Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Γειά σας κούκλες! 

Και εγώ έχω τραβηγματα ρε κοριτσια τι γίνεται δεν ξέρω. .... πηγα χτες δεύτερο μάθημα ανωδυνου. Σημάδια τοκετου! Αχ Παναγία μου! Και λέει η μαια για πες μας ή δευτερότοκη.... και λέω δεν ξέρω παιδιά πήγα με πρόκληση,  ήταν 15αυγουστος!!!!

Πάντως για ψώνια ρίξτε μια ματιά και τώρα έχει ενδιάμεσες εκπτώσεις και είναι ευκαιρία! 

Επίδομα ικα το έκανα είμαι οκ. Άρχισα να μαζεύω και τα χαρτιά του μαιευτηριου σιγά σιγά και έχω κολλήσει στα του άντρος μου καθότι είναι λίγο αναβλητικος και με εκνευρίζει! Θέλει οικογενειακη κατάσταση και από αυτόν γιατί στην μερίδα μας είναι ενδεικτική εγγραφή.... ουφ ουφ

Λέω σιγά σιγά να αρχίσω και τα της βαλίτσας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Άμα βγει η Ευχη σου θύμισέ μου να ανάψω μια λαμπάδα ίσα με το μπόι σου  (ελπίζω να μην είσαι εσύ που έχεις ύψος 1.80 δεν θυμάμαι ποια κοπέλα μας είναι από δω μεσα)

Εγώ είμαι αυτή!!!:)κοιτα μια λαμπάδα 1.80 δεν είναι κ άσχημα αρκεί να τάξεις μόνο το μπόι που είπες κ όχι το φάρδος!!!!γιατί έβαλα κ 20 κιλά!!!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Melody90 είπε:

Εγώ είμαι αυτή!!!:)κοιτα μια λαμπάδα 1.80 δεν είναι κ άσχημα αρκεί να τάξεις μόνο το μπόι που είπες κ όχι το φάρδος!!!!γιατί έβαλα κ 20 κιλά!!!χαχαχαχα

Αχαχααχαχ :-D:-P

 

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Άμα βγει η Ευχη σου θύμισέ μου να ανάψω μια λαμπάδα ίσα με το μπόι σου  (ελπίζω να μην είσαι εσύ που έχεις ύψος 1.80 δεν θυμάμαι ποια κοπέλα μας είναι από δω μεσα)

Κι εγώ περπατάω πολύ. Και από σημερα είπα ότι θα περπατάω ακόμα πιο πολύ μπας και γεννήσω βρε αδερφέ! Θα κάνω και όλη την ώρα σεξ (είμαστε Σκορπιοί με τον άντρα μου οπότε ποτέ δεν μας σταμάτησαν ούτε πόνοι ούτε εμετοί) πάντως μετά από πολύ περπάτημα κι εγώ έχω πάντα πόνους.  Κυρίως σε όλη την ηβικη περιοχή. 

@mamSof που είσαι βρε κοριτσι;;;; έχουμε καιρό να μάθουμε νέα σου.  Πρέπει να τα έχεις δει όλα με τη ζέστη ε;;

Μπα...1.68 και αυτο μπορω να πω χαριστικα!

Και γω του πα του αντρα μου απο 1η Ιουνη να ετοιμαστει για παρτυ. Ανελεητα. Μπας και γινει κανα θαυμα...

Ολο το μηνα δεν παιζει να τον παρω.

