυσιολογικά επίπεδα όσες αφαιρεσατε τον θυροειδή?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Natakou είπε:

Καλησπέρα σας και καλή δύναμη σε όλους μας. Πάντα να σκεφτόμαστε θετικά όσο δύσκολα και εγώ το πράττω. Εγώ είμαι σε καραντίνα μόλις βγήκα από λήψη ιωδίου .Να ρωτήσω όσες έχουν πάρει ιώδιο το πρήξιμο πότε φεύγει? Είμαι +5 κιλά σε χρόνο ρεκόρ χωρίς να τρώω κανονικά. Αυτό που με ενοχλεί δεν είναι τα κιλά αρκεί να είμαστε υγιής αλλά βρε κορίτσια το φούσκωμα δεν αντέχετε. Πότε επανηλθατε σε φυσιολογικά επίπεδα όσες αφαιρεσατε τον θυροειδή?

Νατακου καλησπέρα εύχομαι να έχεις γρήγορη ανάρρωση!!!! Εγώ είμαι δύο μήνες μετά το ιώδιο, κιλά δεν πήρα έχασα και δύο γιατί μου είχε κοπεί τελείως η όρεξη, πολύ πριξημο είχα στο πρόσωπο και στο στομάχι, άρχισα να επανερχομαι μετά από ένα μήνα χοντρικά το πριξημο μειονοταν σταδιακά και αφού ξεκίνησα και Τ4 μετα το ολοσωμο σπινθηρογραφημα άρχισε να λειτουργεί και ο μεταβολισμός καλύτερα. Για όλα μαζί βάλε κάπου μήνα με σαράντα μέρες... 

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2020 at 6:13 ΜΜ, Μαντι είπε:

Ο  κύριος  Παναγωπουλος. 

Προφανώς ιδιωτικά γιατί έχει συνταξιοδοτηθει απ ότι ξέρω. Έχει μεγάλη εμπειρία στα χειρουργεία θυρεοειδους, να σου ευχηθω καλή επιτυχία μέσα απ την καρδιά μου. Θα πάνε όλα καλά!! 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ναγια είπε:

Προφανώς ιδιωτικά γιατί έχει συνταξιοδοτηθει απ ότι ξέρω. Έχει μεγάλη εμπειρία στα χειρουργεία θυρεοειδους, να σου ευχηθω καλή επιτυχία μέσα απ την καρδιά μου. Θα πάνε όλα καλά!! 

 

 

 

Όχι στο νοσοκομείο. Η αλήθεια είναι πως και άλλοι μου έλεγαν πως έχουν ακούσει αυτό. Εγώ έμαθα πως το καλοκαίρι θα σταματήσει. Είμαι για εισαγωγή σήμερα. Ευχαριστώ παρά πολύ πραγματικά. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Νατακου καλησπέρα εύχομαι να έχεις γρήγορη ανάρρωση!!!! Εγώ είμαι δύο μήνες μετά το ιώδιο, κιλά δεν πήρα έχασα και δύο γιατί μου είχε κοπεί τελείως η όρεξη, πολύ πριξημο είχα στο πρόσωπο και στο στομάχι, άρχισα να επανερχομαι μετά από ένα μήνα χοντρικά το πριξημο μειονοταν σταδιακά και αφού ξεκίνησα και Τ4 μετα το ολοσωμο σπινθηρογραφημα άρχισε να λειτουργεί και ο μεταβολισμός καλύτερα. Για όλα μαζί βάλε κάπου μήνα με σαράντα μέρες... 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Έχω μια εβδομάδα που ξεκίνησα το Τ4 οπότε σιγά σιγά θα αρχίζω να επανέρχομαι πιστεύω! Κι εγώ στο πρόσωπο και στο στομάχι έχω το περισσότερο πρήξιμο. Άσε που έχω χάσει και την γεύση... Τι να πω... πήραμε ραδιενέργεια δεν πήραμε κάτι μηδαμινό! Περαστικά και εύχομαι να τα ξεχάσουμε γρήγορα όλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Natakou είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Έχω μια εβδομάδα που ξεκίνησα το Τ4 οπότε σιγά σιγά θα αρχίζω να επανέρχομαι πιστεύω! Κι εγώ στο πρόσωπο και στο στομάχι έχω το περισσότερο πρήξιμο. Άσε που έχω χάσει και την γεύση... Τι να πω... πήραμε ραδιενέργεια δεν πήραμε κάτι μηδαμινό! Περαστικά και εύχομαι να τα ξεχάσουμε γρήγορα όλα.

