Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Φαρμάκοτριφτενα η αυχενική γίνετε από την 11 μέχρι και την 13 εβδομάδα σε αυτήν την έκανα 12,1 και στον γιο μου 12,4 .. τα συμπτώματα μπορεί να τα έχεις μέχρι και την 14 εβδομαδα εμένα τώρα με έχουν ξεκινήσει οι καούρες  που μάλλον θα με κρατήσουν μέχρι τέλος όπως τον γιο μου ..

Έχω απελπιστεί. 3 βδομάδες δεν έχω τη δύναμη να σηκωθώ από το κρεβάτι. Έστω και 5 λεπτά αν σταθώ όρθια είμαι χάλια. Δεν έχω τόσες ζαλάδες όσο απίστευτη αδυναμία, πολύ αναγούλα και τάση για εμετο που όταν σηκώνομαι επιδεινώνεται.  Ευτυχώς που η εργασία μου είναι δική μου και μπορώ να λείψω,  αλλιώς πραγματικά δεν ξέρω πως θα άντεχα να δουλέψω. Ειμαι 8+4 και δεν έχω δει καμία βελτίωση. Επίσης τα πάντα με αηδιαζουν ΣΥΝΈΧΕΙΑ όλη την ώρα.  Στην κόρη μου δεν ήμουν έτσι.  Ποιος μίλησε για την εγκυμοσύνη ότι είναι η πιο ευτυχισμένη περίοδο μιας γυναίκας. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και εύχομαι και οι καουρες σου , να περάσουν σύντομα!!

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Again mama είπε:

Ακριβώς τα ίδια.δεν ζω κουράγιο ούτε να σηκωθώ....όλο αναγουλες που χειροτερεύουν μόλις σηκώνομαι...υπομονη

 

Παίρνεις τπτ; εμένα μου εδωσε vomex και υποθετα, προχθές πήρα vomex αλλά δεν μου έκανε απολύτως τπτ...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018
  2. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018
  3. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018
  4. Afrofiti85:               ΠΗΤ 15/5/2018
  5. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018
  6. agapi27 :                ΠΗΤ 20/5/2018
  7. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018

 

:wub::wub::wub: Τα φιλια μου κοριτσια... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/10/2017 at 1:58 ΜΜ, Elina09 είπε:

Afroditi85 γεια σου! 06/11 έχω ραντεβού! Εσύ; Πώς τα πας γενικά; Εγώ πολύ καλά, δε νιώθω πλέον σχεδόν καμία ενόχληση, πέρα από τη συχνοουρία και μια ελαφριά ουρολοίμωξη που μόλις ξεκίνησε,,,,

 

 

 

Καλημερα elina09!τι κανεις?εγω έχω 1/11 ραντεβου για αυχενικη και ανυπομονω!και μετα με το γιατρο μου εχω 7/11!και εγω μια χαρα ειμαι σε γενικες γραμμες!το Σ/Κ ειχα πονοκεφαλο αλλά ενταξει μου περασε!περαστικα σου!ελπιζω να περασει γρηγορα!

 

Καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα!:-D

17 ώρες πρίν, Again mama είπε:

Βάλτε κ εμένα στο πινακακι.11 Μάη Πηταυχενικη την Τετάρτη.

Συγχαρητήρια για τις καλές αυχενικής σας κ με το καλό κ οι υπόλοιπες!

Που γεννατε;εγώ μάλλον στο Λητώ

 

 

Καλημερα!εμεις θα κανουμε την ιδια μερα αυχενικη!αντε καλα αποτελεσματα να εχουμε!:-D

εγω θα γεννησω στο Μητερα Ηρακλειου Κρητης εκει ειναι ο γιατρος μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Παίρνεις τπτ; εμένα μου εδωσε vomex και υποθετα, προχθές πήρα vomex αλλά δεν μου έκανε απολύτως τπτ...

Καλημέρα.οχι δεν λαμβάνω τπτ.ο γιατρός το μόνο που μου πρότεινε είναι το emecalm που είναι φυτικό.

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημερα elina09!τι κανεις?εγω έχω 1/11 ραντεβου για αυχενικη και ανυπομονω!και μετα με το γιατρο μου εχω 7/11!και εγω μια χαρα ειμαι σε γενικες γραμμες!το Σ/Κ ειχα πονοκεφαλο αλλά ενταξει μου περασε!περαστικα σου!ελπιζω να περασει γρηγορα!

 

Καλημερα κοριτσια!καλη εβδομαδα!:-D

Καλημερα!εμεις θα κανουμε την ιδια μερα αυχενικη!αντε καλα αποτελεσματα να εχουμε!:-D

εγω θα γεννησω στο Μητερα Ηρακλειου Κρητης εκει ειναι ο γιατρος μου!

Όντως !έχεις αγωνία;;;εγώ σήμερα σηκώθηκα με ένα κεφάλι καζάνι από το άγχος!με το καλό!τι ωρα πας;


kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Again mama είπε:

Καλημέρα.οχι δεν λαμβάνω τπτ.ο γιατρός το μόνο που μου πρότεινε είναι το emecalm που είναι φυτικό.