 

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ξυπνησε ο μικρος απο τις 5 ... φαινεται οτι χορτασε υπνο μια που χθες το απογευμα καθισε σπιτι και δεν κουραστηκε με βολτα. Ευτυχως ειχα κοιμηθει απο τις 11, οποτε προλαβα ενα 6ωρακι ... Νυσταζω, αλλα οχι τοσο. Γενικα αυτες τις τελευταιες μερες δεν νιωθω πολυ καλα ... κι εχω κι εγω αυτους τους πονους περιοδου που γραφεται ... Δεν κοιμαμαι και καλα ... Ξυπναω να παω τουαλετα ... να κατεβασω το σκυλακι μας απο τον καναπε που κοιμαται γιατι ειναι πια μεγαλος και δεν βλεπει ή δεν μπορει να το κανει αλλα χρειαζεται μεσα στην νυχτα μια επισκεψη στην τουαλετα, βλεπε μπαλκονι ... και στο τελος δεν κοιμαμαι γιατι σκεφτομαι διαφορα και δεν μπορω ...

Εχω να γραψω πανω απο βδομαδα ... ειδα τελευταια μου αναρτηση καμια 5-6 σελιδες πισω ... 

Ηταν μια δυσκολη πολυ εβδομαδα η προηγουμενη. Και αυτη ... ειναι που εχω πολλα να κανω αλλα δεν εχω καμια διαθεση ...

Γενικα .. συνεχιζω να νιωθω πιεσμενη ... το ξερω οτι παντα ετσι θα ειναι ... απλα καποιες φορες μου ειναι δυσκολο ... οποτε τοτε ειναι που απλα δεν μπορω να κανω τιποτα ... 

Θα περασει ομως και αυτο ... και αυριο ωντας μια αλλη μερα θα ειμαι καλυτερα εχω παντα στην σκεψη ...

Στα τωρινα λοιπον ...

Γενικα σας εχω διαβασει ...

Το Σαββατο θα ειμαι πια 34 εβδομαδων ... οποτε μπαινω κι εγω πια στην 35η την Κυριακη ... Το περπατημα θα το ξεκινησω μολις μπω στην 37η εβδομαδα ... Για την ωρα με κουραζει αρκετα. Επισης, μαλλον εχει μεγαλωσει η μπεμπα και με κανει να αισθανομαι ωρες ωρες αβολα απο τις κινησεις της ή την θεση που μπορει να εχει εκεινη την στιγμη. Νιωθω κι εγω οτι χρειαζεται να πηγαινω συνεχεια στην τουαλετα αν και μονο σταγονες ειναι ... που βεβαια δυστυχως μπορει να βγουν και πριν φτασω χωρις να το καταλαβω ... Οποτε αρχισα να φορω και παλι σερβιετακι. Εχω ραντεβου με την γυναικολογο σημερα το απογευμα... Θα δω σε τι βαρος ειμαι και την μπεμπα σε υπερηχο μετα απο 2 βδομαδες ... Θα κανω και μια κατασταση με ερωτηματα οπως την προηγουμενη φορα γιατι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να τα θυμαμαι τοτε ... Αναρωτιεμαι αν χρειαζεται να κανω ξανα την εξεταση coombs. 

Επισης θα της αναφερω οτι αυτες τις τελευταιες μερες εχω πολυ πεσμενη πιεση! Τυπου κατω απο 5 μικρη και 9 μεγαλη! Γενικα ειμαι στα χαμηλα ... αλλα οχι και τοσο. Βεβαια δεν αισθανομαι καπως ... Οποτε μπορει και αυτο να ειναι κατι της εγκυμοσυνης. Το εχει καποια απο εσας;

Ακομη αναρωτιεμαι αν θα μπω σε καρδιοτοκογραφο ... Μετα το ραντεβου θα κανω και μια βολτα στα μαγαζια. Θελω να περασω απο h&m. Θελω μαλλον λιγο να περασω χρονο μονη μου και ησυχα ...

Την ζεστη γενικα την χαρηκα ... Εκανε ωραιες τις βολτες μας σε παρκα και σε θαλασσα. Απο σημερα ομως και για καμια βδομαδα δεν βλεπω ηλιο ... Και δεν βρεχει κιολας ... Ο καλος μου δεν παει πουθενα με τετοιο καιρο μια που θα βρεξει λεει ... δεν βρεχει και απλα μενουμε μεσα ... Και πως να απασχολησεις τοσες ωρες ενα 5χρονο!

