Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω του ειπα οτι εχω αλλα στον καρδιοτοκογραφο δεν φανηκε τιποτα την τυχη μου...

Γενικα, εχω πονακια και πετρωματα...εχω και τους κολικους...τα χω συνηθισει ομως ολα...

Αφου αν ξυπνησω και δεν ποναω πουθενα ανησυχω :?

Ειχες συχνες συσπασεις...ενταξει εκει θα σε περιποιηθουν και θα περασουν...επαιρνες μαγνησιο ή τιποτα αλλο?

Κορίτσια τα συμπτώματα ήταν χαμηλά κάτω στην κοιλιά χωρίς πόνους στη μέση πόνοι πιο έντονοι απ'ότι στην περίοδο και πετρωνε η κοιλιά! τέτοια πονάκια δεν ξανά είχα ποτέ μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια τα συμπτώματα ήταν χαμηλά κάτω στην κοιλιά χωρίς πόνους στη μέση πόνοι πιο έντονοι απ'ότι στην περίοδο και πετρωνε η κοιλιά! τέτοια πονάκια δεν ξανά είχα ποτέ μου.

Φανταζομαι τρομαρα...γρηγορα περαστικα και σπιτακι...μην κουραζεσαι οσο μπορεις μεχρι να μπεις στο μηνα σου...

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειαααααα!

Ρε φιλεναδα melody πρόσεχε ρε φιλε, μην έχουμε τέτοια τώρα. ... με αγχώνεις. Αντε, δεν είσαι και σούπερ ήρωας! 

Ασπα στην μικρή είχα πάει με πρόκληση,  μου σπασαν τα νερά και 3 δόσεις επισκληριδιο. Δεν με ρώτησαν καν. Τώρα επειδή κάνω και την ηπαρίνη και θα πρέπει να πάω με ραντεβού και δεν γούσταρω και πολύ το σκέφτομαι να μην την κάνω.  Δεν ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια να σας πω τι κάνω τώρα? είμαι στο νοσοκομείο της πόλης μου με προωρες συσπάσεις μου κάνανε ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού σε περίπτωση που γεννηθεί πρόωρο.απο χθες το απόγευμα είμαι εδώ κάθε τρεις και λίγο είμαι στον καρδιοτοκογραφο.....μου είπαν ότι κουράστηκα μάλλον κ επειδή είχα κάνει καισαρική θα μείνω για παρακολούθηση...πήρα τηλ τον γιατρό μου κ με μαλωσε κ αυτός...τι να πω τέλεια!!!!τα νεύρα μου με πιάσανε! για αυτό προσέξτε κοπέλες μου μην πάθετε τα ίδια.με το καλό αν σταματήσουν οι πόνοι πάω σπίτι.

Πώς είσαι κορίτσι μου;; για πες μας τι εγινε; πως τις κατάλαβες και σε έστειλαν τελικά στο νοσοκομειο;

Συγγνώμη τώρα είχα τα υπόλοιπα!  Ηταν πολύ πιο έντονοι οι πόνοι από της περιόδου ε;

Περαστικά σου! Εγώ πάλι βρε κορίτσια περπατάω φουλ κουράζομαι φουλ . Χθες και σήμερα πέθανα στην κούραση  (είχα πάρτι στο σπίτι γιατί είχε γενέθλια η κόρη μου) 35 άτομα αλλά ούτε μια συσπασουλα.  Μόνο τρομερό πόνο στη μέση και αυτή το βράδυ που θα ξαπλώσω λιώμα από την κούραση. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου;; για πες μας τι εγινε; πως τις κατάλαβες και σε έστειλαν τελικά στο νοσοκομειο;

Συγγνώμη τώρα είχα τα υπόλοιπα!  Ηταν πολύ πιο έντονοι οι πόνοι από της περιόδου ε;

Περαστικά σου! Εγώ πάλι βρε κορίτσια περπατάω φουλ κουράζομαι φουλ . Χθες και σήμερα πέθανα στην κούραση  (είχα πάρτι στο σπίτι γιατί είχε γενέθλια η κόρη μου) 35 άτομα αλλά ούτε μια συσπασουλα.  Μόνο τρομερό πόνο στη μέση και αυτή το βράδυ που θα ξαπλώσω λιώμα από την κούραση. 

Να την χαίρεσαι την κόρη σου!κ πρόσεχε κ εσύ!μην κουράζεσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2018 at 3:36 ΜΜ, Aggeliki22 είπε:

..

