Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Διαιτα με μοναδες!!!


orianna

Recommended Posts

Από Σάββατο ξανα ξεκινάω δυναμικα αυτή την φορά.με τρέξιμο.

Μαιρουλα εσυ πως τα πας;

Νατι όταν είσαι έτοιμη ξεκινά παίζει ρόλο και η ψυχολογία.

Μάτια συγχαρητήρια.καλά κάνεις.θα δεις τώρα που δεν το έχεις στο μυαλο σου.θα έρθει από εκεί που δεν τ περιμένεις

Κορίτσια χρησιμοποιείται τα προϊόντα που προτείνουν γι αυτή την δίαιτά; η οποιαδήποτε; πχ για την γαλοπούλα την φέτα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ συνεχίζω, αλλά όχι και φανατικά με βάσει τους κανόνες...περισσότερο τους ακολουθώ για να μην ξεφευγω! Εχω χάσει κανα 2 κιλάκια, αλλά δεν είμαι και ιδιαιτερα φανατισμένη, μιας και δε βιάζομαι!!!

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω @Μαρθα Κ πολυ καλα τα πηγες μπραβοοοοο! 

@Ζαχαρωτο εγω την τηρω κατα γραμμα. Δεν εχει στανταρ προιοντα. Απλως μπορεις να επιλεξεις απο αυτα που δεν εχουν ζαχαρες κτλ. 

@anemoni1989 αν εχασες 2 κιλακια χωρις να την τηρεις επακριβως ποιος τη χαρη σου! Μια χαρα! 

Εγω θελω μεχρι τα Χριστουγεννα να τα χασω ολα και να φοραω τα ρουχα προ εγκυμοσυνης. 

 

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marymarydrd είπε:

Ωωωω @Μαρθα Κ πολυ καλα τα πηγες μπραβοοοοο! 

@Ζαχαρωτο εγω την τηρω κατα γραμμα. Δεν εχει στανταρ προιοντα. Απλως μπορεις να επιλεξεις απο αυτα που δεν εχουν ζαχαρες κτλ. 

@anemoni1989 αν εχασες 2 κιλακια χωρις να την τηρεις επακριβως ποιος τη χαρη σου! Μια χαρα! 

Εγω θελω μεχρι τα Χριστουγεννα να τα χασω ολα και να φοραω τα ρουχα προ εγκυμοσυνης. 

 

εχω χασει ηδη 11 πριν το καλοκαιρι, όταν την τηρουσα κατά γράμμα.. τωρα επειδή θελω λιγοτερα από 12, θεωρητικά πρεπει να κατεβω στις 6  μοναδες, οπου για εμενα είναι ακατορθωτο... Οπότε αποφάσισα απλά να προσέχω, αποφεύγοντας τα πολύ παχυντικά και το βαρυ βραδινό, χωρίς να σημαίνει όμως ότι δεν κάνω τις παρασπονδιες μου!!! Προσεχω ουσιαστικά, αυτά για τα οποία η δίαιτα θέτει περιορισμούς... Θες πολλά κιλά να χάσεις???

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Ζαχαρωτο! Και τρεξιματακι ακουω; που θα αφηνεις τη μπεμπα;  εγω κουραζομαι τοσο με τον μπεμπη που δεν εχω αντοχη για τρεξιμο. Ολη μερα ειναι ξυπνιος και θελει αγκαλιες και βολτες, αφου το βραδυ παρακαλαω να κοιμηθει να ξαπλωσουμε. 

Κατα τ'αλλα συνεχιζω! Παρασκευη εχω ζυγισμα ξανα.

Σημερα πρωινο: καφες με στεβια, χυμος πορτοκαλι και ζεστα πιτακια σπιτικα βρωμης με πορτοκαλομελο! Σουπερ! 2μον.

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πρέπει να ξεκινήσω τρέξιμο για να φύγουν Πιο γρήγορα και μήπως γίνει δουλειά στα πόδια.άσε και εγώ με την μικρή είμαι κομμάτια.έχω 2 μέρες να κοιμηθώ και ακόμα δεν μπήκαμε στο άλμα.το απόγευμα έχει στάνταρ Ώρα που κοιμάται 3ωρο οπότε εκείνη την ώρα θα μείνει με τον μπαμπά και εγώ θα πηγαίνω για τρέξιμο

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Marymarydrd...σκέφτηκα όσα είπες,και ίσως έχεις δίκιο. Θα ανέβω 1 μονάδα τουλάχιστον. Θα πάω στις 7,χωρίς να σημαίνει πως θα αυξήσω ποσότητα. 

Εγώ σ/κ ξέφυγα τελείως. Είχε γενέθλια η μεσαία,πήγαμε στα πεθερικά μου,και έφαγα και πίτσα και μουσακά,και μπισκοτάκια και τούρτα. Δεν θα ανέβω στην ζυγαριά για μια βδομάδα.

