Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Vasia21 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εμεις αρχίσαμε κολικούς και υποφέρουμε.. ξέρετε κανένα κόλπο αντιμετωπισης??

Καλημέρα!και εμενα εχει ποναλακια...βοηθάνε οι λευκοί θόρυβοι...για έμας ο αποροφητηρας κάνει θαύματα!!!και μου είπε η παιδιατρος να μην τρώω γαλακτοκομικά και ξηρούς καρπούς...

πρίν από 56 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα! Θηλασμούς πολλούς και πολλές αγκαλίτσες, τουλάχιστον στην κορη μου αυτά εκανα...Κ λένε μασαζακι στην κοιλίτσα αλλά εμένα δεν της άρεσε...τώρα στον μικρό δεν ξέρω μέχρι στιγμής δεν έχει τπτ...κάποιοι παιδίατροι δίνουν κάτι σταγόνες για τους κολικούς,δεν τις πήρα ποτέ οποτε δν ξέρω αν βοηθάνε...οι υπόλοιπες τι κάνετε? 

Καλημέρα!ναι αυτές τις σταγόνες τις έδινε η κουνιαδα μου και μου είπε οτι είχαν αποτελέσματα αλλά εμενα η παιδιατρος δεν μου είπε κάτι..Εγω εχω ακόμα πληγές στις θηλές και δεν κλείνουν με τίποτα δεν τρεχει αίμα αλλά έχουν ανοίξει και πονάω πολυ...κάνω αυτό με το γάλα αλλά τίποτα και βάζω και μια κρέμα ανάπλασης που μου είπε η παιδιατρος αλλά δεν έχω δει ακόμα διαφορά...νομίζω ότι δεν θα φτιάξουν ποτέ...το πρόβλημα είναι ότι έχω μεγάλες θηλές και δυσκολεύεται να πιάσει...δεν θελω να τα παρατήσω τώρα...αλλά δεν ξερω που να απευθυνθώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!και εμενα εχει ποναλακια...βοηθάνε οι λευκοί θόρυβοι...για έμας ο αποροφητηρας κάνει θαύματα!!!και μου είπε η παιδιατρος να μην τρώω γαλακτοκομικά και ξηρούς καρπούς...

Καλημέρα!ναι αυτές τις σταγόνες τις έδινε η κουνιαδα μου και μου είπε οτι είχαν αποτελέσματα αλλά εμενα η παιδιατρος δεν μου είπε κάτι..Εγω εχω ακόμα πληγές στις θηλές και δεν κλείνουν με τίποτα δεν τρεχει αίμα αλλά έχουν ανοίξει και πονάω πολυ...κάνω αυτό με το γάλα αλλά τίποτα και βάζω και μια κρέμα ανάπλασης που μου είπε η παιδιατρος αλλά δεν έχω δει ακόμα διαφορά...νομίζω ότι δεν θα φτιάξουν ποτέ...το πρόβλημα είναι ότι έχω μεγάλες θηλές και δυσκολεύεται να πιάσει...δεν θελω να τα παρατήσω τώρα...αλλά δεν ξερω που να απευθυνθώ...

Και εγώ ακόμα πονάω πολύ στις θηλες...δεν είναι πλέον ματωμενες αλλά με το που πιάνει ο μικρός πονάω πάρα πολύ...μετά από 1-2 λεπτά θηλασμού περνάει ο πολύς πόνος και τα πράγματα είναι καλύτερα...τα έχεις πάει μια χαρά μέχρι τώρα και μπράβο σου, μν τα παρατήσεις! Πιστεύω σε λίγες μέρες θα φτιάξει η κατάσταση και για τις δύο μας...εγώ αύριο θα πάω να του κόψω και τον χαλινο γτ παρότι πιάνει ο μικρός, μπορεί να επιδεινώνει το πρόβλημα με τις θηλες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Μείναμε στο μαιευτήριο ένα 24ωρο κάτω από τη λάμπα για φωτοθεραπεια..Μετά κάναμε μέτρηση και είχε πέσει η τιμή  του οπότε βγήκαμε. Ούτε εμένα έχει φτιαξει εντελως το χρώμα του γι αυτό και αύριο θα πάμε για επανέλεγχο...ελπίζω να είναι ολα Καλά!Κανένα νέο από εσένα;

Εμενα λιγο στα ματακια τ το βλεπω,αλλα πολυ λιγο. Και μ ειχε πει να τον βαζω στο φως. Οχι κατευθειαν στις ακτινες τ ηλιου,αλλα μπροστα στο παραθυρο.

