Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Μαντι είπε:

Τελικά έχω λέμφωμα πάνω στον θυρεοειδή. Κανείς δεν το περίμενε. Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Έχετε κάποια συμβουλή;  Η ψυχολογία μου είναι απλά χάλια. 

Γεια σου Μάντι! Οι κατάλληλοι γιατροί θα σε καθοδηγήσουν κ θα νιώσεις ασφάλεια..  Είναι σίγουρα αφόρητο και βαρύ το φορτίο απο την ημέρα που ξαφνικά παύεις να είσαι υγιής!!!! Η θεραπεία σου γίνεται η προτεραιότητα σου... Βρες τη δύναμη, κάνε ένα χαμόγελο, προσπάθησε να συνειδητοποιήσεις πως τώρα που έγινε η διάγνωση, θα κάνεις το καλύτερο δυνατό για τη θεραπεία σου... Δυστυχώς γλυκιά μου, κάποια πράγματα στη ζωή είναι λαχείο! Δεν το επέλεξες και δεν το προκάλεσες  εσύ στον εαυτό σου.. Κάνε το καλύτερο για σένα! Πάρε τη ζωή σου, στα χέρια σου!!!! Ξεκινά με τους καλύτερους γιατρούς! Η αισιοδοξία είναι ο καλύτερος σύμμαχος.... 

Καλή δύναμη!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasilikaki είπε:

Γεια σου Μάντι! Οι κατάλληλοι γιατροί θα σε καθοδηγήσουν κ θα νιώσεις ασφάλεια..  Είναι σίγουρα αφόρητο και βαρύ το φορτίο απο την ημέρα που ξαφνικά παύεις να είσαι υγιής!!!! Η θεραπεία σου γίνεται η προτεραιότητα σου... Βρες τη δύναμη, κάνε ένα χαμόγελο, προσπάθησε να συνειδητοποιήσεις πως τώρα που έγινε η διάγνωση, θα κάνεις το καλύτερο δυνατό για τη θεραπεία σου... Δυστυχώς γλυκιά μου, κάποια πράγματα στη ζωή είναι λαχείο! Δεν το επέλεξες και δεν το προκάλεσες  εσύ στον εαυτό σου.. Κάνε το καλύτερο για σένα! Πάρε τη ζωή σου, στα χέρια σου!!!! Ξεκινά με τους καλύτερους γιατρούς! Η αισιοδοξία είναι ο καλύτερος σύμμαχος.... 

Καλή δύναμη!!!!!

Ευχαριστώ παρά πολύ πραγματικά. Απλά δεν μπορώ να το πιστέψω. Δυστυχώς έπεσε μετά από περίοδο πολύ άγχους με πολλές κρίσεις πανικού και μίνι κατάθλιψη όποτε όλο αυτό μου φαίνεται πολύ ψυχοφθόρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαντι είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ πραγματικά. Απλά δεν μπορώ να το πιστέψω. Δυστυχώς έπεσε μετά από περίοδο πολύ άγχους με πολλές κρίσεις πανικού και μίνι κατάθλιψη όποτε όλο αυτό μου φαίνεται πολύ ψυχοφθόρο. 

Κορίτσι μου πως το διέγνωσες;είχες όζους;Πρωτη φορά το ακούω...Δύναμη να έχεις και όλα καλά θα πάνε...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ELENI1985 είπε:

Κορίτσι μου πως το διέγνωσες;είχες όζους;Πρωτη φορά το ακούω...Δύναμη να έχεις και όλα καλά θα πάνε...

 

Εμφάνισα εντελώς ξαφνικά ένα εξόγκωμα σαν όζο. Στην παρακέντηση φάνηκε λέμφωμα αλλά ακόμα τρέχω με εξετάσεις. Μακάρι να πάνε όλα καλά δεν μπορώ άλλο έχω κουραστεί ψυχολογικά παρά πολύ. 