 

 


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε περιμενω αποτελεσματα. Εγω εχω μερες μεχρι την Παρασκευη. Εχω να πω οτι σπιτι ειχαμε γαλακτομπουρεκο, cookies,ζαμπονοπιτακια, τυροπιτακια κτλ, παστακια διαφορων γευσεων και ατομικα γλυκακια διαφορα σε κυπελλακια λογω επισκεψεων για το μωρο. Δεν εφαγα ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε καν τα δοκιμασα. Βεβαια δεν στερηθηκα το γλυκο μου, εφαγα ψητα μηλα με κανελα πασπαλισμενα με λιγη ζαχαρη καρυδας και κανελα! Χαχα! Σκεφτομαι απλως το τζινακι που φορουσα ακριβως πριν 1 χρονο πριν μεινω εγκυος!


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/10/2017 at 11:04 ΜΜ, marymarydrd είπε:

Αντε περιμενω αποτελεσματα. Εγω εχω μερες μεχρι την Παρασκευη. Εχω να πω οτι σπιτι ειχαμε γαλακτομπουρεκο, cookies,ζαμπονοπιτακια, τυροπιτακια κτλ, παστακια διαφορων γευσεων και ατομικα γλυκακια διαφορα σε κυπελλακια λογω επισκεψεων για το μωρο. Δεν εφαγα ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε καν τα δοκιμασα. Βεβαια δεν στερηθηκα το γλυκο μου, εφαγα ψητα μηλα με κανελα πασπαλισμενα με λιγη ζαχαρη καρυδας και κανελα! Χαχα! Σκεφτομαι απλως το τζινακι που φορουσα ακριβως πριν 1 χρονο πριν μεινω εγκυος!

Μπράβο βρε κοπέλα μου.Μπραβο σου. Όταν έχεις πεισμα, υπομονη και θέληση,όλα τα καταφέρνεις,και νιώθεις και πιο δυνατή.

Πόσο καιρό έχει που γεννησες? 3 μήνες ή θυμάμαι λάθος? Είχες πάρει πολλά κιλά?

Πάντως,αυτό που έχω καταλάβει εγω,έχοντας ήδη 2 γέννες,πως το σώμα μας θέλει τουλάχιστον 6 με 9 μήνες για να επανέλθει πλήρως. Εγώ εβαζα 18-20 κιλά σε κάθε εγκυμοσύνη. Και στις 2 τα έχασα σε 6-7 μήνες. Ευελπιστώ το ίδιο και τώρα. Μου έμειναν 9 κιλά να χάσω,αλλά και 6 να είναι,θα είμαι ικανοποιημένη. 

Το πρόβλημα σε εμάς θα είναι και η περιοδος. Εγώ είχα δει μεγάλη διαφορά,όταν είχα αδιαθετησει. 


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Hope! κι εγω 18 κιλα πηρα. Τωρα αν χασω 4 κιλα θα ειμαι 56 οσο ξεκινησα την εγκυμοσυνη. Απλως τα ιδανικα μου ειναι τα 52 κι αυτος ειναι ο στοχος μου. Θελω να χασω αλλα 8 κιλα δηλαδη! Σιγουρα το σωμα θελει το χρονο του να επανελθει. Δε θελω στερητικες διαιτες καθολου. Αργα, σταθερα και με υγιεινες τροφες! 


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marymarydrd είπε:

@Hope! κι εγω 18 κιλα πηρα. Τωρα αν χασω 4 κιλα θα ειμαι 56 οσο ξεκινησα την εγκυμοσυνη. Απλως τα ιδανικα μου ειναι τα 52 κι αυτος ειναι ο στοχος μου. Θελω να χασω αλλα 8 κιλα δηλαδη! Σιγουρα το σωμα θελει το χρονο του να επανελθει. Δε θελω στερητικες διαιτες καθολου. Αργα, σταθερα και με υγιεινες τροφες! 

 Καλέ,εσύ τα πας παρα πολύ καλά. 4 κιλά για να επανέλθεις στα κιλά που ξεκίνησες? Τέλεια. Αλήθεια,σε πόσο καιρό τα έχασες? Παίζει ρόλο και η ηλικία. Εάν είσαι δηλαδή μικρή,κάτω των 30 δηλαδή,θα τα χάσεις πιο γρήγορα. 


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 28, εχει σχεδον 4 μηνες που γεννησα. Τα πρωτα 10 κιλα εφυγαν με τη γεννα και τις επομενες ημερες. Ο θηλασμος βοηθαει παρα πολυ νομιζω και με μια σωστη διατροφη κατι γινεται. Κι εσυ θηλαζεις ετσι δεν ειναι;


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...