 

Εμενα πλεον δεν με πονανε οι θηλες,χθες μοναχα ενιωθα οτι πιεζει λιγο παραπανω αλλα ηταν ανεκτο. Ο θηλασμος,μπορω να πω τι παει πολυ καλα.

Απλα ειναι αυτη η τεραστια κουραση κ η ελλειψη υπνου τα βραδια. Εδω κ 1-2 μερες θελει συνεχεια αγκαλια κ υπνο στην αγκαλια.

Ειχε τοση γκρινια χθες που κ εγω αναρωτιομουν μηπως εχει κολικους.

Οι παιδιατροι σας δινουν σταγονες βιταμινης D; εμενα δεν μ εχει πει κατι κ ξεχασα να τον ρωτησω...

 Εχετε υπνοσακο ή κουβερτουλα;


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Και εγώ ακόμα πονάω πολύ στις θηλες...δεν είναι πλέον ματωμενες αλλά με το που πιάνει ο μικρός πονάω πάρα πολύ...μετά από 1-2 λεπτά θηλασμού περνάει ο πολύς πόνος και τα πράγματα είναι καλύτερα...τα έχεις πάει μια χαρά μέχρι τώρα και μπράβο σου, μν τα παρατήσεις! Πιστεύω σε λίγες μέρες θα φτιάξει η κατάσταση και για τις δύο μας...εγώ αύριο θα πάω να του κόψω και τον χαλινο γτ παρότι πιάνει ο μικρός, μπορεί να επιδεινώνει το πρόβλημα με τις θηλες...

Οπότε να περνώ κουράγιο ότι δεν είμαι η μόνη...ελπίζω και εγω να περάσει γρήγορα ο πόνος...πως γίνεται η αφαιρέσει χαλινου?καλή αναρρώσει!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Εμενα λιγο στα ματακια τ το βλεπω,αλλα πολυ λιγο. Και μ ειχε πει να τον βαζω στο φως. Οχι κατευθειαν στις ακτινες τ ηλιου,αλλα μπροστα στο παραθυρο.

 

Εμενα πλεον δεν με πονανε οι θηλες,χθες μοναχα ενιωθα οτι πιεζει λιγο παραπανω αλλα ηταν ανεκτο. Ο θηλασμος,μπορω να πω τι παει πολυ καλα.

Απλα ειναι αυτη η τεραστια κουραση κ η ελλειψη υπνου τα βραδια. Εδω κ 1-2 μερες θελει συνεχεια αγκαλια κ υπνο στην αγκαλια.

Ειχε τοση γκρινια χθες που κ εγω αναρωτιομουν μηπως εχει κολικους.

Οι παιδιατροι σας δινουν σταγονες βιταμινης D; εμενα δεν μ εχει πει κατι κ ξεχασα να τον ρωτησω...

 Εχετε υπνοσακο ή κουβερτουλα;

Είσαι πολύ τυχερή που δεν πονάς!Ναι της δίνω βιταμίνη D μου το είπε η στην κλινική η παιδιατρος και μου το είπε και η δικιά μου μετά...δύο σταγόνες την ημέρα...και εμείς μια από τα ίδια αγκαλιά κοιμάται...και όταν είσαι δίπλα της στο κρεββάτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Οπότε να περνώ κουράγιο ότι δεν είμαι η μόνη...ελπίζω και εγω να περάσει γρήγορα ο πόνος...πως γίνεται η αφαιρέσει χαλινου?καλή αναρρώσει!

Δν αφαιρείται ο χαλινος, ειναι κατω απο την γλώσσα και κόβεται γτ σε κάποια παιδάκια δεν αφήνει την γλώσσα να βγει πολύ έξω κ μπορεί στο μέλλον να δημιουργησει προβλήματα στην ομιλία...ο παιδοωτορυνολαρυγγολογος κάνει τοπική αναισθησία και μετά με ένα ψαλιδακι τον κόβει λίγο...το ίδιο θέμα είχε κ η κόρη μου...κληρονομικό κ τα δύο παιδιά από τον μπαμπά τους...δύο λεπτά υπόθεση...

Πάντως @agapi27και @Afroditi85 δεν ξέρω αν τα μη θηλαζοντα βρέφη απαιτούν όλη τη ώρα αγκαλιά (καθώς νομίζω κοιμούνται περισσότερες ώρες σερι λόγω του συμπληρωματος),αλλά από την εμπειρία που έχω από την κόρη μου που θηλαζε έτσι έκανε...συνέχεια αγκαλιά και στήθος...της πήρε πολλούς μήνες να κοιμηθεί τριωρο σερί...σίγουρα μετά το 8μηνο...οπότε θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό κ στον μικρό την όποια αϋπνία...