Με τη δουλεια τελειωσαν οι συνηθισμενες προθεσμιες και τωρα εχουμε αλλα... Δηλωσεις, διορθωσεις ΜΥΦ, προσληψεις σε ξενοδοχεια ... απολυσεις ... Ε9 ... τα καθημερινα! χαχα!

Ειδα λιγο απο σειρες ... Το νεο επεισοδιο της Greys και Handmaid's Tale ... και ειδα οτι ξεκινησε και ο 2ο κυκλος του West World ... Το εβλεπε καμια; Εχω αφησει και στην μεση ή παρακολουθω αραια και που και καποια αλλα στο netflix να πω την αληθεια ...

Απο τα της μπεμπας εχω ακομη να τακτοποιησω τα ρουχακια που εφερε απο το εξοχικο του γιου. Τα υπολοιπα ειναι σε συρταρια. Και μια φιλη που ηδη μου ειχε δωσει καποια, ειπε οτι θα μου φερει κι αλλα ... η αληθεια ειναι οτι αυτα που μου ειχε δωσει ειναι για μεγαλυτερη ηλικια ... Εχω και αυτα να βαλω καπου, αλλα θα τα αποθηκευσω για την ωρα ... Μια ακαταστασια με σακουλες και κουτια την βλεπεις στον σπιτι μου ... αλλα υπομονη ... νομιζω οτι θα τα καταφερω καποια στιγμη και θα τα βαλω ολα σε ταξη ... Ονειρο να γινω μινιμαλιστρια ... ο αδερφος μου βεβαια γελαει με αυτο ... θα μου παρει χρονο του λεω αλλα θα το πετυχω! χαχα!

Αντε ... καλο τελος της βδομαδας να εχουμε :)

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαρμακοτριφτενα που πηρες 6 κιλα....κι αγχωνεσαι.... χαλαρωσε εχω να πω....εγκυος εισαι...ειναι πολυ λιγα εκτος κι αν ξεκινησες υπερβαρη

 

Εγω με διατροφη για διαβητη και πηρα 9 με 10 κιλα περιπου...με αγχωνει που δε ρυθμιζεται ευκολα τωρα τελευταια...

Κατα τα αλλα νιωθω αδυναμια ...νιωθω οτι εχω βαρυνει πολυ...ενα αισθημα σαν ταχυκαρδιας...νιωθω ζορισμενη....λεκανη και απο κατω εννοειται οτι πονανε ολα...καθε φορα που σηκωνομαι ποναω...ειδικα αμα καθομαι ωρα....

Προπαρασκευαστικες συσπασεις και τραβηγματα πετρωματα αρκετα αλλα οχι με μεγαλη διαρκεια...

δουλευω ακομα μεχρι να μπω στο μηνα μου...11.05 σταματαω...επισης περπαταω μπας και πεσει το ζαχαρο...

Δεν εχω ετοιμασει τιποτα...θα ξεκινησω τοτε...με γενικη στο σπιτι

...φτιαξιμο σε ντουλαπες μαζεμα χειμωνιατικα..χαλια...παπλωματα

...ανεβασμα κουνιας καροτσιου και λοιπων αξεσουαρ απο αποθηκη...πλυσιμο απολυμανση κτλ...

Να παω σε φιλη να παρω τα ρουχακια που εχω δωσει και ειναι παααααρα πολλα...να τα πλυνω να τα ετοιμασω.

Να κανω ραντεβου με γιατρους...

Να ετοιμασω βαλιτσα...

Να κλεισω γενικα εκκρεμοτητες....

Ελπιζω να προλαβω....το σπιτι σε τιποτα δε θυμιζει οτι περιμενουμε μωρο...

  • Μου αρέσει 1

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, katsif είπε:

Γειά σας κούκλες! 