Όντως !έχεις αγωνία;;;εγώ σήμερα σηκώθηκα με ένα κεφάλι καζάνι από το άγχος!με το καλό!τι ωρα πας;

Ναι έχω αγωνια!!!μην αγχωνεσαι όλα καλά θα πάνε!!!να σκεφτόμαστε θετικά!:-D 8 η ωρα το πρωι δεν είχε να με βαλει αλλη ωρα γιατι δουλευω και επειδη δεν ηθελα να το καθυστερούμε  το κλεισαμε πρωι-πρωι!

1 ώρα πρίν, Katia86 είπε:

Καλημέρα!!!!είμαι καινούργια στο forum... Με ΠΗΤ 14.5.18!! Και πολύ πάρα πολύ άγχος,

Καλημέρα!Καλωσόρισες στην παρέα!Με το καλό το μωράκι σου!εγω εχω ΠΗΤ 15/05/2018!Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι το πρώτο μου!!!και αύριο έχω ραντεβού για την αυχενική ...και αφού το στομάχι μου είχε φτιάξει εδώ και μια εβδομάδα ...από το άγχος για αύριο εδώ και δύο μέρες είναι χειρότερα:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Katia86 είπε:

Καλημέρα!!!!είμαι καινούργια στο forum... Με ΠΗΤ 14.5.18!! Και πολύ πάρα πολύ άγχος,

καλοσορισες και με το καλο το μωρακι σου....!!!!

κοριτσια πως τα πατε με τα κιλα;; στον γιο μου στις βδομαδες που ειμαι τωρα ειχα βαλει 1 κιλο αλλα μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο αλο 1,5 δλδ συνολο 2,5. και σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω βαλει ιδη 3,5 κιλα και εχω αλη μιαμιση βδομαδα για να κλεισω το πρωτο τριμηνο ..να δουμε που θα φτασουμε και προσεχω κιολας αρκετα .....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Katia86 είπε:

ναι είναι το πρώτο μου!!!και αύριο έχω ραντεβού για την αυχενική ...και αφού το στομάχι μου είχε φτιάξει εδώ και μια εβδομάδα ...από το άγχος για αύριο εδώ και δύο μέρες είναι χειρότερα:?

Καλα αποτελεσματα!μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!περιμενουμε νεα!

πρίν από 52 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

καλοσορισες και με το καλο το μωρακι σου....!!!!

κοριτσια πως τα πατε με τα κιλα;; στον γιο μου στις βδομαδες που ειμαι τωρα ειχα βαλει 1 κιλο αλλα μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο αλο 1,5 δλδ συνολο 2,5. και σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω βαλει ιδη 3,5 κιλα και εχω αλη μιαμιση βδομαδα για να κλεισω το πρωτο τριμηνο ..να δουμε που θα φτασουμε και προσεχω κιολας αρκετα .....

εγω δεν ξερω την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο δεν ειχα παρει..στις 7 του μηνα θα δω...σιγουρα θα εχω παρει κανενα κιλο...στην κορη μου πηρα συνολικα 23 κιλα..τα εχασα βεβαια μετα αλλα τωρα δεν θελω να γινει το ιδιο θα προσπαθησω να παρω λιγοτερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλα αποτελεσματα!μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!περιμενουμε νεα!

εγω δεν ξερω την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο δεν ειχα παρει..στις 7 του μηνα θα δω...σιγουρα θα εχω παρει κανενα κιλο...στην κορη μου πηρα συνολικα 23 κιλα..τα εχασα βεβαια μετα αλλα τωρα δεν θελω να γινει το ιδιο θα προσπαθησω να παρω λιγοτερα...

στον γιο μου ειχα παρει 12 κιλα και δε δουλευα αλα σε αυτην οπως φενεται θα παρω περισσοτερακαι δουλευω κιολας σε δουλεια που θελει πολυ περπατημα... θα παψω να το σκεφτομαι και θα απολαυσω την εγκυμοσυνη μου απο εδω και περα μου φενεται.. ουφ...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xaroumenh mama είπε:

στον γιο μου ειχα παρει 12 κιλα και δε δουλευα αλα σε αυτην οπως φενεται θα παρω περισσοτερακαι δουλευω κιολας σε δουλεια που θελει πολυ περπατημα... θα παψω να το σκεφτομαι και θα απολαυσω την εγκυμοσυνη μου απο εδω και περα μου φενεται.. ουφ...!!!

Μια χαρα ειναι τα 12!ιδανικο βαρος για να παρεις σε μια εγκυμοσυνη!εμενα μου ειχε ανοιξει πολυ η ορεξη απο την αρχη στην κορη μου γιατι δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε ανακατωσουρες, ουτε καουρες, ουτε να μου μυριζουν περιεργα τα φαγητα απολυτως τιποτα!μην αγχωνεσαι μπορει να ετυχε και στην πορεια να παρεις λιγοτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...