Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Δυστυχως δεν γινεται ο αντρας μου δουλευει ολο το χρονο σπαστο ωραριο εκτός Δευτερα και Τεταρτη απογευμα δουλευει και Σαββατα πρωι!και εγω απο Δευτερα-Παρασκευη 8:30-4:30.Την κορη μου την παω ολοημερο και σχολαει 4!την παιρνει ο αντρας μου και μετα επιστρεφω εγω και φευγει αυτος!βοηθεια δεν εχουμε γιατι οι γονεις μου μενουν σε αλλη πολη και τα πεθερικα μου σε χωριο και εργαζονται!βεβαια Χριστουγεννα - Πασχα- καλοκαιρι την παμε στους γονεις μου και μενει για διαστηματα εκει το καλοκαιρι που περασε εμεινε 1 μιση μηνα περιπου!βεβαια πηραμε αδεια και πηγαμε και εμεις στα ενδιαμεσα!περναει πολυ ωραια βεβαια βολτες θαλασσα μενει και η νονα της εκει!κοντα στην φυση στα ζωακια μεχρι και πως βγαινει το μελι ειδε φετος!και μετα ηρθε η μαμα μου και εκατσε μια εβδομαδα μεχρι να ξεκινησει το ολοημερο!

Πολυ δυσκολο αυτο το θεμα! Αιωνιο προβλημα... να μην μπορεις να τα χαρεις κιολας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/10/2017 at 8:39 ΜΜ, agapi27 είπε:

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018
  2. Afrofiti85:               ΠΗΤ 15/5/2018
  3. agapi27 :               ΠΗΤ 20/5/2018
  4. Elina:                    ΠΗΤ 22/5/2018
  5. Vana87:                ΠΗΤ  27/5/2018

 

Τέλεια ιδέα αυτή! Η δική μου πήγε λίγο νωρίτερα, το μωρό είναι λίγο μεγαλύτερο κ περιμένω στις 17/05 τελικά!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!ας κάνω την αρχή με τις αυχενικές, εμείς την κάναμε προχθές!το είδαμε αυτό το ζουζουνακι μας το τσουπωτο (γτ μας έβγαινε και λίγο μεγαλύτερο)...όλα πολύ καλά, περιμένουμε και την papp-a βέβαια αλλά τυπικά μας είπε ο γιατρός μιας και το νούμερο της αυχενικής ήταν πολύ χαμηλό!!!φύλο δεν ξέρουμε ακόμα βέβαια κάτι μας είπε για κοριτσάκι πάλι (λέτε να κάνω τη δεύτερη κορούλα χιχι!)...π.η.τ. 09/05...με το καλό και όλες οι υπόλοιπες!!!απο συμπτώματα έχω ηρεμήσει πααααρα πολύ εδώ και λίγες μέρες,αν και οι αναγουλες συνεχίζονται τουλάχιστον δεν έχω εμετούς...πως είστε όλες? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

:-P:-PΟ εγκυούλες μας:

 

xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018

katrin*  :.               ΠΗΤ  9/5/2018

Afrofiti85:               ΠΗΤ 15/5/2018

Elina:                    ΠΗΤ 17/5/2018

agapi27 :               ΠΗΤ 20/5/2018

Vana87:                ΠΗΤ  27/5/2018

 

Μπράβο Katrin,έτσι να αρχίζουμε θετικά τις αυχενικες...

Τα συμπτώματα,μου έχουν υποχωρήσει κ εμένα. Λίγο υπνηλια υπάρχει ακομα κ κούραση.

Δεν περνανε οι τελευταίες μέρες με τιποτα. Έχω λίγο άγχος για τη Δευτέρα π έχω ραντεβού- ξέρω σε κάθε ποστ μου ,λέω για το άγχος μου.:-PΤα λέω εδώ κ μετά ηρεμώ..

 

* Το πινακακι θα το φτιάξω αργότερα,είμαι απ'το ταμπλέτ κ δε μπορώ να το κάνω σωστά.:)

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018
  2. katrin* :                  ΠΗΤ  9/5/2018
  3. Afrofiti85:               ΠΗΤ 15/5/2018
  4. Elina:                    ΠΗΤ 17/5/2018
  5. agapi27 :               ΠΗΤ 20/5/2018
  6. Vana87:                ΠΗΤ  27/5/2018
  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Κορίτσια!ας κάνω την αρχή με τις αυχενικές, εμείς την κάναμε προχθές!το είδαμε αυτό το ζουζουνακι μας το τσουπωτο (γτ μας έβγαινε και λίγο μεγαλύτερο)...όλα πολύ καλά, περιμένουμε και την papp-a βέβαια αλλά τυπικά μας είπε ο γιατρός μιας και το νούμερο της αυχενικής ήταν πολύ χαμηλό!!!φύλο δεν ξέρουμε ακόμα βέβαια κάτι μας είπε για κοριτσάκι πάλι (λέτε να κάνω τη δεύτερη κορούλα χιχι!)...π.η.τ. 09/05...με το καλό και όλες οι υπόλοιπες!!!απο συμπτώματα έχω ηρεμήσει πααααρα πολύ εδώ και λίγες μέρες,αν και οι αναγουλες συνεχίζονται τουλάχιστον δεν έχω εμετούς...πως είστε όλες? 