Γτ στην γενικη?? Γτ εγω εχω σκοπο να παω διαβαλκανικο..αλλα για χαζους λογους σκεφτωμαι να παω η γενικη η γενεσις ..τελευτεα στιγμι...γ μεχρι εχθες επεμενα και ηθελα διαβαλκανξκο ...

Καλησπερα! Στην Γενικη θα παω γιατι εκει ξεγενναει η γιατρος μου. Εκει γεννησα και τον γιο μου και νοσηλευτηκα τοτε 2 φορες λογω συσπασεων. Το περιβαλλον μου αρεσε. Και ο χωρος και το προσωπικο. Τωρα κανουν και μια εκπτωση 10% λογω 2ης γεννας οποτε οι τιμες θα ειναι πανω κατω ιδιες με πριν απο 5 χρονια ... που τοτε τουλαχιστον αν εξαιρεσεις την Βιοκλινικη ηταν πιο χαμηλες απο Γενεσσις και Διαβαλκανικο. Τωρα ισως να εχουν πεσει ακομη περισσοτερο οι τιμες αυτων οποτε και να μην εχουν ιδιαιτερη διαφορα. Για Αγιο Λουκα δεν το σκεφτομαι καθολου ... Το πιθανοτερο και η δικη μου γιατρος να πηγαινει παντου ... Γιατι θυμαμαι τοτε στον γιο με ρωτουσε η μαια της που θα γεννησω ... Ακομη μου αρεσει που ειναι διπλα στην θαλασσα και οχι πολυ μακρυα απο το σπιτι μου :) 

Μελοντυ .. ελπιζω ολα να ναι καλα πια ... Πες μου οτι δεν ησουν εσυ αυτη που ειχε γραψει το κατεβατο με τις δουλειες και ξεκινησε να τις κανει! 

Λιγο ακομη εχουμε ... υπομονη λοιπον κοριτσια και κουραγιο ... σε λιγο ολες θα κραταμε τα μπεμπακια μας ... :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KarMar84 είπε:

@Farmakotriftena να την χαίρεστε!  :-D

@Melody90 Πως τα πας; 

Ξανά είμαι τώρα στον καρδιοτοκογραφο.... είμαι καλά τωρα έφαγα κ την 2 ένεση για τα πνευμόνια... απλά αυτο που σας είπα θέλει ξεκούραση κ όχι να χοροπηδαμε σαν τα αγριοκάτσικα.:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mamSof είπε:

Καλησπερα! Στην Γενικη θα παω γιατι εκει ξεγενναει η γιατρος μου. Εκει γεννησα και τον γιο μου και νοσηλευτηκα τοτε 2 φορες λογω συσπασεων. Το περιβαλλον μου αρεσε. Και ο χωρος και το προσωπικο. Τωρα κανουν και μια εκπτωση 10% λογω 2ης γεννας οποτε οι τιμες θα ειναι πανω κατω ιδιες με πριν απο 5 χρονια ... που τοτε τουλαχιστον αν εξαιρεσεις την Βιοκλινικη ηταν πιο χαμηλες απο Γενεσσις και Διαβαλκανικο. Τωρα ισως να εχουν πεσει ακομη περισσοτερο οι τιμες αυτων οποτε και να μην εχουν ιδιαιτερη διαφορα. Για Αγιο Λουκα δεν το σκεφτομαι καθολου ... Το πιθανοτερο και η δικη μου γιατρος να πηγαινει παντου ... Γιατι θυμαμαι τοτε στον γιο με ρωτουσε η μαια της που θα γεννησω ... Ακομη μου αρεσει που ειναι διπλα στην θαλασσα και οχι πολυ μακρυα απο το σπιτι μου :) 

Μελοντυ .. ελπιζω ολα να ναι καλα πια ... Πες μου οτι δεν ησουν εσυ αυτη που ειχε γραψει το κατεβατο με τις δουλειες και ξεκινησε να τις κανει! 

Λιγο ακομη εχουμε ... υπομονη λοιπον κοριτσια και κουραγιο ... σε λιγο ολες θα κραταμε τα μπεμπακια μας ... :)

Αα μαλιστα ...δν ξερω ξαφνικα μπηκα σε διλιμα δν ξερω γτ ...