Και εγώ έχω τραβηγματα ρε κοριτσια τι γίνεται δεν ξέρω. .... πηγα χτες δεύτερο μάθημα ανωδυνου. Σημάδια τοκετου! Αχ Παναγία μου! Και λέει η μαια για πες μας ή δευτερότοκη.... και λέω δεν ξέρω παιδιά πήγα με πρόκληση,  ήταν 15αυγουστος!!!!

Πάντως για ψώνια ρίξτε μια ματιά και τώρα έχει ενδιάμεσες εκπτώσεις και είναι ευκαιρία! 

Επίδομα ικα το έκανα είμαι οκ. Άρχισα να μαζεύω και τα χαρτιά του μαιευτηριου σιγά σιγά και έχω κολλήσει στα του άντρος μου καθότι είναι λίγο αναβλητικος και με εκνευρίζει! Θέλει οικογενειακη κατάσταση και από αυτόν γιατί στην μερίδα μας είναι ενδεικτική εγγραφή.... ουφ ουφ

Λέω σιγά σιγά να αρχίσω και τα της βαλίτσας! 

Xaxaxaxa kai egw me proklisi kai 14/8 adia i poli...nekra ...

Kalispera koritsia ...egw exthes mpika ston mina m ...oso gia ta xartia dn ekana tipota...as treksi o sizigos....egw ipa molis mpo sto mina m dn tha kanw tpt ...idika apo dulies ...thelw na ksekurastw oso mporo gt meta..........oso gia ponous ti na po...allo prama ...idika to perpatima ..dn to mporo..

22 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αχαχααχαχ :-D:-P

 

Mono 6 kila kai gkriniazis???? Amartia .....ti na poume.emeis 15kila kai panw ????? Na kleme tin mira mas????

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chrimai είπε:

Φαρμακοτριφτενα που πηρες 6 κιλα....κι αγχωνεσαι.... χαλαρωσε εχω να πω....εγκυος εισαι...ειναι πολυ λιγα εκτος κι αν ξεκινησες υπερβαρη

 

Εγω με διατροφη για διαβητη και πηρα 9 με 10 κιλα περιπου...με αγχωνει που δε ρυθμιζεται ευκολα τωρα τελευταια...

Κατα τα αλλα νιωθω αδυναμια ...νιωθω οτι εχω βαρυνει πολυ...ενα αισθημα σαν ταχυκαρδιας...νιωθω ζορισμενη....λεκανη και απο κατω εννοειται οτι πονανε ολα...καθε φορα που σηκωνομαι ποναω...ειδικα αμα καθομαι ωρα....

Προπαρασκευαστικες συσπασεις και τραβηγματα πετρωματα αρκετα αλλα οχι με μεγαλη διαρκεια...

δουλευω ακομα μεχρι να μπω στο μηνα μου...11.05 σταματαω...επισης περπαταω μπας και πεσει το ζαχαρο...

Δεν εχω ετοιμασει τιποτα...θα ξεκινησω τοτε...με γενικη στο σπιτι

...φτιαξιμο σε ντουλαπες μαζεμα χειμωνιατικα..χαλια...παπλωματα

...ανεβασμα κουνιας καροτσιου και λοιπων αξεσουαρ απο αποθηκη...πλυσιμο απολυμανση κτλ...

Να παω σε φιλη να παρω τα ρουχακια που εχω δωσει και ειναι παααααρα πολλα...να τα πλυνω να τα ετοιμασω.

Να κανω ραντεβου με γιατρους...

Να ετοιμασω βαλιτσα...

Να κλεισω γενικα εκκρεμοτητες....

Ελπιζω να προλαβω....το σπιτι σε τιποτα δε θυμιζει οτι περιμενουμε μωρο...