Αγάπη εμείς κάνουμε συγκοιμηση και τον σκεπάζω με σεντόνι κ πικε κουβέρτα όπως σκεπαζομαι κ εγώ...

D3 δν δίνω αλλά στην κορη μου θυμάμαι ότι έδινα...μπορεί να ξέχασε να μου το πει ο παιδίατρος...θα ρωτήσω την επόμενη φορά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , katrin* είπε:

 

Πάντως @agapi27και @Afroditi85 δεν ξέρω αν τα μη θηλαζοντα βρέφη απαιτούν όλη τη ώρα αγκαλιά (καθώς νομίζω κοιμούνται περισσότερες ώρες σερι λόγω του συμπληρωματος),αλλά από την εμπειρία που έχω από την κόρη μου που θηλαζε έτσι έκανε...συνέχεια αγκαλιά και στήθος...της πήρε πολλούς μήνες να κοιμηθεί τριωρο σερί...σίγουρα μετά το 8μηνο...οπότε θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό κ στον μικρό την όποια αϋπνία...

Αγάπη εμείς κάνουμε συγκοιμηση και τον σκεπάζω με σεντόνι κ πικε κουβέρτα όπως σκεπαζομαι κ εγώ...

D3 δν δίνω αλλά στην κορη μου θυμάμαι ότι έδινα...μπορεί να ξέχασε να μου το πει ο παιδίατρος...θα ρωτήσω την επόμενη φορά...

κι εγω τον βαζω καποια βραδια στο κρεβατι μ,αλλα φοβαμαι . 


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agapi27 είπε:

κι εγω τον βαζω καποια βραδια στο κρεβατι μ,αλλα φοβαμαι . 

Και εγω με σεντόνι και ένα πολύ λεπτό παπλωματακι..αλλά υπηρχαν μέρες μόνο με το σεντόνι η και καθόλου...έκανε πολύ ζέστη εδώ καύσωνα...τώρα δύο μέρες κάνει λίγο ψύχρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια; εμενα δεν με ταλαιπωρει το βρεφος. Θηλαζει αποκλειστικα κοιμαται αρκετες ωρες. Το βραδυ απο τις 9 μεχρι τις 2-3 σερι τελςιωνει ο θηλασμος την βαζω στη κουνια κοιμαται. Εμενα με ταλαιπωρει ο μεγαλος μου γιος. Αυτα που περιγραφετε τα ειχα με τον γιο μου και ακομα ετσι ειναι. Με χιλια ζορια να κοιμηθει το μεσημερι συνηθως δεν κοιμαται. Το βραδυ μετα τις 12 κοιμαται και στις 7 ειναι στο ποδι. Με εχει εξαντλησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, agapi27 είπε:

κι εγω τον βαζω καποια βραδια στο κρεβατι μ,αλλα φοβαμαι . 

Εγώ από βδομάδα που θα πάω στο νησί κ θα είναι ο άντρας μου θα τον βάζω στο λικνο  (next to me) που μου έχουν δανείσει ...τώρα που είμαι Αθήνα έχω ένα υπερδιπλο κρεβάτι όλο δικό μου κ γι αυτό δν φοβάμαι...κατανοώ τον φόβο σου...μόλις μεγαλώσει λίγο κ δν χωράει στο λικνο  (υπολογίζω περίπου 4-5 μηνών ανάλογα κ με την ανάπτυξη του) θα τον βάλω στην κουνια του στο ίδιο δωμάτιο με εμάς...

πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Τι κανετε κοριτσια; εμενα δεν με ταλαιπωρει το βρεφος. Θηλαζει αποκλειστικα κοιμαται αρκετες ωρες. Το βραδυ απο τις 9 μεχρι τις 2-3 σερι τελςιωνει ο θηλασμος την βαζω στη κουνια κοιμαται. Εμενα με ταλαιπωρει ο μεγαλος μου γιος. Αυτα που περιγραφετε τα ειχα με τον γιο μου και ακομα ετσι ειναι. Με χιλια ζορια να κοιμηθει το μεσημερι συνηθως δεν κοιμαται. Το βραδυ μετα τις 12 κοιμαται και στις 7 ειναι στο ποδι. Με εχει εξαντλησει