Πολυ ωραια μπραβο και εγω ανυπομονω για την Τεταρτη!απο συμπτωματα μια χαρα και εγω!μου εχει ανοιξει η ορεξη κακο αυτο! :-D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..!!! συνγχαρητηρια κατριν για την αυχενικη σου.. και εγω εκανα εχθες την αυχενικη μου μια χαρα ολα πολυ καλα 80% κοριτσακι μας ειπε.....την τριτη θα εχω και τα αποτελεσματα απο την αιματολογικη εξεταση....!!!!και εγω ειμαι πολυ καλυτερα απο συμπτωματα μπορω να πω...!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2017 at 9:31 ΠΜ, Afroditi85 είπε:

Elina09 εμέις είμαστε πολύ κοντά πότε θα κάνεις αυχενική?

Afroditi85 γεια σου! 06/11 έχω ραντεβού! Εσύ; Πώς τα πας γενικά; Εγώ πολύ καλά, δε νιώθω πλέον σχεδόν καμία ενόχληση, πέρα από τη συχνοουρία και μια ελαφριά ουρολοίμωξη που μόλις ξεκίνησε,,,,

 

πρίν από 2 λεπτά , Elina09 είπε:

Afroditi85 γεια σου! 06/11 έχω ραντεβού! Εσύ; Πώς τα πας γενικά; Εγώ πολύ καλά, δε νιώθω πλέον σχεδόν καμία ενόχληση, πέρα από τη συχνοουρία και μια ελαφριά ουρολοίμωξη που μόλις ξεκίνησε,,,,

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elina09 είπε:

Afroditi85 γεια σου! 06/11 έχω ραντεβού! Εσύ; Πώς τα πας γενικά; Εγώ πολύ καλά, δε νιώθω πλέον σχεδόν καμία ενόχληση, πέρα από τη συχνοουρία και μια ελαφριά ουρολοίμωξη που μόλις ξεκίνησε,,,,

Κι εγώ στις 6/11 έχω την αυχενικη.:-D

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες! Εγω ειμαι στις μανούλες Ιουνίου! Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που έκαναν αυχενικη σε ποια βδομάδα την κάνατε;  Εγώ έχω κλείσει για τέλη  Νοεμβρίου και θα ειμαι 12w 5d. Λιγο αργά αλλά δε βρίσκαμε άλλη μέρα με τον εμβρυολογο.  Και επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μου με "πονάει πολυ" τα συμπτώματα πότε σας σταματησαν;;;;;;;;; είμαι 8+3 σήμερα και ακόμα υποφέρω.  Και vomex που πήρα σήμερα τπτ  δεν μου έκανε.. . Έχω απελπιστεί. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@xaroumenh mama μπράβο και για τη δική σου αυχενική! Αντε να ακουσουμε ευχάριστα νέα και από τις υπόλοιπες κοπέλες!!! @Farmakotriftena εμένα μου ελατωθηκαν πολύ ακριβώς μετά την αυχενική!(11+6)...τώρα πλέον με ενοχλούν κάποιες μυρωδιες,εξακολουθώ να δυσκολεύομαι στο μαγείρεμα...αλλά τουλάχιστον δεν έχω εμετούς και έντονες ανακατωσουρες...έτσι ήμουν και στην κορη μου...μέχρι τα μέσα του τέταρτου σταμάτησαν και τα τελευταία συμπτωματα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Φαρμάκοτριφτενα η αυχενική γίνετε από την 11 μέχρι και την 13 εβδομάδα σε αυτήν την έκανα 12,1 και στον γιο μου 12,4 .. τα συμπτώματα μπορεί να τα έχεις μέχρι και την 14 εβδομαδα εμένα τώρα με έχουν ξεκινήσει οι καούρες  που μάλλον θα με κρατήσουν μέχρι τέλος όπως τον γιο μου ..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κ εμένα στο πινακακι.11 Μάη Πηταυχενικη την Τετάρτη.

Συγχαρητήρια για τις καλές αυχενικής σας κ με το καλό κ οι υπόλοιπες!

Που γεννατε;εγώ μάλλον στο Λητώ

 

 


kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...