Αρχισα να πιάνω την μέση μου απο κούραση και μόνο που σε διάβασα!!  Τα άφησες όλα για το τέλος ρε συ. Θα μου πεις αν δουλεύεις κι εσύ όλη μέρα τι να κανεις; κι εγώ παρόμοια φάση με σένα απλά τα κάνω λίγα λίγα. 

Εσύ έχεις την εμπειρία να καταλάβεις πότε οι πόνοι είναι προπαρασκευαστικες συσπάσεις και πότε προμηνύουν γέννα.  Για πες μας τις προηγούμενες 3 φορές πως έγινε; είδες αιματακι; έσπασαν νερα;; είχες πόνους περιοδου;;

Δεν ειμαι υπερβαρη ίσα ίσα.  Απλά θέλω όπως και στην κόρη μου να γεννήσω και να φύγουν από πάνω μου τα κιλά μονομιάς.  Ηδη χθες αγορασα 2  φορεματακια απο h@m και κάνω όνειρα να γεννήσω και να τα βαλω.:-(


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.... Σήμερα χάρηκα πολύ γιατί ήρθε το κούριερ Και μου έφερε το πακετάκι από την caredirect (το βαλιτσάκι που δίνουν στις έγκυες) και είχε μέσα ένα γυάλινο μπουκάλι της Nuk μία πιπίλα μαμ μία πιπίλα Nuk και διάφορα διαφημιστικά φυλλάδια μέσα και ενημερωτικά από εταιρείες όπως Fisher Price μαμ και nuk... Άντε ένα-ένα έρχονται!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγκυουλες να σας ρωτήσω...για το θεμα rooming in Συζητήσαμε καθόλου? Εμένα Τώρα με προβληματίζει πολύ... όταν έκανα τον γιο μου στο Γένεσις Δεν με είχαν ενημερώσει καλά για το θέμα τώρα να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να κάνω σε αυτήν την φορά.το κόλλημα μου είναι λίγο η καισαρική....

Γιατί πες με πάνε στο δωμάτιο εγώ ακόμα δεν έχω συνέλθει από την επισκληρίδιο και δεν μπορώ να κουνηθώ ακόμα καλά γιατί τα πόδια σου δεν τα νιώθεις αμέσως ούτε μπορείς να γυρίσεις δεξιά και αριστερά στο rooming in πρέπει να αλλάζεις εσύ το μωρό πάνα... Αν τους πω ας πούμε ότι αν γίνεται να μου φέρουν το μωρό όταν Θα συνέλθω και θα σηκωθώ θα το δεχτούν να με βάλουνε σε δωμάτιο με γυναίκες που κάνουν και αυτές rooming in?χμμμμ προβληματίστηκα τώρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Melody90 είπε:

Εγκυουλες να σας ρωτήσω...για το θεμα rooming in Συζητήσαμε καθόλου? Εμένα Τώρα με προβληματίζει πολύ... όταν έκανα τον γιο μου στο Γένεσις Δεν με είχαν ενημερώσει καλά για το θέμα τώρα να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να κάνω σε αυτήν την φορά.το κόλλημα μου είναι λίγο η καισαρική....

Γιατί πες με πάνε στο δωμάτιο εγώ ακόμα δεν έχω συνέλθει από την επισκληρίδιο και δεν μπορώ να κουνηθώ ακόμα καλά γιατί τα πόδια σου δεν τα νιώθεις αμέσως ούτε μπορείς να γυρίσεις δεξιά και αριστερά στο rooming in πρέπει να αλλάζεις εσύ το μωρό πάνα... Αν τους πω ας πούμε ότι αν γίνεται να μου φέρουν το μωρό όταν Θα συνέλθω και θα σηκωθώ θα το δεχτούν να με βάλουνε σε δωμάτιο με γυναίκες που κάνουν και αυτές rooming in?χμμμμ προβληματίστηκα τώρα....