Βρε συ Βάνα μου κ εμενα το ίδιο...κάθε βράδυ ξαπλώνει με τη μαμά μου γύρω στις 10 κ μισή κ κοιμάται μετά τις 12...τώρα που θα πάω στο νησί δεν ξέρω τι θα κάνω αν συνεχίσει αυτό το τροπάριο...ευελπιστώ ότι με το απογευματινό μπάνιο στη θάλασσα θα κουράζεται κ θα κοιμάται πιο εύκολα...το καλό είναι ότι εμένα κοιμάται το μεσημέρι...με δυσκολία κάποιες φορές αλλά κοιμάται...πως την παλεύει εσένα ο γιος σου να κοιμάται 12 κ 7 να είναι στο πόδι χωρίς ύπνο το μεσημέρι?!στην ενσυναισθηση στο φβ που έλεγες ότι έχεις βοηθηθεί είχες βρει καμία άκρη με τον υπνο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Vana87 είπε:

Τι κανετε κοριτσια; εμενα δεν με ταλαιπωρει το βρεφος. Θηλαζει αποκλειστικα κοιμαται αρκετες ωρες. Το βραδυ απο τις 9 μεχρι τις 2-3 σερι τελςιωνει ο θηλασμος την βαζω στη κουνια κοιμαται. Εμενα με ταλαιπωρει ο μεγαλος μου γιος. Αυτα που περιγραφετε τα ειχα με τον γιο μου και ακομα ετσι ειναι. Με χιλια ζορια να κοιμηθει το μεσημερι συνηθως δεν κοιμαται. Το βραδυ μετα τις 12 κοιμαται και στις 7 ειναι στο ποδι. Με εχει εξαντλησει

Τι τυχερή που είσαι με το μωρο!εμενα την μεγάλη δεν την καταλαβαίνεις ότι υπάρχει στο σπίτι...λίγο με το φαγητό με ταλαιπωρεί...τρώει συγκεκριμένα φαγητά...και θέλει γλυκά...οποτε έχουμε μια μόνιμη διαμάχη...αλλά είναι πολύ ήσυχη...

πρίν από 50 λεπτά , katrin* είπε:

Εγώ από βδομάδα που θα πάω στο νησί κ θα είναι ο άντρας μου θα τον βάζω στο λικνο  (next to me) που μου έχουν δανείσει ...τώρα που είμαι Αθήνα έχω ένα υπερδιπλο κρεβάτι όλο δικό μου κ γι αυτό δν φοβάμαι...κατανοώ τον φόβο σου...μόλις μεγαλώσει λίγο κ δν χωράει στο λικνο  (υπολογίζω περίπου 4-5 μηνών ανάλογα κ με την ανάπτυξη του) θα τον βάλω στην κουνια του στο ίδιο δωμάτιο με εμάς...

Βρε συ Βάνα μου κ εμενα το ίδιο...κάθε βράδυ ξαπλώνει με τη μαμά μου γύρω στις 10 κ μισή κ κοιμάται μετά τις 12...τώρα που θα πάω στο νησί δεν ξέρω τι θα κάνω αν συνεχίσει αυτό το τροπάριο...ευελπιστώ ότι με το απογευματινό μπάνιο στη θάλασσα θα κουράζεται κ θα κοιμάται πιο εύκολα...το καλό είναι ότι εμένα κοιμάται το μεσημέρι...με δυσκολία κάποιες φορές αλλά κοιμάται...πως την παλεύει εσένα ο γιος σου να κοιμάται 12 κ 7 να είναι στο πόδι χωρίς ύπνο το μεσημέρι?!στην ενσυναισθηση στο φβ που έλεγες ότι έχεις βοηθηθεί είχες βρει καμία άκρη με τον υπνο?

Έγινα μέλος της ομάδας!έχει ενδιαφέροντα θέματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Εγώ από βδομάδα που θα πάω στο νησί κ θα είναι ο άντρας μου θα τον βάζω στο λικνο  (next to me) που μου έχουν δανείσει ...τώρα που είμαι Αθήνα έχω ένα υπερδιπλο κρεβάτι όλο δικό μου κ γι αυτό δν φοβάμαι...κατανοώ τον φόβο σου...μόλις μεγαλώσει λίγο κ δν χωράει στο λικνο  (υπολογίζω περίπου 4-5 μηνών ανάλογα κ με την ανάπτυξη του) θα τον βάλω στην κουνια του στο ίδιο δωμάτιο με εμάς...