Περαστικά σε όλες μας!!! Η γεύση που έχασες είναι από το ιώδιο σταδιακά θα επανέλθει και αυτή!!

5 ώρες πρίν, Μαντι είπε:

Όχι στο νοσοκομείο. Η αλήθεια είναι πως και άλλοι μου έλεγαν πως έχουν ακούσει αυτό. Εγώ έμαθα πως το καλοκαίρι θα σταματήσει. Είμαι για εισαγωγή σήμερα. Ευχαριστώ παρά πολύ πραγματικά. 

Καλή επιτυχία Μαντι, δύναμη και όλα θα πάνε καλα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Μαντι μου αύριο θα κάνεις την επέμβαση;Όλα καλα θα πάνε!Ο θεός η Παναγία και όλοι οι Άγιοι να είναι μαζι σου,!Η σκέψη μου θα είναι σε σένα!Στείλε να μας ενημερώσεις πως πήγε...Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Περαστικά σε όλες μας!!! Η γεύση που έχασες είναι από το ιώδιο σταδιακά θα επανέλθει και αυτή!!

Καλή επιτυχία Μαντι, δύναμη και όλα θα πάνε καλα!!!! 

 

12 ώρες πρίν, ELENI1985 είπε:

Μαντι μου αύριο θα κάνεις την επέμβαση;Όλα καλα θα πάνε!Ο θεός η Παναγία και όλοι οι Άγιοι να είναι μαζι σου,!Η σκέψη μου θα είναι σε σένα!Στείλε να μας ενημερώσεις πως πήγε...Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου κορίτσι μου!

Βγήκα από το χειρουργείο. Ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές. Τώρα εκτός από την ανάρρωση περιμένω την βιοψία. Ευχηθείτε μου να έχω όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαντι είπε:

 

Βγήκα από το χειρουργείο. Ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές. Τώρα εκτός από την ανάρρωση περιμένω την βιοψία. Ευχηθείτε μου να έχω όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα. 

Σιδερένια Μαντι μου!!!! Καλή ανάρρωση να έχεις. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ναγια είπε:

Σιδερένια κορίτσι μου και καλή σου ανάρρωση! Όλα θα πάνε καλά, θα το δεις. Καλά αποτελέσματα στην βιοψία σου. 

 

Κοπέλα μου σιδερένια και περαστικά να είναι!Πόσο κράτησε η επέμβαση;Ήταν επίπονη;Πως είσαι τώρα;;Τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι από καρδιάς!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα, σήμερα είχα απίστευτη ταχυπαλμία. Το είχε καμία άλλη από τον θυρεοειδή; Δεν απάντησα στα υπόλοιπα γιατί ήμουν λίγο κάπως. Ευχαριστώ πραγματικά για τος ευχές σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μάντι. Και εγώ είχα ταχυπαλμίες κάποιες μέρες. Νομίζω εξηγείται από την υψηλή δόση χαπιού τ4.  Τώρα το παθαίνω πολυ σπανια μετά από 4 χρόνια από την επέμβαση.Αλλά γενικότερα αν σκεφτείς ότι ο θυρεοειδής αδένας είναι ο υπολογιστής του οργανισμού μας που ρυθμίζει τα παντα το σώμα αντιδρά ανάλογα. Παίρνεις τ4;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariagb είπε:

Γειά σου Μάντι. Και εγώ είχα ταχυπαλμίες κάποιες μέρες. Νομίζω εξηγείται από την υψηλή δόση χαπιού τ4.  Τώρα το παθαίνω πολυ σπανια μετά από 4 χρόνια από την επέμβαση.Αλλά γενικότερα αν σκεφτείς ότι ο θυρεοειδής αδένας είναι ο υπολογιστής του οργανισμού μας που ρυθμίζει τα παντα το σώμα αντιδρά ανάλογα. Παίρνεις τ4;

Ναι παίρνω. Απλά εγώ Δεβ έβγαλα ολόκληρο τον θυρεοειδή. Τον μισό. Και με αγχώνει όλο αυτό λιγάκι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...