1 hour ago, mamSof είπε:
πρίν από 46 λεπτά , Melody90 είπε:

Ξανά είμαι τώρα στον καρδιοτοκογραφο.... είμαι καλά τωρα έφαγα κ την 2 ένεση για τα πνευμόνια... απλά αυτο που σας είπα θέλει ξεκούραση κ όχι να χοροπηδαμε σαν τα αγριοκάτσικα.:)

Περστικα και γρηγορα σπιτι ....εγω και να θελω εχω τον μπεμπη που με κουραζει παρα πολυ...αλλα.οκ δν αχγωνομε..γτ ο γιατρος μ .μου ειπε αμα φτασω 37εβ θα ειναι μια χαρα και ειδικα οτι και στα κιλα και γενικα ειναι αναπτυγμενο ...και αμα ειναι να γινει ας γινει αρκει να βγει υγεις 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mamSof είπε:

Καλησπερα! Στην Γενικη θα παω γιατι εκει ξεγενναει η γιατρος μου. Εκει γεννησα και τον γιο μου και νοσηλευτηκα τοτε 2 φορες λογω συσπασεων. Το περιβαλλον μου αρεσε. Και ο χωρος και το προσωπικο. Τωρα κανουν και μια εκπτωση 10% λογω 2ης γεννας οποτε οι τιμες θα ειναι πανω κατω ιδιες με πριν απο 5 χρονια ... που τοτε τουλαχιστον αν εξαιρεσεις την Βιοκλινικη ηταν πιο χαμηλες απο Γενεσσις και Διαβαλκανικο. Τωρα ισως να εχουν πεσει ακομη περισσοτερο οι τιμες αυτων οποτε και να μην εχουν ιδιαιτερη διαφορα. Για Αγιο Λουκα δεν το σκεφτομαι καθολου ... Το πιθανοτερο και η δικη μου γιατρος να πηγαινει παντου ... Γιατι θυμαμαι τοτε στον γιο με ρωτουσε η μαια της που θα γεννησω ... Ακομη μου αρεσει που ειναι διπλα στην θαλασσα και οχι πολυ μακρυα απο το σπιτι μου :) 

Μελοντυ .. ελπιζω ολα να ναι καλα πια ... Πες μου οτι δεν ησουν εσυ αυτη που ειχε γραψει το κατεβατο με τις δουλειες και ξεκινησε να τις κανει! 

Λιγο ακομη εχουμε ... υπομονη λοιπον κοριτσια και κουραγιο ... σε λιγο ολες θα κραταμε τα μπεμπακια μας ... :)

Μπα όχι εγώ αυτήν την φορά!!! άλλη ήταν...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχετε και εσείς ΠΟΛΛΑ υγρά;;;; 

Καλησπερα μανταμ...καλη βδομαδα!

Παρα ΠΟΛΛΑ ...

Μονιμα...και οσο περναει ο καιρος εχω περισσοτερα...!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Καλησπερα μανταμ...καλη βδομαδα!

Παρα ΠΟΛΛΑ ...

Μονιμα...και οσο περναει ο καιρος εχω περισσοτερα...!

Καλή εβδομάδα! Αχ ωραία γτ έχω βαρεθεί να αλλάζω σερβιετακι και λέω λες να παίζει τπτ;! 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KarMar84 είπε:

Καλή εβδομάδα! Αχ ωραία γτ έχω βαρεθεί να αλλάζω σερβιετακι και λέω λες να παίζει τπτ;! 

καλα αν σου ξεκινησαν τωρα τελευταια τα υγρα ρωτα τον γιατρο σου γιατι τα υγρα για καποιες ειναι φυσιολογικα για καποιες αλλες σημαινουν θεμα με τον τραχηλο κτλ κτλ μην το θεωρεις φυσιολογικο επειδη το εχει κ αλλη κοπελα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , KarMar84 είπε:

Καλή εβδομάδα! Αχ ωραία γτ έχω βαρεθεί να αλλάζω σερβιετακι και λέω λες να παίζει τπτ;! 

Εγω δεν βαζω σερβετακια διοτι με πιανει φαγουρα...οποτε καθε λιγο και λιγακι ντους και καθαρο εσωρουχο...δεν δουλευω ομως οποτε εχω αυτη τη δυνατοτητα!

Δεν ειναι τιποτα καλεεε :-D

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

καλα αν σου ξεκινησαν τωρα τελευταια τα υγρα ρωτα τον γιατρο σου γιατι τα υγρα για καποιες ειναι φυσιολογικα για καποιες αλλες σημαινουν θεμα με τον τραχηλο κτλ κτλ μην το θεωρεις φυσιολογικο επειδη το εχει κ αλλη κοπελα.

Ρε Λινακι 8 μηνων ειμαστε...εχουμε 2 κιλα μωρα...αλιμονο αν δεν εχουμε υγρα!!!

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...