Βρε συ Βάνα μου κ εμενα το ίδιο...κάθε βράδυ ξαπλώνει με τη μαμά μου γύρω στις 10 κ μισή κ κοιμάται μετά τις 12...τώρα που θα πάω στο νησί δεν ξέρω τι θα κάνω αν συνεχίσει αυτό το τροπάριο...ευελπιστώ ότι με το απογευματινό μπάνιο στη θάλασσα θα κουράζεται κ θα κοιμάται πιο εύκολα...το καλό είναι ότι εμένα κοιμάται το μεσημέρι...με δυσκολία κάποιες φορές αλλά κοιμάται...πως την παλεύει εσένα ο γιος σου να κοιμάται 12 κ 7 να είναι στο πόδι χωρίς ύπνο το μεσημέρι?!στην ενσυναισθηση στο φβ που έλεγες ότι έχεις βοηθηθεί είχες βρει καμία άκρη με τον υπνο?

Εκει λενε για ρουτινα υπνου. Ολα τα εχω δοκιμασει. Ειναι πραγματικα στην ιδιοσυγκρασια του παιδιου εκει εχω καταληξει. Απο βρεφος δεν κοιμαται. Δεν θελει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα ..!!! Κ εμάς μας έδωσε βιταμίνη d μας είπε πως τα πρωτόκολλα έχουν αλλάξει κ πλέον την δίνουν σε όλα τα μωρά θηλάζοντας κ μη .. κ κανονικά μας είπε πως πρέπει να περνει κ η μαμα ..!! 

Τις μέρες που είχε ζεστάνει ο καιρός τον είχα με ένα ζιπουνακι το βράδυ κ τον σκεπαζα με ένα σεντόνι .. τώρα που κρύωσε τα βράδια του φοράω πατελονσκι κ του βάζω κ μια Πικέ κουβερτουλα ..!!! 

Για τον ύπνο κ εγώ πιστεύω πως είναι στην ιδιοσυγκρασία του παιδιού .. ο γιος μου ο μεγάλος σαν βρέφος κ μέχρι πριν 3 μήνες κοιμόταν παρα πολλές ώρες .. τώρα αν κοιμηθεί το μεσημέρι έστω κ μια ώρα από της 2 με 3 μπορεί να πάει κ 12 το βράδυ για να κοιμηθεί .. κ έτσι αν δε νυστάζει δε τον κοιμηζω κ πέφτει ξερως 9 το βράδυ μέχρι την άλλη μέρα στις 9 με 10 το πρωί ..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Afroditi85ναι έχει ωραία θέματα...αλλά στο θέμα του ύπνου όπως λέει και η @Vana87 σχετικά με τη ρουτίνα που χρειάζεται να έχουμε τα μικρά δεν μπορώ με τπτ να το εφαρμόσω στη μικρή...από μικρή και εμένα κοιμόταν πολύ αργά ότι και αν εκανα για να το αλλάξω...ευελπιστώ από φέτος που θα ξεκινήσει παιδικό να φτιάξει το ωράριο της...είναι στο παιδί μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Εμενα λιγο στα ματακια τ το βλεπω,αλλα πολυ λιγο. Και μ ειχε πει να τον βαζω στο φως. Οχι κατευθειαν στις ακτινες τ ηλιου,αλλα μπροστα στο παραθυρο.

 

Εμενα πλεον δεν με πονανε οι θηλες,χθες μοναχα ενιωθα οτι πιεζει λιγο παραπανω αλλα ηταν ανεκτο. Ο θηλασμος,μπορω να πω τι παει πολυ καλα.

Απλα ειναι αυτη η τεραστια κουραση κ η ελλειψη υπνου τα βραδια. Εδω κ 1-2 μερες θελει συνεχεια αγκαλια κ υπνο στην αγκαλια.

Ειχε τοση γκρινια χθες που κ εγω αναρωτιομουν μηπως εχει κολικους.

Οι παιδιατροι σας δινουν σταγονες βιταμινης D; εμενα δεν μ εχει πει κατι κ ξεχασα να τον ρωτησω...

 Εχετε υπνοσακο ή κουβερτουλα;

Τελικά πήγαμε για έλεγχο σήμερα και είναι όλα εντάξει! Έπεσε κ άλλο η τιμή! Όσον αφορά στη βιταμίνη, μου έχουν δώσει ήδη αλλά δεν ξέρω αν έχει να κανει με το ότι είμαι στη Γερμανία..έχω ακούσει όμως ότι κ στην Ελλάδα δίνουν πλέον.. 

Ο άντρας μου που είναι παιδιατρις,οπώς κ αλλοι, συστήνουν τον υπνοσακο για ασφάλεια. Εγώ τον βάζω το βράδυ εκεί κ κατά τη διάρκεια της ημέρας βάζω ένα κουβερτακι αλλά τον έχω το νου μου. 

Θηλάζετε αποκλειστικά;εμείς Ναι αλλά επειδή είναι αδυνατουλι θα του δίνουμε και λίγο ξένο Μέχρι να πάρει τα πάνω του..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...