κοριτσακι στο rooming in ζητας βοηθεια οποτε θελεις δεν σημαινει οτι επειδη εχεις το μωρο διπλα σου θα σε αφησουν στην μοιρα σου. εμενα μια φιλη μου που το ειχε μεσα ακομα κ κλαμα που ακουγαν οι νοσοκομες απο το μωρο μπαιναν μεσα να δουν αν χρειαζεσε βοηθεια οποτε μην εχεις ανχος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Melody90 αν θες κάνεις rooming in αν δεν θες δεν κάνεις. Μιλάω πάντα για ιδιωτική κλινική.  Εκτός κι αν γεννήσεις σε δημόσιο που είναι υποχρεωτικό το rooming in. 

Εγώ που θα γεννήσω στο Ρέα δεν θα κάνω rooming in αλλά όποτε θέλω ζηταω το μωρό.  Στην κόρη μου ήμουν πολύ χάλια πάντως δεν μπορουσα οχι να σηκωθω, αλλα ουτε να κατσω για 2 μέρες.  Φανταζομαι πως θα με βοηθούσαν οι μαιες σε ο,τι χρειαζόμουν. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Κοριτσια γεια σας..

Ειμαι τωρα στην 33 βδομαδα..χθες πηγαμε στο γιατρο  καναμε ντομπλερ γενικα ολα  ολα ολα ολα ειναι οκ.   Πριν μιση ωρα πηγα να σηκωθω σιγα σιγα απτην καρεκλα μου και με επιασε ενα πραγμα  δε μπορω να το πω ακριβως πονο.. σαν να μου βαζει καποιος ενα ΣΙΔΕΡΟ απο κατω και να με ενοχλει μαζι με πονο και σφιξιμο και ενα περιεργο πραγμα πολυ χαμηλα στον κολπο? Τραχηλος?  Ουτε που ξερω που ακριβως ειναι  παντως καμια σχεση με την κοιλια.   Με λιγησε τοσο που εμεινα για 10 δευτερολεπτα στο πατωμα και ηρθα μπουσουλοντας στο κρεβατι οπου και μου περασε.  Κρατησε το πολυ 50 δευτερολεπτα.. Το εχει παθει καποια?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@Melody90 αν θες κάνεις rooming in αν δεν θες δεν κάνεις. Μιλάω πάντα για ιδιωτική κλινική.  Εκτός κι αν γεννήσεις σε δημόσιο που είναι υποχρεωτικό το rooming in. 

Εγώ που θα γεννήσω στο Ρέα δεν θα κάνω rooming in αλλά όποτε θέλω ζηταω το μωρό.  Στην κόρη μου ήμουν πολύ χάλια πάντως δεν μπορουσα οχι να σηκωθω, αλλα ουτε να κατσω για 2 μέρες.  Φανταζομαι πως θα με βοηθούσαν οι μαιες σε ο,τι χρειαζόμουν. 

Στο Γένεσις θα γεννήσω πάλι,ξέρω ότι έχεις την επιλογή εγώ στεναχωρέθηκα κ όλας που δεν το έκανα στο πρώτο, το θέμα μου είναι ότι λόγω καισαρικής δεν θα έχω τα αντανακλαστικά που πρέπει τις πρώτες ώρες κ ήθελα να ξέρω αν οι μαίες δέχονται το να το πάρουν λίγο μέχρι να συνελθω.ομως μου λύθηκαν κάποιες απορίες γιατί πήρα τηλέφωνο στην κλινική σήμερα!μου είπαν κατόπιν συνεννόησης δεν υπάρχει πρόβλημα ούτως ή άλλως ξέρουν ότι μετα την καισαρική είναι λίγο ζορικα τα πράγματα.. επίσης μου είπαν να μην ανησυχώ για το επισκεπτήριο γιατί είναι πολύ αυστηροί!δεν πλησιάζει κανένας τα νεογέννητα!(μπορώ να σου πω ότι αυτό είναι ότι καλύτερο για μενα,δεν γουστάρω να πέφτουν όλες οι θείες πάνω στο μωρό κ να ξεκινάνε τα "φτου φτου" επειδή θα το έχω στο δωμάτιο)λέω να το επιχειρήσω αυτή τη φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Melody90 είπε:

Στο Γένεσις θα γεννήσω πάλι,ξέρω ότι έχεις την επιλογή εγώ στεναχωρέθηκα κ όλας που δεν το έκανα στο πρώτο, το θέμα μου είναι ότι λόγω καισαρικής δεν θα έχω τα αντανακλαστικά που πρέπει τις πρώτες ώρες κ ήθελα να ξέρω αν οι μαίες δέχονται το να το πάρουν λίγο μέχρι να συνελθω.ομως μου λύθηκαν κάποιες απορίες γιατί πήρα τηλέφωνο στην κλινική σήμερα!μου είπαν κατόπιν συνεννόησης δεν υπάρχει πρόβλημα ούτως ή άλλως ξέρουν ότι μετα την καισαρική είναι λίγο ζορικα τα πράγματα.. επίσης μου είπαν να μην ανησυχώ για το επισκεπτήριο γιατί είναι πολύ αυστηροί!δεν πλησιάζει κανένας τα νεογέννητα!(μπορώ να σου πω ότι αυτό είναι ότι καλύτερο για μενα,δεν γουστάρω να πέφτουν όλες οι θείες πάνω στο μωρό κ να ξεκινάνε τα "φτου φτου" επειδή θα το έχω στο δωμάτιο)λέω να το επιχειρήσω αυτή τη φορά!!!

Na se po gt genesis ??? Ke oxi allou ...gt egw pu genisa ipokratio to ixa oli mera kai parolo pu gennisa fisiologika apo tin taleporia imoun xalia ke dn mporousa na frontizw to moro...alla ixa sinexia diko m  atomo paro olo pu apagoreute...alla twra tha geniso se kliniki auti tin fora 1 protos logos thema kathariotitas ..2 gt auti tin fora thelw ma me ksegenisi o giatros pu me parakolouthi..3 gia tin  episkliriodio gt sta dimosia den su dinoun eukola ...4 gt sto dimosio gt enas xamos ...5 ke oso na pis otan plironis tosa xrimata se exun pio poli sta opa opa ..ke paei legontas ...alla dn kserw poli akriva mu fenanike to genesis ke to.diavalkaniko ...oso gia to rooming in ke egw tha zitiso alla.dn gnorizw pos ine stin kliniki..alla pisteuw poli kalitera apo to dimosio ......

1 hour ago, Korina12 είπε:

 Κοριτσια γεια σας..

Ειμαι τωρα στην 33 βδομαδα..χθες πηγαμε στο γιατρο  καναμε ντομπλερ γενικα ολα  ολα ολα ολα ειναι οκ.   Πριν μιση ωρα πηγα να σηκωθω σιγα σιγα απτην καρεκλα μου και με επιασε ενα πραγμα  δε μπορω να το πω ακριβως πονο.. σαν να μου βαζει καποιος ενα ΣΙΔΕΡΟ απο κατω και να με ενοχλει μαζι με πονο και σφιξιμο και ενα περιεργο πραγμα πολυ χαμηλα στον κολπο? Τραχηλος?  Ουτε που ξερω που ακριβως ειναι  παντως καμια σχεση με την κοιλια.   Με λιγησε τοσο που εμεινα για 10 δευτερολεπτα στο πατωμα και ηρθα μπουσουλοντας στο κρεβατι οπου και μου περασε.  Κρατησε το πολυ 50 δευτερολεπτα.. Το εχει παθει καποια?

To exw pathi polles fores ..alla dn kserw to gt ke pos ginete ...alla oute exw rotisi ....kakos ...alla gia kalo.ke kako dn rotas ton giatro s. Mia ...pote dn kses ti mpori na ine ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...