14 ώρες πρίν, mariagb είπε:

Γεια σου Μάντι. Έκανες fna και βγήκε αυτό το αποτέλεσμα; Δεν έχω τέτοια εμπειρια αλλά είναι σίγουρη η διάγνωση γιατί είναι πολυ σπανιο στην ηλικία σου. Θα πρεπει να αναζητήσεις γιατρούς με πείρα στην περίπτωσή σου. Αυτοί θα σε συμβουλευσουν κατάλληλα. Έτσι θα μπορέσεις να βάλεις τις σκέψεις σου σε μια σειρά και το τι να κάνεις για να γίνεις καλά. Δύναμη και πίστη και όλα θα πάνε καλά. 

Καλησπέρα ναι στην fna. Ξέρετε τι είναι; Να ανησυχήσω; Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοεις μέσα στο οχταμηνο μεγάλωσε δύο εκατοστά;Έχω κ εγώ μεγαλους όζους.Εχεις κάποια κληρονομικοτητα;Να έχεις δύναμη όλα θα πάνε καλά!Τώρα τι εξετάσεις κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ELENI1985 είπε:

Εννοεις μέσα στο οχταμηνο μεγάλωσε δύο εκατοστά;Έχω κ εγώ μεγαλους όζους.Εχεις κάποια κληρονομικοτητα;Να έχεις δύναμη όλα θα πάνε καλά!Τώρα τι εξετάσεις κανεις;

Εμένα δεν είναι κακοήθεια του θυορειδη αλλά λέμφωμα πάνω σε αυτόν. Έκανα αξονικές παντού, αίματος και τώρα περιμένω να μου αφαιρέσουν τον μισό λοβό του θυρεοειδή για βιοψία. Ναι μέσα σε 8μηνες. Ένας όζος ξαφνικά μόνος του. Είμαι σε υπερβολικό βαθμό φοβισμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, ELENI1985 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Ποτε θα κάνεις την αφαίρεση;Τι έδειξε ακριβώς το αποτέλεσμα της fna;Πριν οχτώ μήνες είχες ξανακάνει υπέρηχο;είχες θέμα με το θυροειδή;

Περιμένω μέσα στην εβδομάδα για την αφαίρεση να με καλέσουν. Η fna έδειξε απλά πιθανό λέμφωμα non Hodgkins. Είχα κάνει υπέρηχο και δεν είχα τίποτα πριν 8 μήνες. Έχω Χασιμότο με βρογχοκηλη εδώ και 3-4 χρόνια. Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2020 at 9:47 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

 

23 ώρες πρίν, Μαντι είπε:

 

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Εχε υπομονή και θετική σκέψη όσο μπορείς ότι όλα θα πάνε καλά.Να ξέρεις πως οι κρίσεις πανικού και η κατάθλιψη οφείλονται στο πρόβλημα του θυρεοειδή σου.Που θα χειρουργηθείς;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ELENI1985 είπε:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Εχε υπομονή και θετική σκέψη όσο μπορείς ότι όλα θα πάνε καλά.Να ξέρεις πως οι κρίσεις πανικού και η κατάθλιψη οφείλονται στο πρόβλημα του θυρεοειδή σου.Που θα χειρουργηθείς;

Στο ΡΙΟ στην Πάτρα. Αχ παλεύω να σκεφτώ θετικα αλλά δεν μπορώ συνέχεια. Φοβάμαι πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 2:26 ΜΜ, Μαντι είπε:

Στο ΡΙΟ στην Πάτρα. Αχ παλεύω να σκεφτώ θετικα αλλά δεν μπορώ συνέχεια. Φοβάμαι πολύ. 

Καλησπερα! Είμαι παλιά στο φόρουμ κι είχα καιρό να μπώ. Ποιος θα σε χειρουργήσει στην Πάτρα? Ρωταω γιατί είμαι από Πάτρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ναγια είπε:

Καλησπερα! Είμαι παλιά στο φόρουμ κι είχα καιρό να μπώ. Ποιος θα σε χειρουργήσει στην Πάτρα? Ρωταω γιατί είμαι από Πάτρα

Ο  κύριος  Παναγωπουλος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...